דרוש מידע מחירי שכירות לדירת 3 חדרים ברמת בית שמש ד

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

מ גולד

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
שלום עליכם גולד...
מעניין אתה מבניין 21? אם אתה זוכר, שמי נתנאל, לפני שנה בערך היו לי דיירים שלטענתכם עשו לכם המון צרות בבניין ודברים לא נעימים... עד שהרב של השכונה דיבר איתי.

על כל פנים, עכשיו ממש היה לי מקרה דומה עם הדייר שלי, אבל הם שילמו 3,600 אז העלייה שהעלתי להם ל4,200 [וגם זה אחרי התחשבות..] זה 600 ש"ח שזה עוד נבלע ביחס לקפיצה המטורפת שהייתה שם.. וגם הדגשתי לו ששנה הבאה המחיר יהיה 4,600 ומעלה.. לפי ערך השוק והוא קיבל בהבנה מלאה והסכים וכו'...
תשמע, בסוף אנחנו בעלי הדירות משלמים המון כסף גם על המשכנתא ובפרט בשנים האחרונות שעלתה ב1,500 ש"ח מינימום לבן אדם [אני עם משכנתא של 650,000 סך הכל, מה יגיד אדם שהמשכנתא שלו היא 1,000,000? עלה לו בהתאם..
ואנחנו גם גרים בשכירות ומעלים לנו...
הדירה שקנית נועדה כדי שתרוויח אין מה לעשות... כמובן שלא צריך להיות חסר אנושיות ולהעיף אותם או להעלות לכם ב1000 ש"ח מכה אחת.. [למרות שאצלי בבניין עשו ככה לשכנה שלי, הבעל דירה אמר לה עוד מילה אני מוציא אותך יש לי אנשים בתור...] אבל חייב להעלות לכיוון בהדרגה
אני הייתי עושה במקומך דבר כזה:
מעלה ב600 ש"ח לחצי שנה הקרובה, ובעוד 600 אח"כ, כך שתוך שנה לפחות תגיע ל4,200, ואח"כ להעלות לפי העניין אם ימשיך במחיר הזה [4,600+] אלא אם כן שווה לך 400 ש"ח פחות בגלל שהם דיירים נוחים ומשלמים בזמן וכו'..
זה לא הגיוני שתקבל 3,000 אם אתה יכול לקבל 4,600-4,800 בקלות ממש! ואתה צריך כל שקל! תגיד לדיירים שלך שאנחנו ממש מבינים אבל אין מה לעשות.. כולנו באותה סירה..
הסיפור על השוכרים הבעיתיים לא מוכר לנו כלל , אבל כן, הדירה שלנו בבנין 21,
אפשר לשאול מה שטח הדירה שאתם משכירים ב-4200? קומה? מחסן? (הדירה שלנו בקומה 5, עם שירותים אחד, מטבח קבלן.)
השוכרים דווקא מאוד נעימים, משלמים בזמן ושומרים על הדירה, אבל כמו שכתבתם, יש לנו משכנתא וגם פער לרעתנו בשכירות שאנחנו משלמים..
ת'כלס, קשה לנו ממש לעשות את זה.

נתנאל ...

משתמש רשום
קומה 1
ללא מחסן
2 שירותים
מטבח קבלן גם..

תשמע הדברים האלה לדעתי יותר משפיעים במחיר מכירה, בשכירות יקחו הכל זה מה שיש... אין היצע.. זה לא ממש משמעותי
הקומה ה5- יש מעלית.. אז אולי שווה 100 ש"ח פחות.. תהיה בטוח שזה לא משפיע משמעותית על המחיר בשכירות בעת כזאת..

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
בתשע"ז,-2017, ניסו להעביר חוק שכירות הוגנות שתכלול הגבלה על העלאת מחירים, וכן שיהיה מותר להעלות רק פעם ב3 שנים.
החוק לא עבר (רק הסעיפים האחרים שרלוונטיים מאוד לעניינינו)
תכלס יש קצת מן העורכי דין, הסבורים שגם החוק לא עבר עדיין אסור להעלות יותר מ15% 20%, רוב העורכי דין סבורים שבתום תקופת החוזה ניתן להעלות כמה שהמשכיר רוצה.
-
שימו לב שבאם החוזה נותן אפשרות (ברירה) למשכיר להאריך את חוזה השכירות, או שיש אופציה להארכת תקופת החוזה (ברוב חוזי השכירות ניתן לפרשן אותו ככזה, צריך לבדוק על פי דין תורה את הנקודה)
באם זה כך, אז המשכיר חייב ע"פ חוק להודיע 90 יום מראש, על העלאת המחיר (והעלאה מוגזמת יכולה להתפרש כהוצאת השוכר מהדירה)
באם יש אופציה להארכת החוזה, והמשכיר לא ביקש להעלות את מחיר השכירות בסמוך למועד תום תקופת השכירות, אז לא ניתן להעלות כלל את המחיר- עד סוף תקופת האופציה
-
ע"פ חוק באם אין תאריך תפוגה לשכירות או האופציה, אז השוכר יכול לקבוע תעריף לפי גובה השכירות בשוק ואולי גם פחות מכך (נושא לא ברור משפטית)
-
גם אם לשון החוזה מנטרל את כל ההגבלות ומאפשר העלאת מחיר בכל עת, שימו לב שלא ניתן להוציא שוכר מהדירה בגלל התעקשותו שלא להעלאות את המחיר- אלא אם יש סיבה נוספת למשכיר להחליף את השוכר (נזק וכו')- ותקדימים משפטיים הוכיחו זאת!
ע"כ דין תורה, חלק מסעיפי החוזה ייתכן שיהיו כפופים לחוק הישראלי במקרים מסוימים וחלקם לא,
ע"כ יש להיוועץ עם רב ודיין לפני כל דבר.

די

משתמש סופר מקצוען
שמעתי מבעל דירה ברמה ג'2, דירת 3 חדרים 75 מ"ר קומה 5, מתקשרים אליו עשרות אנשים אם הדירה עומדת להשכרה (בלי פרסום), מתווכים מתקשרים ומציעים לו 5000 ש"ח! לחודש

המליונרית

משתמש מקצוען
גם אליי התקשרו היום אם משכירה דירה (הדירה כבר מושכרת יותר משנה)
פשוט הזוי

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
@יעקב הרמתי אפשר לקבל הפניה ללשון החוק ?
רלוונטי לי מאד עכשיו, חיפשתי ולא מצאתי משהו בנושא.
25יב. (א)
המשכיר יודיע לשוכר, זמן סביר לפני תום תקופת השכירות לפי חוזה השכירות למגורים, אם ברצונו להאריך את תקופת השכירות ובאילו תנאים.
(ב)
היתה למשכיר ברירה להארכת תקופת השכירות לפי חוזה השכירות למגורים, יודיע לשוכר, לא יאוחר מ-90 ימים לפני תום תקופת השכירות, אם ברצונו לקיים את הברירה, ורשאי המשכיר לקיים את הברירה רק אם נקבעו בחוזה, מראש, תנאים לעניין תקופת ההארכה, ובכפוף לאותם תנאים.
במקרה שיש ברירה, (כמעט ברוב החוזים הוא קיים) העלאת מחיר, גם צריכה זמן של 90 יום, העלאת מחיר יכולה להיחשב בבית משפט כסיום תקופת השכירות
(ג)
היתה לשוכר ברירה להארכת תקופת השכירות לפי חוזה השכירות למגורים, יודיע למשכיר, לא יאוחר מ-60 ימים לפני תום תקופת השכירות, אם ברצונו לקיים את הברירה.
-------------------------------------------------------ע"כ מלשון החוק הלא ברור, שכן תקדימים משפטיים רבים נטו לטובת השוכרים
--להלן חוות דעת של עו"ד
https://www.shamay4u.co.il/העלאת-שכר-דירה

חשוב לציין שבדרך כלל אסור לבצע תהליך פינוי של דייר רק על סמך סירובו לקבל העלאת שכר דירה. רוב תחומי השיפוט דורשים סיבה תקפה לפינוי, כגון אי תשלום דמי שכירות או הפרה של תנאי החכירה. לכן, ישנה חשיבות מכרעת להקפיד על ההליכים והדרישות המשפטיות בתחום השיפוט שלך כאשר מדובר בדייר שמסרב להעלאת שכר דירה.

רחלה 123

משתמש מקצוען
אני מצד השוכר
היתה למשכיר ברירה להארכת תקופת השכירות לפי חוזה השכירות למגורים, יודיע לשוכר, לא יאוחר מ-90 ימים לפני תום תקופת השכירות, אם ברצונו לקיים את הברירה, ורשאי המשכיר לקיים את הברירה רק אם נקבעו בחוזה, מראש, תנאים לעניין תקופת ההארכה, ובכפוף לאותם תנאים.
אין שום אזכור בחוזה על העלאת התשלום על ידו
מה שגורם לו (במקרה הזה לה) לעשות ככל הרוצה , כולל העלאה יום לפני סיום החוזה, למרות שסוכם טלפונית שממשיכים כרגיל, זה היה בשנה שעברה

עכשיו עומדים שוב לפני סיום חוזה, אנחנו אילו שרדפנו אחריה לקבל מידע על הסכום שלא תדפוק אותנו כמו שנה שעברה, היא כתבה סכום ולאחרי שבועיים שינתה אותו לסכום מאד עבורינו.
כמובן אחרי תקופה של שישים יום
האם אתה מכיר עו"ד שיכול לעזור לנו בעיניין ?

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
שמעתי מבעל דירה ברמה ג'2, דירת 3 חדרים 75 מ"ר קומה 5, מתקשרים אליו עשרות אנשים אם הדירה עומדת להשכרה (בלי פרסום), מתווכים מתקשרים ומציעים לו 5000 ש"ח! לחודש
גם אליי התקשרו היום אם משכירה דירה (הדירה כבר מושכרת יותר משנה)
פשוט הזוי
נוף לפח, נוף למקווה, נוף לגינה, דרישות הגיוניות
אך לא רק, גם- נוף לכינרת לחרמון ולים המלח... גם אלה משפטים שנשמעו היטב באוזני רוכשים פוטנציאלים בעיר.
כן כן. הרבה מלח זרו בעיני משקיעים שמיהרו לקנות דירות כמו לחם (שחלקם מוחזרים לחברה)
? וזה מוצדק!! בןאדם קונה דירה שהוא ישתמש איתה להרבה ימים ושנים, ומשריין לעצמו כל מעלה וכל נוף!
--
ומה אני שיאמר, מי אני שישכנע אתכם, לא לקנות דירות כי אין מחסור, שכאילו אין מצוקת דיור??
ההיפך! ידוע לי שיש המצפה כבר לדירה הקב"ה לבית המקדש! כבר כמעט 2000 שנה!! ויבא איזה [B]יעקב [/B][U]מאיזה [/U][B]הרמתי[/B], ויכריז אין מצוקת דיור??!
ח"ו!
--
כנס נא למשרד תיווך הקרובה לביתך תוודא האם הוא פעיל? בדוק ותמצא- האורות דלוקים המחשבים פעילים מכונות הקפה זורמות!! הכל פעיל כסדרם!
--
זה לא סוד ולא מסובך להבין שהשוק קפוא מדשדש, ולא נמכר.
אנשים יושבים על הגדר, ומחכים ומנסים לנחש את המספרים בלוטו.
אך האם בגלל שיענקל חצקל ואבריימל, החליטו ביניהם פה אחד ללא מתנגדים וארגנו קרטל ככה פשוט!
'קרטל' ולא לקנות דירות, אז אני צריך לסגור את משרד התיווך שלי??

האם בגלל שאף אחד לא קנה את הדירה, ההוא עם הנוף לים המלח, אז אני צריך להפסיק את המנוי על תוכנות ניהול,
לפטר את המזכירות, את העו"ד, ואת היועץ משכנתאות??
ובגלל שבכל השכונה נרשמו בחודש האחרון רק 2 עסקאות? מה פתאום לסגור! הכל יפעל כסדרם! הארות יפעלו, המחשבים ימשיכו לתקתק מטר, נוף ביקורי לקוחות תיאום פגישות חתימות צ'קים חוזים מדידות, לחמניות, תמונות, גרפיקה פרסום בעיתון-בעלון-במקווה-- אין אצלי דברים כאלה הכל יפעל!
פשוט מילים חדשים למילון הנדל"ן--
במקום להגיד את המילה-
למכור, נחליף אתו ל-להשכיר.
במקום 'לקנות' -לשכור,
חוזה מכר,/חוזה שכירות.
יועץ משכנתא,
/קופה של צדקה.
במקום 10/90, / 90/10
שוק
השכירות, חטף שוק
לא הכיר את המושגים ולא את הפרקטיקה, כששוק הנדל"ן פרח, רוב עסקאות השכירות נגמרו בלי תיווך והרבה מאוד גם בלי ביקורים, ובוודאי בלי תמונות, ותצלומים בעיתונים!
עכשיו כל שוכר, מזמין תיווך במקום לסגור עם טלפון אחד, הנייד של המשכיר מצלצל כפול שישה, כל משרדי התיווך מצלצלים בלי הפסקה!
ועל מה? על איזה שהוא תיווך על שכירות? ככה זה כשאין מכירות הכל מתגלגל על השכירות.
לשוכרים החשובים לדעת, שאם היו מחליטים כל השוכרים להישאר ברחוב, ולא לשלם תיווך, השוק היה מתעגל לאלף שקל פחות!, אין סיכוי!
ולמשכירים היקרים לדעת ''שמה שטוב לאגד טוב לישראל'', ו''טוב שההגה בידיים של המתווכים'
סיכום: הפרקטיקה ואופי העבודה של המתווכים הועתק כמעט במלואו לשוק השכירות, וזה מה שהעלה כל כך את המוטיבציה להעלות מחירים, וזה מצטרף כמובן לעליית הריבית,
ולכן יש פתאום כל כך הרבה טלפונים על כל דירה להשכרה

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אני מצד השוכר

אין שום אזכור בחוזה על העלאת התשלום על ידו
מה שגורם לו (במקרה הזה לה) לעשות ככל הרוצה , כולל העלאה יום לפני סיום החוזה, למרות שסוכם טלפונית שממשיכים כרגיל, זה היה בשנה שעברה

עכשיו עומדים שוב לפני סיום חוזה, אנחנו אילו שרדפנו אחריה לקבל מידע על הסכום שלא תדפוק אותנו כמו שנה שעברה, היא כתבה סכום ולאחרי שבועיים שינתה אותו לסכום מאד עבורינו.
כמובן אחרי תקופה של שישים יום
האם אתה מכיר עו"ד שיכול לעזור לנו בעיניין ?
תארגנו עו"ד שיטפל באלפי מקרים, בו הופעל לחץ על משכירי דירות להעלות מחירים לשוכרים תמורת תשלום תיווך
במקרה שלכם ייתכן שגם בבית דין תוכלו להכריע אותו!

מקצועיות

משתמש פעיל
לדעתי קיץ הבא זה יגיע 3 חדרים ל 6500 ש"ח
ועוד שנתיים 3 חדרים יעלה 7000 ש"ח
מי שחושב שהוא לא יוכל לעמוד בזה/לא משתלם לו
כדאי שהוא יעשה חושבים כבר מעכשיו

Yael T

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הלכת רחוק , יהיו עוד פרוייקטים שייבנו , אפילו בירושלים לא הייתה כזו עלייה משמעותית זה בשל חוסר הדירות והביקוש הרב
נכון המחירים עולים אבל לא יגיע דירת 3 חדרים ב 7000 קצת מוגזם לדעתי

ניק 109814

משתמש פעיל
אולי זה כן טוב שהמתווכים והמשקיעים ימתחו את החבל עד הסוף ואז
1 דיור להשכרה במחיר מפוקח
2 כל דירה שלא מגיעה למשקיעים מגיעה לחסרי דיור ומוציאה אותם משוק ביקושי השכירות, כך שמבחינת השכירות התוצאה דומה
ואדרבא משקיעי דירה שניה הממונפים כבולים לעליית הפריים ועלוליםפ להעלות שכירות מעלים בתאם וזה מה שקרה לאחרונה
1. רק לא זה ! פליז . ראיתי איך זה הרס את הנדל"ן בגרמניה שם ביקרתי ופגשתי ישראלים שהפסידו את המכנסיים שלהם. זה אמנם טוב לכאורה לסטודנטים צעירים וכדומה, אבל בטווח הארוך זה פוגע בכולם. אגב, שם המדינה משקיעה הון גם בבנייה כי זה לא רווחי ליזמים, זה צריך לבוא משולב.

2. תמיד יהיו אנשים שלא יכולים / רוצים לקנות. אם מחוסר אפשרות כלכלית ואם בגלל שמצאו עבודה במקום אחר וכיוצא באלו סיבות. אלו התחתית של התחתית של סולם הממון במדינה ולהם צריך לדאוג יותר מכל.

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
קיץ הבא יתחיל אוכלוסים מאסיביים של דירות ברמת אברהם, ד'5 (ושאר הדירות ברמה ד' 3, ו4, שלא התאכלסו)
וברמה ה',
חלקם יזכו בעז"ה בדירות בקרית גת, הרבה מהם יעברו לשם קודם
מחירי השכירות בבית שמש לא יגיעו לכפול ממחיר השכירות בקרית גת
מחירי השכירות בירושלים תמיד יהיה כפול ממחיר השכירות בבית שמש

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מבחינת היצע מול ביקוש לא אמור להיות עלייה במחירי השכירות ברמה ד'

די

משתמש סופר מקצוען
קיץ הבא יתחיל אוכלוסים מאסיביים של דירות ברמת אברהם, ד'5 (ושאר הדירות ברמה ד' 3, ו4, שלא התאכלסו)
וברמה ה',
ד'5 לא יתאכלס בקיץ הבא וגם לא בטוח שבקיץ שלאחריו.
כבר היום יש איכלוסים מאסיביים ברמה ד'3 ד'4 ומשום מה זה לא מוריד את המחירים. לכאורה רוב רובו של האיכלוסים בעלי הדירות באים לגור בהם, וביחידות או דירות שהם מפנים באים לגור זו"צים חדשים שההורים מבית שמש (וכל הארץ) שהכמות שלהם גדולה יותר מכמות הדירות המתאכלסות.
חלקם יזכו בעז"ה בדירות בקרית גת, הרבה מהם יעברו לשם קודם
מחירי השכירות בבית שמש לא יגיעו לכפול ממחיר השכירות בקרית גת
קריית גת מערב כמובן לא יתאכלס עד הקיץ הבא
ואולי באמת גם מחירי השכירות בקריית גת יעלו
מחירי השכירות בירושלים תמיד יהיה כפול ממחיר השכירות בבית שמש
מחירי קניה בירושלים בערך 20% יותר מבית שמש (2 מיליון, לעומת 2.5 מיליון בירושלים לא רוממה) לכאורה גם מחירי השכירות יהיו בהפרש דומה.
מבחינת היצע מול ביקוש לא אמור להיות עלייה במחירי השכירות ברמה ד'
הביקוש ברמה ד' רק עולה עם התפתחות השכונה ועם נישואים של עוד ועוד זו"צים שההורים בבית שמש.
אין לי אינטרס שהמחירים יעלו אבל צריך להיות ריאלי. מי שזה יקר בשבילו אולי כדאי להסתכל על הפריפריה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה