דיון מחירי הדירות לאן?

די

משתמש סופר מקצוען
ע"פ דרך הטבע, המחירים בצפון בני ברק הולכים להיות גבוהים משמעותית אחרי האיכלוס.
זה הולך להיות בני ברק - רק בלי כל מצבור כשלי העיריה ב90 שנה האחרונות.
מי שמחפש לגור בבני ברק לא בהכרח ירצה לגור בצפון בני ברק. אולי מי שהלך עד היום לפתח תקווה (מרכז העיר או גני הדר) יגור במקום זה בצפון בני ברק.

יצחק77

משתמש מקצוען
ע"פ דרך הטבע, המחירים בצפון בני ברק הולכים להיות גבוהים משמעותית אחרי האיכלוס.
זה הולך להיות בני ברק - רק בלי כל מצבור כשלי העיריה ב90 שנה האחרונות.
קשה לנבא מה יהיה שם
א. האם החילונים שזכו במחיר למשתכן יגיעו לגור שם
ב. יש בניינים שצמודים לרכבת בלי נוף וכן אלו שצמודים לכביש גהה הם ממש לא אטרקטיבים
עדיין לא ברור כמה שנים יקח עד שהמוסדות יתבססו וכן התחבורה כך שקשה לנבא,
ג. זה הולך להיות תוך כמה שנים מכוער כמו כל בני ברק משום שהעיריה שלנו מטומטמת ! ומאפשרת לקבלנים לתת סוכה פיצפונת
אם אתה רואה שהיום אף אחד לא מסתפק בסוכה קטנה וכל אחד אחרי כמה שנים תולה סוכה רעועה מברזלים
אז אולי תשנו את חוק הבניה בבני ברק ותדרשו סוכה של 8 מ"ר לפחות ותחסכו את המראה המכוער והלא בטוח הזה

אסטרטגיה נדלן

משתמש פעיל
אני חושב שצפון בני ברק (רחוב הלח"י) זה בועה של שריקי,

חרדי שמחפש לגור בבני ברק אין לו מה לחפש שם המרחק נסיעה מהעיר לשם זה יכול להגיע ל-20 דקות,
שלא לדבר על הליכה להורים בשבת וכדומה שזה כ-40 דקות במצב טוב, (מי שהיה שם מבין את המרחק)
כבר עדיף פרדס כץ שזה ממש בני ברק ולא מעבר לכביש אם המושבות וגם הרבה יותר זול,
או אלעד שזה כבר אותו מרחק נסיעה.

אלא אם אנשים יחפשו זול, אבל כעת המחיר שם עוד יותר יקר מבני ברק עצמה,
ולכן לא פלא שכמעט ולא היו שם מכירות בשוק החופשי,

ומי שמחפש יוקרה (או מודרניים) הם לא ימצאו את מקומם שם בין כל זוכי מחיר למשתכן ועיין ערך כל השכונות שרובם מחיר למשתכן שהמחירים שם זולים בכ-15% משכונות אחרות באותן ערים, (בית בפארק אור יהודה, אגמים נתניה,)

האפשרות היחידה שהמחירים שם ימריאו זה אם השכונה תיהפך לחילונית או דתית,
והמקום ייהפך לשכונה בתל אביב, דקת הליכה לרמת החייל והמחיר יכול להגיע גם למחירים גבוהים,
או למחירים של גבעת שמואל,

וזה תלוי בזוכים החילונים, וכן בחברת אשדר, וגינדי, שיש להם מאות דירת להשכרה האם ישכירו לחילונים או לא,
כי ככל הנראה המחיר שיבקשו לא יתאים לציבור שלנו, וינסו למשוך אוכלוסיות אחרות.

חיה10

משתמש צעיר
הבניה הגדולה באמת בפרדס כץ זה רחוב הירקון, שם יש בתכנון מעשי זמין 1100 יחידות דיור, פינוי בינוי שיצא לדרך בפרדס כץ יש 3 פרויקטים ורובם מכורים, יש עוד כ3 4 פרויקטים מיידים לשנה הקרובה כ250 דירות (לא כולל דירות תמורה)ויש עוד כמה בנינים תמא 38 שהם עסקאות קומבנציה, כל יתר הפרויקטים כמו הפינוי בינוי ברחוב יונתן זה תהליך של עוד
הרבה שנים
אפשר פירוט על ה-3 שיצאו ועל ה3 4 שעתידים לצאת בשנה הקרובה?

מנגנת

משתמש מקצוען
ג. זה הולך להיות תוך כמה שנים מכוער כמו כל בני ברק משום שהעיריה שלנו מטומטמת ! ומאפשרת לקבלנים לתת סוכה פיצפונת
אם אתה רואה שהיום אף אחד לא מסתפק בסוכה קטנה וכל אחד אחרי כמה שנים תולה סוכה רעועה מברזלים
אז אולי תשנו את חוק הבניה בבני ברק ותדרשו סוכה של 8 מ"ר לפחות ותחסכו את המראה המכוער והלא בטוח הזה
נכון מאוד הענין של הסוכות
סוכות קבלן מהסוג הנפוץ גבוליות הלכתית!

רוני הגדול

משתמש חדש
אני חושב שצפון בני ברק (רחוב הלח"י) זה בועה של שריקי,

חרדי שמחפש לגור בבני ברק אין לו מה לחפש שם המרחק נסיעה מהעיר לשם זה יכול להגיע ל-20 דקות,
שלא לדבר על הליכה להורים בשבת וכדומה שזה כ-40 דקות במצב טוב, (מי שהיה שם מבין את המרחק)
כבר עדיף פרדס כץ שזה ממש בני ברק ולא מעבר לכביש אם המושבות וגם הרבה יותר זול,
או אלעד שזה כבר אותו מרחק נסיעה.

אלא אם אנשים יחפשו זול, אבל כעת המחיר שם עוד יותר יקר מבני ברק עצמה,
ולכן לא פלא שכמעט ולא היו שם מכירות בשוק החופשי,

ומי שמחפש יוקרה (או מודרניים) הם לא ימצאו את מקומם שם בין כל זוכי מחיר למשתכן ועיין ערך כל השכונות שרובם מחיר למשתכן שהמחירים שם זולים בכ-15% משכונות אחרות באותן ערים, (בית בפארק אור יהודה, אגמים נתניה,)

האפשרות היחידה שהמחירים שם ימריאו זה אם השכונה תיהפך לחילונית או דתית,
והמקום ייהפך לשכונה בתל אביב, דקת הליכה לרמת החייל והמחיר יכול להגיע גם למחירים גבוהים,
או למחירים של גבעת שמואל,

וזה תלוי בזוכים החילונים, וכן בחברת אשדר, וגינדי, שיש להם מאות דירת להשכרה האם ישכירו לחילונים או לא,
כי ככל הנראה המחיר שיבקשו לא יתאים לציבור שלנו, וינסו למשוך אוכלוסיות אחרות.
צפון בני ברק זה לא רק אילת השחר, אילת השחר זה חלק קטן, רחוב הירקון המתחדש וכל אזורי הפינוי בינוי שהיום קוראים לזה פרדס כץ אבל אטוטו.. יקראו לזה צפון בני ברק בסוף המפ
עלי בטון יתפנו ויהיה לאילת השחר חיבור ישיר

shimשימי

משתמש סופר מקצוען

נגיד בנק ישראל: "אנחנו צריכים להעלות מיסים"​

עוד אמר, לאור המחסור בפועלים שלא נכנסים לעבודה מאז פרצה המלחמה כי: "בהחלט ייתכן שמחירי הנדל"ן יעלו במחצית השנייה של השנה​

אני רואה שאף אחד פה לא מתרגש ממה שאומר הנגיד....

כשציטטו קבלנים טענו פה כולם שהם אינטרסנטים
עכשיו כשמצטטים את הנגיד
אני מנסה להבין מה יטענו אלה שחושבים/בטוחים
שהמחירים הולכים לצנוח בעשרות אחוזים

האם גם הנגיד אינטרסנט?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
לגבי צפון בני ברק-יש היגיון שהמקום יצליח
אבל בדווקא לחרדים מודרנים יותר שהאזור הזה הוא הרבה יותר טוב עבורם מאשר אמצע רבי עקיבא למשל
אבל חרדי קלאסי ליטאי אברכי
נראה לי פחות יעדיף את המקום בגלל המרחק והחיסרון של הגישה

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
האמת אני אישית אין לי ספק שהוא חלק לגמרי(הבאתי בעבר את גיא רולניק שמראה שרוב הנגידים
בסוף איכשהו באורח פלא הגיעו לאחר כהונתם כנגידים לתפקידי מפתח בבנקים השונים....
למשל גליה מאור...והוא הביא עוד כמה דוגמאות...
אבל בעקבות מדיוני עבר עם מקצועי בלבד
היא למשל בטוח שהנגיד פועל ממניעים מקצועיים בלבד(בכל אופן כך זכור לי מהדיונים..)

בנק ישראל הוא אחד מהאשמים המרכזיים בעליית מחירי הדירות.
נכון.
ביחד עם רמ"י
והקבלנים

אם כי - כל עוד והכוח בידיו, וזה התחזית שלו, אני חושש שהוא יעזור לה להתגשם.
נכון.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
או בא נסכם את זה כך

אם הנגיד אין לו אינטרס-אז צריך להתייחס לדבריו בכבוד
ואם יש לו אינטרס-אז צריך להתייחס עוד יותר בכבוד -כי הוא להבדיל מהקבלנים
יכול להשפיע......

יצחק77

משתמש מקצוען

עכשיו כשמצטטים את הנגיד

האם גם הנגיד אינטרסנט?
קודם כל כן !
מעניין אותו בעיקר יציבות הבנקים צניחת מחירים פירושה מחיקת חובות של קבלנים במליארדים ופשיטות רגל וזה רע ליציבות ודירוג האשראי
ב. הוא גם לא נביא והתחזיות שלו יש להן אותו משקל כמו כל הנביאים בבורסה משני הצדדים
דבר אחד ברור לי
1. הציבור החרדי עבר מזמן את קצה גבול היכולת הכלכלית לשלם על דירה
2. יש עשרות אלפי דירות במחירים שונים ואזורים שונים בשלבי בניה שונים שמיועדים לציבור החרדי וכנראה שהמחסור בדירות הוא מלאכותי ולא אמיתי
ולכן רק אנחנו נקבע את מחירי הדיור אם נמשיך להאמין לשקרנים וללכת אחרי העדר נמשיך להשתעבד ולשלם יקר !
ואם נשכיל לבלום ולהתאפק במשך שנה לא תכירו את שוק הדיור שווה לשלם עוד 40000 ש"ח שכירות נרוויח הרבה יותר!

נערך לאחרונה ב:

די

משתמש סופר מקצוען
אם הנגיד אין לו אינטרס-אז צריך להתייחס לדבריו בכבוד
ואם יש לו אינטרס-אז צריך להתייחס עוד יותר בכבוד -כי הוא להבדיל מהקבלנים
יכול להשפיע......
מעניין למה הנגיד של הבנק באמריקה במשבר הסאב פריים, או ביפן בהתפוצצות בועת הנדל"ן לא "השפיעו" בעניין...

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
מעניין למה הנגיד של הבנק באמריקה במשבר הסאב פריים, או ביפן בהתפוצצות בועת הנדל"ן לא "השפיעו" בעניין...
ישפיע למה? הם היו עיוורים שם לבועה...

אם הנגיד היה שם יודע שזה מה שיהיה ברור שהוא לא היה נותן לזה לקרות.

אני לא חושב שלנגיד יש יכולת נבואית לדעת מה יהיה
אני כן חושב שלנגיד יש יותר משקל לדברים שלו מאשר כלכלן כזה או אחר
א.כי אם אין לו אינטרס -אז בתור נגיד שמסתכל על כל המשק ובוחן אותו אחת לזמן
אז ברור שהידע שהוא מקבל והניתוח שיש לו והיכולות שיש לו הם יותר לכאורה.
ב.ואם יש לו אינטרס אז זה ממש פשוט למה צריך להתייחס יותר ברצינות לדברים שלו
כי יש לו גם דרך להשפיע באמצעות הורדת ריבית

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

עכשיו כשמצטטים את הנגיד

האם גם הנגיד אינטרסנט?
הנגיד לא חידש פה כלום!!
להגיד שיתכן שבעוד חצי שנה המחירים יתחילו לעלות, נראה לי שאין כמעט מי שחולק על זה.
אבל מה שהוא אמר בצורה ברורה, זה שעד אז המחירים בוודאי לא יעלו!!
כי אם יתכן שהם יעלו גם בתקופה הזאת אז בשביל מה הוא דיבר רק על עוד חצי שנה???

ובגדול הוא אמר שבעקבות כך שחסר עובדים ואין עובדים פלסטינים זה יכול לגרום לבעיה שתביא בעקבותיה עליות מחירים.
את הבעיה הזאת ניתן לפתור ע"י הבאת עובדים, וכולנו תקווה שאכן הממשלה תפתור את הבעיה הזאת.
ולכאורה בשביל זה הוא גם אמר את מה שאמר.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
הנגיד לא חידש פה כלום!!
להגיד שיתכן שבעוד חצי שנה המחירים יתחילו לעלות, נראה לי שאין כמעט מי שחולק על זה.
אני שמח שזה לא חידוש עבורך ,ואת עוד מציינת את זה בכזאת פשטות.
עבורי זה חידוש
ועבור רבים(שמדברים פה על צניחה של עשרות אחוזים...
מדברים על זה שאף זוג לא יצליח לקנות כי זה מעבר ליכולת הכלכלית בפער חסר תקדים
וכו' וכו'

והנה הנגיד מדבר על עליית מחירים....
כן רק לכאורה...

זה בעייני לא פחות מפצצה !!!!
ובפרט שהריבית עדיין גבוהה מאוד!!!
בכל אופן הסגנון של הנגיד הוא מתון(למי שמקשיב לו)
והנגיד לא סגנון פופליסט כמו ליברמן שיצעק בקול שהמחירים יעלו

אבל בגדול ניתן להבין מדברי הנגיד בערך לאן השוק הולך בטווח הבינוני ארוך...
רמז

כלפי מעלה...

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
הנגיד לא חידש פה כלום!!
הוא מנסה לעזור לקבלנים לתדלק את האוירה שאוטוטו המחרים עולים - אז רוצו לקנות עכשיו.
אבל מה שהוא אמר בצורה ברורה, זה שעד אז המחירים בוודאי לא יעלו!!
כי אם יתכן שהם יעלו גם בתקופה הזאת אז בשביל מה הוא דיבר רק על עוד חצי שנה???
מה שנקרא - ירחיק עדותו.

בנק ישראל כשל בתחום הדיור (בחלק שקשור אליו), הוא מעדיף לתדלק עליות מחירים - מה שמייצב את המגזר הבנקאי, במקום לנסות להוריד ולהדק חגורות בבנקים.
הוא טעה כשהוא אפשר לשנות תמהילי משכנתאות ולהגדיל את החשיפה לפריים אחרי שנים שהוא הגביל זאת - במקרה תקופה אח"כ הפריים זינק ויחד איתו כל הריביות של האלו שהיו בטוחים ששינוי התמהיל יקל עליהם.

יצחק77

משתמש מקצוען
הוא מנסה לעזור לקבלנים לתדלק את האוירה שאוטוטו המחרים עולים - אז רוצו לקנות עכשיו.

מה שנקרא - ירחיק עדותו.

בנק ישראל כשל בתחום הדיור (בחלק שקשור אליו), הוא מעדיף לתדלק עליות מחירים - מה שמייצב את המגזר הבנקאי, במקום לנסות להוריד ולהדק חגורות בבנקים.
הוא טעה כשהוא אפשר לשנות תמהילי משכנתאות ולהגדיל את החשיפה לפריים אחרי שנים שהוא הגביל זאת - במקרה תקופה אח"כ הפריים זינק ויחד איתו כל הריביות של האלו שהיו בטוחים ששינוי התמהיל יקל עליהם.
רק חשוב להבהיר לא מדובר על תרחיש היפוטטי יש כמה מגה קבלנים שנמצאים על סף פשיטת רגל ומחיקת חובות של מליארדים עיינו ערך חנן מור ופרוייקט שדה דוב
ויש גם קבלן חרדי גדול שהימר באזור חילוני על קרקע לפרוייקט ענק במחיר מטורף ונמצא בקשיים ומה שמחזיק אותו על המים זה מחיר למשתכן כך שיש בסיס לחששות של הנגיד ורצונו לשדר עסקים כרגיל

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה