מי את בית שמש? תוהה לעצמי ולאחרים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

mimisher

משתמש רשום
נכתב ע"י פנס בערפל;2448227:
קבוצה נחושה של 30-40 מתלוננים במשטרה- הסיפור שלהם יגמר.
אז כמובן שהם יפגינו וישתוללו, אבל אתם תנצחו. למה לחיות כמו בעזה? (העקרון זהה!)

מדינות גדולות ונחושות בעולם, מצאו את עצמן נכנעות לטרור..
כל שכן אזרחים תמימים שרוצים לעבוד ולחיות את חייהם בשקט ובשמחה...

נ פלוס

משתמש מקצוען
הם פשוט הזויים הקנאים!! איך הם שולטים על כל העיר כאילו הם הרוב!!
לא נותנים להכניס לעיתון שם של אישה כמו "בהנהלת רבקה ישראלי" מותר רק לכתוב בהנהלת ר. ישראלי. אסור לשים פרסומת של שמלות לבנות!! אפילו בלי תמונה של הבת!!
ולגבי להתלונן למשטרה :rolleyes: המשטרה לא יכולים עליהם!!!

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מה הענינים;2448272:
גם אני הייתי תמימה פעם, חשבתי שתלונה, התמרדות וכו' תעזור.
גדלתי מאז, ונוספו לי עוד המון מטענים.

אין מה לעשות!

ולגבי רב שירצה לנשים, יש מצב לעשות כזה דבר רק בשכונות מסוימות. בשכונות אחרות - הפגנה גדולה בתוך אולם ההרצאות תגרום לרב לברוח משם מהר.
וכבר היה סיפור כזה...
בקיצור, צדקה התקשורת הכללית כאשר יללה בקול נכאים על הילדה שספגה יריקה. זו בדיוק אותה ההתנהלות.

ועל רודי ג'וליאני שמעתם?
עד שהוא נכנס לתפקידו כולם חשבו שהעסק גמור.

אתם צריכים למצוא מועמד (אפ' חצי פיקטיבי) שיכריז שיעשה סדר אצלכם בעיר. ברגע שבחלונות הגבוהים יבינו שהאזרחים הקטנים באמת מתכוונים להריץ מועמד מטעמם שידאג לבטחון האישי שלהם, פתאום, הופסי! מישהו יתעורר בלשכת ראש העיר ויטפל בבעיה הזו.
לא יתכן שחבורה נכבדה וקדושה (ללא ציניות) של כמה אלפים תקבע לכל השאר את סדר היום.

אש הברזל

משתמש סופר מקצוען
"הקנאים"

לשם הידיעה המאפיה הזו הצליחה להכניע את סופרבוס כך שכל תושבי רמה ג וא צריכים להסתובב בכל העיר בדרכם לבני ברק
כי הקנאים לא רוצים שהאוטובוס שיוצא מרמה ב' יעצור בבר אילן בגהה כי ח"ו יעלו שם סטודנטים על האוטובוס
אז למעזה יש שני אוטובוסים 497 שיוצא מרמה ב ו597 שיוצא מרמה ג שנוסעים באותו מסלול רמה ב והקריה מה שמאריך את הדרך ל597 בצורה בלתי הגיונית כי הקנאים לא מרשים
והחוצפה שלירושלים יש להם אוטובוסים משלהם אבל מה שקורה שלב"ב לא אבל כל המשפחות הכי קנאיות עולות במקרה הצורך יפה מאד על ה597 ...
אבל למי אכפת מסבלם של אלפי תושבים? הידד לקנאים...

נ פלוס

משתמש מקצוען
נכתב ע"י טל למדן;2449747:
והחוצפה שלירושלים יש להם אוטובוסים משלהם אבל מה שקורה שלב"ב לא אבל כל המשפחות הכי קנאיות עולות במקרה הצורך יפה מאד על ה597 ...
אבל למי אכפת מסבלם של אלפי תושבים? הידד לקנאים...

מה אכפת לך שהם משלמים 17 ש"ח לנסיעה במקום 11 ש"ח :rolleyes:

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
לא נעים לומר, נשמע קצת סוג של דאע"ש יהודי....

למה אין להם עלונים מששל עצמם. סוג של גטו לעצמם שיעדו בו מה שהם רוצים.
חיה ותן לחיות.
כל עוד לא מדובר בדברים שנוגדים את ההלכה, אז למה באמת לא הופכים שם עולמות? או שבכל מקרה אי אפשר להם?

[עכשיו יחנקו אותי כאן]

הציירת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש להם עלונים משל עצמם. אז מה לכן מותר לכולם לעשות מה שהם רוצים בעלונים שלהם????

הציירת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם מדברים על קדושה, אני לא גרה בבית שמש אך עובדת שם. אני פשוט מתבישת לעלות על האוטובוסים העירוניים שעוברים ברמה ב'. הבנות הקטנות והגדולות עולות על האטובוס ודוחפות כל מי שנקרה בדרכן ללא כל הבחנה גם נשים מבוגרות ובמצבים מיוחדים. הייתי עדה לכמה חילולי ה' שקרו שם. פשוט התבישתי שזה החינוך שהן מקבלות.

נ פלוס

משתמש מקצוען
נכתב ע"י הציירת;2450713:
אם מדברים על קדושה, אני לא גרה בבית שמש אך עובדת שם. אני פשוט מתבישת לעלות על האוטובוסים העירוניים שעוברים ברמה ב'. הבנות הקטנות והגדולות עולות על האטובוס ודוחפות כל מי שנקרה בדרכן ללא כל הבחנה גם נשים מבוגרות ובמצבים מיוחדים. הייתי עדה לכמה חילולי ה' שקרו שם. פשוט התבישתי שזה החינוך שהן מקבלות.

מעניין, רק בבית שמש זה ככה :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
כמה שידוע לי זה בכל הארץ ;)

נ פלוס

משתמש מקצוען
נכתב ע"י hbecker;2450635:
לא נעים לומר, נשמע קצת סוג של דאע"ש יהודי....

למה אין להם עלונים מששל עצמם. סוג של גטו לעצמם שיעדו בו מה שהם רוצים.
חיה ותן לחיות.
כל עוד לא מדובר בדברים שנוגדים את ההלכה, אז למה באמת לא הופכים שם עולמות? או שבכל מקרה אי אפשר להם?

[עכשיו יחנקו אותי כאן]

אז באו נעשה סדר....
קודם כל יש להם עיתונים משלהם... כל שבוע כתבה נגד רב / אדמו"ר אחר (חוץ מהם יש עוד יהודים יראי שמים בעולם??:rolleyes:)
ואם מישהו מעיז לשים פרסום לא לפי הכללים שלהם, לא רק אחד סובל.... זה שורה ארוכה
*הבעלים של העתון
*הדפוס
*המחלק (מקבל מכות רצח, וחוטפים ממנו כל העיתונים)
*כל הדיירים, (מוציאים את זה מהתיבות דואר אחד אחד!)
עד כאן זכור לי כרגע ;)

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נכתב ע"י נ פלוס;2450753:
אז באו נעשה סדר....
קודם כל יש להם עיתונים משלהם... כל שבוע כתבה נגד רב / אדמו"ר אחר (חוץ מהם יש עוד יהודים יראי שמים בעולם??:rolleyes:)
ואם מישהו מעיז לשים פרסום לא לפי הכללים שלהם, לא רק אחד סובל.... זה שורה ארוכה
*הבעלים של העתון
*הדפוס
*המחלק (מקבל מכות רצח, וחוטפים ממנו כל העיתונים)
*כל הדיירים, (מוציאים את זה מהתיבות דואר אחד אחד!)
עד כאן זכור לי כרגע ;)

ברוטליות.

צל אדם

משתמש פעיל
לפי מדיניות המחיקות של הנהלת הפורום סביר שהשתלשלות הדיון באשכול תרום גם לו להימחק בקרוב, רק כקריאה של אחד שבא לגור וישפוט שפוט, נחלצתי לבקש לא למחוק את האשכול כולו משום שיש בו מידע תועלתי על העיר בית שמש משלל היבטים, ואם חלק מהדברים אינם עונים לקריטריונים של ועדת הביקורת עשו מאמץ ומחקו רק את ההודעות הבעייתיות מבחינתכם

מחילה אם הרמתי ראש מוקדם מדי (מן המשתמע כאן לפעמים שאין מן הראוי לפצוח פה לפני ותק מינימלי של כמה חודשים)

נתין

משתמש פעיל
חבל שמוציאים את דיבת עדה קדושה ויקרה לרעה, נכון שיש כאלו שמפריע להם שלאחרים יש יותר יראת שמים מהם ומתנהגים ע"פ ההלכה בגדרי צניעות כדעת רבותינו יותר מהם, אבל זו לא סיבה להכליל 50000 יהודים טהורים בכינוי "מאפיה". בושה.

חיימיענקל

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
היות ויש פה הרבה בעלי זיכרון טוב רציתי לדעת איזה מגזר מהציבור החרדי בנה את העיר בית שמש מי התיישב שם ראשון מי הקים מוסדות לימוד
היות ולאחרונה חגגו 60 שנה לבית שמש ולא נראה לי שיש איזה חרדי אחד שגר שם כבר 60 שנה אז בבקשה מי שיודע שיכתוב
תודה מראש
נ.ב. כוונתי לציבור החרדי ולא לעולים שהגיעו ע"י המוסד
לאחרונה היה כתוב בעיתונות שבית שמש החרדי נבנתה בשנות תשנ -לתשנה עד עצם היום הזה ועל זה שאלתי

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מה שאני יודעת שהיו שם מעברות של יוצאי המזרח שומרי מסורת-הם הם שייסדו את בית שמש,...

אנוכי

משתמש מקצוען
אכן חיים יענקל,
בית שמש היתה מעברת הר טוב,
מיקמו כאן עולים מכמה מדינות המזרח,
רובם דתיים ומסורתיים וכך הוקמה לאט לאט העיר- עד שנהפכה לעיר,
היה בעיר מעט גם חרדים, ורב שאיני זוכרת את שמו כרגע,
ההתישבות והבניה קרו לאט לאט,
החרדים בכמות הגיעו באיחור גדול לפני כ30 בערך שנים- הגיעו ליטאים בפרויקטים של מנוחה ונחלה, וחסידים בפרויקטים של בית ומנוחה- לקריה,
הרמות, חפציבה, וכו' - נבנו אחרי 10 ומעלה שנים.

sara z

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י נתין;2451563:
חבל שמוציאים את דיבת עדה קדושה ויקרה לרעה, נכון שיש כאלו שמפריע להם שלאחרים יש יותר יראת שמים מהם ומתנהגים ע"פ ההלכה בגדרי צניעות כדעת רבותינו יותר מהם, אבל זו לא סיבה להכליל 50000 יהודים טהורים בכינוי "מאפיה". בושה.

כמובן שאסור להוציא לעז על אף קהילה, אבל כמובן שמי שמעונין להחמיר שיעשה זאת על חשבונו בלבד, בלי לגרום לאף אחד נזקים או אי נעימויות.

עגורן

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
למען הדיוק ההיסטורי, כמדומה לי שזה היה הרב ראובן אלבז שליט"א.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
העיר הוקמה ב-כ"ז בכסלו ה'תשי"א 6 בדצמבר 1950 כמעברת הר-טוב, שנקראה על שם המושבה הר-טוב, שהוקמה על ידי עולים מבולגריה על האדמות שעליהם יושב היום המושב נחם. המושבה ננטשה במלחמת העצמאות והיום קרויים על שמה רחוב בבית שמש ואזור התעשייה הר-טוב. בשנת 1953 שונה שמה של "מעברת הר-טוב" לשם "בית שמש". בימיה הראשונים של בית שמש, גרו בה בעיקר עולים מאיראן, עיראק, צפון אפריקה, ורומניה ובמהלך השנים הגיעו לעיר גם עולים מאתיופיה, רוסיה וארצות הברית. בשנת 1952 עברה המעברה למבני קבע וב-25 ביוני 1991 י"ג בתמוז ה'תשנ"א קיבלה בית שמש מעמד של עיר. (ויקיפדיה)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה