מי את בית שמש? תוהה לעצמי ולאחרים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

l222

משתמש צעיר
עריכה תורנית
קראתי את כל הנאמר ,
ואנסה לחדד ולהוסיף קצת .

בית שמש היא עיר מעניינת ומגוונת .
גם אני הגעתי לכאן בדיעבד, ולמרבה הפלא נהנית (די בגבול)

עבודה יש! (למי שרציני ומחפש).

קניות - יש המון מרכזים, יש את הביג, בנין שערי העיר רמי לוי, יש את נעימי עם אושר עד, ויש ברמה א' מרכז מסחרי חרדי עם שפע שוק, ויש חסד.

לגבי האזורים-כאן יש בעיה רצינית העיר מחולקת: חפציבה, העיר הוותיקה, הקרייה, רמה ב', רמה א', רמה ג1, וג2

בכל מקום שתבחר לגור יש יתרון וחסרון.

כמובן שאני לא נכנסת לנקודה של האזורים המתחרדים כיון שאני לא גרה שם, והרבה לפני כבר ענו.

נושא אחד שכחו להדגיש והוא "הקנאים"

הקנאים שולטים כאן בכיפה , בכל נושא, עיתונות תרבות ועוד. לא בכל מקום מרגישים אותם, אך הם קיימים ולא ניתן להתעלם. זאת לא ירושלים הענקית שהם נמצאים רק במאה שערים, זאת בית שמש והם נמצאים בעיקר ברמה ב', חפציבה והקרייה,
הם אלימים מאוד, ולא משרים אוירה נעמיה בעיר, רק בלאגן פחים שרופים, ואגרסיביות, שליטה על העיתונות החרדית והעירייה.
כן גם העירייה.

לאן שתלך, מאחלת לך ישוב טוב, פרנסה ברווח ובריאות.
בדרך שאדם רוצה לילך מוליכים אותו, וגם כשאני הגעתי לבית שמש זה היה מתוך אמונה שה' זן ומפרנס בכל מקום , ורק הוא המפרנס , ואם הוא המפרנס הוא ידאג לי בכל מקום!!

הרבה הצלחה.

כוכב

משתמש פעיל
UX UI
D I G I T A L
מישהו מכיר את החיידר תורת חסד ברמה א'? האם התקנון שם מאד מחמיר? או שכך מקובל בכל החיידרים?

מה הענינים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י l222;2446499:
נושא אחד שכחו להדגיש והוא "הקנאים"

הקנאים שולטים כאן בכיפה , בכל נושא, עיתונות תרבות ועוד. לא בכל מקום מרגישים אותם, אך הם קיימים ולא ניתן להתעלם. זאת לא ירושלים הענקית שהם נמצאים רק במאה שערים, זאת בית שמש והם נמצאים בעיקר ברמה ב', חפציבה והקרייה,
הם אלימים מאוד, ולא משרים אוירה נעמיה בעיר, רק בלאגן פחים שרופים, ואגרסיביות, שליטה על העיתונות החרדית והעירייה.
כן גם העירייה.

נו, בקשו ממני חסרונות על העיר ולא כתבתי.
לפעמים נעשית מלאכתו ע"י אחרים...

רק להדגיש, הם לא שולטים רק בכיפה, הם שולטים על הכל וממאיסים את החיים על מי שגר כאן.

נתין

משתמש פעיל
למה להתלהם? ללא הקנאים בית שמש היתה מודרנית/ חילונית.
אי אפשר לקחת את הזכויות האדירות של הקנאים, חוץ מזה שהם אנשים מאוד נחמדים ומוסיפים אוירה של קדושה

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י נתין;2447442:
אי אפשר לקחת את הזכויות האדירות של הקנאים, חוץ מזה שהם אנשים מאוד נחמדים ומוסיפים אוירה של קדושה

וכי ביתר, בני ברק, אשדוד, קרית גת, ועשרות קהילות נוספות בכל הארץ שאין בהן קנאים - כולן נהיו חילוניות או מודרניות? וגם אין בהן אווירה של קדושה?

השקר לא יהפוך לאמת ככל שיספרו אותו יותר.

ואם מישהו יחשוב שכן, אנחנו כאן כדי להזכיר שלא.

כדי להזכיר שעשרות קהילות חרדיות פורחות בלי שהקנאים שמעו עליהן בכלל. פורחות, ומגדלות דורות ישרים שלמים ומבורכים.

בעניינים - אסתי צין

בעלת עיתון בעניינים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
נכתב ע"י נתין;2447442:

אוירה של קדושה:eek::eek::eek::eek::confused::confused::confused:

נחמדים...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::mad::mad::mad:

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
בואו למודיעין עילית. עיר אמיתי של תורה ויראה.
ולא- אין כאן קנאים מהסוג שיש בבית שמש.

מה הענינים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י נתין;2447442:

ללא קנאים בית שמש היתה חמאסניקית
אולי אפילו מצטרפת לדאעש.
כמה טוב שנתן בנו את הקנאים ששומרים עלינו

נ פלוס

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נתין;2447442:

כתושבת בית שמש הייתי מוותרת על הקדוש והקנאים גם יחד

אנוכי

משתמש מקצוען
אגב היה מישהו שטעה וכתב כי לעובדי הייטק יש נטסורס ע"ה :)
לגבי המתחרדים הרצל אכן מרחק רבע שעה עד 20 דק' מהקריה החרדית יש לו גם נספחים כמו המעפילים ורמב"ם, נוצרה שם קהילה ליטאית בעיקר כשהרב הוא הרב דינקל - רב קהילת "שערי תורה" מהקריה,
הם גם במרחק לא רב משכ' חפציבה,
הבעיה הגדולה היא שעל חיידרים ןבתי"ס ולעולם יצטרכו להתבסס על הקריה, הוה אומר- הסעות.
נוסף ע"כ הדירות ישנות וקטנות והשכנים- דיי מפחידים כך היה נראה לי כשאני הסתובבתי לחפש דירות,
אבל לדעתי זהו אזור שזכאי להתחדשות עירונית (תמ"א 38 / פינוי בינוי) - תעשה ע"כ ברור כי א"כ אתה מקבל דירה מחודשת + תוספת חדרים כך שזהו שיקול.

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
אכן באלעד אין ק.ג.ב - קנאים, גוראים ובלזאים ואני חושבת שקצת מכל קהילה היה מוסיף, כולם טובים אבל במינון מסוים...

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
אני לא תושבת בית שמש, למזלי.

אבל קבלו סיפור טרי מהיום--- רציתי להכניס מודעה למקומונים בבית שמש, על ערב נשים שאנחנו מארגנים.
להפתעתי אמרה לי המזכירה, כי לא נוכל להכניס את המודעה כפי שהיא.
ולמה?
תחזיקו חזק!!

כי רב ירצה שם לנשים!!!
לכן, על פי הכללים, עלינו לכתוב שהרב ידבר מאחורי מחיצה!

מיותר לציין שלא עלה כזאת על דעתנו,
אבל עמדנו במצב מאד מביך, שיתכן ונאלץ להחליף את המרצה ברבנית, או להשמיט את שמו מן המודעה. והכל, מדוע???
בגלל שמערכת העיתון מפחדת מהתנכלות של אנשים שלא נאה בעיניהם שעומד רב מפורסם, ונושא את דבריו מול קבוצת נשים שבאה להתחזק.
וכל תושבי בית שמש נאלצים להכנע לטרור הקנאי, ולפרסם נוסח בדיוק כפי שאיזה מטורלל החליט.

נ.ב. כמו כן גם צמד המילים נופש זוגי לא עובר שם, מישהו הבין למה?

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י efrat1;2448166:
אני לא תושבת בית שמש, למזלי.

אבל קבלו סיפור טרי מהיום--- רציתי להכניס מודעה למקומונים בבית שמש, על ערב נשים שאנחנו מארגנים.
להפתעתי אמרה לי המזכירה, כי לא נוכל להכניס את המודעה כפי שהיא.
ולמה?
תחזיקו חזק!!

כי רב ירצה שם לנשים!!!
לכן, על פי הכללים, עלינו לכתוב שהרב ידבר מאחורי מחיצה!

מיותר לציין שלא עלה כזאת על דעתנו,
אבל עמדנו במצב מאד מביך, שיתכן ונאלץ להחליף את המרצה ברבנית, או להשמיט את שמו מן המודעה. והכל, מדוע???
בגלל שמערכת העיתון מפחדת מהתנכלות של אנשים שלא נאה בעיניהם שעומד רב מפורסם, ונושא את דבריו מול קבוצת נשים שבאה להתחזק.
וכל תושבי בית שמש נאלצים להכנע לטרור הקנאי, ולפרסם נוסח בדיוק כפי שאיזה מטורלל החליט.

נ.ב. כמו כן גם צמד המילים נופש זוגי לא עובר שם, מישהו הבין למה?
בדיוק כפי שנתין^ אמר- הקנאים שומרים על קדושת העיר....

וברצינות- למה אתם לא מתמרדים? תתחילו להתלונן כמו משוגעים למשטרה על כל סחיטה כזו, על כל הפרעה למרחב הציבורי, עד שתחזירו את חבורת הקנאים לשכונות הטבעיות שלהם.

mimisher

משתמש רשום
נכתב ע"י פנס בערפל;2448170:
וברצינות- למה אתם לא מתמרדים? תתחילו להתלונן כמו משוגעים למשטרה על כל סחיטה כזו, על כל הפרעה למרחב הציבורי, עד שתחזירו את חבורת הקנאים לשכונות הטבעיות שלהם.

כנראה אין מספיק מתנדבים שיש להם מספיק זמן וכוח סבל כדי לעבור מסכת ארוכה של פיצוץ הגלגלים של הרכב, הדבקת הדלת מבחוץ כך שלא תוכל להיפתח ללא פורץ שיעקור אותה, התזת דיו שחור על הדירה והסביבה ועוד התנכלויות מהסוג הזה.

חמחם

משתמש מקצוען
ידוע ידוע.
ואין מה לעשות עם הקנאים הללו.
מציאות קשה ומעצבנת, "הכל למען התורה הקדושה". ממש. הלואי.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י mimisher;2448209:
כנראה אין מספיק מתנדבים שיש להם מספיק זמן וכוח סבל כדי לעבור מסכת ארוכה של פיצוץ הגלגלים של הרכב, הדבקת הדלת מבחוץ כך שלא תוכל להיפתח ללא פורץ שיעקור אותה, התזת דיו שחור על הדירה והסביבה ועוד התנכלויות מהסוג הזה.

קבוצה נחושה של 30-40 מתלוננים במשטרה- הסיפור שלהם יגמר.
אז כמובן שהם יפגינו וישתוללו, אבל אתם תנצחו. למה לחיות כמו בעזה? (העקרון זהה!)

אנוכי

משתמש מקצוען
כל אחד שהעיז !!! להתחיל איתם- או לא להכנע לגחמותיהם,
או, להתלונן, נאלץ להתקין מצלמות בפתח ביתו ובכל מקום שנוהג ללכת, ולא מחשש שיבואו להגיד לו בוקר טוב.....

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אנוכי;2448266:
כל אחד שהעיז !!! להתחיל איתם- או לא להכנע לגחמותיהם,
או, להתלונן, נאלץ להתקין מצלמות בפתח ביתו ובכל מקום שנוהג ללכת, ולא מחשש שיבואו להגיד לו בוקר טוב.....

משטרה!

מה הענינים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י פנס בערפל;2448227:
קבוצה נחושה של 30-40 מתלוננים במשטרה- הסיפור שלהם יגמר.
אז כמובן שהם יפגינו וישתוללו, אבל אתם תנצחו. למה לחיות כמו בעזה? (העקרון זהה!)

גם אני הייתי תמימה פעם, חשבתי שתלונה, התמרדות וכו' תעזור.
גדלתי מאז, ונוספו לי עוד המון מטענים.

אין מה לעשות!

ולגבי רב שירצה לנשים, יש מצב לעשות כזה דבר רק בשכונות מסוימות. בשכונות אחרות - הפגנה גדולה בתוך אולם ההרצאות תגרום לרב לברוח משם מהר.
וכבר היה סיפור כזה...

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י GRN;2448271:

לא בדיוק ככה, מוכנה לפרט לך...

מה שצריך זה רשויות חזקות שלא יפחדו להתעמת איתם.
וכרגע מנהיגות העיר שפנפנה...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה