דיון מחירי הדירות לאן?

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מתוך הכתבה
התפתחות הריבית תלויה כמובן במלחמה, כשנכון לעכשיו רוב הכלכלנים סבורים שהריבית תרד ברבעון השני, בדומה להערכה של בנק ישראל עצמו. אלא שיונתן כץ, הכלכלן הראשי של לידר סבור אחרת

יצחק77

משתמש מקצוען
מתוך הכתבה
התפתחות הריבית תלויה כמובן במלחמה, כשנכון לעכשיו רוב הכלכלנים סבורים שהריבית תרד ברבעון השני, בדומה להערכה של בנק ישראל עצמו. אלא שיונתן כץ, הכלכלן הראשי של לידר סבור אחרת
גם אם תרד כשתרד הערכה היא שמדובר בירידה של רבע אחוז ובמרווחים גבוהים
בכל מקרה לא מדובר בחזרה לריביות שהכרנו פה דהיינו 3.5% מוציא כמעט את כל ההשקעה בדירות מכדאיות

גולש בנט

משתמש מקצוען
למי שעדיין חולם על ירידת ריבית בישראל הנה זה ממשיך
תכלה שנה וקללותיה

גם אם תרד כשתרד הערכה היא שמדובר בירידה של רבע אחוז ובמרווחים גבוהים
בכל מקרה לא מדובר בחזרה לריביות שהכרנו פה דהיינו 3.5% מוציא כמעט את כל ההשקעה בדירות מכדאיות
זה כבר לא רלוונטי למחירי הדירות שטסים למרות הריבית.

ומה יקרה שהריבית תרד?

יצחק77

משתמש מקצוען
זה כבר לא רלוונטי למחירי הדירות שטסים למרות הריבית.

ומה יקרה שהריבית תרד?
אם היינו גרים בתל אביב הייתי מודאג מהמדדים
אבל היות ואנחנו גרים בבני ברק ובית שמש ? המציאות שונה וכבר לעסנו את זה מספיק "וצדיק באמונתו יחיה"
כרגע המחירים בבני ברק נכון למדל"ן ירדו בממוצע ב2% בשנה האחרונה
בבני ברק נמכרו רק כ940 דירות בשנה האחרונה יד 2 וחדשות
כאשר הבניה היא באלפים ויש כרגע על המדף ביד 2 מעל 770 דירות וזה והמספרים עולים
בבית שמש לדברי החברים פה יש המון דירות יד2 למכירה בד' ועוד פרוייקט יוקרה מדשדש בה'
היום יצאו להגרלה 2174 דירות נוספות בבית שמש
בקיצער עוד חזון למועד לדבר על עלייה במגזר החרדי

esteras

משתמש פעיל
אבל היות ואנחנו גרים בבני ברק ובית שמש ? המציאות שונה וכבר לעסנו את זה מספיק "וצדיק באמונתו יחיה"
בבית שמש לדברי החברים פה יש המון דירות יד2 למכירה בד' ועוד פרוייקט יוקרה מדשדש בה'
יהיה איזה נתון בעולם שתגיד טעיתי המחירים באמת עולים
או שכל עלייה שאין עליה מחלוקת תתרץ בכל מיני נתונים לא באמת רלוונטים?
יש עליית מחירים בכל הארץ נקודה.
ברור שלא כל שכונה מושפעת באופן ישיר ומיידי.

יצחק77

משתמש מקצוען
יהיה איזה נתון בעולם שתגיד טעיתי המחירים באמת עולים
או שכל עלייה שאין עליה מחלוקת תתרץ בכל מיני נתונים לא באמת רלוונטים?
יש עליית מחירים בכל הארץ נקודה.
ברור שלא כל שכונה מושפעת באופן ישיר ומיידי.
המחירים בכל הארץ עולים זו עובדה ולא ראית אותי דן בזה,
מה הסיבה? האם תרגילי פריסייל שיתפוצצו בעוד שנתיים ? יתכן, זו גם דעה שיש לה תימוכין אצל הרבה כלכלנים !
כל מה שאני חוזר ומוכיח שאין לזה בהכרח קשר למגזר החרדי שברובו חצה את גבול היכולת האפשרית לקמבן את עצמנו
תבדקו לבד בקופות הצדקה בבית שמש וביתר ועוד
הדברים ניכרים בבני ברק שמשכה כל השנים את העליות וכבר שנה וחצי מדשדשת
ותבדוק לבד במדל"ן ועקוב אחרי לוח יתד שבני ברק תופסת את מחציתו יותר מכל הערים החרדיות יחד
כנ"ל ביד 2
כל הדירות האחרונות שנמכרו במתחם הסופרים נמכרו בכ26 א' למ"ר מה זה אם לא ירידה?
אלו נתונים, לא משאלות לב של אף אחד

גולש בנט

משתמש מקצוען
אתה ממציא נתונים?
על פי רשות המיסים בשנת 2024 נמכרו בבני ברק 1,577 דירות בבני ברק ויש עוד שלושה ארבעה חודשים לסוף השנה (נתוני ספטמבר לא ממש מעודכנים במערכת) כך שהנתונים בפועל יהיו הרבה יותר גבוהים.

מדובר בעליה מטורפת במספר הדירות שמכרו משנת 2023 ו-2022.

לגבי מחירי הדיור בבני ברק - מצו"ב טבלה מפורטת של הלשכה המרכזית המראה בבירור כי מחירי הדירות בבני ברק טסים (מלבד דירות 2.5-3 חדרים שירדו קצת):

מחיר ממוצע בבני ברק של דירת 1-2 חדרים היה בשנת 2022 - 1,387 אלף ש"ח, בשנת 2023 - 1,506 אלף ש"ח וברבעון האחרון 1,831 אלף ש"ח.

מחיר ממוצע בבני ברק של של דירת 2.5-3 חדרים היה בשנת 2022 - 1,711 אלף ש"ח, בשנת 2023 - 1,920 אלף ש"ח וברבעון האחרון 1,914 אלף ש"ח.

מחיר ממוצע בבני ברק של דירת 3.5-4 חדרים היה בשנת 2022 - 2,265 אלף ש"ח, בשנת 2023 - 2,486 אלף ש"ח וברבעון האחרון 2,621 אלף ש"ח.

מחיר ממוצע בבני ברק של דירת 4.5-5 חדרים היה בשנת 2022 - 2,984 אלף ש"ח, בשנת 2023 - 3,161 אלף ש"ח וברבעון האחרון 3,374 אלף ש"ח.

אני לא יודע על איזה ירידת מחירים אתה מדבר, כי המחירים טסים בבני ברק!!!

חבל לי עליך, אבל המחירים טסים.

קבצים מצורפים

• aa2_2_h.pdf
    KB 334.9 · צפיות: 1

גולש בנט

משתמש מקצוען
המחירים בכל הארץ עולים זו עובדה ולא ראית אותי דן בזה,
מה הסיבה? האם תרגילי פריסייל שיתפוצצו בעוד שנתיים ? יתכן, זו גם דעה שיש לה תימוכין אצל הרבה כלכלנים !
כל מה שאני חוזר ומוכיח שאין לזה בהכרח קשר למגזר החרדי שברובו חצה את גבול היכולת האפשרית לקמבן את עצמנו
תבדקו לבד בקופות הצדקה בבית שמש וביתר ועוד
הדברים ניכרים בבני ברק שמשכה כל השנים את העליות וכבר שנה וחצי מדשדשת
ותבדוק לבד במדל"ן ועקוב אחרי לוח יתד שבני ברק תופסת את מחציתו יותר מכל הערים החרדיות יחד
כנ"ל ביד 2
כל הדירות האחרונות שנמכרו במתחם הסופרים נמכרו בכ26 א' למ"ר מה זה אם לא ירידה?
אלו נתונים, לא משאלות לב של אף אחד
מתחם הסופרים, נמצא בתחום המוניצפלי של בני ברק, אבל אין אף קשר בין המחירים במתחם הסופרים לבני ברק.

מהיכרותי המעמיקה במתחם הסופרים, מדובר באתר בנייה פעיל עם כל המשתמע מכך, הנמצא במרחק הליכה ונסיעה רב מאוד מכל שכונה אחרת למרכז בני ברק, כאשר לא כל האוכלוסייה שם היא בדיוק חרדית ואני אומר זאת בצורה מאוד עדינה, כי זה הרבה יותר גרוע מכך.

אתה שוב פעם מביא דוגמאות שלא קשורות.

יצחק77

משתמש מקצוען
אתה ממציא נתונים?
על פי רשות המיסים בשנת 2024 נמכרו בבני ברק 1,577 דירות בבני ברק ויש עוד שלושה ארבעה חודשים לסוף השנה (נתוני ספטמבר לא ממש מעודכנים במערכת) כך שהנתונים בפועל יהיו הרבה יותר גבוהים.

מדובר בעליה מטורפת במספר הדירות שמכרו משנת 2023 ו-2022.

לגבי מחירי הדיור בבני ברק - מצו"ב טבלה מפורטת של הלשכה המרכזית המראה בבירור כי מחירי הדירות בבני ברק טסים (מלבד דירות 2.5-3 חדרים שירדו קצת):

מחיר ממוצע בבני ברק של דירת 1-2 חדרים היה בשנת 2022 - 1,387 אלף ש"ח, בשנת 2023 - 1,506 אלף ש"ח וברבעון האחרון 1,831 אלף ש"ח.

מחיר ממוצע בבני ברק של של דירת 2.5-3 חדרים היה בשנת 2022 - 1,711 אלף ש"ח, בשנת 2023 - 1,920 אלף ש"ח וברבעון האחרון 1,914 אלף ש"ח.

מחיר ממוצע בבני ברק של דירת 3.5-4 חדרים היה בשנת 2022 - 2,265 אלף ש"ח, בשנת 2023 - 2,486 אלף ש"ח וברבעון האחרון 2,621 אלף ש"ח.

מחיר ממוצע בבני ברק של דירת 4.5-5 חדרים היה בשנת 2022 - 2,984 אלף ש"ח, בשנת 2023 - 3,161 אלף ש"ח וברבעון האחרון 3,374 אלף ש"ח.

אני לא יודע על איזה ירידת מחירים אתה מדבר, כי המחירים טסים בבני ברק!!!

חבל לי עליך, אבל המחירים טסים.
תקרא את הקובץ שצרפת לאט לאט
כללת את 23-24 ביחד
בשנת 2022 נמכרו 1245 דירות
בשנת 2023 נמכרו 927
בשנת 2024 עד יולי נמכרו 542
לגבי המגמה השוק תקוע ,האם יש מחלוקת בין מדלן לרשות המיסים אינני יודע
אני חי בעיר ובינתיים כל דירה שנמכרה לאחרונה במחיר גבוה שבדקתי היתה סיבה טובה כמו אופ' חריגה או חצר ענקית או יחידות סמויות
בכל אופן מיצינו

GPS

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עם כל הכבוד לשוק הדיור בישראל,
אני לא חושב שזה נכון להיות בטוח בעליית הערך
צריך לזכור שישנם שני מקורות לעליית הערך:
  • עליית הנדל"ן הכללית בישראל – המשקפת את העלייה הכללית במחירי הדירות בישראל (הנובעת בעיקר מביקושים גדולים והיצע נמוך).
  • עליית ערך פוטנציאלית – המשקפת את הנתונים היחודיים של הפרויקט אשר צפויים להוות לו ביקוש מיוחד שיתורגם לעליית ערך נוספת.
בניגוד לעליית ערך הכללית בישראל שאף אם היא אכן מבוססת סטטיסטית,
עדיין איננו יכולים לחזות אותה באופן מדוייק,
שכן היא תלויה בגורמים רבים ואף שאנו אכן משערים שאכן המחירים יעלו,
השערה אינה עוגן מספיק להשקעה בטוחה.

לכן יש לשים את הדגש המרכזי על הצפי לעליית ערך פוטנציאלית,
שכן עליית ערך זו אכן ניתנת היא לחיזוי ברור ומבוסס יותר ואף הוא משמעותי יותר.

נמצא שמי שרוצה לרכוש דירה להשקעה צריך
לשים לב בעיקר לצפי לעליית הערך הפוטנציאלית,
כך שמלבד עליית הערך הכללית בישראל יהיה לה נתוני פוטציאל
מבוססים אשר עשויים להביא לה עליית ערך נוספת.

נערך לאחרונה ב:

esteras

משתמש פעיל
מספיק לי לראות את המציאות בשטח
לפני שנייה כתבת שאם הייתי מדבר בשם הלמס לא היית מגיב
עכשיו את טוען שהמציאות שונה מהדוחות של הלמס, משמע אתה טוען שהלמס מדבר שטויות,
כי אתה יודע משהו על המציאות שכולם עוורים אליו
לכן שאלתי אם אתה לא רוצה שאני אקשר אותך עם הלמס שתאיר את עיניהם

די

משתמש סופר מקצוען
גם אם המציאות שונה מהדו"חות של הלמ"ס זה לא אומר שהלמ"ס מדבר שטויות
לדוגמא הייתה שנה שמכרו הרבה דירות מחיר למשתכן בבני ברק ולכן הייתה ירידה דרסטית במחיר בבני ברק (כי הדירות למשתכן נמכרות בחצי מחיר)
ושנה אחר כך לא היו מכירות של דירות מחיר למשתכן ולכן הייתה עלייה דרסטית במחיר בבני ברק

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה