כללי מחאה על תמחור הפונטים

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י eliezer;900434:
לא, לא חבל. כי כולם יהיו שימושיים, איכותיים. ונקנו למטרה הנכונה.
שלא כמו עכשיו, שיש המוני פונטים, וחלק ניכר לא נצרך או לא מתאים.

אתה בעצם אוצר: "הגרפיקאים עושים טעויות בבחירה של הפונטים הם רוכשים - אז שהחבות ישנו את השיטה".
אולי במקום זה עדיף ללמד גרפיקאיים איך לבחור פונטים?

גרפיקאי שבחר בחבילה פונטים רבים שאינם שימושיים סביר להניח שגם כשירצה פונט לפרוייקט מסויים יחשוב שפונט X יתאים וירכוש אותו וכשיעלה אותו לחו"ד לפורום (:p) יגידו לו "להחליף פונט דחוף" - האם הוא יוציא עוד 200 ש"ח למשפחה של משקלים ולא ירוויח כלום על העבודה או שימשיך עם אותו הפונט אפילו שלא מתאים?
מה אתה חושב שיקרה?

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י eden7115;900500:
אתה בעצם אוצר: "הגרפיקאים עושים טעויות בבחירה של הפונטים הם רוכשים - אז שהחבות ישנו את השיטה".
אולי במקום זה עדיף ללמד גרפיקאיים איך לבחור פונטים?

גרפיקאי שבחר בחבילה פונטים רבים שאינם שימושיים סביר להניח שגם כשירצה פונט לפרוייקט מסויים יחשוב שפונט X יתאים וירכוש אותו וכשיעלה אותו לחו"ד לפורום (:p) יגידו לו "להחליף פונט דחוף" - האם הוא יוציא עוד 200 ש"ח למשפחה של משקלים ולא ירוויח כלום על העבודה או שימשיך עם אותו הפונט אפילו שלא מתאים?
מה אתה חושב שיקרה?

א. אכן נכון. כל הגרפיקאים המתחילים טועים בבחירת החבילות. לא כדאי להתחשב בזה?!

ב. לא נכון. כל גרפיקאי גם הכי טוב, לא יכול לבחור חבילה נכון. מהסיבה הפשוטה, שנכון=מתאים לצורך. וקניית חבילה אינה מיועדת לצורך עכשווי, אלא היא מעין ניחוש, איזה פונטים יתאימו לעבודות בעתיד.

היוצא מן הכלל, זה מעצב וותיק, המתפרס על תחומים רבים,ויודע על מאות םונטים ספצםיים שהוא צריך יום יומית. מקרה בלתי שכיח, כי לרוב מעצב כזה כבר בזבז המון כסף על קניית מספר חבילות, עד שהגיע למעמדו זה, וכבר אין מאות.פונטים הנצרכים לו,אלא רק השלמות פה ושם.

אפרתה

משתמש מקצוען
רק חובבנית ובכל זאת מגיבה-
בעבודות גרפיקה- יש לי את הגרפיקאיות איתן אני עובדת, אבל לגבי 'מודעת ועד הבית' או כל עצוב קליל שאני רוצה להוציא רכשתי לי כמה פונטים קלאסיים במבצע ההוא ואני נהנית מפונטים חוקיים במחיר שאני למטרות פרטיות יכולה לעמוד בו.
נקודה למחשבה. ולמי שחושב שקניה כזו תגרום ללקוחות להסתדר בעצמם זו טעות, אא"כ הוא מתמחה בעיצוב מודעות ועד בית.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אלעזר, אתה מתעלם באופן שיטתי מהדוגמאות שנתתי:
נכתב ע"י eden7115;900121:
אתן לך דוגמא: השבוע סיימתי עימוד של עיתון שהפעם הזו הכיל כולו פרסומות (לא הגזמה).
אם לא היה ברשותי מאגר פונטים נרחב - הייתי צריכה או לקנות עבור כל פרסומת 2-3 משקלים (תכפיל ב-20) או להשתמש עבור כל הפרסומות במס' המשקלים המצומצם שברשותי.
אם באמת הייתי נזקקת לקנות 20 משפחות פונטים לעבודה הזו, ז"א כ-50 משקלים - כבר היה עדיף לי לא לקחת את העבודה הזו כלל...
אם לא הייתי קונה - כמובן משיקולים כלכליים - "ננסה להסתדר עם מה שיש" - הייתי חוטאת לדעתי לעצמי ולמקצוע.
מה עדיף?
נכתב ע"י eden7115;900500:
מה אתה חושב שיקרה?

דוגמאות אלו מעידות כי מאגר פונטים לגרפיקאי הוא הכרחי!
ומכיוון שאי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה - באם חברות הפונטים ייענו לעצתך זה יבוא על חשבון חבילות הפונטים - ואנו נצא המופסדים!

(למי שלא זוכר את הבעת דעתי מלפני כ-6 עמודים: אני בעד שיתנו לגרפיקאי שכבר רכש חבילה בחברה מחיר טוב יותר לפונט בודד כדי שיהיה אפשרי לרכוש פונטים ספציפיים אם נזקקים להם במחיר ריאלי.

אם האלטרנטיבות העומדות בפני הם מחיר של 50 ש"ח למשקל בודד או להשאיר את מצב החבילות - אני בוחרת בלי היסוס במצע החבילות - כי בסופו של דבר הוא משתלם הרבה יותר).

קלאסה

משתמש רשום
המשתמש נחסם
נכתב ע"י eden7115;900518:
אלעזר, אתה מתעלם באופן שיטתי מהדוגמאות שנתתי:

דוגמאות אלו מעידות כי מאגר פונטים לגרפיקאי הוא הכרחי!
ומכיוון שאי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה - באם חברות הפונטים ייענו לעצתך זה יבוא על חשבון חבילות הפונטים - ואנו נצא המופסדים!

(למי שלא זוכר את הבעת דעתי מלפני כ-6 עמודים: אני בעד שיתנו לגרפיקאי שכבר רכש חבילה בחברה מחיר טוב יותר לפונט בודד כדי שיהיה אפשרי לרכוש פונטים ספציפיים אם נזקקים להם במחיר ריאלי.

אם האלטרנטיבות העומדות בפני הם מחיר של 50 ש"ח למשקל בודד או להשאיר את מצב החבילות - אני בוחרת בלי היסוס במצע החבילות - כי בסופו של דבר הוא משתלם הרבה יותר).

פונטייפ מאפשרים גם רכישה בבודדים, ולאלו שרוצים לרכוש חבילות במחירים זולים יותר למשקל גם זאת הם מאפשרים, רואים ששתי המסלולים יחד אפשריים.
ולא כמו שאת אומרת שאחד חייב לבוא על חשבון השני

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לא התכוונתי שיורידו את החבילות בכלל אלא שמחירן של החבילות יעלה בגלל שמחיר המשקל הבודד יורד.
אחרי הכל אלו חברות עסקיות שעובדות על רווחים.
אם הם מרוויחים פחות מצד אחד הם יצטרכו להרוויח יותר מהצד השני.

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נדמה לי שהשרשור הולך ונהיה דיון בין שנינו, סחור סחור.
לכן אשתדל לסכם את הדעות, החולקות, שהובעו בעיקר על ידך וע"י MIG, והמסכימות, אותן הבעתי בעיקר בעצמי.

א. טענתי: התמחור רק בחבילות מזיק ולא ראוי. מהסיבות שפורטו בהרחבה. ולמעשה כעת ברוב החברות זה התמחור היחיד. (כמובן, גם החברות עצמן לא מתכוונות ברצנות שיקנו ב250 ש"ח למשקל, מינימום 4 משקלים...)

ב: טענתי: המכירה בחבילות גורמת נזק לטיפוגרפיה העברית. בין מצד איכות הפונטים עצמן, בין מצד השימוש היעיל.
משום שכאשר קונים בחבילות, נאלצים לנחש מה יהיה השימוש בעתיד, וכן בשעת הצורך נאלצים להשתמש במבחר המוגבל שיש במחשב הפרטי.
וכן המעצב חש אינטרנס עליון להפיק כמה שיותר פונטים על מנת שיוכל להציג מגוון חבילות גדולות. ואין לו פנאי, ואינטרס, לדקדק בפונטים אחד אחד. (ואם מעצב כל שהוא עושה זאת בכל זאת,מגיע לו יישר כח, אך זה נגד כוחות השוק!, ויש להתפלל שלא ישבר עם הזמן)

ג: הקניה בחבילות לא יעילה ללקוחות. כי רובם קונים פונטים לפי הצורך בעתיד ולכן חלק משמעותי מהם עלול להמצא מיותר, או לא תואם לצרכים העתידיים.

ואילו למכירה בבודדים במחיר סביר, יש יתרונות עצומים, כמפורט:

א. ניתן לקנות רק את המקלים הרצויים. (אין צורך להרחיב..)

ב. ניתן לרכוש ספציפית את הפונט המתאים ביותר למטרה.

ג. המבחר הוא אין סופי, ניתן לרכוש מכל הקטלוג, לפי הצורך, ולא מוגבלים למחשב הפרטי.

ד. כל רכישה תעשה לגופו של עניין, ותוך בחירה מושכלת ואחראית, הבחירה עולה כאן כסף. זה ישפר את האיכות הטיפוגרפית של העבודות.

ה. זה ישפר את האיכות הטיפוגרפית של הפונטים עצמן. כי יפסיק המצב שיש פונטים "נגררים" הנרכשים, פשוט דרך אגב עם החבילה, כל פונט, יצטרך להיות הכי טוב. או שלא יקנו אותו.

זהו עיקרן של דברים כמדומני.

טענת נגד זה:

א. יש צורך במאגר גדול לכל מעצב בעל עבודות מגוונות.
תשובה: נכון. יהיה, כל הפונטים של כל החברות...

ב. טענת: בפועל, מעצב לא ירכוש מספיק פונטים לכל העבודות. וזה יזיק לטיפוגרפיה ולמעצבים.
תשובה: ראשית, לו נניח שכן הוא,ישנם כמה מעצבים שלא ירכשו,
בכל זאת התועלות המנוייות מתגברות על הנזק העלול להיות מזה שמספר מעצבים לא יסכימו להוציא די כסף, לשם עבודתם.
השאר, יקנו כל פעם, ולאט לאט בפועל רוב הפונטים הנצרכים להם, כבר יהיו רכושים על ידם. ולא בגלל זה נכריח את כולם לקנות בחבילות.
שנית, לא בקשתי שלא ימכרו בחבילות, אדרבא שימכרו, במחיר כמובן יותר יקר, כי אין לרקוד על כל החתונות, אך לא ימכרו רק בחבילות, וזה שיתייקר המחיר לחבילות זה כדאי לאור התועלות העצומות לכלל השוק.

ג. טענת שמעצב יקנה פונט בודד ולא יחליף אותו גם אם לא יתאים.
תשובה: איננני חושב. ראשית, הוא לא יקנה בחיפזון, הרי זה עולה לו כסף. שנית, אם יקנה, ויטעה, אחר שכבר בדק היטב, הוא וודאי מתחיל, וישלם שכר לימוד מסויים. ולא בגלל כזה מקרה ספציפי ונדיר נכריח את כולם לקנות רק בחבילות ענק כדי שיהיה מבחר עצום לכל גרפיקאי מתחיל.

סיכום:

אני גם חושב שכדאי למכור בחבילות, למי שצריך, בזול יותר ממחיר פונט בודד.
אך שתהיה אפשרות, מעשית וריאלית, לכולם, לקנות פונט בודד.
בלי הגבלה.

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
MIG ו7115 EDEN
דרך אגב,
כמדומני שאיננו נחלקים אלא בשאלה, מה עדיף, ביטול החבילות מכל וכל ומכירה רק בבודדים, או מכירה רק בחבילות.

ובעצם זה בכלל לא מה שבאתי לומר.

עיקר הבקשה/דרישה היא:
תמכרו גם בבודדים!!!

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
מוכרים.
במחיר שהוא יקר לפי דעתך.

היה לי לקוח שרצה עימוד חוברת לימוד, קנה מס' פונטים בודדים לשם כך והגיע אלי איתם כדי שאעמד לו אותה - כך שטענתך כי "אף אחד לא קונה בבודדים במחיר הזה" - הוא אינו נכון.

אתה בעצמך טוען ש"מתחילים קונים חבילות ועושים טעויות בבחירה" יחד עם "מתחילים גם יעשו טעויות בקנייה בבודדים - אבל זהו שכר לימוד מסויים" - האם אינך חושב ששכר הלימוד הזה ייצא זהה בסופו של דבר תוך הפסד משמעותי למעצב?
בא נתחיל מזה שב-1800 ש"ח ניתן לקנות חבילות של 120 משקלים ורק 36 משקלים לפי מחיר של 50 ש"ח למשקל בודד.
נגיד שטעות אחת לפחות היא שכר לימוד כפי שהגדרת אותו, והיא כוללת 3 משקלים שעליהם שילם המעצב 150 ש"ח. - ז"א שהוא שילם 1650 ש"ח ל-33 משקלים טובים (בהנחה שלא היו עוד טעויות של מתחילים בדרך).
לעומת זאת, גם אם המעצב לא השתמש בחצי מחבילת הפונטים שרכש, עדיין יש לו 60 משקלים ששילם עליהם 1800 ש"ח - וזה הרבה יותר שווה...

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י eliezer;900586:
MIG ו7115 EDEN
דרך אגב,
כמדומני שאיננו נחלקים אלא בשאלה, מה עדיף, ביטול החבילות מכל וכל ומכירה רק בבודדים, או מכירה רק בחבילות.

ובעצם זה בכלל לא מה שבאתי לומר.

עיקר הבקשה/דרישה היא:
תמכרו גם בבודדים!!!

גם עדן גם אני טוענות שיש למצוא דרך שתאפשר רכישה של משקלים בודדים,
אך אתה ממה שמובן מדבריך טוען שכל שיטת החבילות שגויה והינה המצאה שכל מטרתה רק סחיטה בגרון.

אני לא חושבת שעד כדי כך,
ולדעתי זו כן שיטה שצמחה מהשטח.

(אולי גם אחרי איזה אשכול מחאה:))

באגב רציתי לומר לך שהסקר שאתה בנית מאד מאד מגמתי, בכלל אין לו אופציה שיצא אחרת מרצונך.
1. הכותרת הינה מחאה -כבר מכניס בעיקר ציבור מוחה.
2. אתה נותן שתי סעיפים לפי דעתך.

לפחות היתה מנסח את האופציה הראשונה כך:
לדעתי שיטת המכירה בחבילות הינה נכונה למרות שהמחיר למשקל גבוה מעבר למחיר הראלי.

chavi9

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אני חושבת, שללקוחות שקנו בעבר חבילה אצל החברה
מתאים ומתבקש לבא לקראת עם מחיר סביר למשקל בודד,

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אחזור ואומר, אינני נגד חבילות. מי שרוצה חבילה, שיבושם לו.
אני בעד בודדים. בעד גם בודדים.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י mig;900669:

כיוןן שאתם מדקדים עמי בקוצו של יוד...

לו יהי כל מה שאמרתי כלא היה, והריני מגיש התנצלות רשמית.
מה שכתבתי לבסוף, הלכה אחרונה היא...

(למעשה כוונתי בזה היא שיש פגמים רבים במכירה בחבילות, אך לא זו עיקר מגמתי בשרשור זה, שבו עיקר חפצי היה לעורר על הצורך לאפשר לקנות בבודדים.)

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י eliezer;900672:
כיוןן שאתם מדקדים עמי בקוצו של יוד...

לו יהי כל מה שאמרתי כלא היה, והריני מגיש התנצלות רשמית.
מה שכתבתי לבסוף, הלכה אחרונה היא...

(למעשה כוונתי בזה היא שיש פגמים רבים במכירה בחבילות, אך לא זו עיקר מגמתי בשרשור זה, שבו עיקר חפצי היה לעורר על הצורך לאפשר לקנות בבודדים.)

גם אני בעד גם בודדים:):)

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
דברי סיכום

שלום.
כיוון שנדמה שהאשכול הגיע לכלל מיצוי, ברשותכם אכתוב כמה מילות סיכום:

מאד חששתי, אם לפתוח אשכול זה. לבל אכשל חלילה בלשה"ר. ומקווה אני שכתבתי כראוי.
ולכן אשוב ואבהיר:
כל,חברות הפונטים חביבות וטובות. ומכולן קבלתי יחס טוב ואדיב מאד.
ואף זכיתי להכיר אישית חלק מהמנהלים של החברות.
ואוכל להעיד שהם אנשים נפלאים.

כל הכוונה באשכול זה, הייתה להאיר ולעורר, שיש דרך טובה וראויה יותר, (לדעתי,ונראה שלדעת רבים)לתמחור הפונטים. וגם להצביע על חסרונות הדרך הקיימת. על מנת לעורר לחץ ציבורי, ודרישה מצד הלקוחות.

לא משום שיש בעיה אצל החברות או שהן רוצות לפגוע או לסחוט את הלקוחות, חלילה.
אלא כארגון מחאה חברתית לגיטימית הפועלת כחלק משוק תקין. ההולך ומתקדם.

ובע"ה. יהיה אשכול זה לתועלת לכולנו, וגם לחברות עצמן, ולא חלילה יזיק לאיש. השם ישמור ויציל.

ואם חלילה וחס עלה מדברי פגיעה במשהו, או בחברה כל שהיא, הרני מגלה דעתי שלא זה רצוני, ויהיה דברי כאילו לא נאמרו. בבקשת סליחה רבה.

ואחתום בתודה רבה, לכל המגיבים והמשתתפים.

חלומי

משתמש פעיל
[SI][/SIZE][/SIZE]
נכתב ע"י eliezer;901702:
ZE="5"שלום.
כיוון שנדמה שהאשכול הגיע לכלל מיצוי, ברשותכם אכתוב כמה מילות סיכום:

מאד חששתי, אם לפתוח אשכול זה. לבל אכשל חלילה בלשה"ר. ומקווה אני שכתבתי כראוי.
ולכן אשוב ואבהיר:
כל,חברות הפונטים חביבות וטובות. ומכולן קבלתי יחס טוב ואדיב מאד.
ואף זכיתי להכיר אישית חלק מהמנהלים של החברות.
ואוכל להעיד שהם אנשים נפלאים.

כל הכוונה באשכול זה, הייתה להאיר ולעורר, שיש דרך טובה וראויה יותר,לתמחור הפונטים. וגם להצביע על חסרונות הדרך הקיימת. על מנת לעורר לחץ ציבורי, ודרישה מצד הלקוחות.

לא משום שיש בעיה אצל החברות או שהן רוצות לפגוע או לסחוט את הלקוחות, חלילה.
אלא כארגון מחאה חברתית לגיטימית הפועלת כחלק משוק תקין. ההולך ומתקדם.

ובע"ה. יהיה אשכול זה לתועלת לכולנו, וגם לחברות עצמן, ולא חלילה יזיק לאיש. השם ישמור ויציל.

ואם חלילה וחס עלה מדברי פגיעה במשהו, או בחברה כל שהיא, הרני מגלה דעתי שלא זה רצוני, ויהיה דברי כאילו לא נאמרו. בבקשת סליחה רבה.

ואחתום בתודה רבה, לכל המגיבים והמשתתפים.

טוב מאוד שכתבת את זה,

מאוד כאבה לי המחאה הזו (בלי שום מניות בחברות הפונטים ובלי להכיר את מנהלי החברות...),

כאחת המכירה מקרוב חנות בתחום המזון, עליה תמיד אנשים היו אומרים "הבעלים של החנות עושים כסף טוב.... כי כל היום החנות מלאה"...והאמת היתה רחוק משם....

אתם יודעים כמה כסף צריך להיות כל ערב בקופה כדי שהעסק אכן יכסה את הוצאות היום ואולי אולי גם ירויח?מה עם משכורות לעובדים?חשבונות החשמל?חשבונות המים?מס הכנסה?ביטוח לעובדים?פיצויים?משפטים ובלגנים?וזה רק חלק מהרשימה....
נו ואם החנות היתה מלאה יום אחד בדיוק כשעברתם?ומה עם כל הימים שהיא היתה ריקה יש כיסוי לימים האלו?יש כיסוי לחשבון החשמל של אותו היום?למשכורות העובדים?וכן הלאה?בקושי יום האתמול והשלשום הצליחו לכסות את עצמם ק"ו שלא לכסות את היום הריק ההוא....

חשבתם על זה פעם?
כמה עסקים נסגרים?(סתם, הם עשו מליונים שעמם להם אז הם סגרו....)

אני לא באה להוכיח רק לתת לכן כיוון למחשבה,
שבפעם הבא כשתקבלו שרות או תכנסו לחנות אל תגידו "וואו גנב המוכר ההוא" ותתחילו לעשות חשבונות כמה הוא מרויח על גבכם... לא רוצים אל תקנו!!!!!!! אבל להגיד עליו גנב ולעשות מחאה אין לכם זכות, כי אף פעם (עם כל החשבונות שתעשו וכל מה שהשכנים, הסבים, הסבתות הגיסים והגיסות שלכם יודעים לספר על העסק ההוא) אף פעם לא תדעו מה קורה שם באמת... ואני לא אומרת את זה סתם!!!!!!!!!
אפשר לנסות לשאול את בעל החנות למה זה כ"כ יקר, לבקש ממנו שיסביר, לנסות לבקש הנחה,אבל להגיד עליו גנב?מאיפה זה בא?מה קרה לנו?

צריך לחשוב קצת לפני שמתלהטים, לעצור רגע לפני שמתפרצים...
אולי לשים מולנו את המראה ולהסביר לעצמנו למה המוצר יקר,
בדיוק כמו שאנחנו יודעם להסביר ללקוח למה עיצוב לוגו עולה כל כך יקר,(המחשבה, ההשקעה, הזמן, הנסיון וכו' וכו')
ולכעוס על עצמנו נורא(מול המראה כמובן...) בדיוק כמו שאנחנו כועסים ופותחים אשכולות מידי פעם המוחים נמרצות על המכרזים שנפתחים כאן בפורום הגורמים להוזלת מחירי שוק העיצוב ומורידים אותם לרצפה....

ושלא תחשבו שאני חיה לי במרומי מגדל השן...ממש אבל ממש לא מתחיל להיות בכיוון,(אולי עוד יום אחד זה יקרה:))

וכמובן שלא דברתי על דברים שלפעמים הם באמת עושק,(צריך לבדוק כל עניין לגופו)

"קחו עמכם דברים ושובו...",(ונראה לי שיש כאן על מה לשוב)
בברכת פרנסה טובה לכולם, כן גם לי...
בתקוה שהדברים יהיו לתועלת,
לילה טוב וחלומי:)

אה ואליעזר לא כיוונתי שום מילה דווקא עליך... אני כאובה על כל העניין ועל כל האנשים שהשתתפו במחאה הזו...

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לעצם הענין,
אני סבור שמכירה גם בבודדים אולי תוריד זמנית את כמות הכסף הנכנס לחברות, אך בטווח הארוך קרוב מאד להיות שירוויחו יותר.

ומ"מ, אנו באנו לעורר על דרישות השוק. אם זה לא אפשרי להם כלכלית, הם לא יעשו זאת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה