דרוש מידע מיומנו של משגיח כשרות - כנסו וגלו מה אתם אוכלים!!

אות ומופת

משתמש פעיל
לא הבנתי מה הבעיה?
שלא התאימו את הכשרות בשבילך?
בעל השמחה החליט לעשות באולם כזה עם משגיח כזה, ועם כלים כאלו. אתם לא חייבים לאכול.
לא זו הנקודה. מצדי שיעשו חתונה בכשרות רבנות ואני אדע לא לאכול.
הבעיה היא שאורחים ישבו שם במחשבה שהם אוכלים אוכל בהשגחת הרב לנדא, ובאופן כללי בהשגחה מהודרת. ולא חשבו לשאול ולברר מה זה אומר "בהכשר הרב לנדא עם משגיח צמוד".
גם בעלי השמחה בעצמם להערכתי לא באמת קלטו מה הם מקבלים.

מהודר!

סופר מקצוען באינדיזיין!!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מה קורה בהכשרים הטובים ביותר !!!
יש כיום "נאמן כשרות' (בעיקר בעה"ח זה נפוץ) - הוא אמור להיות בשטח כל הזמן , לקבל משכורת מהמפעל, ולדווח למשגיח בשעות הצורך וכו'.

מהתפקיד הזה יש לי 3 סיפורים:
  • בשקדי מרק יש בצק שנוסע על מסוע, עד שהוא נחתך ונכנס לטיגון עמוק. באחד המפעלים לפני בערך כ-10 שנים, התגלו נמלים על המסוע בשעת בוקר מוקדמת, המשגיח והמפקח איזורי לא ענו לטלפון רק לקראת הצהרים השגנו אותם, (למעשה הם לא חזרו בעצמם - על אף שיתכן שזה דחוף... ) תגובת המשגיח לדיווח היתה די צוננת, כמובן שהוא לא טיפל בזה במשך קרוב לשבועיים יצאו לחנויות משטחים של שקדי מרק בכשרות מהודרת, עזר השי"ת שלאחר שלא נעשה מעשה נשבר המערבל של הבצק, למען ישמעו ויראו...​
  • באחת המאפיות הבצק נעשה בקערת נירוסטה על גלגלים ולפני שמעלים את הבצק למסוע הנאמן אמור להפריש חלה לחתום ולאשר את הבצק, בין לבין הנאמן אמור לעבוד בכל מיני עבודות באולם היצור, הנוהל היה שהערבי... קורה לנאמן להפריש חלה, כמובן שהאחריות על הנאמן, אבל גם על הפועל כביכול חל איסור להתקדם בלי זה... הבעיה היא שהערבי לא כ"כ מסכים לשליטה של היהודי עליו, ולכן הוא מנסה להבריח סחורה. לפני כ-12 שנים נעשה מחטף שלא בוצעה הפרשת חלה.... אח"כ הגיע משגיח חדש ועשה שם סדר...​
  • באחד המפעלים ליצור ממתקים לפני כ- 15 שנה התגלו נמלים במטחנת החיטים. המשגיח של הכשרות המהודרת לא עשה כלום... לעומתו המשגיח של הרבנות היה יר"ש ולכן הוא לא ויתר והפך את המפעל עד שטיפלו בבעיה. אח"כ נוצרה תחרות מסויימת בין המשגיחים מי יותר טוב...​

עד כאן בנתיים.​

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תגובת המשגיח לדיווח היתה די צוננת, כמובן שהוא לא טיפל בזה

המשגיח של הכשרות המהודרת לא עשה כלום... לעומתו המשגיח של הרבנות היה יר"ש ולכן הוא לא ויתר
זו הוכחה לכך שהעיקר תלוי במשגיח וכלל לא בשם הטוב של הכשרות...

כמובן שכשרות טובה תדאג לכך שיהיו לה משגיחים יר"ש, אבל לצערנו זה לא תמיד כך.

כתר מלוכה

משתמש פעיל
לא שמתי ליבי, אני הגבתי לגבי לאכול במסעדה רבנות, ומישהו טען שיש בעיה של התר מכירה וע"ז כתבתי שיש המון בעיות אמיתיות, אבל משום התר מכירה לא כל כך צריך לחוש.

ומה הבעיה באמת?
תברר טוב את ההיתר של מאכלים בכלי שאינו בן יומו.
אסור בשום אופן לבשל או ללכת למקום שמבשלים בכאלו כלים. זה נקרא לכתחילה.

ההיתר של דיעבד הוא כשאחד לא יודע ובטעות מבשל "ועכשיו" הוא תקוע עם האוכל.

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תברר טוב את ההיתר של מאכלים בכלי שאינו בן יומו.
אסור בשום אופן לבשל או ללכת למקום שמבשלים בכאלו כלים. זה נקרא לכתחילה.

ההיתר של דיעבד הוא כשאחד לא יודע ובטעות מבשל "ועכשיו" הוא תקוע עם האוכל.
אתה צודק במקום שהכלי הוא טרף.

כאן הגם שזה רבנות עם כל הבעיות זה לא טרף ודאי,
ויש פוסקים שמקלים בכך.

כדוגמא אביא את ענין הבשר 'חלק' שלמרן הב"י הוא חמור ביותר, ובכ"ז לדעת חלק מגדולי הפוסקים מותר לכתחילה להשתמש בסיר שהשתמשו בו לבשר שאינו 'חלק'.

נכון שצריך להחמיר בכך, אבל זה לא אסור בשום אופן.

כתר מלוכה

משתמש פעיל
אתה צודק במקום שהכלי הוא טרף.

כאן הגם שזה רבנות עם כל הבעיות זה לא טרף ודאי,
ויש פוסקים שמקלים בכך.

כדוגמא אביא את ענין הבשר 'חלק' שלמרן הב"י הוא חמור ביותר, ובכ"ז לדעת חלק מגדולי הפוסקים מותר לכתחילה להשתמש בסיר שהשתמשו בו לבשר שאינו 'חלק'.

נכון שצריך להחמיר בכך, אבל זה לא אסור בשום אופן.
דיברתי על כלי שבישלו בו היתר מכירה.

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
דיברתי על כלי שבישלו בו היתר מכירה.
אינני יודע מה יותר חמור האם איסור היתר מכירה או בשר לא חלק לספרדים,

אבל גם לענין היתר מכירה יש תשובה של הגרש"ז בענין ואינו תח"י אבל זכור לי שלא הכריע בענין לאסור [ויודעני שיש האוסרים בזה לגמרי, אך כוונתי להביא שיש גם דעות מהפוסקים המקילות בדבר].

כתר מלוכה

משתמש פעיל
אינני יודע מה יותר חמור האם איסור היתר מכירה או בשר לא חלק לספרדים,

אבל גם לענין היתר מכירה יש תשובה של הגרש"ז בענין ואינו תח"י אבל זכור לי שלא הכריע בענין לאסור [ויודעני שיש האוסרים בזה לגמרי, אך כוונתי להביא שיש גם דעות מהפוסקים המקילות בדבר].
אולי תצטט מקורות לתשובה.
ממה שזכור לי, לא נראה לי שיש פוסקים אשכנזים שמקלים בזה.

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ספציפית לגבי בד"ץ י"ם - עוד לפני כשרות האוכל יש להם בעיה במכשירים שבתוך החדרים
מבחינתם לתת כשרות - זה אומר אישור לשהות שם ...
צודקים לחלוטין!
מעצבן אותי שבמסעדות עם הכשר מעולה יש שירים חילוניים.
מסקנה מעשית?
צריך לדעת מה לברר ולשאול, בתור אורח, וכדאי לברר מראש על יראת השמים של המשגיח, בתור בעל השמחה.
גם בעלי השמחה בעצמם להערכתי לא באמת קלטו מה הם מקבלים.
אני לא מבינה, הם סתם הימרו על משגיח?
אנחנו הבאנו משגיח שאנחנו סומכים על הירא"ש שלו.

יועצת נישואין

משתמש מקצוען
מיועד למי שרוצה להבין למה צריך דווקא מייבין בכשרות ולא מספיק משגיח
יישר כח
עמדתי מול המקרר בחנות
גבינה צהובה מיבוא מחו"ל
וההתלבטות היתה קשה
מצד אחד זה חצי מחיר כפשוטו
מצד שני זה הכשר שמשתדלים לא לאכול
נו באמת, מה כבר יכול להיות ... גבינה צהובה .. זה רכיב אחד בלבד ...

פעם הבאה כבר לא תהיה התלבטות

יבא על שכרו מי שיביא מידע לציבור בצורה נוחה על הבעיות והתמודדויות של משגיחי כשרות
שיהיה קצת מידע
(אחרי כל המידע על נמלים וכו' שמסתובבים על פסי היצור, גם אם זה כשר, זה מוציא את החשק לאכול ...)

פצוץ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
מה שאני לא מבין בסיפור הזה, הרי בכשרות שאין משגיח צמוד כל הרעיון הוא שסומכים על "כיוון דמרטט"
אז די הגיוני שאם המשגיח שמגיע לאותו מקום בשעה קבוע משאיר פתח לתקלות (לא אישי, באופן כללי)
אז למה הכשרות שמגדירה את עצמה "מהדרין" לא שולחים מדי פעם משגיחים גם בשעות לא קבועות כדי שבאמת יהיה מרטט?
שאלה שמתקילה כמעט את כל ההשגחות!
יש למישהו תשובה?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
למעשה הכי טוב לחזור למה שהיה לפני שנים לשחוט בבית לקנות חיטים ולטחון בבית לגדל רפת ולגדל לבד פירות וירקות
מבחינת הבסיס זה היה נכון פעם, היום בגלל שלא חונכתם לזה מגיל קטן זה דורש לימוד והתמחות וחונכות ברמה של לימוד מקצוע.
גם בשל היעדר רבנים זמנים לשאלות בהרבה תחומים.

מבחינה החומרות היום דווקא פי מאה, הקולות של הרבנות הם מסמתכים על פוסקים שאמרו כך לכתחילה בתקופות ההם.
לא הייתה ברירה הקלו קולות מרחיקות לכת כי כל תרנגול זה הפסד, וגם היום אם קנית פרה אתה תיקל הרבה יותר מאשר שחטת בארגנטינה.

סטודיו מירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מבחינת הבסיס זה היה נכון פעם, היום בגלל שלא חונכתם לזה מגיל קטן זה דורש לימוד והתמחות וחונכות ברמה של לימוד מקצוע.
גם בשל היעדר רבנים זמנים לשאלות בהרבה תחומים.

מבחינה החומרות היום דווקא פי מאה, הקולות של הרבנות הם מסמתכים על פוסקים שאמרו כך לכתחילה בתקופות ההם.
לא הייתה ברירה הקלו קולות מרחיקות לכת כי כל תרנגול זה הפסד, וגם היום אם קנית פרה אתה תיקל הרבה יותר מאשר שחטת בארגנטינה.
זה לא היה ממש ברצינות
זה היה רק בחוש הומור
תראו כמה בעיות אנשים מציפים
אז קדימה כל אחד יעשה הכל לבד
ויראה אם זה הרבה יותר טוב לו

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
זה לא היה ממש ברצינות
זה היה רק בחוש הומור
תראו כמה בעיות אנשים מציפים
אז קדימה כל אחד יעשה הכל לבד
ויראה אם זה הרבה יותר טוב לו
זה לא הומור, כי אני מכיר משפחות, וחלקן לא ממש יודע מה שהוא עושה, סתם דוגמא יש חבורות של מצות (שלא נעשות תחת מפעל ובנוסף על ההשגחה - אלא יצור עצמי ובד''כ יש כלים פרטיים) שמצות רבנות יותר טובות משלהם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה