דיון מי רוצה להמר על מניות ...

מ.א.ק.

משתמש מקצוען
מחיר אז: $3.21
מחיר היום: $5.74
עד לפני 5 ימים לא עלה כלום והיית בירידה, ועכשיו אתה קוצר את הדוחות, תמכור מהר לפני שייגמר,:cool:
אני לא משקיע על סמך דוחות.
מניות אלה או שמוערכות בחסר או שיש להן זרזים עתידיים שאמורים לגרום להן לעלות בטווח הארוך.
עכשיו מכרתי חלק מהמניות ב- $28.5

מ.א.ק.

משתמש מקצוען
יפה!
תשתף גם בעסקאות מופסדות אם ישנן...
אלו התוצאות בינתיים מההימורים. (כמובן יש לי עוד מניות חלק מהם מוצלחים וחלק פחות.)
05/03/202415/08/2024
NASDAQ:TSLA180.7421418.40%
NASDAQ:AXSM76.6285.7611.92%
NASDAQ:IOVA16.4910.61-35.65%
NASDAQ:ASTS3.0128.5846.84%
NYSE : PFE26.0828.689.96%

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אלו התוצאות בינתיים מההימורים. (כמובן יש לי עוד מניות חלק מהם מוצלחים וחלק פחות.)
05/03/202415/08/2024
NASDAQ:TSLA180.7421418.40%
NASDAQ:AXSM76.6285.7611.92%
NASDAQ:IOVA16.4910.61-35.65%
NASDAQ:ASTS3.0128.5846.84%
NYSE : PFE26.0828.689.96%
מעולה.
נודה אם תמשיך לשתף לאורך זמן.

מ.א.ק.

משתמש מקצוען
מה גרם לך לקנות את ASTS?
נתקלתי במניה זו כשחיפשתי רעיונות להשקעה. היה נראה לי חברה עם רעיון מעניין (אם כי מסוכן) שאם תצליח היא תכניס לה הרבה כסף.
זה עדיין מניה שהוא בגדר הימור עם לא מעט סיכונים, אלא שכמה מהסיכונים ירדו ובגלל זה המכיר עלה.

שלומוה

משתמש חדש
שלום וברכה אני מעוניין להמר על 20 אלף דרך הבנק אני מתעצל דרך בית השקעות איפוה כדאי אני מעוניין משהו עם סיכוי לתשואה גבוהה ולא יותר מידי יכאב לי ההפסד כמובן שאשמח להרוויח אם מישהו יודע על משהו שצנח לאחרונה בלי סיבה או משהו בסגנון תודה

אלי8888

משתמש פעיל
שלום וברכה אני מעוניין להמר על 20 אלף דרך הבנק אני מתעצל דרך בית השקעות איפוה כדאי אני מעוניין משהו עם סיכוי לתשואה גבוהה ולא יותר מידי יכאב לי ההפסד כמובן שאשמח להרוויח אם מישהו יודע על משהו שצנח לאחרונה בלי סיבה או משהו בסגנון תודה
יהיו פה הרבה שאולי יתווכחו איתי אבל לדעתי מובילאיי MBLY (עונה בדיוק על ”משהו שצנח לאחרונה בלי סיבה”)
כמובן שאתה לא יכול לסמוך פה על אף אחד (כולל אני) ואתה צריך לבדוק יותר לעומק בעצמך.

נתקלתי במניה זו כשחיפשתי רעיונות להשקעה. היה נראה לי חברה עם רעיון מעניין (אם כי מסוכן) שאם תצליח היא תכניס לה הרבה כסף.
זה עדיין מניה שהוא בגדר הימור עם לא מעט סיכונים, אלא שכמה מהסיכונים ירדו ובגלל זה המכיר עלה.
איפה אתה מחפש כשאתה רוצה לקנות מניות?
וחוץ מזה שהרעיון מעניין אתה בודק עוד משהו?

עליבאבא

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
זה הנקודה שממש לא כולם מודים לזה בי גם אם במקרה אתה מכיר מישהו שהצליח במניות כבר 20 שנה זה לא אומר כלום כי מתוך מיליון טיפשים סטיסטית תמיד אחד מהם יצליח, וזה לא אומר שהוא לא טיפש

יש מושג שנקרא מסחר שבו האשקעות הם בעיקר לפי גרפים ומומנטום וכדו' ויש כאלה שמשקיעים במניות ערך שזה בדרך כלל מניות זולות שאחרי בדיקה מעמיקה הם מניחים שהם עתידים לעלות, והם מתבססים על כך שבדרך כלל השוק פחות מכיר את המניות הקטנות.
כדאי לך לחפש על השקעה פסיבית מול אקטיבית. ואם מענין אותך השקעות ערך תקרא את הבלוג של שלומי ארדן ואסף כלכלה למרות שלא יודע אם הם ממש מיצגים את הגישה הזא בטהרתה.
ישנו אדם בשם ווארן באפט, ייתכן ושמעתם עליו. יש לו חברת החזקות הבשם ברקשייר האת'ווי', שמתקרבת לשווי של טריליון דולר. המדיניות שלו במשך שנים היתה להשקיע במניות ערך בלבד... ועדיין, ייתכן שהוא המשקיע הטוב בעולם (בתחומו), וייתכן שהוא פשוט המשקיע בר - המזל בעולם...

מ.א.ק.

משתמש מקצוען
איפה אתה מחפש כשאתה רוצה לקנות מניות?
המקומות שאני מחפש רעיונות להשקעה הם כולם באנגלית, כך שאני לא יודע אם זה רלוונטי בשבילך.
ועוד כמה מקומות
וחוץ מזה שהרעיון מעניין אתה בודק עוד משהו?
קודם כל, אני רוצה להדגיש שוב שאני מאמין בהשקעה לטווח ארוך. דהיינו למצוא חברות איכותיות שערכן יעלה לאורך מספר שנים. רוב המניות שבבעלותי הן חברות גדולות, מבוססות ומצליחות (אני אישית אוהב מניות שמשלמות דיבידנדים) שבבעלותי 5-15 שנה. רק חלק קטן מתיק ההשקעות שלי מוקצה להשקעות מסוכנות לטווח קצר.
כדי למצוא מניה להשקעה, אני מנסה לענות על השאלות הבאות (מfinra.org):
  • איך החברה מרוויחה כסף?
  • האם מוצריה או שירותיה מבוקשים, ומדוע?
  • כיצד תפקדה החברה בעבר?
  • האם מנהלים מוכשרים ומנוסים אחראים?
  • האם החברה ממוצבת לצמיחה ורווחיות?
  • כמה חוב יש לחברה?
שאלות אלו רלוונטיות להשקעה לטווח ארוך או קצר.
להשקעה (או בעצם הימור) לטווח הקצר כדאי לחפש מניות עם זרזים לטווח הקרוב או מניות פופולריות.

להשקעה לטווח הארוך, כדאי לבצוע ניתוח יסודי של החברה לפני בחירת מניות. משמעות הדבר היא כי אתה צריך להסתכל על הרשומות הפיננסיות של החברה ולהעריך אם המניות שלה שווה להשקיע עכשיו.
חשוב לזכור כי השקעה במניות (במיוחד לטווח קצר) עלולה להוביל להפסדים. לעולם אל תשקיע כסף שאתה לא יכול להרשות לעצמך להפסיד.

תודה על התשובה המפורטת!!
להשקעה (או בעצם הימור) לטווח הקצר כדאי לחפש מניות עם זרזים לטווח הקרוב או מניות פופולריות.
להשקעה לטווח הקצר מניות במגמת עליה תלולה שווה להיכנס או שזה חסר סיכוי?
כמו המניה שרשמת ASTS שעלתה בשבוע 200% (היום ירדה 20%...)

מ.א.ק.

משתמש מקצוען
תודה על התשובה המפורטת!!

להשקעה לטווח הקצר מניות במגמת עליה תלולה שווה להיכנס או שזה חסר סיכוי?
כמו המניה שרשמת ASTS שעלתה בשבוע 200% (היום ירדה 20%...)
לפעמים כן ולפעמים לא. קודם כל תענה על השאלות הנ"ל ואז תחליט.
(כדאי גם לזכור שכל מה שכתבתי הוא רק השתדלות וצריך הרבה הרבה ס"ד.)

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
ישנו אדם בשם ווארן באפט, ייתכן ושמעתם עליו. יש לו חברת החזקות הבשם ברקשייר האת'ווי', שמתקרבת לשווי של טריליון דולר. המדיניות שלו במשך שנים היתה להשקיע במניות ערך בלבד... ועדיין, ייתכן שהוא המשקיע הטוב בעולם (בתחומו), וייתכן שהוא פשוט המשקיע בר - המזל בעולם...
חלק גדול מהמוטו שלו, זה קניית אחוזים ברמה שמאפשרת לו לשלוט בחברה, או להשפיע משמעותית על ההחלטות בה.
כלומר: הוא מחפש חברות שיש להם פוטנציאל טוב, ושהוא חושב שיש לו את היכולת לקדם אותם.
לא נראה לי שזה רלוונטי למשקיע הקטן.

עליבאבא

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
חלק גדול מהמוטו שלו, זה קניית אחוזים ברמה שמאפשרת לו לשלוט בחברה, או להשפיע משמעותית על ההחלטות בה.
כלומר: הוא מחפש חברות שיש להם פוטנציאל טוב, ושהוא חושב שיש לו את היכולת לקדם אותם.
טוב הוא ודאי לא התחיל ככה...
אבל לצורך העניין אתה צודק, וזו כנראה הסיבה שהוא מכר לאחרונה את רוב האחזקות שלו באפל

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
טוב הוא ודאי לא התחיל ככה...
אבל לצורך העניין אתה צודק, וזו כנראה הסיבה שהוא מכר לאחרונה את רוב האחזקות שלו באפל
החידוש היה כשהוא קנה את אפל.
תרופה אחרי הקניה המאסיבית שלו של אפל, הוא התראיין, והסביר באריכות רבה את הסיבות.
אחת מהם כי הוא התרשם מאוד מהמנכ"ל דאז של אפל. (-וזה בעצם 'פיצה' על כך שהוא לא יכול בפועל להשפיע על מדיניות החברה)

מ.א.ק.

משתמש מקצוען
החידוש היה כשהוא קנה את אפל.
תרופה אחרי הקניה המאסיבית שלו של אפל, הוא התראיין, והסביר באריכות רבה את הסיבות.
אחת מהם כי הוא התרשם מאוד מהמנכ"ל דאז של אפל. (-וזה בעצם 'פיצה' על כך שהוא לא יכול בפועל להשפיע על מדיניות החברה)
אני לא יודע מאיפה קיבלת את המידע הזה. וורן באפט אינה משקיעה אקטיביסטית. הוא לא קונה חברות כדי לשנות את הדרך שבה הן מנוהלות או כדי לקבל החלטות עבורן. באמת ההפך הוא הנכון. באפט מתמקד בהשקעה בחברות שיש להן רקורד מוכח של הצלחה ופוטנציאל צמיחה חזק במחיר שהוא מחשיב כטוב, ואז נותן לחברות האלה לנהל את עצמן.
באפט אמר: "אנחנו כל הזמן מחפשים לקנות עסקים חדשים שעומדים בשלושה קריטריונים. ראשית, עליהם להרוויח תשואות טובות על ההון המוחשי נטו הנדרש בפעילותם. שנית, הם חייבים להיות מנוהלים על ידי מנהלים מוכשרים וישרים. ושלישי, הם חייבים להיות זמינים במחיר הגיוני". לדבריו, הוא מאפשר לבעלי החברות שלו "לפעול בעצמם, מבלי שנפקח עליהם ונשגיח עליהם במידה כלשהי". לדבריו, "רוב המנהלים משתמשים בעצמאות שאנו מעניקים להם בצורה נהדרת, על ידי שמירה על גישה מוכוונת בעלים".
לכן ההשקעה של באפט באפל לא הייתה יוצאת דופן, היא התאימה לסגנון ההשקעה שלו בצורה מושלמת. היוצא מן הכלל היחיד היה שבאפט לא נוהג להשקיע במניות טכנולוגיה, שכן הוא משקיע רק בעסקים שהוא מבין.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה