התייעצות מחנה לינה ללא לינה

מצב
הנושא נעול.

ביקורת בונה

משתמש רשום
אז אגיב לך ממקום בוגר, אפילו בוגר מידי, כאמא לבת במחנה,
בת סופר חברתית, מובילה, רצינית ומוצלחת,
שקשה לה מאד, עד פוגע בה פיזית, העניין הזה של חוסר שינה מתמשך.
ואין מי שיתחשב בצורך הבסיסי הזה שלה.
למה מתחשבים רק בצורך של הבנות שלא תגענה לדברים לא טובים ולכן גוזלים שינה?
יש בנות שלא צריכות את הלילה הפעיל כדי לא להדרדר, מה, להן אין מענה?
יש כאן חוסר איזון משווע, ועוד קודם לכן, היעדר ראיה של מי שעומדת מולך. כן, יש מי שזקוקה לשינה בדיוק כמו שאחרת זקוקה לשתיה.

אני כבחורה סבלתי מבעיות של דימוי גוף, לכן כל פעם שנסעו לבריכה לא הצטרפתי. גם כבחורה לא חיפשתי סיבות לזה שבריכה זה בעייתי, אלא הכרתי בעובדה שלי לא מתאים לנסוע, אבל רב הבנות נהנות.
כנ"ל לגבי המחנה, מרבית הבנות נהנות (בעיקר) מהלילה, אם לבת שלך זה לא מתאים שתלך לישון, ואם זה לא אפשרי - אחרי שתסבירי למורה את המצב, יאפשרו לה לישון.

אין עניין לנרמל את הדעה שאם אני לא יכולה ליהנות ממשהו שאף אחת לא תהנה.

dinaday

משתמש פעיל
אני כבחורה סבלתי מבעיות של דימוי גוף, לכן כל פעם שנסעו לבריכה לא הצטרפתי. גם כבחורה לא חיפשתי סיבות לזה שבריכה זה בעייתי, אלא הכרתי בעובדה שלי לא מתאים לנסוע, אבל רב הבנות נהנות.
כנ"ל לגבי המחנה, מרבית הבנות נהנות (בעיקר) מהלילה, אם לבת שלך זה לא מתאים שתלך לישון, ואם זה לא אפשרי - אחרי שתסבירי למורה את המצב, יאפשרו לה לישון.

אין עניין לנרמל את הדעה שאם אני לא יכולה ליהנות ממשהו שאף אחת לא תהנה.
אבל במחנה המדובר באשכול אין איפה לישון.
לא נמצאים במבנה עם חדרי שינה, כך שלהסביר למורה לא יאפשר לה לישון.
לא ביקשתי לנרמל, אלא ללכת למכנה המשותף הרחב שיאפשר בחירה לבנות לספק את צרכיהן. מי בשינה ומי בעירות רציפה.

ביקורת בונה

משתמש רשום
אבל במחנה המדובר באשכול אין איפה לישון.
לא נמצאים במבנה עם חדרי שינה, כך שלהסביר למורה לא יאפשר לה לישון.
לא ביקשתי לנרמל, אלא ללכת למכנה המשותף הרחב שיאפשר בחירה לבנות לספק את צרכיהן. מי בשינה ומי בעירות רציפה.
מתנצלת, ממך אני מבינה שאין כלל אופציה לישון. מרבית הניקים, למיטב הבנתי, כן דיברו על האפשרות לישון - רק לא מספיק.

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נערך לאחרונה ב:

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלת"ק חלקי
רק חייבת לדייק, לדעתי זו לא תופעה חדשה בכלל,
גם בזמני (לפני 15 שנה) לא ישנו בכלל כל הלילה! והיו תכניות.... היו כאלה שנרדמו על הכסאות ואגרו כח להמשך.
נהננו עד הגג.

אב היו לנו חדרם פתוחים

שירה שקד

משתמש רשום
הבנים שלנו ישנים בפנימיה בישיבה ולא מעסיקים אותם כל הלילה שמא.
אל תיסחפי לדמגוגיה.
הבאתי דוגמא ללילה אחד - המקביל למחנה, שגם הוא - טאדאם - לילה אחד.
בסמינרים עם פנימייה, אופקים למשל, כן מקובל לישון בלילה.

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אל תיסחפי לדמגוגיה.
הבאתי דוגמא ללילה אחד - המקביל למחנה, שגם הוא - טאדאם - לילה אחד.
בסמינרים עם פנימייה, אופקים למשל, כן מקובל לישון בלילה.

למה מה שלא נעים לך לשמוע זה דמגוגיה?

עדיף לענות פשוט לשאלה.
מה ההבדל.

באופקים כל הגישה אחרת.

שירה שקד

משתמש רשום
למה מה שלא נעים לך לשמוע זה דמגוגיה?

עדיף לענות פשוט לשאלה.
מה ההבדל.

באופקים כל הגישה אחרת.
זו דמגוגיה מכיוון שהדוגמא שהבאת לא קשורה לטענה שעליה הגבת.
מה ההבדל - שזו צורת חיים קבועה וממילא פחות מסעירה ומרגשת, מה ששונה במחנה שבו הלינה אינה מוסדרת, אינה משהו שקורה בכל יום, ומטבע הדברים - היא מזמינה יותר תקריות.
ואגב, גם הפנימיות אינן מושלמות, וברור שבבית בטוח יותר. את יודעת כמה פגיעות קורות בפנימיות של ישיבות?
יש המון תקנות שנועדו כדי למנוע כמה שיותר, והן אינן מצליחות במאה אחוז.
אז נכון, בשלב כלשהו בחיים אי אפשר להימנע מכך, ולוקחים את הסיכון. אבל את באמת מאשימה את מי שלא מתנדב מרצונו החופשי לייצר את הסיכונים?

נערך לאחרונה ב:

dinaday

משתמש פעיל
מתנצלת, ממך אני מבינה שאין כלל אופציה לישון. מרבית הניקים, למיטב הבנתי, כן דיברו על האפשרות לישון - רק לא מספיק.
ייתכן שמרבית הניקים דיברו על אפשרות לישון,
אבל פותחת האשכול דייקה שהדיון כאן הוא לגבי העדר האפשרות הזו, שזה החידוש השנה ביחס לשנים קודמות, ולכן להבנתי פתחה את האשכול.
ועל זה הגבתי.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה