כללי מה עושים עם לקוח שמאיים עלי?

גפ"ן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אלי ויסברג;441762:
עניין מגוחך.

לגבי כל ההתמרמרות החרדית הנחיתית על "הרמאים" - אין דבר קל יותר מאשר להתחפש לחרדי. כיפה, זקן פאות, אפשר אפילו ללמוד בכולל. אבל אם בפנים רקוב, הרי זה גוי בתחפושת.

אנשים זבלים היו תמיד ויהיו תמיד, צריך לדעת לזהות אותם ולהתרחק מהם כליל.

פעם שמעתי בשם מרצה חשוב וידוע: "תפסיקו לשפוט ולהאמין באנשים לפי הזקן. גם לתיש יש זקן...":)

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
איך מזהים אנשים זבלים?

לדעתי יש לאדם שתי אפשרויות:
א. לא להאמין לאף אחד ואז לא נדפקים מאף אחד.
ב. להאמין לכולם ולקוות שד' ינפה את הדפוקים.

הבעיה שהדפוקים דופקים לנחמדים את הענינים. הנה הגיעה לקוחה לעבודה קטנהוכמעט החתמתי אותה על מכתב מנוסח ע"י עו"ד. כולה בשביל איזה ניקוי תמונה קטן ב- 60 ש"ח.

מגוחך!

natittt

משתמש פעיל
עימוד ספרים
נכתב ע"י גינגית;442095:
הבעיה שהדפוקים דופקים לנחמדים את הענינים. הנה הגיעה לקוחה לעבודה קטנהוכמעט החתמתי אותה על מכתב מנוסח ע"י עו"ד. כולה בשביל איזה ניקוי תמונה קטן ב- 60 ש"ח.

מגוחך!
פרופורציות, פרופורציות.

הנחמדים לא אמורים לסבול מהמושחתים.

החוכמה היא למגן את עצמך בצורה שלא ישימו לב שאתה שומר על זכויותיך.
למשל:
לתלות שלט בחדר עבודה "אין קבלת קבצים לפני התשלום".
וכל פעם שמוציאים קובץ להגהה, תמיד עם סימן מים.
ולעשות את זה בטבעיות מושלמת, ואם מישהו שואל למה (ובדרך כלל מי ששואל זה צריך להדליק נורה אדומה עליו), אז לפלוט באגביות ובאדישות ש"אה, את הקובץ המוכן מקבלים אחרי התשלום, ככה זה אצל כל הגרפיקאים".

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אוקי קראתי את כל השירשור ומה שיש לי לומר זה סיפור קטן ויפה.

בשבוע האחרון השקעתי די הרבה זמן ולימצוא ילדים לפרויקט צילומים לפירסום לחנות בגדים ואחרי כל העבודה ברגע האחרון הכל בוטל והגרפיקאית שהיא חרדית מפרוג שאיתה עבדתי הרגישה כל כך רע על הזמן שביזבזתי אפילו שלא צילמתי מהכיס הפרטי שלה שילמה לי סכום סימלי לחסות את הזמן שביזבזתי לשוו... אני אישית מעריכה אותה על זה כל כך וכל השבוע מספרת לאנשים את הסיפור אני גאה בה אז תודה לך עוד הפעם גרפיקאית יקרה!

sunshine

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י גפ"ן;442036:
פעם שמעתי בשם מרצה חשוב וידוע: "תפסיקו לשפוט ולהאמין באנשים לפי הזקן. גם לתיש יש זקן...":)
ואני שמעתי (מהרב צור) שפעם היו אומרים: "ר' יהודי, איפה הזקן שלך?", והיום אומרים: "ר' זקן, איפה היהודי שלך?"...

DDFF

משתמש פעיל
לראשונה אני קורא את כל השרשור, נשמע מעניין ורבגוני (בינתיים מדובר בשלושה נושאים: הסיפור, הציבור החרדי/חילוני ופתגמים).

אז ככה, לגבי הסיפור, זה נשמע מאוד מאוד פתטי לאיים עם משפט בנאלי דוגמת " אני אבצע את זה בדרכים שלי" וודאי שלא צריך להרחיק לכת ולחשוש מפני פריצה למחשב, אם הוא היה יכול לעשות את זה הוא היה עושה ושוב לא היית שומעת ממנו. (ולא לחזור על זה בשלושה הזדמנויות)

לגבי הציבור החרדי/חילוני, לענ"ד חלק מהבעיה אכן טמונה באי הערכה של עבודות שנעשות באמצעות מחשב, (אני לא מדבר ספציפית על גרפיקה) "נו הוא עושה צ'יק צ'ק עם המחשב, מה בשביל זה XY שקל?!" זה משפט די מוכר בניסוח זה או דומה. החלק האחר של הבעיה מסובך לי מדי להסביר...

לגבי הפתגמים, זה לא ממש עוזר פה, בפרט שכרגע (מה השעה? :))אין לי מה לצטט.:)

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י photosbyrik;442110:
אוקי קראתי את כל השירשור ומה שיש לי לומר זה סיפור קטן ויפה.

בשבוע האחרון השקעתי די הרבה זמן ולימצוא ילדים לפרויקט צילומים לפירסום לחנות בגדים ואחרי כל העבודה ברגע האחרון הכל בוטל והגרפיקאית שהיא חרדית מפרוג שאיתה עבדתי הרגישה כל כך רע על הזמן שביזבזתי אפילו שלא צילמתי מהכיס הפרטי שלה שילמה לי סכום סימלי לחסות את הזמן שביזבזתי לשוו... אני אישית מעריכה אותה על זה כל כך וכל השבוע מספרת לאנשים את הסיפור אני גאה בה אז תודה לך עוד הפעם גרפיקאית יקרה!

אבל מהלקוח לא ראית אגורה, הא?

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
אגב, הוא נעלם בינתיים אבל אני בטוחה שיש לו איזה תוכנית חלופית.
אנשים כאלה לא מתכוונים להפסיד. בטח שלא את הכסף.

cmyk

משתמש צעיר
מבלי רצון לפגוע באף אחד.
התיאורי' שלי הוא שמי שלוקח מחירים נמוכים מושך אליו דווקא את אותם אנשים בעייתים לעבוד איתו, והסוף ידוע - -
בבדיקה קצרה, כל האשכולות שעסקו בסיפורים כאלו דובר על כסף קטן, האם זה אומר משהו?
זה לא אומר שאצל גרפיקאים שמתמחרים את העבודות שלהם בסכומים גבוהים, לא תווצר בעיות תשלום, אבל בדר"כ לא סיפורים מסוג זה.
התחושה שלי שקרימינלים נדבקים לזול - -
אשמח לשמוע את דעתכם!

צוות

משתמש רשום
כיום החוק מאפשר לפנות להוצאה לפועל עם כל ביטול שיק (בתנאי שיש בידיך אסמכתא) כדאי להתיעץ בנידון

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
לא תאמינו אבל הבן אדם ביקש ממני לעשות לו עבודה דחופה.
כותב לי כאילו כלום!
לא יאומן!

orli_dimri

משתמש פעיל
נכתב ע"י גינגית;442683:
כותב לי כאילו כלום!
לא יאומן!

האשכול הנ"ל הרתיע אותו ;)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
תפנית מפתיעה בעלילה!

אושר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י גינגית;442683:
כותב לי כאילו כלום!
לא יאומן!
מה הוא זומם עכשיו?:rolleyes:

adir28

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
זה שהוא פונה שוב - נשמע גרוע מאד!
מי יודע מה הוא זומם!
מצד שני לא בטוח - כי טיפוסים כאלה שהאיומים שלהם נשלפים מהשרוול אפילו לא זוכרים אחרי חצי יום מה הם אמרו.
מה שבטוח - הולך להיות אקשן!

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
הוא צריך אותי, אין ספק אבל לי יש ספק גדול מאד שאקבל תשלום. אין מצב שאוכל להמשיך לעבוד איתו. היה צריך לחשוב על זה לפני שאיים עלי ולפני שסירב לשלם לי.

שריל'ה

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
גינגית אל תשכחי לספר לנו את סוף הסיפור..
יש לך פה קהל שלם במתח

גפ"ן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י גינגית;442683:
כותב לי כאילו כלום!
לא יאומן!

הי, תזהרי, אולי הוא רוצה להכניס אותך שוב פעולה על המחשב, לפרוץ (איך הוא לא חשב על הרעיון הזה עד עכשיו?!) ולקחת מה שבא לו??:(

כבדהו וחשדהו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה