כללי מחאה על תמחור הפונטים

shor

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
קודם תודה לאליעזר שפתח את הנושא החשוב הזה!
אני רכשתי לאחר סיום לימודי (לפני כ6 שנים) חבילה של פונטביט.
ועד היום לא רכשתי עוד פונטים. וזה בדיוק מהסיבה שאני לא זקוקה ל"חבילה" נוספת.
אך אם יהיה ניתן לקנות משקלים בודדים במחירים סבירים בהחלט הייתי קונה!
ולאו דוקא מפונטביט.

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
תכלס
מה עושים

תארגנו כאן קבוצה גדולה שרוצה לרכוש פונטים בודדים
מאחת החברות הידועות
(גם אני אהיה מוכן לרכוש פונטים בודדים)
ואני מאמין שאותן החברות יגלו הבנה בענין ויוזילו מחירים לכל אותם המצטרפים
אז קדימה

אם זה יתבצע דרך הנהלת "פרוג"
מן הסתם זה יזרז את הענין והעסק יהיה יותר רציני

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י מאיר14;899541:
תכלס
מה עושים

תארגנו כאן קבוצה גדולה שרוצה לרכוש פונטים בודדים
מאחת החברות הידועות
(גם אני אהיה מוכן לרכוש פונטים בודדים)
ואני מאמין שאותן החברות יגלו הבנה בענין ויוזילו מחירים לכל אותם המצטרפים
אז קדימה

אם זה יתבצע דרך הנהלת "פרוג"
מן הסתם זה יזרז את הענין והעסק יהיה יותר רציני

רעיון טוב בנתיים. אמנם זה טלאי זמני... ולא פתרון מהותי.

shor

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אולי בזכות ה"טלאי זמני" יהיה לאחד החברות הגדולות שווה לדון בנושא ולהגיע להחלטה שתיתן מענה לכל המעצבים שמעוניינים בפונטים בודדים...

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י shor;899555:
אולי בזכות ה"טלאי זמני" יהיה לאחד החברות הגדולות שווה לדון בנושא ולהגיע להחלטה שתיתן מענה לכל המעצבים שמעוניינים בפונטים בודדים...

אולי,
אדרבא
קריינא דאגרתא איהו להווי פרוונקא.
(רק בבקשה באשכול חדש, על מנת לא להסיט את הדיון המהותי)

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
שלחתם לחברות קישור לאשכול??

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י mig;899598:
שלחתם לחברות קישור לאשכול??

שלחתי מייל למסטרפונט, העלתי לינק לפורום פונטביט, ורבי אליהו קורא כאן בפורום.

אם הם ירצו הם יגיבו,
אני מקווה שאכן ירצו.
מה שברור מהסקר, שאכן רוב עצום מהגרפיקאים חש ממורמר על השיטת תמחור הנוכחית.

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
מזדהה.
אני בעד הרעיון שלאחר קניית חבילה, תינתן האפשרות לקנייה ספציפית במחירים הוגנים.
ובייחוד אם אני רוצה לקנות משקלים נוספים ממשפחות שקניתי כבר..

contrast

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מקווה שזה אכן יזיז משהו
החלק של משקלים נוספים הוא אכן נקודה חשובה מאוד שהועלתה!!
בתור מתחילה, כשרכשתי את החבילה, רציתי יותר מגוון של פונטים, והתפשרתי קצת על משקלים...
היום אני יודעת כמה חשוב מגוון משקלים מאותו פונט, אפילו במחיר של פונטים פחות מגוונים,
הייתי רוצה להוסיף לי עוד משקל או שניים לכמה וכמה פונטים שימושיים
אך את הנעשה אין להשיב..
(בינתיים...)

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י contrast;899816:
מקווה שזה אכן יזיז משהו
החלק של משקלים נוספים הוא אכן נקודה חשובה מאוד שהועלתה!!
בתור מתחילה, כשרכשתי את החבילה, רציתי יותר מגוון של פונטים, והתפשרתי קצת על משקלים...
היום אני יודעת כמה חשוב מגוון משקלים מאותו פונט, אפילו במחיר של פונטים פחות מגוונים,
הייתי רוצה להוסיף לי עוד משקל או שניים לכמה וכמה פונטים שימושיים
אך את הנעשה אין להשיב..
(בינתיים...)

רק בשביל זה רכשתי חבילה נוספת:)
ועוד רכשתי את החבילה הראשונה שלי לפי המלצה של מורה מדופלמת,
למען האמת - רכישה מאד לא מוצלחת.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
מפונטביט רכשתי בעבר כבר 2 חבילות ויצא לי להשתמש ברובם המוחלט של הפונטים.
פירטתי בעבר שלפני רכישת חבילה ישבתי זמן רב על הקטלוג כדי למצוא פונטים דומים מידי כדי שלא יהיו לי סתם "כפולים" ועל האתר של פונטביט כדי לבדוק איך נראות מילים מסויימות בפונטים שרציתי לרכוש - ולדעתי ההשקעה החזירה את עצמה וכך צריך לעשות כל מי שרוצה לרכוש פונטים - לקחת את זה ברצינות.
לעומת זאת רכשתי גם פונטים מחברת פונטייפ במבצע של משקלים בודדים - ודווקא שם "נפלתי" - כי זה "רק" 25 שקל אז שיהיה גם את הפונט הזה שיש בו משהו ייחודי וגם את זה ש"יש בו אמירה". בשורה התחתונה בערך בחצי מהפונטים שרכשתי לא יצא לי עדיין לעשות שימוש (ואני מנסה בתחילת כל עבודה קודם את הפונטים האלה כי הם באמת מיוחדים).

מה אני באה לומר כאן?
א. שינוי שיטת התמחור לא יפתור בהכרח את הבעיה שכולם כאן מתלוננים עליה ותולים אותה בקניית חבילה שהיא "רכישת פונטים שלא משתמשים בהם".
ב. שיטת תמחור זולה לפונט בודד ללא התנייה קניית חבילה ראשונית תגרום לרעידת אדמה בתחומנו.
ג. בסופו של דבר נצא מופסדים אם שיטת התמחור הזו תיכנס ללא אופציות לחבילות מוזלות כמו היום (אי אפשר להחזיק את החבל בשני קצותיו).
אם אני ארצה לקנות 40 משקלים (ובעיצוב זה לא הרבה) הם יעלו לי 2000 ש"ח (לפי 50 ש"ח למשקל) - במקום לקבל במחיר הזה כ-150 משקלים בחבילה.
ד. לדעתי מצב של רכישת פונטים בודדים במחיר זול יביא לכך שגרפיקאים יקנו "פונטים בטוחים" - ז"א, פונטים שכולם משתמשים - ונאבד מהיופי ויצירתיות שמביאה איתה טיפוגרפיה מגוונת.

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י eden7115;900067:
מפונטביט רכשתי בעבר כבר 2 חבילות ויצא לי להשתמש ברובם המוחלט של הפונטים.
פירטתי בעבר שלפני רכישת חבילה ישבתי זמן רב על הקטלוג כדי למצוא פונטים דומים מידי כדי שלא יהיו לי סתם "כפולים" ועל האתר של פונטביט כדי לבדוק איך נראות מילים מסויימות בפונטים שרציתי לרכוש - ולדעתי ההשקעה החזירה את עצמה וכך צריך לעשות כל מי שרוצה לרכוש פונטים - לקחת את זה ברצינות.
לעומת זאת רכשתי גם פונטים מחברת פונטייפ במבצע של משקלים בודדים - ודווקא שם "נפלתי" - כי זה "רק" 25 שקל אז שיהיה גם את הפונט הזה שיש בו משהו ייחודי וגם את זה ש"יש בו אמירה". בשורה התחתונה בערך בחצי מהפונטים שרכשתי לא יצא לי עדיין לעשות שימוש (ואני מנסה בתחילת כל עבודה קודם את הפונטים האלה כי הם באמת מיוחדים).

מה אני באה לומר כאן?
א. שינוי שיטת התמחור לא יפתור בהכרח את הבעיה שכולם כאן מתלוננים עליה ותולים אותה בקניית חבילה שהיא "רכישת פונטים שלא משתמשים בהם".
ב. שיטת תמחור זולה לפונט בודד ללא התנייה קניית חבילה ראשונית תגרום לרעידת אדמה בתחומנו.
ג. בסופו של דבר נצא מופסדים אם שיטת התמחור הזו תיכנס ללא אופציות לחבילות מוזלות כמו היום (אי אפשר להחזיק את החבל בשני קצותיו).
אם אני ארצה לקנות 40 משקלים (ובעיצוב זה לא הרבה) הם יעלו לי 2000 ש"ח (לפי 50 ש"ח למשקל) - במקום לקבל במחיר הזה כ-150 משקלים בחבילה.
ד. לדעתי מצב של רכישת פונטים בודדים במחיר זול יביא לכך שגרפיקאים יקנו "פונטים בטוחים" - ז"א, פונטים שכולם משתמשים - ונאבד מהיופי ויצירתיות שמביאה איתה טיפוגרפיה מגוונת.

לדעתי כל עוד רוכשים במבצע,ולא כמחיר קבוע, אכן זה יכול להועיל למקרים ספצפיים, להשלמת חבילות, אך לא יפתור את שורש הליקוי.

אבל אם התמחור הקבוע, יהיה בבודדים, לא כמבצע!
זה ישנה את כל הגישה.
לא נקנה הרבה בודדים בייחד, מה שבאמת יעורר בעיה כפי שציינת ובעצם פשוט יצא חבילה יקרה...
אלא כל עבודה,
נפתח מחדש את הקטלוג,ונבחר ספציפית את הפונט המתאים ביותר, ופשוט נקנה אותו!
את הפונט הכי נכון ומתאים,ולא כי זה מה שיש לי במחשב.

זה יצור שימושיות של 100% לפונטים.
וגם יגביר דווקא את הגיוון והאיכות, כי נוכל להשתמש בפונט הכי מתאים ונכון לעבודה הספציפית הזו.

לא עוד קניה בניחוש, לקנות הפונטים שכנראה, שיתכן שיהיו טובים לאחר כך...

זה שינוי מהותי בתפיסה!!!

וזה יצור קפיצה מהותית באיכות השימוש הטיפוגרפי של כולנו, מעצבים, ולקוחות.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י eliezer;900100:
לדעתי כל עוד רוכשים במבצע,ולא כמחיר קבוע, אכן זה יכול להועיל למקרים ספצפיים, להשלמת חבילות, אך לא יפתור את שורש הליקוי.

אם התמחור הקבוע, יהיה בבודדים, לא כמבצע!
זה ישנה את כל הגישה.
לא נקנה הרבה בודדים בייחד, מה שבאמת יעורר בעיה כפי שציינת ובעצם פשוט יצא חבילה יקרה...
אלא כל עבודה,

זה שינוי מהותי בתפיסה!!!

כשאתה רוכש חבילה וזמן הבחירה עומד על שנתיים,
אתה כל עבודה בוחר את הפונט המתאים ביותר ומשלם ליח' מחיר זול ביותר.

ואם אתה מתלבט,
אתה מנסה כמה ואריאציות עד שאתה מגיע לטוב ביותר מבחינתך,

מה שאין כן באופן התמחור ליח' אתה נאלץ לדמיין, שכן לא תקנה עכשיו 3 סוגי פונטים על משקליהם כ"א ב50 ש"ח אם אתה לא ודאי.

אני עדיין אוחזת שחב' זה דבר שימושי והמחיר המוזל ליח' צריך לבוא בתנאי מסוים של, מי שרכש מס' חב' וצריך השלמות וכד'

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י eliezer;900100:

אבל אם התמחור הקבוע, יהיה בבודדים, לא כמבצע!
זה ישנה את כל הגישה.
אלא כל עבודה,

וגם יגביר דווקא את הגיוון והאיכות, כי נוכל להשתמש בפונט הכי מתאים ונכון לעבודה הספציפית הזו.

זה שינוי מהותי בתפיסה!!!

מה שאתה כותב נכון אולי לעימוד ספרים, אבל לגרפיקאי מן השורה אין עבודה אחת בשבוע אלא כמה הוא עובד על כמה עבודות במקביל.
אתן לך דוגמא: השבוע סיימתי עימוד של עיתון שהפעם הזו הכיל כולו פרסומות (לא הגזמה).
אם לא היה ברשותי מאגר פונטים נרחב - הייתי צריכה או לקנות עבור כל פרסומת 2-3 משקלים (תכפיל ב-20) או להשתמש עבור כל הפרסומות במס' המשקלים המצומצם שברשותי.
אם באמת הייתי נזקקת לקנות 20 משפחות פונטים לעבודה הזו, ז"א כ-50 משקלים - כבר היה עדיף לי לא לקחת את העבודה הזו כלל...
אם לא הייתי קונה - כמובן משיקולים כלכליים - "ננסה להסתדר עם מה שיש" - הייתי חוטאת לדעתי לעצמי ולמקצוע.
מה עדיף?

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
א. ראשית עיקר טענתי על ה"דחיפה" של חבילות, לא על האופציה שיהיה חבילות. רכישה כזאת, שהיא כמעט בכפיה, מעוררת חוסר נעימות ומרמור.

ב. הצורך לבחור חבילה, (לרוב בזמן בחירה ממש לא של שנתיים.) במהותו פוגם ביכולת לקנות פונטים נכונים. משום שצריך לבחור פונטים לםי השערה מה אצטרך בעתיד. ולא לפי מה שצריך בפועל כעת.
וכן לעיתים קרובות הבחירה נעשית בתחילת.הדרך וללא שום נסיון.

ג. הצורך למכור חבילות, עלול לגרום לתפוצה רחבה של פונטים באיכות נמוכה.

ד. השימוש בחבילה קצובה, החל מתום תקופת הבחירה, מחייב פשרות עיצוביות לעיתים קרובות.

ה. לא ניתן לרכוש פונטים חדשים היוצאים מזמן לזמן, אלא מדי כמה שנים בלבד.

הטענות נגד הנ"ל:
א.
יצור מהפכה בשוק.
תשובה: אז מה?! מי שכל מסחרו מבוסס על גישה פגומה אולי באמת אין לו מקום בשוק.

ב.
יוזיל את המקצוע,וכל בר בי רב דחד יומא, יתקשט בנוצות לא לו.
תשובה:
אוי לנו אם כל מהותנו כמעצבים מתמצת כבנק פונטים, לטעמי גם אם כל הפונטים היו ניתנים להשגה חינם לגמרי, זה לא היה משנה את השוק. עיצוב זה מקצוע. לא רק ההבדל בפונטים.

ג. ייקר מאד את המחיר בסך הכל.
תשובה.
ראשית, נכון. אז מה?! אני מוכן לשלם יותר בשביל שימוש נכון יותר,איכותית יותר,ובלי להרגיש שסוחטים אותי.
שנית: לא נכון. כי נקנה רק פונטים שבאמת מתאימים. וכך בשיקלול הסופי, בהעדר מאות פונטים הנקנים בחבילה ללא שום צורך, המחיר יצא זהה.

ד. אתה מזלזל באומנות. למה שפונט יעלה 50 שח ולא 250?!
תשובה.
ולמה לא יעלה 2000?
תמחור נקבע לפי הביקוש וההצע והמוכנות של הקונים לשלם.
כאשר בפועל יש תמחור של 20 ש"ח ופחות לפונטים בחבילה, וזה מה שכולם קונים, וכמעט איש לא חושב שהמחיר הרשמי הוא לגיטימי, ראו את תוצאות הסקר.

מה שמראה, שבלי שום זלזול, המחיר האמיתי בשוק הוא כ50 שח ופחות. ולא 250.
אינני חושב שפונט שווה חמישים שח, אלא שבמכירת מאות יחידות בחמישים שח,זה כן המחיר של פונט.

זה מה שאני זוכר כעת , אשמח לשמוע דעתכם.

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אוסיף שלדעתי יש לגיטמיות למכירת חבילות, רק בשתי דרכים:
א. למעצבים מומחים,היודעים,בוודאות על עשרות משקלים ספצפיים שהם רוצים בוודאי.
ב. בלא הגבלת זמן בחירה בכלל. כמו שעושים פונטייפ.

לכן ההגיון נותן שדווקא מעצבים מתחילים לא יוכלו לקנות חבילות. ורק אחרי מספר רכישות של בודדים, שהם כבר יותר מבינים בפונטים, רק אז ירשו להם -כחברי מועדון או משהו כזה- לקנות,אם ירצו, חבילה גדולה בזול.

ותמיד תהיה האופציה לקנות גם בודדים.

נס ופלא

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נראה כאילו רוצים שהחברות יהיו כמו בפונטייפ.
שם:
1. מחיר לפונט יכול להיות 30 (ולא 50)
2. המבצע הוא ללא(כמעט) הגבלת זמן

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י נס ופלא;900128:
נראה כאילו רוצים שהחברות יהיו כמו בפונטייפ.
שם:
1. מחיר לפונט יכול להיות 30 (ולא 50)
2. המבצע הוא ללא(כמעט) הגבלת זמן

לאט לאט עולה המחיר לפונט בודד בפונטייפ.. 25 > 30 > 49 לבודד
ואם קונים כמה אז זה קצת זול יותר, אבל בכל אופן זה נראה שעם כל פונט חדש שיוצא המחיר עולה...

כך לפחות מהמיילים שאני מקבלת מהם.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י eliezer;900123:

א. בכל המבצעים האחרונים של פונטביט (לא רציתי לציין, התעקשת) האופציה של זמן בחירה של שנתיים היתה קיימת.
ב. לכל שאר הטענות, מי שבוחר חבילות מושכלות בד"כ מרכיב תמהיל שאיתו הוא יכול להתמודד פרק זמן של כ-4 שנים ללא רכישה, אין שום חובה להשתמש בצורת הגופן האחרונה שיצאה לשוק - לא זה מה שהופך את העבודות לטובות יותר.
הבעיה היחידה היא השלמת משקלים, את זה ניתן לפתור ברכישת גופן תמיד על כל משקליו, או כשקורה ונאלצים להשתמש בפונט ספציפי במצב שאינו בשליטת המעצב כגון עבודת המשך לסדרה שהתחילה בידי אחרים וכד' זה לא אמור להיות מצב יומיומי.

לדעתי הוזלת המשקל הבודד לכולי עלמא ברור שתביא לשינוי כל מערך התמחור ותפגע בחבילות שהן יותר משתלמות והסוף יהיה שהסה"כ הכללי יתייקר.
מעצב מקצועי טוב שב"ה ניזון מעבודתו יכול לפרגן לעצמו כל כמה שנים חבילה.
ומי שאינו כזה עלול להסתפק בפונטים בודדים להיצמד אליהם ותו לא.

אל תחשבו שאני כזו קנאית לחברות הפונטים, או שחוששת שחלילה רק טובתינו לנגד עינהם... כבר חזרתי וכתבתי שצריך למצוא את הנוסחא להוזלה למעצבים שהינם כבר לקוחות החברה בעבר -

ואני כותבת את דעתי בברור:
1. רכישת פונטים בחב' היא המומלצת בעיני למעצבים למרות שדוחפים להם הרבה - הם צריכים את זה.
2. הוזלה גורפת למשקל בודד תחזור כבומרנג למעצבים.
3. יש למצוא את הדרך להוזלת משקל בודד במקרים הנדירים.

eliezer, נראה שאתה עוסק בעיקר בעימוד בו ניתן להסתפק במגוון בסיס של פונטים קריאים לטקסט, ועוד כמה לכותרות ושערים, אופי עבודה זו שונה לחלוטין מעיצוב גרפי כללי ופרסום בהם יש שימוש במגוון רחב הרבה הרבה יותר.

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כנראה נסכים שאיננו מסכימים...
אני אישית אם זה משנה רכשתי 120 מפונטביט,250 ממסטרפונט ואת כל הקטלוג של פונטייפ,למעט כמה משקלים תפורים.
אך, זה אילוץ. הייתי מעדיף לרכוש כל פעם את הפונט הנצרך כעת.

אני מסכים שוודאי אם המצב יהיה כמו שאת מציעה, זה כבר יהיה שיפור גדול.
ואם פונטביט מרחיבים את זמן הבחירה, זה בהחלט צעד נכון בכיוון הרצוי.

אך אחר הכל, אני משוכנע שיש לאפשר רכישה נקודתית של פונטים בודדים.
והסיבה הכי מהותית לכך היא באיכות הטיפוגרפית שתעלה מאד.
גם אצל המוכרים וגם אצל המעצבים המשתמשים.

הסיבה השניה והחשובה גם, היא שנרגיש כלנו טוב יותר. ובזה תוכלי לראות בתוצאות הסקר, שבאופן מאד חד משמעי,שרוב מוחלט של הלקוחות מרגיש לא טוב עם הכפיה שבחבילות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה