דיון מחירי הדירות לאן?

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
נ.ב. יש לי הצעה מעניינת לחברה שלכם, לכן בכל מקרה אשמח את תוכלי לשלוח אלי מייל שואכל להעביר לך את הפרטים: zpc5060 @ gmail.com

תודה

@כמו הרוח האם מעניין אותך לשמוע את ההצעה?

אם כן תעדכני אותי במייל: zpc5060 @ gmail.com‏

גולש בנט

משתמש מקצוען
למי שחשש, מסתבר שיש יותר מידי דירות בשנתיים הקרובות מול ביקוש קפוא.
דירות זה לא בורסה שניתן למכור בשנייה.

גרף.jpg

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

גולש בנט

משתמש מקצוען
עדכון מחירי דירות יד 2 + ריבית.

ריבית:
היום הנגיד של ארה"ב יכריז על הריבית והצפי הוא להעלאה של רבע אחוז, לאור כך שהחשש ממשבר בבנקים קצת נמוג, גם בשל כך שמדינות מערביות הכריזו על נזילות בין הבנקים המרכזיים שלהם, כאשר חוסר נזילות, זה הדבר שגרם לפשיטת הרגל של הבנקים לאחרונה. ולכן השווקים מתמחרים שהצפי הוא (80% סיכוי) שהנגיד יוכל להעלות ריבית ללא חשש מהותי לפשיטות רגל של בנקים.

יד 2:

מעיון שלי במחירי דירות בבני ברק, נראה שבימים האחרונים מתגברות ירידות המחירים בבני ברק ובפרט בפרדס כץ שהיא הכי עלתה בשנה האחרונים ביחס לשאר האיזורים בבני ברק.

ניתן לראות ביד 2, שיש דירות שהמחירים בהם ירדו בין אחוזים בודדים לבין דירות שיש ירידה מהותית של 10-15%.

יש גם אנשים שפחות לחוצים למכור ולכן רואים שיש דירות שאין תזוזה במחיר שלהן.

מי שמבין, יודע שכשיש מגמה של ירידת מחירים והמוכר בלחץ למכור מכל מיני סיבות, ניתן להוריד את המוכר בעוד 5-10% וכפי שנאמר פה וידוע לכולם בעולם המכירות, המחיר, הוא רק השלב הראשוני ומשם המחיר יורד בד"כ בעוד 5-10% בפרט כשהמגמה היא "ירידת מחירים".

כאשר אנחנו מחברים את האינפלציה שממשיכה לעלות בישראל והצפי שהיא תמשיך לעלות + העלאת הריבית בארה"ב והרגיעה בחשש לפשיטת בנקים נוספים בארה"ב, התוצאה היא שהריבית פה בישראל תמשיך לעלות ולהכביד על קבלנים ורוכשי דירות, כך שהמחיר ימשיך לרדת.

גם הפרסומים על כך שהקבלנים בונים פחות, הם נכונים, אבל צריך לקחת בחשבון שלקבלן לוקח מספר שנים מקניית הקרקע ועד למכירת הדירה (כפי שפירסמתי בהודעה קודמת בשירשור זה), כך שבכל מקרה הקבלנים רכשו קרקעות במחירים זולים בהרבה מהמחירים מהיום ויש להם מרווחי שומן רבים מאוד.

נערך לאחרונה ב:

גולש בנט

משתמש מקצוען
השאלה האם יש לך נתונים כמה מתוך המלאי כבר נמכר?

כי אם הרוב כבר נמכר זה לא רלוונטי לדיון
לא רלוונטי הכפלה של התחלות הבנייה בשנתיים האחרונות?

אתה רציני?

יש נתון בסיסי של הכפלת התחלות הבנייה + נתון שיש קיפאון בשוק כמה חודשים.

חישוב מתמטי פשוט מעלה, שגם אם הקבלנים יחליטו לבנות הרבה פחות, עדיין יישארו המון דירות למכירה, מאחר והירידה מעכשיו של התחלות הבנייה תואמת את הקיפאון בשוק ויש דירות רבות שנבנות שהן כפול מהרגיל.

נערך לאחרונה ב:

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
לא רלוונטי הכפלה של התחלות הבנייה בשנתיים האחרונות?
רק מזכיר לך שבמשרדי המכירות היה טירוף של מכירות בשנת 2021 ובחצי משנת 2022
הדירות נחטפו אז כמו לחמניות חמות לאחר הפסח...
(תברר מה הלך במשרדי המכירות בחריש, בית שמש, אשקלון ועוד ערים במרכז הארץ)

אני מחפש נתונים אמיתיים כמה דירות נשארו למכירה במלאי ולא השערות בעלמא, יש לך?

גולש בנט

משתמש מקצוען
רק מזכיר לך שבמשרדי המכירות היה טירוף של מכירות בשנת 2021 ובחצי משנת 2022
הדירות נחטפו אז כמו לחמניות חמות לאחר הפסח...
(תברר מה הלך במשרדי המכירות בחריש, בית שמש, אשקלון ועוד ערים במרכז הארץ)

אני מחפש נתונים אמיתיים כמה דירות נשארו למכירה במלאי ולא השערות בעלמא, יש לך?

הייתה סיבה טובה לכך אז, כי בקורונה כולם חשבו שהעולם עומד ליחרב ושמחירי הדירות יצנחו ב-50% וזה לא קרה...
וכידוע, מה שלא יורד - גורם לעלייה מטורפת, כך שב-2021 הייתה השלמת פער גם של 2020 בה היה קיפאון בשל הקורונה.

כמו"כ הריבית אז עדיין הייתה אפסית או קרוב לכך.

לעומת זאת, כעת המצב שהנתונים האחרונים הראו על מלאי של 50,000 דירות פנויות למכירה, שזה נתון גבוה בשנים האחרונות.
הגרף שהבאתי לפה, זה בכדי להראות שעל פי נתוני הבנייה שימשיכו גם בשנתיים הקרובות - לא יהיה כל מחסור בדירות בשנתיים - שלוש הקרובות, כך שהציפייה של קבלנים/מתווכים/יזמים שזה מה שיגרום שהמחירים לא יירדו - היא ציפיית שווא.

נערך לאחרונה ב:
  • תודה
Reactions: szn

ניק 109814

משתמש פעיל
המכשול השני הוא העניין של "בני מקום" מדובר באפלייה נוראית שבה מי שהתגורר פעם בעיר מסויימת יכול לקבל דירה בלי הגרלה, ואילו אדם אחר הסיכויים שלו הם נמוכים ביותר.
למה שתושב בני ברק (שיש לו יח"ד על שמו, ורשום על שמו 32% בטאבו) יקבל אותם סיכויים, כמו תושב שמתגורר כבר כמה שנים בעמנואל?

עוד ירושלמי

משתמש פעיל
הצפי שבנק ישראל יעלה בעוד שבוע וחצי אפי' יותר בחדות
בגלל שבישראל אין משבר בנקאי,
ובגלל האינפלציה שבישראל לא בירידה בניגוד לארה"ב,
וכדי לחזק את שער השקל.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
הלוואי הלוואי....
שבאמת באזורי הביקוש המחירים ירדו בצורה דרמטית
אני לא מדברת שירד מ 2 מיליון ל1.8 אני מדברת על ירידה למחירים שלפני שנתיים 1.5 1.6
אני לא ממינה למרות כל התחזיות כאן
בפריפריה בהחלט יהיו ירידות!
(
גם במרכז אבל לא לפי התחזיות שחוזים כאן)

ר. המוסד

משתמש מקצוען
הלוואי הלוואי....
שבאמת באזורי הביקוש המחירים ירדו בצורה דרמטית
אני לא מדברת שירד מ 2 מיליון ל1.8 אני מדברת על ירידה למחירים שלפני שנתיים 1.5 1.6
אני לא ממינה למרות כל התחזיות כאן
בפריפריה בהחלט יהיו ירידות!
(
גם במרכז אבל לא לפי התחזיות שחוזים כאן)
בדיוק הפוך
הלחץ הכי גדול זה במרכז
כי הגיעו שם לקצה גבול היכולת

ר' יהונתן

משתמש פעיל
ממש לא בטוח שקודם ירד בפריפריה
כי הפריפריה באופן כללי מתפתחת בצעדי ענק(קרית מלאכי נתיבות עפולה אשקלון וכ'ו)
וגם לאנשים יש פחות כסף אז קונים יותר בפריפריה אז לדעתי הפערים בין המרכז לפריפריה הולך להצטמצם
והמחירים במרכז ירדו קצת ובפריפריה יעלו קצת והפערים יצטמצמו

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה