דרוש מידע מיומנו של משגיח כשרות - כנסו וגלו מה אתם אוכלים!!

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מידיעה - לא נכון!

לגבי חת"ס היתה ידיעה שהרבנות אסרה עליהם לייבא מחוץ לארץ בכשרות שלהם (לא יודע איזה)

Screenshot_20230319_160226_WhatsApp.jpg

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית

רעיון טוב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
מעניין! בתור משגיח ההוראה שקיבלתי היא לקבל את כל הבדצ"ים הישראליים כולל הכל! אבדוק את הנושא, ישר כח!
ברבנות שאליה אני משתייך לא מסכימים להכניס מוצרים מבד''צ כלשהו (בית יוסף מותר)

נערך לאחרונה ב:

יועצת נישואין

משתמש מקצוען
ברבנות שאליה אני משתייך לא מסכימים להכניס מוצרים מבד''צ כלשהו (בית יוסף מותר)
לא הבנתי
אסור להכניס שום חומר גלם של שום בד"ץ (העדה החרדית, לנדא, רובין, שארית, קהילות וכו') - ורק בית יוסף מותר
יש הכל לאותה רבנות ?

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
את צריכה לשאול פוסק הלכה שאתם הולכים לפיו, אבל בעיקרון הביצים היום הם מלולים של תרנגולות בלבד, בלי תרנגולים ולכן גם כשיש ד, הדין שלהם שונה...
אמא שלי פעם קנתה ביצים מלול של תרנגולות עם חותמת, ובאחת מהם היא מצאה אפרוח מת. :sick:

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מס' בעלי מפעלי מזון אמרו לבעלי במפורש. אין 100% זה לא כמו בבית... אין שליטה..
יש הבדל גדול בין מפעל לבין מלון וכדומה, מפעל מתעסק עם אותם חומרים כל הזמן, ושם ההשגחה קלה, מטבח חייב השגחה צמודה כל הזמן וגם אז צריך הרבה סייעתא דשמיא.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
התקבלתי לעבודה על דעת זה שאני מגיע בשעה 8:30 עקב כך שאני צריך להכניס את הילדים למוסדות חינוך (כבר דבר שבכשרות בד"ץ לא היו מסכימים לזה)
בלת''ק
זה א' ב' של משגיח ואם זה לא ברור לו מול העיניים אז סליחה מכבודו אבל כנראה שהוא לא משגיח!
וזה שקבלו אותו לעבודה עם תנאי כזה בלי שיש מישהו במקום זה בהחלט גרוע מאד אבל תכל''ס גם ההתנהלות שלו לא תקינה בעליל..

עריכה-
מתנצלת בפני פותח האשכול,
חשבתי שצוטט מכתב אנונימי כלשהו, מקריאה שניה התברר לי שהדברים נכתבו מגוף ראשון.
לא התכוונתי ח''ו לפגוע.
אך לצערי דעתי נשארה כשהייתה.

נערך לאחרונה ב:

שימי הכבאי

משתמש מקצוען
בואו תשמעו סיפור הזוייייי
הייתי פעם באולם בהכשר רבנות ורציתי לשתות קולה וביקשתי מהמלצר שיראה לי את המשגיח כי רציתי לשאול אותו אם הטבילו את הכוסות, הוא אומר לי המשגיח לא פה אבל יש פה נאמן כשרות, הלכתי אחריו ואז הוא מצביע לי עליו
לא תאמינו, זה היה בחור ערבי...
הייתי בהלם, לא ידעתי אפילו מה להגיד

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
דם או הפרשה של החותמת?
מתוך נהלי הכשרות של הרבנות הראשית: פתיחת הביצים ובדיקתן על ידי המשגיח....
צפה בקובץ המצורף 1340552
בכללי חייבים לשים שמן/תבלינים בצורה ניכרת או שזה מה שהכשרות דורשת ולא צריכים לעשות כך?
אבל כשיש אותה בקניון , אז אנשים אומרים "הנה יש כאן מאפיה בדצ" ואוכלים....
מתקשרים למשגיח.
להפריש חלה זה שום דבר.
עשה לך הרגל כזה - בכל פעם שפותחים חבילה של לחם, פיתות, בייגלה, עוגיות וכדו' - לוקחים פירור קטן. אומרים: הרי זו חלה ושמים בצד
אם אתם קונים כמה חלות, אתם מפרישים מאחת?
באמת יש הרבה פאשלות בזה. בפרט כשאנשים אוכלים בחוץ ומקלים לאכול הכשרים שביומיום הם לא סומכים
מאוד מומלץ...
מה ז"א?
לא הבנתי
אסור להכניס שום חומר גלם של שום בד"ץ (העדה החרדית, לנדא, רובין, שארית, קהילות וכו') - ורק בית יוסף מותר
יש הכל לאותה רבנות ?
נראה לי שהכוונה הפוכה.
יש הכשר מסוים שהרבנות לא מרשה להכניס, ההכשר הזה הוא אינו בית יוסף.
אמא שלי פעם קנתה ביצים מלול של תרנגולות עם חותמת, ובאחת מהם היא מצאה אפרוח מת. :sick:
גם אנחנו.
לפני כחמש עשרה שנים.
בואו תשמעו סיפור הזוייייי
הייתי פעם באולם בהכשר רבנות ורציתי לשתות קולה וביקשתי מהמלצר שיראה לי את המשגיח כי רציתי לשאול אותו אם הטבילו את הכוסות, הוא אומר לי המשגיח לא פה אבל יש פה נאמן כשרות, הלכתי אחריו ואז הוא מצביע לי עליו
לא תאמינו, זה היה בחור ערבי...
הייתי בהלם, לא ידעתי אפילו מה להגיד
בטוח שזה היה ערבי ולא מזרחי או משהו כזה?

צפוני אבוד

משתמש מקצוען
לא אמור להיות דבר כזה
ואם זה כך על המשגיח להתפטר מיד .

נכון שהם נותנים שירות לציבור הכללי אבל הם חיים שם וזה האוכל היחיד שלהם ובדר"כ הם מחמירים מאוד והם מייבאים בעצמם את המוצרים או מייצרים אצלם ,
מניסיון ביליתי בהרבה בתי חב"ד בעולם והם מקפידים שם על כל קוץ שיהיה לפי כל החומרות שלהם ובמיוחד בפסח
איך אפשר להכליל, הרי כל בית חב"ד מנוהל על ידי אדם אחר, אין סטנדרט כללי, למשל אני מכיר שליח חב"ד שלא הייתי אוכל אצלו בבית ולעומת זאת שליח אחד שאולי לא היה אוכל אצלי מרוב הקפדתו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה