כללי מחאה על תמחור הפונטים

יצחק למפרט

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
שטויות. לי כילד בכיתה ט' ההורים קנו במתנה חבילת פונטים. הייתי ילדון פוטשופ ובבחירות האחרונות כבר עיצבתי ל-2 מועמדים בליכוד (אחד מהם זכה) את קמפיין את הבחירות... ב"ה אני חושב שכבר במקביל לתיכון כיסיתי את העלויות וגם את המחשב נייד שלי.

אין שום סיבה בעולם שילדי פוטושופ לא יוכלו לקנות פונטים, גם אם זה "לא מקצועי".
עזבו אתכם משטויות. זה עושה רק טוב לעין, ורק טוב לתחרות בכלל. אני למדתי מזה המון וזה חיפה על כלל הכישורים שאין לי (לאייר למשל אני לא יודע)

יצחק

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י פתוש;902891:
שטויות.
לי כילד בכיתה ט' ההורים קנו במתנה חבילת פונטים. הייתי ילדון פוטשופ ובבחירות האחרונות כבר עיצבתי ל-2 מועמדים בליכוד (אחד מהם זכה) את קמפיין את הבחירות... ב"ה אני חושב שכבר במקביל לתיכון כיסיתי את העלויות וגם את המחשב נייד שלי.

אין שום סיבה בעולם שילדי פוטושופ לא יוכלו לקנות פונטים, גם אם זה "לא מקצועי".
עזבו אתכם משטויות. זה עושה רק טוב לעין, ורק טוב לתחרות בכלל. אני למדתי מזה המון וזה חיפה על כלל הכישורים שאין לי (לאייר למשל אני לא יודע)

יצחק

מה שטויות?

כל מיני

משתמש רשום
נכתב ע"י חלומי;901711:
[SI][/SIZE][/SIZE]

טוב מאוד שכתבת את זה,

מאוד כאבה לי המחאה הזו (בלי שום מניות בחברות הפונטים ובלי להכיר את מנהלי החברות...),

כאחת המכירה מקרוב חנות בתחום המזון, עליה תמיד אנשים היו אומרים "הבעלים של החנות עושים כסף טוב.... כי כל היום החנות מלאה"...והאמת היתה רחוק משם....

אתם יודעים כמה כסף צריך להיות כל ערב בקופה כדי שהעסק אכן יכסה את הוצאות היום ואולי אולי גם ירויח?מה עם משכורות לעובדים?חשבונות החשמל?חשבונות המים?מס הכנסה?ביטוח לעובדים?פיצויים?משפטים ובלגנים?וזה רק חלק מהרשימה....
נו ואם החנות היתה מלאה יום אחד בדיוק כשעברתם?ומה עם כל הימים שהיא היתה ריקה יש כיסוי לימים האלו?יש כיסוי לחשבון החשמל של אותו היום?למשכורות העובדים?וכן הלאה?בקושי יום האתמול והשלשום הצליחו לכסות את עצמם ק"ו שלא לכסות את היום הריק ההוא....

חשבתם על זה פעם?
כמה עסקים נסגרים?(סתם, הם עשו מליונים שעמם להם אז הם סגרו....)

אני לא באה להוכיח רק לתת לכן כיוון למחשבה,
שבפעם הבא כשתקבלו שרות או תכנסו לחנות אל תגידו "וואו גנב המוכר ההוא" ותתחילו לעשות חשבונות כמה הוא מרויח על גבכם... לא רוצים אל תקנו!!!!!!! אבל להגיד עליו גנב ולעשות מחאה אין לכם זכות, כי אף פעם (עם כל החשבונות שתעשו וכל מה שהשכנים, הסבים, הסבתות הגיסים והגיסות שלכם יודעים לספר על העסק ההוא) אף פעם לא תדעו מה קורה שם באמת... ואני לא אומרת את זה סתם!!!!!!!!!
אפשר לנסות לשאול את בעל החנות למה זה כ"כ יקר, לבקש ממנו שיסביר, לנסות לבקש הנחה,אבל להגיד עליו גנב?מאיפה זה בא?מה קרה לנו?

צריך לחשוב קצת לפני שמתלהטים, לעצור רגע לפני שמתפרצים...
אולי לשים מולנו את המראה ולהסביר לעצמנו למה המוצר יקר,
בדיוק כמו שאנחנו יודעם להסביר ללקוח למה עיצוב לוגו עולה כל כך יקר,(המחשבה, ההשקעה, הזמן, הנסיון וכו' וכו')
ולכעוס על עצמנו נורא(מול המראה כמובן...) בדיוק כמו שאנחנו כועסים ופותחים אשכולות מידי פעם המוחים נמרצות על המכרזים שנפתחים כאן בפורום הגורמים להוזלת מחירי שוק העיצוב ומורידים אותם לרצפה....

ושלא תחשבו שאני חיה לי במרומי מגדל השן...ממש אבל ממש לא מתחיל להיות בכיוון,(אולי עוד יום אחד זה יקרה:))
וכמובן שלא דברתי על דברים שלפעמים הם באמת עושק,(צריך לבדוק כל עניין לגופו)
"קחו עמכם דברים ושובו...",(ונראה לי שיש כאן על מה לשוב)
בברכת פרנסה טובה לכולם, כן גם לי...
בתקוה שהדברים יהיו לתועלת,
לילה טוב וחלומי:)
אה ואליעזר לא כיוונתי שום מילה דווקא עליך... אני כאובה על כל העניין ועל כל האנשים שהשתתפו במחאה הזו...

אני חושבת שכאבת וכעסת כי חשבת שאנשים אומרים שהחברות הנ"ל הם גנבים.
מכיוון שאיש לא אמר זאת. אין לך מה לכאוב.
(אני מבינה את הסיטואציה הכאובה שאת מתארת. אבל ההשקה פה היא חלקית).
איש לא אמר שאסור להם להתעשר. מותר להם. ואדרבא, אבל בבקשה שעם הגרפיקאים שהוא קהל היעד שלהם גם יהנה בדרך.
נראה לי שמותר לנו ליצור באז לשינוי שיטות התמחור המקובלות.
כל עוד אין השמצות או לשון הרע. או צימצומי רווחים-למה לא?

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
דברי סיכום. (נכתב במקור לאשכול המבצע של פונטייפ. העברתי לכאן)

אכתוב מספר מילות סיכום, והוקרה.

לכל המשתתפים, בין באשכול זה, בין במבצע של פונטייפ שהתפתח ממנו, (התפתחות לא מכוונת),
הנני מודה מעומק לב.

אני משוכנע, שכל דיון פומבי, השואף לאיכות טיפוגרפית, ולהתקדמות,
מהווה צעד קטן לכל אחד מאיתנו, וצעד גדול לטיפוגרפיה העברית.

מיום ליום, הרמה והאיכות עולים, וההתענינות גוברת.

אני משוכנע,
שאנו בפתחה של תקופה חדשה.
תקופת פריחה עצומה. לאות העברית.
האות שהייתה קפואה וכמעט מאובנת, אלפי שנים.
בהם עסקנו בלהשרד בלבד. שבה לחיים חדשים.

התענינות אדירה שלא הייתה כמותה. פונטים חדשים במאות. ושיכלולים טכנולוגיים משמעותיים.

כל זה התחלה.

העולם עוד מחכה לפרנקריהל הבא, לנרקיס הבא. ומי יודע, אולי יוצרו נמצא ביננו.

פונטייפ, לא התחילה את המהפכה. אלא היא המשך טבעי שלה, ובע"ה גם לא תהיה סופה.
עולם הטיפוגרפיה שאנו מכירים, ישתנה. זה ברור. כלכלית ומהותית.

והנני שולח ברכת תודה, לכל מי שנטל, ונוטל חלק במהפך המתרחש לנגד עיננו.
בין מי שקנה פונטים בפועל, מהחברה המתמחרת באופן הטוב ביותר לטיפוגרפיה העברית.
בי למי שלא קנה, אך התעניין והתפתח, והעלה את מודעותו לנושא.

ד' עמכם גיבורי החיל.

ולסיכום:
בעת נעילת שער, אני מקווה שאין זה אלא פתיחת שער. לאות עברית נכונה יותר. ולעיצוב שישמש עזר טוב יותר לעבודת הבורא, תכלית כל עבודתנו.

יצחק למפרט

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
אליעזר, בקיצור -אני בעד שיקנו פונטים בבודדים. מבחינתי גם בתשלום של חמישה שקלים ב-SMS, לרישיון מסחרי. אני רוצה שלכל ילדון פוטושופ יהיה את האמצעים לכך

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י פתוש;911114:
אליעזר, בקיצור -אני בעד שיקנו פונטים בבודדים. מבחינתי גם בתשלום של חמישה שקלים ב-SMS, לרישיון מסחרי. אני רוצה שלכל ילדון פוטושופ יהיה את האמצעים לכך

לי אין התנגדות מצד עצם העניין. אני רק בעד שיוצר הפונט ירווח סכום ראוי.
אם זה אפשרי ב5 שקלים,למה לא.
במציאות גם ב25 זה ספק אם כדאי.
אך לרזולוציה כזאת אין טעם להכנס לדעתי, יעשו חברות הפונטים את החשבון.

רק שיתנו לנו לקנות. ולא רק בחבילות. ולא אאריך במה שכבר נכתב באריכות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה