התייעצות מחנה לינה ללא לינה

מצב
הנושא נעול.

מיכל הולנד

משתמש צעיר
לא הבנתי את הגישה שלך, אבל סבבה....אני יענה.....
אז כפי מה שידוע לי לא אמרו להצטייד במים כי זה היה היום ה-שני של המחנה ולא כל כך היה איך להצטייד.
וגם אם אמרו והיא שכחה, זה דבר שקורה, אז הסמינר אמור לקחת בחשבון כאלו דברים ולהביא גם הוא בעצמו מים....
בכולופן מדובר פה בנערות לא באיזה נשים מבוגרות אחראיות ומידי מנוסות.
וכן, תתפלאי לשמוע, לא רק את יודעת ומבינה מה זה מחנה ואיך זה הולך, גמאני הייתי בכמה מחנות בחיי ב-2 סמינרים שונים! ותמיד גם הסמינר דאג להביא מים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ולגבי הפציעות שתארת, אני לא זוכרת אף אחת מאלו, צר לי.......
וודאי שלא 3 מקרים במחנה אחד!!!!
אני אסביר לך את הגישה שלי:
טיולים ומחנות אמורים להסב הנאה. כל אחת מתחברת לסוג אחר של הנאה.
אני תמיד יצאתי כשהקרינו סרט, אחרת נשארה בחוץ בקיאקים והשלישית הלכה לישון ברגע שהיא התעייפה.
למה הסמינרים החליטו שעצם הלינה הוא האטרקציה המרכזית? אולי בגלל שהרבה בנות עשרה אכן נהנות לישון (או להיות בפיג'מה) ביחד.
אבל מה, עצם הבעיה בלהיות בפיג'מה ביחד ולא לישון היא בעייתית, אז הגיעו עם רעיון גאוני ויקר, להעסיק את הבנות בצורה כלשהי ע"מ שלא יעשו שטויות.
אם היא נשארה ערה ויום אח"כ יום עמוס? שתישן באוטובוס ולא תכנס לאטרקציה.
אם היא ממש ממש מותשת, והיא מכירה את עצמה, שתתכבד לעזוב באמצע התוכנית ותלך לישון. וגגם אם אחרי 3 שעות יעשו לה רעש, לא יפה, אבל היא תתגבר.
רוב הבנות ישנות במשך יומים אחרי המחנה ואז ממשיכות כרגיל.
אז כמו שבחורה עם ציליאק דואגת לעצמה ללחמניה, שתדאג היא לשינה.

בקשר לטיול הספציפי- נכון. הסמינר אמור לקחת מים. אצלינו לפחות לכל כיתה הייתה כמות שישיות כמס' הבנות בכיתה.
אבל- היא בת 15+ (סמינר אמרנו) היא לא יכולה למצוא דרך לדאוג למים? הם היו במדבר?
בד"כ מודיעים לפני המחנה איך צריך להתארגן בשביל הטיול שיש בו.

לא. זה לא בסדר שבת התייבשה. לא בסדר ששמו לב לזה רק כשזה היה בשלב כ"כ חמור.
אבל לא בגלל זה כל הענין של מחנה נהיה לא אחראי וגרוע שהוא לא כמו כל פעילות חברתית אחרת.

סליחה. לא התכוונתי להישמע תוקפת. זה באמת לא נראה טוב.

גילוי נאות: אני נקעתי רגל באיג'מפ (וכמוני עוד 4), נקעתי עוד רגל כשהחלקתי על קליפה של אבטיח, נשברו לי המשקפים כשקפצה עלי מישהי באקווה כיף, ונכנס לי קוץ עמוק מתישהו לא זוכרת ממה.
ואף פעם לא חזרתי מוקדם...
וכן. היה לי כיף...

בתשבע ויסנשטרן

-צלמת-
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אני אסביר לך את הגישה שלי:
טיולים ומחנות אמורים להסב הנאה. כל אחת מתחברת לסוג אחר של הנאה.
אני תמיד יצאתי כשהקרינו סרט, אחרת נשארה בחוץ בקיאקים והשלישית הלכה לישון ברגע שהיא התעייפה.
למה הסמינרים החליטו שעצם הלינה הוא האטרקציה המרכזית? אולי בגלל שהרבה בנות עשרה אכן נהנות לישון (או להיות בפיג'מה) ביחד.
אבל מה, עצם הבעיה בלהיות בפיג'מה ביחד ולא לישון היא בעייתית, אז הגיעו עם רעיון גאוני ויקר, להעסיק את הבנות בצורה כלשהי ע"מ שלא יעשו שטויות.
אם היא נשארה ערה ויום אח"כ יום עמוס? שתישן באוטובוס ולא תכנס לאטרקציה.
אם היא ממש ממש מותשת, והיא מכירה את עצמה, שתתכבד לעזוב באמצע התוכנית ותלך לישון. וגגם אם אחרי 3 שעות יעשו לה רעש, לא יפה, אבל היא תתגבר.
רוב הבנות ישנות במשך יומים אחרי המחנה ואז ממשיכות כרגיל.
אז כמו שבחורה עם ציליאק דואגת לעצמה ללחמניה, שתדאג היא לשינה.

בקשר לטיול הספציפי- נכון. הסמינר אמור לקחת מים. אצלינו לפחות לכל כיתה הייתה כמות שישיות כמס' הבנות בכיתה.
אבל- היא בת 15+ (סמינר אמרנו) היא לא יכולה למצוא דרך לדאוג למים? הם היו במדבר?
בד"כ מודיעים לפני המחנה איך צריך להתארגן בשביל הטיול שיש בו.

לא. זה לא בסדר שבת התייבשה. לא בסדר ששמו לב לזה רק כשזה היה בשלב כ"כ חמור.
אבל לא בגלל זה כל הענין של מחנה נהיה לא אחראי וגרוע שהוא לא כמו כל פעילות חברתית אחרת.

סליחה. לא התכוונתי להישמע תוקפת. זה באמת לא נראה טוב.

גילוי נאות: אני נקעתי רגל באיג'מפ (וכמוני עוד 4), נקעתי עוד רגל כשהחלקתי על קליפה של אבטיח, נשברו לי המשקפים כשקפצה עלי מישהי באקווה כיף, ונכנס לי קוץ עמוק מתישהו לא זוכרת ממה.
ואף פעם לא חזרתי מוקדם...
וכן. היה לי כיף...
מישו כאן אמר שהיא לא ישנה? לא זכור לי שאמרתי כזה דבר.......
ולא זכור לי שאמרתי משו בכללי נגד החוסר שינה במחנה.
דיברתי על זה, שצריך איפושהו אמצע בין לא לישון ולהעסיק את הבנות בתכניות למיניהם או לבין להוציא אותן למסלול אחרי יום שלם של פעילות מסיבית!
זה כל מה שאמרתי!
וכן, צר לי לאכזב שהם היו במחנה בים המלח, והוציאו אותן לפעילות כלשהי במדבר, שהיה במקום איזשהו ברז עם זרזיף מים רותחים מהשמש, אז כשהיא סיימה את המאגרים שלה, היא באמת לא הייתה מספיק אחראית להכריח את עצמה לשתות מהמים הרותחים הללו ב-45 מעלות חום.
אוקיי, אז פשעה הילדה, לא חושבת שעל זה מגיעה לה לסיים בהתייבשות חמורה שלא הצליחו להחזיר אותה להכרה במשך שעה שלמה ולא למצוא לה וריד כי הורידים שקעו מרב התייבשות!!!!!
ולנקוע רגל ולשבור משקפיים זה לא כל כך דומה להתייבשות ואיבוד הכרה וסיום יום בהר הצופים.....לא?
גם אני הייתי בסמינר וקרו לי כל הדברים האלו......

מיכל הולנד

משתמש צעיר
אז תתעלמי מכל מה שאמרתי על השינה אם זה לא קשור אלייך.
זה קשור לכל מי שאמרה ששוד ושבר אם לא ישנו לילה אחד.

ילדה לא פשעה, אבל יש כאן גורמים והשלכות. וככה העולם עובד. זה לא קשור למגיע/לא מגיע.
במקרה שהם היו במדבר ביום כ"כ חם ולא הביאו עוד מים, כן. באמת מחדל. צודקת.
לא נראה לי היא התייבשה כי היא לא ישנה. אלא כי היה חם והיא לא שתתה, ושוב, לא באשמתה.

אבל תסכימי איתי שאם הן היו יוצאות לסיבוב ברחבי טבריה והילדה לא שתתה כי לא היה באלה,
זה לא אותו דבר.

לנקוע רגל ולשבור משקפיים (מולטיפוקל, מידה 7.) זה לא אותו דבר בכלל. ח"ו.
לא היה נשמע ממך שהפציעה הייתה כ"כ חמורה, והתכוונתי רק לציין שהרבה בנות נפצעות, וזה רווח.
כמובן שלא ברמה הזו.

עפה ברוח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
וסתם בקשר למסלולים.
זה כלל מטורף של מטיילי משרד החינוך!
בשביל לאשר למוסד לימודי לצאת למחנה/טיול
חייבים גם מסלול - כדי ללמוד ולהכיר את הארץ.

זה באמת אחד הדברים שהייתי מנסה לפנות לגורמים הנכונים,
והלוואי - אולי תרימו אתם את הכפפה!
שבקיץ במיוחד - לא חייבים מסלולים.
יש דרכים נוספות להנות עם הבנות בלי מסלולים והכרת ארץ ישראל.
אבל בשביל זה צריך לפנות לגורמים הנכונים,
לא נראה לי בפרוג.

מאד היה מעניין אותי לשמוע פרטים מדויקים על הסיפור עם הילדה שאיבדה את ההכרה,
כי זה נשמע סיפור ממש ממש הזוי!
זה לא סיפורים ששומעים כמעט.
כן שומעים על התייבשויות שמגיעים לבית חולים - אבל לא איבוד הכרה של שעה.

לצערי, אני נחשפתי כן לילדות עם בעיות בריאות וההורים חותמים כאילו אין לילדה בעיית בריאות,
ואז מגיעים צרות. (מספיק שיש לה אלרגיה לסוג של פרח - וכדו'.)

דבורה4

משתמש צעיר
אף פעם לא חשבתי על הענין הבעייתי של הלילה...
אבל רבות חשבתי על כך שהבנות קורסות לאחר יומיים ללא שינה, ועלויות מטורפות של תכניות בלילה.
אולי יש פתרון שלישי?
צריך להיות יצירתיים.

חנהנה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כאחת שרואה את עצמה עדין קרובה (מאד) לנושא הסמינר והמחנות
אל תקחו להן את ההנאה הזו...
המחנה הוא אחד מהחויות האדירות של השנה ושל הסמינר
נהיה גיבוש אדיר בכיתה
קשר פתוח עם המורות
מגיעים לנושאים שלא מגיעים אליהם במהלך השנה ועוד הרבה טובות ותועלות יש לו למחנה

לכל אלו הטוענים לבטל את הלילה או להאריך אותו לטובת השינה
לא נראה שהבנות באמת סובלות ממנו
אולי בפעם הראשונה עד שלומדות באמת את הצרכים של הגוף שלהן
רוב גדול של הבנות יכול להתמודד עם העובדה שהולכים (או בכל אופן יכולים... מה הבנות עושות אחרי שנגמרת התכנית האחרונה זו בעיה שלהן) לישון ב04:00/30 ובתכניה צריך לקום ב 07:00
אבל...
הסמינר מודע לכך שיש בנות שצריכות לישון יותר או בנות שקשה להן לקום ולכן בד"כ יש זמן לתפילה ולארחת בוקר שאז עוד בנות יכולות לישון... והחברות שומרות להן ארוחת בוקר...
ואח"כ בד"כ התכנית היא לא אטרקטיבית מידי כדי לאפשר לכל המאחרות לגמור להתארגן בנחת ולא להפסיד משהו משמעותי...
ולכן למשל יוצאים לאטרקציה של קיאקים בשעות הצהרים שאז נרטבים זה מרענן מאד
ולמי שאמרה שזה סיוט ונזהרים מקוצים וכו'...
כנראה היית לבד בסירה...
עשיתי בחיי בסמינר ועוד הרבה לפני כן שהצטרפתי למחנות של סמינר קיאקים בהרבה מקומות עם הרבה גילאים וקבוצות
ולא זוכרת שבנות שלא רצו נכנסו וסבלו ונדקרו וכו'...
בנות מאד!!! נהנות מזה עושות השפרצות מלחמות מים ימי הולדת שירי נשמה וכן גם מתפרעות ונהנות עד השמים...
אני רואה שהארכתי ולכן אנסה לסכם...
ממחנה רוב די מוחלט של הבנות מאד נהנה
הסמינר מודע לקשיים של בנות בנושאי שינה אכילה וכו' ומשתדל לתת מענה
בנות נהנות מאטרקציות נהנות עם חברות
במשפט?
למחנה תועלות רבות שעולות על הקשיים
בעיני שווה מאד....

בוגרת

משתמש רשום
אני טיפוס שכן חייב כמה שעות שינה בלילה,
ואני זוכרת את היום השני של המחנה כסיוט,
בחילות איומות מרוב עיפות, אין איפה להניח ראש כי באוטובוס בנות צורחות את ההמנון,
ובלילה הייתי מוכנה בכיף לוותר על הסרט, אבל החדרים נעולים....

חנהנה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה נקודה שחזרה על עצמה כאן ולא הבנתי אותה משום כיוון
אנחנו היינו מגיעות והחל מהרגע שהיינו מקבלות את המפתח לחדר ההחלטה על פתיחת ונעילת החדר היתה על דעתנו הבלעדית עד שהחזרנו אותו בפנוי חדרים למחרת
ואם שכחת משהו במזודה?
המורה היתה מגיעה לפתוח לך?

• תודה
Reactions: liv

s.y

משתמש מקצוען
זה נקודה שחזרה על עצמה כאן ולא הבנתי אותה משום כיוון
אנחנו היינו מגיעות והחל מהרגע שהיינו מקבלות את המפתח לחדר ההחלטה על פתיחת ונעילת החדר היתה על דעתנו הבלעדית עד שהחזרנו אותו בפנוי חדרים למחרת
ואם שכחת משהו במזודה?
המורה היתה מגיעה לפתוח לך?
אצלינו היינו מראש מקבלות מפתחות רק בשעה מאוחרת
או שיש סמינרים שנועלים בלילה חדרים? נשמע מוזר ממש...
בכל אופן לי המחנה זכור כסיוט אחד גדול אפילו שיש הנאה עם החברות וכו' אני זוכרת כל מחנה מחדש שביום הראשון כיף ממש אבל בלילה קבוע הייתי נכנסת לענן ולא מבינה איפה אני וברור שלא נהנית...
אבל בכל אופן פעם בשנה יש בנות שנהנות מזה

memories הדפסות

משתמש חדש
לי יש מחנה של לילה אחד , המחנה מתחיל בשעה 7 בבוקר ומסתיים ב10 בלילה יום למחרת , וזה פצצה!
לדעתי כל הכיף במחנה זה הלילה (השיחות, הפטפוטים, השירים וכדומה .........)
התוכניות זה לדעתי רק בשביל להעביר את הזמן.....
אצלנו בסמינר בזמן התוכניות אין יציאה מהאודיטוריום לחדרים , מורה שומרת ביציאה ובת שצריכה משהו מהחדר צריכה לבקש אישור וכדומה

מגילת אסתר

משתמש חדש
כבוגרת סמינר בני ברקי מהעבר הלא רחוק יכולה להעיד כי שנה אחת היה לנו מחנה עם 2 לילות בלילה הראשון המוות דרש מאיתנו לישון כי מוציאים אותנו לכיף בלילה השני.
בלילה הראשון כמובן רוב החבורה חגגה ואלו שרצו לישון לא הצליחו ביום השני כבר היינו מטושטשות ואז לקחו אותו לאקשן לנד עד הבוקר. היתה לי חברה שנקעה את הרגל ועוד אחת ששברה את היד ואת הרגל, זה נורמלי?

Yael Mor

משתמש מקצוען
לנו תמיד היה 2 לילות, וממש לא זכור לי את כל מה שמתארים פה. בנות שרצו לפטפט יצאו החוצה, ובנות שרצו לישון ישנו. סה"כ ישנו בערך 4 שעות בלילה ואת השאר השלמנו באוטובוס. כל האוטובוס ישן, ולא נשארה בת לשיר את ההמנון...
זכור לי לגמרי בתור חוויה מדהימה וממש לא סיוטית.
נראה לי ששוכחים שמדובר בבנות תיכון ולא יסודי.

איזה יום יפה

משתמש רשום
הדיון פה חוזר על עצמו כמו בשרשרת... אז נגדיר שוב את הנקודות
1.לא מדברים פה על מה שהיה אצלכם שיש שעתיים שלוש לישון בלילה או תכניות רגועות שאפשר להכנס לחדר-אלא כמו שרשמו פה כמה פעמים מדובר על יציאות כל הלילה ורק ב9-10בבוקר חוזרים לישון אז אל תכתבו מי שרוצה להיכנס לישון שתישן כי כשאת באמצע מסלול לילי את לא יכולה ללכת לחדר לישון בין אם נעול ובין אם לא...
לנו תמיד היה 2 לילות, וממש לא זכור לי את כל מה שמתארים פה. בנות שרצו לפטפט יצאו החוצה, ובנות שרצו לישון ישנו. סה"כ ישנו בערך 4 שעות בלילה ואת השאר השלמנו באוטובוס. כל האוטובוס ישן, ולא נשארה בת לשיר את ההמנון...
זכור לי לגמרי בתור חוויה מדהימה וממש לא סיוטית.
נראה לי ששוכחים שמדובר בבנות תיכון ולא יסודי
אז אצלכם זה לא היה ככה, מקסים וגם כנראה אצל רב הכותבות פה שלא מבינות את התיאורים על הקוצים בקיאק וכו'
מדובר על התופעה החדשה (בכ"א בשבילי) שאין בכלל שינה בלילה -אין! יוצאים בלילה לטייל ותסכימו איתי שהשינה באוטובוס יותר מטשטשטשת ממרעננת.
2. ברור שלא מכריחים אף אחתת להגיע למחנה וברור שזה לא הורג לא לישון לילה אחד וברור שכל אחת אחראית לדאוג לעצמה, אבל! כשמוציאים קבוצה שלמה צריך להתחשב שלכל הסגנונות -כן, גם אלו ה"מוזרות" שמשום מה לא מצליחות להינות באטרקציות אם הם ערות מ7 בבוקר של יום האתמול ושינה באוטובוס משום מה לא מתאפשרת להן או לא עושה להן טוב שזה מניסיון כחמישים אחוז מהבנות יהיה חויה ולא רק שיעברו את המחנה בלי לגמור אותו בבי"ח
3. רק אני מרגישה שכשמדברים על נושאים של סמינר כולם חוזרות לגיל הזה גם במחשבה ובדעות, צאו מזה... כתבתי בפרוג ולא באתי לכיתה טית בסמינר ששם ברור שהיו מגיבים ש"אל תקחי לנו את זה" ו"הכיף זה לא לישון ולחזור צרודות" כי מי שלא היא מיקית או בודדה בקיאק...קצת ראש גדול לראות את כולם ןבד"כ גם את עצמןכן שכן היו מעדיפות עוד שעת שינה בלילה במקום איזה תכנית פטריוטית ביום
4. הלילה באמת עלול לגרום לפורענות ואם זה הפיתרון אז זה הפיתרון ותודה לכל הרכזות שעמלות כדי לתת לבנות את מירב ההנאה והחויה

בננות:)

משתמש צעיר
. רק אני מרגישה שכשמדברים על נושאים של סמינר כולם חוזרות לגיל הזה גם במחשבה ובדעות, צאו מזה... כתבתי בפרוג ולא באתי לכיתה טית בסמינר ששם ברור שהיו מגיבים ש"אל תקחי לנו את זה" ו"הכיף זה לא לישון ולחזור צרודות" כי מי שלא היא מיקית או בודדה בקיאק...קצת ראש גדול לראות את כולם ןבד"כ גם את עצמןכן שכן היו מעדיפות עוד שעת שינה בלילה במקום איזה תכנית פטריוטית ביום
קצת הסתבכתי עם הנקודה הזאת
כדי לבדוק את ההנאה והצורך של הבנות לא צריך לחזור לגיל ולהיכנס לראש של טטית???
אז איך תדעי מה הן נהנות?
מה יעזור להיכנס לנושא מראש של בוגר???

אמונה וזה הכול.

משתמש פעיל
אני המומה!!!
זה כבר הזוי ממש!!
למה הביאו חדרים??
אפשר לקרוא לזה אפילו גזל. ההורים משלמים על חדר בשביל שיהיה לבת שלהם איפה לישון.
עם כל הכבוד לכל הבעיות שיכולות/לא יכולות לקרות- לא מעניין. הזוי לנעול לילדה חדר זה אשכרה לזלזל בצרכים של הגוף שלה ולהחליט בשבילה מה טוב לה.

איזה יום יפה

משתמש רשום
קצת הסתבכתי עם הנקודה הזאת
כדי לבדוק את ההנאה והצורך של הבנות לא צריך לחזור לגיל ולהיכנס לראש של טטית???
אז איך תדעי מה הן נהנות?
מה יעזור להיכנס לנושא מראש של בוגר???
אז אני אסביר: ראש של טטית אומר מה שצריך לומר כדי לא לצאת חננה גם אם זה לא באמת מה שהם מרגישות או חושבות.... וכשנכנסים לגיל הזה מראש מבוגר אמורים להיזכר מה באמת רצינו והיה לנו טוב-כך חשבתי לפני ההתכתבות פה...

אמונה וזה הכול.

משתמש פעיל
@איזה יום יפה חייבת להדגיש,
לצאת עם הבנות לטיולים בלילה כשלא ישנו ביום- זה לא נראה לי רצון של הבת.
לעשות תוכניות באולם בלילה ונלעול חדרים-גם לא נראה לי רצון של הילדה...
לעשות אופציה להיכנס לתוכניות בלילה וחדרים פתוחים- נראה לי חוויתי וטוב (ואומרת מנסיון...)
על זה אני חושבת שרובנו מסכימים...

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לפני כמה שנים, כשאני הייתי בסמינר היתה תוכנית ליילית עיונית כל שנה מ12 עד 4, לא אקשן, רק למי שרוצה להכניס קצת אווירה ותוכן למחנה. כמובן היו שפרשו באמצע, והיו שלא נכנסו בכלל, אבל זה היה בומבה! בנות מאוד רצו להשתתף לפחות חלקית, ועד הסוף היו מתוך 250 בנות בסמינר נשארו בערך 50 בנות. אחרי התחלת התןכנית יש יציאה ואין כניסה לאולם.

dinaday

משתמש פעיל
@איזה יום יפה
אז אגיב לך ממקום בוגר, אפילו בוגר מידי, כאמא לבת במחנה,
בת סופר חברתית, מובילה, רצינית ומוצלחת,
שקשה לה מאד, עד פוגע בה פיזית, העניין הזה של חוסר שינה מתמשך.
ואין מי שיתחשב בצורך הבסיסי הזה שלה.
למה מתחשבים רק בצורך של הבנות שלא תגענה לדברים לא טובים ולכן גוזלים שינה?
יש בנות שלא צריכות את הלילה הפעיל כדי לא להדרדר, מה, להן אין מענה?
יש כאן חוסר איזון משווע, ועוד קודם לכן, היעדר ראיה של מי שעומדת מולך. כן, יש מי שזקוקה לשינה בדיוק כמו שאחרת זקוקה לשתיה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה