דרוש מידע מיומנו של משגיח כשרות - כנסו וגלו מה אתם אוכלים!!

מנדולינה פורחת

משתמש צעיר
זה לא נכון, וזה גם לא מעשי
אולי בחנות קטנה שמכינה בגט עם חביתה...

בכלל במקומות המסחריים משתמשים בנוזל ביצים (בד''ץ) ששם ודאי אף אחד לא בדק אותו...
מכירה מישהי שבעלה עובד במשגיח כשרות של עה"ח במפעל להפרדת ביצים - וזה בדיוק התפקיד שלו שם, לבדוק את הביצים מדם. אז לפני שאתם פוסקים ש'אף אחד לא עושה את זה' - ראוי לברר היטב

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

אזרח ותיק

משתמש מקצוען
אגב, יש שחושבים בטעות שמעיקר הדין ניתן לסמוך על כל הכשר שהוא, מדין עד אחד נאמן באיסורין.
מצרף כאן אחד שכתב 8 סיבות שלא נכון לטעון כן.

קבצים מצורפים

• עד אחד נאמן באיסורים בגופי כשרות.pdf
    KB 40.5 · צפיות: 76

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הוא ראה תולעים בפלאפל או בחומוס? אם זה בחומוס זה לפני ברירה ואם המשגיח יראה שמתולע באופן שהוא ודאי איסור באמת לא יאשר לטחון.
בחומוס, לפני ברירה.
מאז הוא לא מעז לאכול פלאפל שלא הוא הכין אותו וטחן עבורו את החומוס

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אף אחד לא בודק כל תות אלא סומכים על הטחינה
לא דומה תות לחומוס.
תולעת חיה שנראית בבירור לעין אדם ללא צורך במיקרוסקופ, דינה שונה לחלוטין מהתולעים הזעירות שעין רגילה לא יכולה לראות אותם . וכידוע ניתנה התורה לבני אדם ולא למדענים.

נוגט1

משתמש פעיל
בלת"ק הכשרות של מאפה נאמן ושל השווארמה בירושלים בכניסה לתחנה מרכזית ליד הפלאפל זה רבנות מהדרין.
יש בזה בעיה?

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
לא דומה תות לחומוס.
תולעת חיה שנראית בבירור לעין אדם ללא צורך במיקרוסקופ, דינה שונה לחלוטין מהתולעים הזעירות שעין רגילה לא יכולה לראות אותם . וכידוע ניתנה התורה לבני אדם ולא למדענים.
הרב ויא אומר שאין כזה דבר היום תולעים שאינן נראות לעין....

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
לא מבינה בזה,
אבל עדיין נראה לי מוזר שאתם נותנים כשרות, בזמן שאתם יודעים מה קורה {יותר נכון, לא יודעים..}
כשאתם לא נמצאים בשטח.

נכון, אתם מצילים מדאורייתא [אגב, מי אומר שכשאתם לא בשטח אין דאורייתא??]
אבל על המילה שלכם הרי נותנים הכשר למהדרין!
זו שאלה שהוא צריך לשאול את הרב שלו
זה באמת וויכוח גדול בין גדולי הפסק
להבנתי
אני מחכה שהיו כמה צדיקים שיפתחו את הפה ויספרו מה קורה בהכשרים הטובים ביותר !!!
מי שמכיר אנשים שעובדים בהכשרים טובים שינסה קצת לדובב אותם ותזדעזעו ממה שתשמעו !!!
זה נושא מורכב
וודאי שהיה עדיף לעשות הכול לבד
אבל זה הרבה פעמים יצא שכרו בהפסדו מבחינת פרקטיקה
אז אל תאכל כלום כי יש בעיות בכל ההכשרים
נראה לי שמבחינה הלכתית אפשר לסמוך על כל ההכשרים
מי אמר לך
כשר? הכל כשר. לא פגשתי רב שאמר להגעיל כלי שבישלו בו רבנות.
לי דווקא כן אמר אחד מגדולי הפסק
אני אומר שמצד הדין של עד אחד נאמן באיסורים, כל שאני לא יודע אם יש בעיא הוא נאמן
אא"כ אתה לא יודע על מה הוא מקפיד
ציצית מוכנה אתה קונה
לא
גם תפילין ומזוזות בלי לדעת מי הסופר,
אני מברר
פירות וירקות אתה לא מעשר בבית,
כן
מעניין אותי מה הולך בבתי חבד בעולם....
תלוי איזה
כדאי לברר על כל אחד בנפרד

יצחק77

משתמש מקצוען
יש הכשרים שבודקים
בעלי משגיח כשרות מטעם אחד הבדצים והוא בודק את הביצים אחת אחת
דוגמא לחוסר הבנה בסיסי בכשרות במטבח מוסדי, אף הכשר לא בודק דם בביצים לא במפעל ולא במלון ולא במסעדה, כולל העדה החרדית

הרבה ממוצאי שם רע על הכשרים לא מבינים בדיני כשרות ובמציאות בשטח וחושבים שמה שהם נוהגים בבית זה מה שנעשה כם במטבח מוסדי
ממש לא נכון אצל הרב לנדאו בודקים ביצה ביצה ולכן גם יש לו יצור מיוחד של מיונז למטבחים שתחת כשרותו
אגב הסיבה שיש מקילים מבלי להאריך בדיני דם משום שהיום התרנוגולות המטילות הם בלולים נפרדים ללא זכרים ,וגם אם נמצא דם זה לא דאו'

אולי מעניין אותך גם...