דיון מחירי הדירות לאן?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

יוגורט

משתמש מקצוען
נדלן זה ענף ההשקעות הכי בטוח כיום.
אני גם מצטרפת לדיעה הנ"ל

מהסיבה הפשוטה, שלא נראה שמישהו רוצה באמת שהמחירים של הדירות ירדו. תחשבו למי שייכים הדירות? לב נ ק י ם.
אם הדירות ירדו, מי שקודם כל נפגע באופן ישיר, זה הבנק , שנתן הלוואה ענקית ומסתמך על הנכס.

האורות

משתמש פעיל
@יוחנן 1 מכובדי,
באמת מאד מעריך את דעתך,
ברשותך הערה:
לא חסרות נפילות קשות וכואבות גם למי שהשקיע בנדל"ן. [מכיר כמה מקרוב]
וגם בשוק ההון בהחלט יש נפילות
המגיב מעליך כתב על האחוזים שיקרה משהו שלילי,
וציין שבשוק ההון האחוזים גדולים יותר,

מדברים נשמע ש"בנדל"ן קורים בעיות" כלומר זה בדרך כלל בעייתי ו"גם בשוק ההון" יכול להיות היכי תימצי, אולי, בדרך אפשר,
ולא היא. עיננו הרואות ואוזננו השומעות ששוק ההון הרבה יותר ריסקי.
לא לחינם החוק מחייב להוסיף הסתייגויות בפרסום השקעות ולא בנדל"ן.

אבל זה לא העיקר,
מה שבאת אני מתפלא, זה מה שכתבת:
ולהשקיע נכון בשוק ההון הרבה יותר קל ופשוט מאשר בנדל"ן.
כלומר, אני מסכים איתך שבשביל למקסם את הפוטנציאל שלך בנדל"ן צריך איש מקצוע,
אבל אני, שאני מחשיב את עצמי איש מקצוע בתחום הנדל"ן,
לא מצליח לקלוט איך משקיעים בשוק ההון.
כל פיפס, כל תנועה, זה קריאת חומר על גבי חומר על גבי חומר,
שבמצב הזה, כבר הולכים לאיש מקצוע.
לא כל דבר שאני יכול לעשות לבד אני יילך ויעשה לבד,
אני יודע איך לדעת לגדל עגבניה ולכתוב מזוזה, אז מה?
הכסף שאוכל לייצר בזמן הלמידה, לעומת התמורה שאקבל מאיש מקצוע,
הוא לאין ערוך מהרווח שייצא לי אם אעשה לבד.

לסיכום,
אני לא מבין את העניין שזה כל כך להבין טוב בשוק ההון,
כי כל נושא כאן הוא מיליון הודעות
תאיר את עיני

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
הסיכוי שמישהו ישקיע בנדלן וימצא את עצמו עוד שנה בלי הקרן ובלי הנכס היא כמעט אפסית
הסיכוי שאותו דבר יקרה בשוק ההון או בהשקעות אחרות, הוא קיים לצערי ואפילו לא נדיר.
כי לבדוק אמינות וכדאיות של השקעות זה מקצוע בפני עצמו
וגם היועצים לא נקיים מאינטרסים
ולבדוק כדאיות ושווי של דירה - שייך לעולם המושגים שקרוב לכל אחד.
ומעטות הדירות בארץ שעומדות ריקות..
אמממ... מה הקשר בין השאלה לתשובה?

ואם כבר, בנוגע למה שכתבתם - אני רוצה לראות אחד. אחד!
שהשקיע בשוק ההון בהשקעה פסיבית לטווח ארוך בקרן מחקה מדד (אחת הפופולריות, סנופי/MSCI וכדו') והפסיד את כספו.
תראו לי רק אחד כזה.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
לסיכום,
אני לא מבין את העניין שזה כל כך להבין טוב בשוק ההון,
כי כל נושא כאן הוא מיליון הודעות
תאיר את עיני
תקרא שוב את מה שכתבתי
ולהשקיע נכון בשוק ההון הרבה יותר קל ופשוט מאשר בנדל"ן.
מה יותר פשוט מאשר להכניס כסף לקופת גמל להשקעה, שבה יש אנשים מקצועיים שמשקיעים לך את הכסף?
לא כתבתי בצורה הכי טובה אלא בצורה פשוטה ונכונה.
וזה בדיוק כמו בנדל"ן, שמי שרוצה את ההשקעה הכי טובה צריך באמת ללמוד רציני ולהבין בזה עד הסוף או שהוא הולך לבעל מקצוע שיעשה לו את זה בתשלום, אבל אפשר להשקיע בנדל"ן גם ללא איש מקצוע וכנראה שהתוצאות לא יהיו זהות.
בדיוק אותו דבר ניתן ללכת ליועץ השקעות ולשלם לו שייתן לך ייעוץ מקצועי.
[חשוב ללכת לאחד כזה שלא מרוויח מהקרנות, או שיש לו אינטרסים הפוכים משלך]

נערך לאחרונה ב:

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הסיכוי שמישהו ישקיע בנדלן וימצא את עצמו עוד שנה בלי הקרן ובלי הנכס היא כמעט אפסית
הסיכוי שאותו דבר יקרה בשוק ההון או בהשקעות אחרות, הוא קיים לצערי ואפילו לא נדיר.
כי לבדוק אמינות וכדאיות של השקעות זה מקצוע בפני עצמו
וגם היועצים לא נקיים מאינטרסים
ולבדוק כדאיות ושווי של דירה - שייך לעולם המושגים שקרוב לכל אחד.
ומעטות הדירות בארץ שעומדות ריקות..
אין סיכוי בעולם לקנות מניה ולהישאר בלי כלום. יכול מאוד להיות מצב שמניה תפול בעשרות אחוזים בשנה מסוימת, אבל עם אורך רוח וסבלנות, בטווח של עשרים שנה ויותר מניות מרוויחות הרבה הרבה הרבה יותר מנדל"ן.

אגב, נתון ששכחתי לציין בהודעתי אתמול. במדינת ישראל, בשל המצב הנתון שלמרבית האוכלוסיה יש דירות בבעלותם למגורים, שוק הדיור להשכרה קשוח מאוד. מסיבה זו כתבתי שלדעתי כל אזרח במדינת ישראל צריך לגור בדירה משלו, כיון שבמידה והוא ישכור דירה למגורים ויחליט להשקיע את הכסף באפיקים אחרים, הוא עשוי למצוא את עצמו עובר דירה כל שנתיים בהתאם לגחמות המשכירים וכו'. בחו"ל יש מדינות רבות שבהן קיים הצע גדול במיוחד של דיור להשכרה, וממילא הבעלים לא מחפשים כל הזמן להעלות את מחיר השכירות וכו' והשוכרים יכולים להשתקע בדירה אחת למשך שנים רבות, למרות שהיא לא בבעלותם.

yyff

משתמש פעיל
חלק גדול מהציבור משקיע בדירות או ביחידות דיור, זה גם בגלל ששוק ההון מכיל בקרבו לימודים מאוד רבים ומורכבים, אין ספק שמי שלא התעסק בזה אף פעם ונכנס לכאן ורואה את המילים הרבות שמתעופפות [אפי' בפורום כאן לבדו] מקבל פיק ברכיים, וחושב בליבו שאין לו שום סיכוי ואולי גם זמן להגיע לרמת הבנה ומקצועיות של מומחים, ואילו בשוק הנדל"ן אמנם יש גם שאלות ומורכבויות, אבל לכאו' הנתנונים הרבה יותר פשוטים, ואחרי ההשקעה הראשונה של קניית דירה אין יותר קניות ומכירות [אמנם יש התעסקות עם שוכרים ושיפוצים, אבל התחושה היא שאין לך עסק עם כל הכלכלה של כל העולם אלא משהו אישי ופשוט יותר].
וכאן השאלה האם אין אפשרות להשקיע בשוק ההון ע"י יועצים למיניהם בלי התעסקות כלל??!!
אם ישנה אפשרות כאת לא חכמה לא להשקיע בזה כי אתם לא יודעים שחברים שלכם השקיעו בזה, או כי שמעתם שיש אנשים שנפלו בזה, כי צריך לברר אם הם ביררו אצל מומחים לפני שהם השקיעו או שהם סתם ניסו את מזלם, ומזלם לא האיר להם פנים במקרה...
גם בנדל"ן לא לכולם יש מזל טוב...

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתבה מעניינת בנושא
תראו כמה אחוזים הפסידו מהשקעה בדירה

קבצים מצורפים

• מה יותר משתלם – לקנות דירה או לשכור_.mp4
    33.9 MB
נערך לאחרונה ב:

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
חלק גדול מהציבור משקיע בדירות או ביחידות דיור, זה גם בגלל ששוק ההון מכיל בקרבו לימודים מאוד רבים ומורכבים, אין ספק שמי שלא התעסק בזה אף פעם ונכנס לכאן ורואה את המילים הרבות שמתעופפות [אפי' בפורום כאן לבדו] מקבל פיק ברכיים, וחושב בליבו שאין לו שום סיכוי ואולי גם זמן להגיע לרמת הבנה ומקצועיות של מומחים, ואילו בשוק הנדל"ן אמנם יש גם שאלות ומורכבויות, אבל לכאו' הנתנונים הרבה יותר פשוטים, ואחרי ההשקעה הראשונה של קניית דירה אין יותר קניות ומכירות [אמנם יש התעסקות עם שוכרים ושיפוצים, אבל התחושה היא שאין לך עסק עם כל הכלכלה של כל העולם אלא משהו אישי ופשוט יותר].
וכאן השאלה האם אין אפשרות להשקיע בשוק ההון ע"י יועצים למיניהם בלי התעסקות כלל??!!
אם ישנה אפשרות כאת לא חכמה לא להשקיע בזה כי אתם לא יודעים שחברים שלכם השקיעו בזה, או כי שמעתם שיש אנשים שנפלו בזה, כי צריך לברר אם הם ביררו אצל מומחים לפני שהם השקיעו או שהם סתם ניסו את מזלם, ומזלם לא האיר להם פנים במקרה...
גם בנדל"ן לא לכולם יש מזל טוב...
כמו שבנדל"ן הרבה לוקחים חברת ניהול בעד דמי ניהול גם בשוק ההון אפשר לעשות ע"י דמי ניהול בקופת גמל להשקעה שזה אומר להקים הרשאה לאחד מבתי ההשקעות המוכרים אלטשולר/הראל/מנורה/מור וכו'וכל חודש יורד סכום קבוע להשקעה או לחילופין בפעם אחת להשקיע סכום גבוה וזה מייצר תשואה בלי שום התעסקות ובלי שום הכרות אם הנושא או השקעה בסל עוקב מדד מסוים שזה בעצם לקנות את כל המדד בלי התעסקות אם שום מניה ספציפית

נערך לאחרונה ב:

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כמו שבנדל"ן הרבה לוקחים חברת ניהול בעד דמי ניהול גם בשוק ההון אפשר לעשות ע"י דמי ניהול בקופת גמל להשקעה שזה אומר להקים הרשאה לאחד מבתי ההשקעות המוכרים אלטשולר/הראל/מנורה/מור וכו'וכל חודש יורד סכום קבוע להשקעה או לחילופין בפעם אחת להשקיע סכום גבוה וזה מייצר תשואה בלי שום התעסקות ובלי שום הכרות אם הנושא או השקעה בסל עוקב מדד מסוים שזה בעצם לקנות את כל המדד בלי התעסקות אם שום מניה ספציפית
יש הבדל קטן בין התחומים. כשאדם לוקח חברת ניהול לנדל"ן, הוא עדיין מבין מעט בתחום ויכול לעקוב אחרי פעולות חברת הניהול. כשאדם לוקח חברת ניהול להשקעות הון, אם הוא לא ילמד בעצמו את התחום, הוא לא יוכל לעקוב אחר התנהלות החברה.

חינמי

משתמש צעיר
אני גם מצטרפת לדיעה הנ"ל

מהסיבה הפשוטה, שלא נראה שמישהו רוצה באמת שהמחירים של הדירות ירדו. תחשבו למי שייכים הדירות? לב נ ק י ם.
אם הדירות ירדו, מי שקודם כל נפגע באופן ישיר, זה הבנק , שנתן הלוואה ענקית ומסתמך על הנכס.
זה היה נכון גם בארה"ב ב2008, וכן בכל המקומות שבהם התפתחה (ולבסוף התפוצצה, כי זה טבעם של בועות) בועת נדל"ן.
זה שלא רוצים שזה יקרה, לא אומר שזה לא יכול לקרות. ולא רק שזה יכול לקרות זה חייב לקרות (בגלל נטל החוב, אבל את זה כבר נשמור לפוסט אחר).
בסופו של יום מי שקובע את המחירים זה השוק, הרוכשים והמוכרים. המדינה ובנק ישראל יכולים רק לנסות להכווין את השוק באמצעות הורדת ריבית שמוזילה את המשכנתאות ובמקביל מפחיתה רווחיות בחסכונות, וכך עולה הביקוש לדירות, ואתו כמובן המחיר.

הריבית, כבר לפני הקורונה הייתה סביב ה 0%, כשהריבית הריאלית (פחות אינפלציה) בבנק על הכסף אפילו נמוכה מאפס, כלומר, הכסף מפסיד בכל יום שהוא שוכב בבנק (כי כח הקנייה שלו נשחק), מה שדוחף משקיעים לנדל"ן.

לאחר שבעקבות משבר הקורונה אנשים הרוויחו פחות, בנק ישראל נקט בצעד נוסף, והוא הוזלת המשכנתאות ע"י הקטנת מגבלת הריבית המשתנה לשליש, מה שדחף את המחיר כלפי מעלה.

כעת, לא נותרו לבנק ישראל דרכים נוספות לתדלק את בועת הדיור, וכל שנותר הוא להמתין לפיצוץ.

הוא יבוא. והוא יכאב.

יוגורט

משתמש מקצוען
בסופו של יום מי שקובע את המחירים זה השוק, הרוכשים והמוכרים. המדינה ובנק ישראל יכולים רק לנסות להכווין את השוק באמצעות הורדת ריבית שמוזילה את המשכנתאות ובמקביל מפחיתה רווחיות בחסכונות, וכך עולה הביקוש לדירות, ואתו כמובן המחיר.
השוק הוא שאין דירות בבניה.
הנה באשקלון בנו אלפי דירות חדשות וע"כ המחירים של הדירות החדשות לא מצליחים לטפס. מי שקנה לפני חמש שנים, זה המחיר של היום. אבל לא כך הוא המצב בשאר הארץ. בבניברק, שהיא עיר מבוקשת, אין בניה בכזה סדר גודל, אותו דבר באשדוד, אז יש תמ"א, נכון , אז המחירים ברובע ז' מעט ירדו ואולי בצורה יפה, אבל עדיין המחיר גבוה.
לסיכום: לא קשור לקורונה, קשור לביקוש והיצע.
בקורונה יש הרבה שהפסידו ויש את מי שהרויחו.

חינמי

משתמש צעיר
השוק הוא שאין דירות בבניה.
פשוט לא נכון.
זה נכון שביחס לביקושים המוגזמים כתוצאה מהבועה אין מספיק דירות.
אבל הכשל הוא בביקוש, לא בהיצע.
אפשר לבדוק את זה ע"י השוואת מחירי השכירות למחירי הדירות, אפשר לראות שמחירי השכירות לא עלו כמו מחירי הדיור, והסיבה, שהם לא בתוך הבועה. כל זה מפורט במאמר הפותח, ומובן לכל בר דעת.
לסיכום: לא קשור לקורונה, קשור לביקוש והיצע.
אני לא מבין איך דחפת לי לפה שעליית מחירי הדיור קשורה לקורונה.
זה לא מה שכתבתי, וודאי שלא מה שהתכונתי.
מה שכתבתי והתכוונתי, זה שבועה יכולה להתפוצץ כתוצאה מזעזוע בשוק, קורונה זו דוגמה טובה לזעזוע כזה.
בנק ישראל, בשביל למנוע ירידת ביקוש לדירות כתוצאה מירידה בהכנסות עקב הקורונה, הוריד את הריבית חזרה ל0.1%
ובנוסף צמצם את המגבלה על הריבית המשתנה, קרי - זריקת מרץ נוספת לביקושים כדי למנוע ירידה שתפוצץ את הבועה.
כמובן שזה נעטף בצלופן יפה של "הפחתת נטל המשכנתא מהאזרח המסכן", וכל האבלים המוכרים, כשכל ילד יודע שהיחידים שירוויחו מזה הם הקבלנים.
אבל סופה של בועה להתפוצץ וזה שאלה של 'מתי' ולא שאלה של 'אם'.
ולגבי הביקוש וההיצע, אני כתבתי:
בסופו של יום מי שקובע את המחירים זה השוק, הרוכשים והמוכרים.
ההגדרה של 'בועה' היא שאנשים קונים נכס או משלמים יותר עליו רק מתוך הציפיה שערכו יעלה.
זה יוצר ביקוש יתר שמעלה את המחיר.
וברור שכל אותם אנשים שקונים דירה (גם בבני-ברק) מתוך מחשבה על מכירה ביוקר ישבו על הגדר כל עוד המחירים יורדים, מה שיצור ירידה בביקוש וירידה במחיר וחוזר חלילה כמו כדור שלג שגדל אקספוננציאלית והורס את כל הנקרא בדרכו, ע"ע משבר הדיור של 2008.

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אבל לא כך הוא המצב בשאר הארץ. בבניברק, שהיא עיר מבוקשת, אין בניה בכזה סדר גודל, אותו דבר באשדוד, אז יש תמ"א, נכון , אז המחירים ברובע ז' מעט ירדו ואולי בצורה יפה, אבל עדיין המחיר גבוה.
משום מה בחלק משכונות ירושלים ובחלק מהשכונות בבני ברק המחירים לא עלו בכלל כבר 5 שנים.
ובשכונות אחרות עלו בצורה מינורית.

מתוכנתת

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
משום מה בחלק משכונות ירושלים ובחלק מהשכונות בבני ברק המחירים לא עלו בכלל כבר 5 שנים.
ובשכונות אחרות עלו בצורה מינורית.
איפה בבני ברק? אשמח מאד לשמוע...
מחפשים בנרות דירת 4 חדרים, המחירים זוועתיים לעומת המחירים לפני 4 שנים, בררנו אז בזמנו.
השאלה אם כדאי לחכות? המחירים ירדו?

יוגורט

משתמש מקצוען
לא אמרתי שעולים (למרות שכן עולים), לא אמרתי שיורדים.
אמרתי שאם יורדים, זה זמנית ובצורה מינורית, לצערי.
מאז שהתחתנתי אני שומעת שהמחירים צפויים לרדת. כשישבתי על הגדר רק הפסדתי

חינמי

משתמש צעיר
מאז שהתחתנתי אני שומעת שהמחירים צפויים לרדת. כשישבתי על הגדר רק הפסדתי
ואיך אפשר להסיק מזה שהמחירים לא ירדו?
ביום שלא יהיה מספיק הון עצמי בשוק כדי לקנות את כל ההיצע הקיים, המחירים ירדו.
וזה יכול לקרות הרבה לפני בגלל גורמים נוספים.
אף אחד לא יודע מתי המחירים ירדו, אבל זה יום אחד יקרה, כך שאי אפשר לבנות על עליה תמידית.
לדוגמה, קניית דירה במשכנתא רצחנית במחשבה ש"מקסימום נמכור", זו לא מחשבה אחראית.
כי אם המחירים ירדו, אתה תפסיד הרבה כסף, שלא בטוח שאפילו יסגור את המשכנתא.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
בחלק משכונות ירושלים
בשכונות שבהן דירת שלושה חדרים עולה שני מליון.
אני מכירה הרבה מאוד שקנו לפני 4-5 שנים בשכונות מתחרדות,
לכולם ללא יוצא מן הכלל עלה ערך הדירה, בסכומים של עד 30%!

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
בשכונות שבהן דירת שלושה חדרים עולה שני מליון.
אני מכירה הרבה מאוד שקנו לפני 4-5 שנים בשכונות מתחרדות,
לכולם ללא יוצא מן הכלל עלה ערך הדירה, בסכומים של עד 30%!
בנווה יעקב לא הייתה עלייה לפחות ב4 שנים האחרונות, או שהייתה עליה מינורית.
בקריית יובל המצב דומה.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
בנווה יעקב לא הייתה עלייה לפחות ב4 שנים האחרונות, או שהייתה עליה מינורית.
בקריית יובל המצב דומה.
עובדתית, היתה.
זה מוכח כל כך, שהזוי לי לדון בנושא.
אני חושבת שבעבר כבר הדיינו על זה, וכאן באשכול זו היתה הפעם הראשונה שגיליתי שיש אנשים שטוענים שלא היו עליות.
לכי לבניין ממוצע בנווה יעקב, תחפשי דייר שקנה לפני חצי שנה ואחר שרכש לפני 4 שנים ותבדקי בכמה כל אחד קנה.

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
עובדתית, היתה.
זה מוכח כל כך, שהזוי לי לדון בנושא.
אני חושבת שבעבר כבר הדיינו על זה, וכאן באשכול זו היתה הפעם הראשונה שגיליתי שיש אנשים שטוענים שלא היו עליות.
לכי לבניין ממוצע בנווה יעקב, תחפשי דייר שקנה לפני חצי שנה ואחר שרכש לפני 4 שנים ותבדקי בכמה כל אחד קנה.
אחותי מכרה ממש עכשיו דירה שנקנתה לפני כמעט 5 שנים.
אחרי תקופה ארוכה מאאאאאוד של ניסיונות למכור.
בנווה יעקב המתחרדת באזור היותר נחשב.
היא מכרה ב50,000 יותר מהסכום שקנתה.
היה להם קשר עם הרבה מתווכים שהסכימו שזה המצב.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה