כללי מחאה על תמחור הפונטים

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י eliezer;898673:
הבעיה הגדולה בו, שמעצב חדש לא מסוגל לבחור נכון.
זה דורש נסיון. ומנסיוני המר למדתי.

אז שישלם הרבה על קצת??
50 ש"ח על משקל שאח"כ יתחרט עליו?

נכון, בחבילה הראשונה היה לי הרבה דרעק, למרות זאת זה עדיין משתלם.
מלבד מה שכך לומדים מעצם הנסיון והשימוש - שזה הרבה יותר חזק.

אני עדיין אוחזת שרוב המעצבים זקוקים למגוון גופנים,
ולרובם חבילה ראשונה רק עושה תאבון לחבילה שניה.
מכאן ואילך עליהם לקבל משקלים במחיר סביר.

תחשבו שחב' של 120 משקלים זה בסך הכל 30 משפחות של 4 משקלים,
זה חביב אבל ממצה את עצמו מהר מאד.

5 טקסט, 5 כותרת, 5 קודש, 5 ראווה, 5 פונטים שהתאימו לעבודה ספציפית,5 קלאסים.

תחשבו שבתוך זה יש חלוקה פנימית של:
מודרני, קלאסי, רטרו, משדרי יוקרה, משדרי פשטות, ילדותיים, בוגרים, זועקים, מהססים וכו' וכו'.

לדעתי גופנים זה דבר שנכנס בתחום של: "התיאבון בא עם האוכל" ולחלוטין הולך בחב' במיוחד שהיום זמן הבחירה ממושך ולא צריך להחליט ע"כ בלחץ ובאופן מידי.

מה כן,
מעצב - ודגש על מעצב מנוסה ומקצועי,
נזקק לעיתים לפונט או משקל בודד ואז מן הראוי שזה יהיה אפשרי במחיר סביר.

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
עיקר טענתי אינו על מכירת החבילות, אלא על הכפיה שיש באילוץ למכור רק בחבילות, כאשר המחיר לפונט בודד אינו ראלי.

על זה אני מוחה. ונדמה לי שגם את מסכימה לזה.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
אם באמת המחיר גבוה כל כך וכך צריך להיות (לדברי...
אז מדוע בחבילות המחיר כל כך זול?

זה כבר לא נדל'ן ולא אומנות....

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י eliezer;898673:
רעיון טוב.
הבעיה הגדולה בו, שמעצב חדש לא מסוגל לבחור נכון.
זה דורש נסיון. ומנסיוני המר למדתי.
חבילתי הגדולה מפונטביט שרכשתי כסטודנט, כולה פצע וחבורה,משקלים חסרים, משפחות יתומות...
נראה לי שזה מוכר אישית לרוב המעצבים.

אדרבא,
טוב יעשו החברות אם ירכיבו חבילות מוכנות למעצבים מתחילים ולסטודנטים, הכוללות "הצעת הגשה" של מה שהן תופסות כחבילת בסיס (כמובן כדאי להרכיב מספר חבילות כאלה במספר גדלים ותמחורים). כך את הרכב החבילה יבצע טיפוגרף מנוסה שידאג שמכל פונט יהיה מגוון מספק של משקלים.

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י naamah;898921:
אדרבא,
טוב יעשו החברות אם ירכיבו חבילות מוכנות למעצבים מתחילים ולסטודנטים, הכוללות "הצעת הגשה" של מה שהן תופסות כחבילת בסיס (כמובן כדאי להרכיב מספר חבילות כאלה במספר גדלים ותמחורים). כך את הרכב החבילה יבצע טיפוגרף מנוסה שידאג שמכל פונט יהיה מגוון מספק של משקלים.

אני לא הייתי רוצה שיכתיבו לי באיזה פונטים להשתמש.

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
זה באמת לא בסדר.
קרה לנו מקרה כזה,
שאחרי שרכשנו פעמיים חבילות גדולות מפונטביט, יצא קטלוג חדש ורצינו מתוכו כמה משקלים בודדים

ניסינו לדבר איתם, שיעשו לנו מחיר ריאלי, כי אנחנו אחרי קניית חבילה ואין לנו מה לעשות עם חבילה כ"כ גדולה כרגע.
לא היה עם מי לדבר. וכמובן שלא היה ריאלי לקנות פונט אחד על שלל משקליו ב-1000 ש"ח.. שבמחיר של פי 1.5 מזה אתה קונה חבילה גדולה...!

בסופו של דבר, בלית ברירה קנינו שוב חבילה מאד גדולה. והצלחנו להוציא מהם אישור שהחבילה תכלול גם פונטים מ2013 ו2014. שזה קצת כסף על קרן הצבי - כי אנחנו לא יודעים מה יצא בקטלוגים העתידיים (ובינתיים מאד מאוכזבים מ2013..)
יש לנו עוד כמעט 100 משקלים להזמין, שבינתיים לא היה לנו שום צורך בהם...!!!

זה לא חוצפה וכפייה? ממש כופים עלינו לקנות חבילות. כי רק רצינו פונט ספציפי..

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י חיוך;898937:

לדעתי זה רעיון טוב אבל שיהיה בגדר המלצה
ז"א פונטביט עצמם 'ימליצו' על חבילה שהם הרכיבו.
בלי שאף אחד לא יכריח אותך, עם אפשרות של לשנות קצת את החבילה כראות עיניך..

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י חיוך;898937:

לא אמרתי להכתיב.
אפשר להרכיב חבילה לבד, ומי שמרגיש לא בטוח ולא מנוסה ואין לו מושג מאיפה להתחיל, יוכל להיעזר בחבילות המוכנות.
(כמה פעמים נפתחים כאן אשכולות "קניתי חבילה של 1000 משקלים בפונטביט, אין לי מושג איפה להתחיל!"?)

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י sarit_f;898945:
לדעתי זה רעיון טוב אבל שיהיה בגדר המלצה
ז"א פונטביט עצמם 'ימליצו' על חבילה שהם הרכיבו.
בלי שאף אחד לא יכריח אותך, עם אפשרות של לשנות קצת את החבילה כראות עיניך..

זו היתה הכוונה.

פרופיליזם

משתמש חדש
אני לא כ"כ מבין מה הוויכוח.
מתווכחים כאילו שמדובר בין רכישה בבודדים במחיר ריאלי ובין רכישה בחבילות, זה או זה.
אני הבנתי שמדובר על זה וגם זה.
שחברות הפונטים יאפשרו רכישה בחבילה גדולה שאז משקל יעלה נגיד 10 ש"ח ואם הוא רוצה שיקנה בבודדים נגיד במחיר ריאלי של 50 ש"ח ולא 250 ש"ח לשמשקל בודד + חייבים לרכוש את כל המשפחה של הפונט.

יש לי חוסר בהבנה?

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
למעשה
אם היתה תחרות בין החברות יצרניות הפונטים
המחירים היו נמוכים יותר וסבירים
כיום יש מעט חברות בארץ ולכן המחיר לפונט הוא כדבר מוסכם אצל הכל
סוף כל סוף כולם רוצים להרויח

אך עדיין
יש להתחשב בכך שפונט זה דבר מושקע
ולפחות כמו תוכנה קטנה

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י album;898725:
עד כמה שאני 'מבינה' בנושאי הפונטים לענ"ד בשנים אלו:
1. הטכנולוגיות השתנו
2. קיימים יותר מתחרים בשוק
3. קיימים יותר גרפיקאים (רוכשים)
(כמה עלה סלולרי (דפוק) לפני 13 שנה?)
מסקנה: יוצא שהלקוח צריך לרוויח מזה וכללי המשחק צריכים להשתנות

אז אולי שגם לך ישלמו פחות?
1. הטכנולוגיות השתנו
2. יש יותר מתחרים בשוק
2. יש יותר קלינטים

מסקנה(:D): תעבדי בחינם.

וסתם מעניין: כמה רוכשים צריך כדי שפונט יהיה ריוחי?

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י מאיר14;899222:
אך עדיין
יש להתחשב בכך שפונט זה דבר מושקע
ולפחות כמו תוכנה קטנה

אז למה כשקונים כמות ההוזלה כל כך גדולה?
אם זה מושקע שישאר כך.

אם זה דבר שאפשר לקנות ב10 שקל למה למכור זאת ב200?

נשמע לי דבר והיפוכו

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י תקוה;899235:
אז למה כשקונים כמות ההוזלה כל כך גדולה?
אם זה מושקע שישאר כך.

אם זה דבר שאפשר לקנות ב10 שקל למה למכור זאת ב200?

נשמע לי דבר והיפוכו

ברור - גם למייצר הפונט
שממכלול הפונטים שברשותו ישנם רק מעט פונטים מיוחדים
לא שהשאר אינם מיוחדים כל כך
אלא שהמיוחדים הם יותר שימושיים והרבה מהחבר'ה אוהבים יותר אותם ובגלל זה הם יותר נמכרים

לכן
בכדי שלא יתקע הוא עם השאר שאינם נמכרים כל כך
הוא דוחף את הכל בכלל חבילה אחת
ובאמת יוצא שאתה לא משלם אלא בעיקר ורק על אותו הפונט המיוחד ההוא
כך שאם היית קונה רק את אותו הפונט המיוחד היית משלם עליו הרבה

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י מאיר14;899257:
ברור - גם למייצר הפונט
שממכלול הפונטים שברשותו ישנם רק מעט פונטים מיוחדים
לא שהשאר אינם מיוחדים כל כך
אלא שהמיוחדים הם יותר שימושיים והרבה מהחבר'ה אוהבים יותר אותם ובגלל זה הם יותר נמכרים

לכן
בכדי שלא יתקע הוא עם השאר שאינם נמכרים כל כך
הוא דוחף את הכל בכלל חבילה אחת
ובאמת יוצא שאתה לא משלם אלא בעיקר ורק על אותו הפונט המיוחד ההוא
כך שאם היית קונה רק את אותו הפונט המיוחד היית משלם עליו הרבה

בדיוק זו הרעה החולה שציינתי, בסעיף שלישי במגילתי הארוכה.
המעצב חייב להנפיק המון פונטים ברמה נמוכה, כדי שיהיה לו במה למלא את החבילה הענקית שהוא מוכר בזול.

לדעתי יותר ראוי,ישר והגון, שיעבוד כראוי על פונטים טובים וימכור באותו מחיר של ה200 רק עשרים, אחד אחד,
זה מכבד אותו ואת הלקוחות שלו. ולא הופך את מכירת הפונטים לבאסטה בשוק.

ולאמיתו של דבר העלות לקונים תהיה זהה,וגם התועלת.
------------
אחזור רק ואבהיר שאני כותב בכלליות ולא מתכוון שציין לרעה שום פונטים של שום חברה! רק עצם התמחור הזה עלול לגרום לתוצאה הנ'ל.

תור הזהב

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אהובה ו;899234:
אז אולי שגם לך ישלמו פחות?
1. הטכנולוגיות השתנו
2. יש יותר מתחרים בשוק
2. יש יותר קלינטים

מסקנה(:D): תעבדי בחינם.

וסתם מעניין: כמה רוכשים צריך כדי שפונט יהיה ריוחי?

האם כשעיצבו גרפיקות באופן ידני התשלום היה שווה ערך לתשלום היום?

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
דבר ראשון אני כאן בתור צלמת שכמאט אין לי צורך בפונטים
יש לי כמה פונטים באנגלית שקניתי שעולים גרושים יחסית לפונטים בעברית (כן אני מבינה שהחברות בעיברית מוכרות הרבה פחות בגלל שכמה כבר רוצים פונטים בעברית יחסית לאנגלית)
עדין אני כן צריכה פונטים בעברית (בעיקר בכתיב) בישביל עיצוב אלבומים ודברים קטנים כאילו. מופרך מבחינתי להוציא 2000 ש"ח על חבילה שיש לי צורך בפונטים בודדים. לכן כל כך שמחתי שפונטייפ עשות פעם מבצע של 25 ש"ח לפונט. בזמנו קניתי 5 פונטים ומאז כל כמה זמן הם שולחים לי אימל עם פונט חדש ויצא לי לקנות עוד 3 מהפונטים החדשים.
אני כל כך שמחה שהם עשות דבר כזה ועכשו שאני רואה כמה שימוש יש לי בזה אני מבינה שעם הייתי מוציאה אלפי שקלים לחבילה הייתי אוכלת את הלב שהוצאתי סכום כזה על פונטים כשאני יכולה להוציא על דברים חשובים יותר.
כל הכבוד לפונטייפ!

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לא עניתי על הסקר כי התשובה שלי היא שונה מהאופציות שבו.

המחיר למשקל בודד צריך להישאר לטעמי גבוה - כדי שלא כל ילד שקיבל דמי פורים יוכל לקנות "פונטים מקצועיים" ולההפך ל"גרפיקאי".

אנו צריכים להבין שחברת הפונטים היא חברה עיסקית אחרי הכל ואם היא תתן אפשרות לכל אחד שרכש חבילה של 40 משקלים לקנות לעד משקלים נוספים באותו מחיר רצפה היא תצא בהפסד.

לכן לדעתייותר ריאלי לתת הטבה לזמן מוגבל רק לגרפיקאים שרכשו חבילה של מעל 100 משקלים.
ההטבה תכלול רכישת פונטים בודדים במחיר כפול/משולש/מרובע ממה ששילמו על מחיר פונט בודד בחבילה ואפשרות המימוש תהיה עד שנתיים ממועד הבחירה של החבילה (ז"א אם קניתי חבילה ב-2010 ויש לי בחירה לשנתיים עד 2012, בשנים 2013-2014 אהיה זכאית להטבה הנ"ל).
כך, גם אם מהלך השנתיים הבאות אחרי סיום בחירת הפונטים אצטרך פונט מסויים מחירו לא ירקיע שחקים (עד 50 ש"ח), אבל עדיין חברת הפונטים (שהיא חברה עיסקית כאמור) שתחדש ותשדרג במהלך השנתיים האלו את הקטלוג שלה תוכל לקבל אותי שוב כלקוחה של חבילות גדולות.
אולי בנוסף אפשר לתת לגרפיקאי שכבר רכש חבילת פונטים גדולה אפשרות לרכישה (ללא הגבלת זמן) של פונטים בחצי מחיר - עדיין יותר יקר מההטבה אבל לגרפיקאי שמעוניין במשקל בודד ייתכן ואופציה זו תשתלם - וגם החברה לא תפשוט רגל.

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י eden7115;899348:
לא עניתי על הסקר כי התשובה שלי היא שונה מהאופציות שבו.

המחיר למשקל בודד צריך להישאר לטעמי גבוה - כדי שלא כל ילד שקיבל דמי פורים יוכל לקנות "פונטים מקצועיים" ולההפך ל"גרפיקאי".

אנו צריכים להבין שחברת הפונטים היא חברה עיסקית אחרי הכל ואם היא תתן אפשרות לכל אחד שרכש חבילה של 40 משקלים לקנות לעד משקלים נוספים באותו מחיר רצפה היא תצא בהפסד.

לכן לדעתי יותר ריאלי לתת הטבה לזמן מוגבל רק לגרפיקאים שרכשו חבילה של מעל 100 משקלים.
ההטבה תכלול רכישת פונטים בודדים במחיר כפול/משולש/מרובע ממה ששילמו על מחיר פונט בודד בחבילה ואפשרות המימוש תהיה עד שנתיים ממועד הבחירה של החבילה (ז"א אם קניתי חבילה ב-2010 ויש לי בחירה לשנתיים עד 2012, בשנים 2013-2014 אהיה זכאית להטבה הנ"ל).
כך, גם אם מהלך השנתיים הבאות אחרי סיום בחירת הפונטים אצטרך פונט מסויים מחירו לא ירקיע שחקים (עד 50 ש"ח), אבל עדיין חברת הפונטים (שהיא חברה עיסקית כאמור) שתחדש ותשדרג במהלך השנתיים האלו את הקטלוג שלה תוכל לקבל אותי שוב כלקוחה של חבילות גדולות.
אולי בנוסף אפשר לתת לגרפיקאי שכבר רכש חבילת פונטים גדולה אפשרות לרכישה (ללא הגבלת זמן) של פונטים בחצי מחיר - עדיין יותר יקר מההטבה אבל לגרפיקאי שמעוניין במשקל בודד ייתכן ואופציה זו תשתלם - וגם החברה לא תפשוט רגל.

איני יודע מה המציאות העסקית בשטח, וכמה זה ישפיע על החברות.
אך אוי ואבוי אם זה המצב, שבלי למכור ללקוחות מה שהם לא רוצים ולא צריכים,
הם יפשטו רגל...

וחוץ מזה, לרוב כנראה שההפסד לא יהיה גדול, כי בסה"כ לאורך כמה שנים, הקנייה של פונטים בודדים תגיע למחיר של חבילה היום.
לשם דוגמה: אני הייתי רוצה לקנות כמה וכמה פונטים מהקטלוגים של פונטביט בשנים האחרונות.
ולא עשיתי זאת.
למה?
כי איני רוצה לרכוש חבילה באלפיים בערך!
ואיני יודע עוד כמה שנים יעברו עד שארגיש שזה חיוני לי, ואקנה חבילה.
אך אם היה אפשר לרכוש בחמישים, הייתי קונה כמה פונטים כל שנה.

arye770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני מצטרף לדבריו של (לא זוכר מי כתב את זה):

הפתרון הכי טוב זה פשוט מאוד, למכור חבילה אחד דיי בסיסית בסכום הגיוני, ואז לאחר שברור שלא מדובר ב"ילד" (ילד לא יקנה חבילה) אז למכור רק למי שקנה חבילה, פונטים בודדים במחירים סבירים.

זה דיי הרגיז אותי ששילמתי למעלה מ2000 ש"ח על פונטים לאחת החברות, כשנגמרה לי החבילה פתאום גיליתי שאני חייב פונט ספיציפי לאיזה עבודה ואז אני מגלה שמחיר לפונט בודד הוא 240! ש"ח. זה לא נשמע לכם מוגזם? אני צריך לקנות עוד חבילה בשביל לא להרגיש פראייר ולשלם 240 לאחד (כשהמינימום אגב זה 4) ואז בעצם אומרים לך דבר כזה: או 4 ב1000 ש"ח או 80! ב2000 ש"ח, זה לא סחיטה??!

סליחה על ההתלהמות, טוב שהעלו את הנושא הזה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה