דיון מחירי הדירות לאן?

חרמון

משתמש מקצוען
משעשע ממש.

אגב, זו בדיוק הפרקטיקה שלהם. מי שאומר "יש עלייה" תוקפים אותו בחרב ובחנית. לא אכפת להם אם זה נכון או לא. זו עבודת שיווק ומנטליזציה. לא אמת או שקר.
מי שמצביע על נקודות הכשל בתחקיר שלהם- הם טוענים שהוא משקיע ובעל אינטרסים.
זו צורת עבודה שיווקית מרתקת. עקבתי אחריה בעניין רב אבל לא ראיתי שהיא באמת יצרה שינוי בשוק או במחירי הדירות. לגבי הציבור החרדי היא לא רלוונטית בכלל, היות שבציבור החרדי יש הרבה משקיעי נדלן וגם הרבה שקונים דירה לעצמם או לילדיהם- כל אלו מוקצים מחמת מיאוס בעיניהם והם לא מהססים לתקוף כל אחד שמעז לקנות דירה כאילו הוא פושע.
לציבור החרדי צורת העבודה הזאת לא רלוונטית בכלל כי אנשים לא מסוגלים ולא רוצים לשבת על גדר במשך כל כך הרבה שנים רק כדי לראות האם הם יצליחו לייצר משבר בשוק.
אני לא קראתי את הכתבות ולא התעמקתי, רק צורת הכתיבה צרמה לי מעט,
ולענין העצירה במחירי הדירות קשה לי לכתוב את דעתי כי אני לא מעורה כ"כ בנושא,
אבל הבנתי שהעליה נעצרה או לפחות עולה בקצב איטי.
זה ברור שהעליה לא חדה ומבהילה כמו שהיה עד עכשיו.
ולא חושבת שיש טעם בלשבת על הגדר אבל בפירוש ישנם אפיקי השקעות נוספים חוץ מלגור בדירה משלך או בטח מדירה להשקעה.
כמו ששמעתי מאיש נדלן רציני שחי כל חייו בדירה שכורה בירושלים ואת כל כספו משקיע בדלן אמריקאי.
ועכשיו יבואו כולם וילחיצו על השקעות בחול.
מה הקשר? אם אחד רוצה להימנע מקניית דירה בעקבות מה שפורסם כאן, הוא אמור לדעת האם הנתונים נכונים, או שמישהו מנסה שהנתונים יהיו נכונים.
אני לא חושבת שמישהו לא יקנה על סמך כתבה ברשת, אבל בפירוש יחשוב פעמיים ויש הרבה מומחי נדלן שטוענים שהעליה נעצרה.
אבל מענין באמת לראות גרף של מחירי הדיור בארץ של ה3 שנים האחרונות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד כל ההודעות שאת מעלה הן מאותו הבלוג? או שחלקן מאתרים אחרים? יש כאן כתבות שלא קראתי בזמנו ואשמח לעבור עליהן בצורה מסודרת.
יש קישור?
הבאתי סה"כ שני כתבות,
ובסוף כל כתבה, יש אליה קישור.

משעשע ממש.

אגב, זו בדיוק הפרקטיקה שלהם. מי שאומר "יש עלייה" תוקפים אותו בחרב ובחנית. לא אכפת להם אם זה נכון או לא. זו עבודת שיווק ומנטליזציה. לא אמת או שקר.
מי שמצביע על נקודות הכשל בתחקיר שלהם- הם טוענים שהוא משקיע ובעל אינטרסים.
זו צורת עבודה שיווקית מרתקת. עקבתי אחריה בעניין רב אבל לא ראיתי שהיא באמת יצרה שינוי בשוק או במחירי הדירות. לגבי הציבור החרדי היא לא רלוונטית בכלל, היות שבציבור החרדי יש הרבה משקיעי נדלן וגם הרבה שקונים דירה לעצמם או לילדיהם- כל אלו מוקצים מחמת מיאוס בעיניהם והם לא מהססים לתקוף כל אחד שמעז לקנות דירה כאילו הוא פושע.
לציבור החרדי צורת העבודה הזאת לא רלוונטית בכלל כי אנשים לא מסוגלים ולא רוצים לשבת על גדר במשך כל כך הרבה שנים רק כדי לראות האם הם יצליחו לייצר משבר בשוק.
את אומרת דברים קשים, וכדאי שתביאי הוכחות לדברים שלך.

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
מה הקשר? אם אחד רוצה להימנע מקניית דירה בעקבות מה שפורסם כאן, הוא אמור לדעת האם הנתונים נכונים, או שמישהו מנסה שהנתונים יהיו נכונים.
הם בעצמם מודים שזו עבודת שיווק ושהם מנסים לגרום למשבר בשוק הדיור ומביאים דוגמאות ממקומות אחרים בעולם בהם הייתה קריסה משמעותית של בועות.
הם עובדים על זה כבר כמה שנים.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
הסיבה לכך היא שהכותבים הם בעלי אינטרסים מובהקים להורדת מחירי הדיור (הם גם לחלוטין לא מסתירים את זה) והם נוקטים בפעילות הזאת כחלק מעפילות מנטלית ופסיכולוגית שתרתיע אנשים מקנייה באמצעות הבטחה שהמחירים עומדים לרדת אוטוטו והמגמה היא ירידה, ובעצם לגרום להמון אנשים לשבת על הגדר ולנקב חור בבועה בכוח שיווקי גרידא.

הם משתמשים משמ באותה פרקטיקה של מתנגדי החיסונים, מגייסים את כל ההוכחות לטובתם, האם הם יצליחו ליצור משבר תודעתי? והאם הדרך האגרסיבית שלהם צודקת? ימים יגידו.
הם טוענים שמול אגרסיה וכוחניות של המשק והקבלנים (הם כוללים באגרסיה ובמשק כל אדם שהעז לקנות דירה להשקעה) מותר להם לעשות שימוש בכל הכלים העומדים לרשותם. גם בשליפת נתונים לפי הצרכים שלהם.

כל עוד אין טרור ואיומים ברצח:)
שישתמשו בכל טקטיקה שמקדמת אותם.
מה שרצוי מהאדם השפוי זה להרחיב את הידיעה מעבר לזה.

אגב במציאות הנוכחית אכן יש התייצבות של מחירי הדיור.
לגבי דירה להשקעה - בתנאים הנוכחיים אכן כיום זו השקעה הרבה פחות משתלמת מבעבר.
התשואה היום ממש נמוכה ולא תמיד שווה.

אבל, שוכחים שבדירה להשקעה מעבר להון הראשוני, המשכנתא משולמת ע"י השכירות.
ובאופן הזה אחרי 20 שנה אדם יכול להישאר עם מחיר מלא כשהוא הניח רק 50% ממנו באופן מעשי. (או פחות מכך עם מקור הכסף הוא ממשכון דירת מגוריו)

הושיענו

משתמש רשום
אז מה האינטרס של כותבי המאמרים האלו הבנתי.

מקצועי בלבד מה האינטרס שלך בהעלת הכתבות האלו נשמח לגילוי נאות.

עוד קשקוש שמופיע בכתבה שלקנות דירה באמצעות משכנתא זה גם זריקת כסף לפח כמו בשכירות של דירה. הם פשוט שכחו לציין שאחרי 25-30 שנה נשארת עם דירה בבעלותך.... .

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
הבאתי סה"כ שני כתבות,
ובסוף כל כתבה, יש אליה קישור.

את אומרת דברים קשים, וכדאי שתביאי הוכחות לדברים שלך.

אלו לא דברים קשים בכלל, זה מה שיוצרי המחאה עצמם אומרים בגלוי ובפה מלא.

כיוון שהאינטרנט שלי חסום לא אוכל להביא לך קישורים אבל ניתן לעקוב אחרי השתלשלות העניינים בגלובס החל מ2016-7 באשכולות הנדלן ובתגובות, ובפייסבוק בקבוצה של מחאת הדיור שמנהל גל מרום.

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
כל עוד אין טרור ואיומים ברצח:)
שישתמשו בכל טקטיקה שמקדמת אותם.

גם אני חשבתי ככה, אבל לצערי לא ראיתי בינתיים שהם באמת הצליחו לעשות מה שבחזון שלהם. הם ניבאו קריסה משמעותית כבר לפני שלוש או ארבע שנים והיא לא קרתה.

ולא רואה איך הפרקטיקה שלהם יכולה להצליח במגזר החרדי. אני לא יכולה להלחם בשכן שלי שקונה דירה לילדיו רק בגלל שאני רוצה לייצר משבר דיור.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא יודעת אם את צודקת או לא,
אבל משתמע מדבריך כאילו אין לך ענין בירידת המחירים מבחינתך שימשיכו לעלות כמה שיותר.
לא"א אין ענין בירידת מחירים!
לא לממשלה ולא לבנקים ובוודאי שלא לאזרחים!
ירידת מחירים דרסטית זהו משבר שיהיה קשה לצאת ממנו!

המקסימום שרוצים זה קפאון

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מקצועי בלבד מה האינטרס שלך בהעלת הכתבות האלו נשמח לגילוי נאות.
אני לא יודעת מה המקור של @rachelevanon
אבל אני שמעתי וקראתי הרבה כלכלנים בכירים מאד שצופים שיהיו ירידות מחירים בשנים הקרובות,
וסה"כ הבאתי כתבות שמראות את הנתונים, ומסבירות למה זה הולך לקרות.
ואין לי שום אינטרסים בזה!!!
[הפוך, אני כנראה יפסיד, כי גם לי יש דירה להשקעה]
והאשכול הזה נפתח, בעקבות דיון באשכולות אחרים, האם כדאי להשקיע היום בדירות? או לא?
אז פתחתי אשכול לדון בזה, וכך אני רואה את המצב, וכל אחד יעשה כהבנתו.
והייתי ממליצה לדון בנתונים עצמם.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא ממש מדוייק.
כשהתחילו בבנית מודיעין עילית המחירים בירושלים ירדו דרסטית (רמה של 30%8 בשכונות הפחות מרכזיות). אלא מה? זה לא החזיק מעמד הרבה זמן ומחירי הדירות חזרו לטפס.
מצד שני -
מחירי הדירות במודיעין עילית טיפסו פרופורציונית הרבה יותר, כך שמי שהשקיע שם עשה עיסקה מצויינת.
גם אם היתה ירידה לכמה שנים- זה התאזן במהירות רבה.
אני לא יודעת לאילו שכונות את מתכוונת
אבל ברור שתמיד הדירות בשכונות מבוססות בירושלים יהיו יקרות ממודיעין עילית.
וזה גם נכון שמי שקנה בשעתו במודיעין עילית / בבית שמש / בביתר / באלעד / באשדוד-
עשה את עסקת חייו.

לכן לדעתי מי שרוצה להשקיע בנדל"ן, כדאי שישקיע בעיר חרדית מתפתחת (טבריה, וכדומה)
ולא בעיר פריפריה כדוגמת דימונה

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ובוודאי שלא לאזרחים!
לא יודעת לגבי כל האזרחים.
אבל לחרדים בטוח יש אינטרס.
רובינו מתגוררים בנכס שרכשנו ואין שום אינטרס שהמחיר שלו יהיה גבוה. (מה אכפת לי אם הדירה שלי שווה 2 מליון או חצי מליון?)
מצד שני לילדים שלנו נוכל לקנות במחירים יותר טובים.
אפילו למי שיש דירה להשקעה עדיף שהדירה הזו תהיה שווה פחות. אבל את שבעת ילדיו יוכל לחתן בזול.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא יודעת מה המקור של @rachelevanon
אבל אני שמעתי וקראתי הרבה כלכלנים בכירים מאד שצופים שיהיו ירידות מחירים בשנים הקרובות,
ואין לי שום אינטרסים בזה!!!
[הפוך, אני כנראה יפסיד, כי גם לי יש דירה להשקעה]
והאשכול הזה נפתח, בעקבות דיון באשכולות אחרים, האם כדאי להשקיע היום בדירות? או לא?
אז פתחתי אשכול לדון בזה, וכך אני רואה את המצב, וכל אחד יעשה כהבנתו.
והייתי ממליצה לדון בנתונים עצמם.
נשמח אם תתיחסי להערות בענין ביקוש מול היצע בערים חרדיות.

על פניו גם אם בתל אביב מחירי הדירות ירדו מאוד
עדיין בבני ברק המחירים יהיו יקרים.
כי בדרך הטבע הביקוש לדירות בבני ברק ימשיך להיות גבוה מאוד.
(כולם רוצים לגור ליד ההורים והקהילה)

מה שכן, זה יכול להשפיע על הדירות בעפולה,
כי אם בתל אביב וגלילותיה המחירים ירדו
יתכן שהחרדים יעדיפו להשתכן במרכז בשכונות מתחרדות ולא בצפון / בפריפריה

נערך לאחרונה ב:

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא יודעת לגבי כל האזרחים.
אבל לחרדים בטוח יש אינטרס.
רובינו מתגוררים בנכס שרכשנו ואין שום אינטרס שהמחיר שלו יהיה גבוה. (מה אכפת לי אם הדירה שלי שווה 2 מליון או חצי מליון?)
מצד שני לילדים שלנו נוכל לקנות במחירים יותר טובים.
אפילו למי שיש דירה להשקעה עדיף שהדירה הזו תהיה שווה פחות. אבל את שבעת ילדיו יוכל לחתן בזול.
בוודאי שזה משנה!

כי אם לדוגמא קניתי דירה בשני מליון ש"ח
ויש לי משכנתא עליה 1.5 מליון ש"ח
(הכל בתיאוריה)
ומחר, ערך הדירה הזו שלי תרד פלאים, ותהיה שווה פתאום רק מליון ש"ח,
אני אצא עם נזק עצום
ובתיאוריה, יהיה לי עדיף שלא לשלם משכנתא, ושהבנק ימכור את הנכס

במצב הזה הבנק ינסה למכור את הנכס ובעצם יפסיד

אם מאות אנשים יעשו את זה- הבנק יקרוס

(מה שקרה בארה"ב)

זהו משבר נדלני ופיננסי עמוק ביותר
שקשה אפילו להעלותו על הדעת

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען

אי אפשר לאסוף סתם כתבות מהרשת בלי להבין מה האינטרס של אלו שטרחו ללקט את כולן לבלוג אחד, ובלי להבין למה למרות שכבר לפני 4 שנים הם ניבאו קריסה היא לא התרחשה. לכן אמרתי שזו פרקטיקה שדומה לפרקטיקה של מתנגדי החיסונים היות שקל מאד להפציץ חומר מדעי בכמויות כבירות וקשה לתת תשובות בהירות כשלא באמת מכירים את השטח.

כמו כן צריך להבין שכל נושא ההשקעה או בכלל המגורים באזורים חרדיים היא שונה מאד מהציבור הכללי.

קצת קשה לדון בנתונים כשחלקם נכתבו על מנת לייצר משבר ולא באמת כי יש משבר בשטח. הממשלה למשל תמנע בכל דרך את המשבר וכך גם הבנקים, הקבלנים והמשקיעים. אלו נקודות קריטיות שצריך לקחת בחשבון.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בוודאי שזה משנה!

כי אם לדוגמא קניתי דירה בשני מליון ש"ח
ויש לי משכנתא עליה 1.5 מליון ש"ח
(הכל בתיאוריה)
ומחר, ערך הדירה הזו שלי תרד פלאים, ותהיה שווה פתאום רק מליון ש"ח,
אני אצא עם נזק עצום
ובתיאוריה, יהיה לי עדיף שלא לשלם משכנתא, ושהבנק ימכור את הנכס

במצב הזה הבנק ינסה למכור את הנכס ובעצם יפסיד

אם מאות אנשים יעשו את זה- הבנק יקרוס

(מה שקרה בארה"ב)

זהו משבר נדלני ופיננסי עמוק ביותר
שקשה אפילו להעלותו על הדעת
ועדיין חלק גדול מאיתנו יעדיף לספוג נזק של מליון ש' (שמשולמים ב20-30 שנה) אבל לא לקנות לילדיו דירות במחירים הזויים. אם כל ילד שלך יחסוך 200-300 אלף שקל או יותר לא תעדיפי לספוג את הנזק? (ממילא תכננת לשלם את המשכנתא)
זה שירידת ערך דירות הוא משבר חמור זה ידוע, וזה בעיה לכלכלנים ולבנקים. אבל אצלינו רובינו מעדיפים שהבועה תתפוצץ.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
נשמח אם תתיחסי להערות בענין ביקוש מול היצע בערים חרדיות.

על פניו גם אם בתל אביב מחירי הדירות ירדו מאוד
עדיין בבני ברק המחירים יהיו יקרים.
כי בדרך הטובה הביקוש לדירות בבני ברק יהיה גבוה מאוד.
מה שכן, זה יכול להשפיע על הדירות בעפולה,
כי אם בתל אביב וגלילותיה המחירים ירדו
יתכן שהחרדים יעדיפו להשתכן במרכז בשכונות מתחרדות ולא בצפון / בפריפריה
יש המון תשובות לדבר קצת כתבתי, וקצת את כתבת בעצמך פה,
יותר מזה קשה לי לכתוב, אבל תדעי שזה המציאות. [בכל אופן כך אני יודעת]

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
קצת קשה לדון בנתונים כשחלקם נכתבו על מנת לייצר משבר ולא באמת כי יש משבר בשטח. הממשלה למשל תמנע בכל דרך את המשבר וכך גם הבנקים, הקבלנים והמשקיעים. אלו נקודות קריטיות שצריך לקחת בחשבון.
שימי לב שזה נידון בכתבה.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
גם אני חשבתי ככה, אבל לצערי לא ראיתי בינתיים שהם באמת הצליחו לעשות מה שבחזון שלהם. הם ניבאו קריסה משמעותית כבר לפני שלוש או ארבע שנים והיא לא קרתה.

זה כבר צריך לעבור לפורום למעלה של פרסום ושיווק:)
בכל מקרה לדעתי זה דבר שיבחן רק בפרספקטיבה של זמן.

הם גם מתעלמים בנונשלנטיות מהמציאות שחלק מהמחיר הוא אמתי.
למרות הסרטון ההוא של הקבלן. ולכן יש גבול עד כמה המחירים יכולים לצנוח.

יש עלויות בניה - קשיחות.
עלויות מיסים - נניח שהן "גמישות". (אם המדינה תוותר)
עלות קרקע - גמיש. היצע וביקוש.
עלות פיתוח - בערים כמו בית שמש וי-ם - עלות משמעותית, טופוגרפיה הררית סלעית.
זה לגבי עלות דירה חדשה.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כי בדרך הטבע הביקוש לדירות בבני ברק ימשיך להיות גבוה מאוד.
(כולם רוצים לגור ליד ההורים והקהילה)
ואצל החילונים לא? קרוב לעבודה ולמרכזי הבילוי. ועדיין יש יותר חילונים מחרדים ותל אביב אחת.
שהמחירים ירדו בתל אביב זה הזוי כמו שהם ירדו בבני ברק. ואם זה יקרה זה יהיה בכל מקום באופן יחסי.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  25  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה