דרוש מידע מה הבעיה לגור רחוק?

מצב
הנושא נעול.
1. אלו שמתאימים דווקא למרכז, צריכים את האווירה והבלגאן,
שווה להם גם הצפיפות והיוקר, לא מבינים איך לא מתים משיעמום בפריפריה
בידיוק את אווירה הרוחנית
ולכן רוב הציבור מרגיש ''שייכות'' לדרגא 1.

אגב מי יכול להשיב על האשכול המצו''ב

הכהה את שיניו

משתמש צעיר
אני גם מכיר , הסיבה הכמעט יחידה ( כמובן חוץ מאי הנוחות של לגור רחוק מההורים וכדומה )
זה הפרנסה .
האמת שאני מתקשה להבין. באזור המרכז יש יותר משרות??? או שהכסף מתגלגל ברחובות...
נראה שדווקא במקומות צומחים ועם פחות אוכלוסיה יש יותר דרישה לכוח אדם. תתקנו אותי אם אני טועה.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
האמת שאני מתקשה להבין. באזור המרכז יש יותר משרות??? או שהכסף מתגלגל ברחובות...
נראה שדווקא במקומות צומחים ועם פחות אוכלוסיה יש יותר דרישה לכוח אדם. תתקנו אותי אם אני טועה.
אתה טועה.

במרכז יש הרבה יותר אפשריות תעסוקה
והמשכורות יותר גבוהות

הכהה את שיניו

משתמש צעיר
זה רק זה, בלי צד שני, גדלתי במודיעין עילית, אני אחסוך מילדי את הילדות בתוך הפח זבל הענקי הזה ככל שזה יהיה ביכולתי. כל פעם שאני מגיע שבת להורים שלי, רואה את הילדים (והמבוגרים) שאין להם מושג מה זה כביש ומה זה מדרכה, רואה את הגינות שאין מקום לא במתקנים ולא בספסלים, רואה את הבחורי יש"ק האומללים שנדחקים בקרונות בקר עם מאות בנות סמינר בשביל להספיק לאכול צהריים בבית ולחזור לישיבה, רואה את העיר המכוערת הזו ממשיכה להתנהל כאילו זה גסר א זרקא, מתנצל על הביטויים אבל ילדות בעיר חרדית זה סיוט שחור ליד ילדות בפריפריה. תן לי את ה"תמימות" של הפריפריאלים עד גיל 17 (בישיבות הפער נסגר מהר מאד), וקח לך את השפשוף של המרכזניקים (עם הגאווה הסרוחה על מקום מגורים).
האמת שאני המום!!!
כמי שנולד וגדל בפריפריה, לא ראיתי את הדברים ככה מעולם...
להפך תמיד הסתכלנו על המרכז והערים החרדיות בקנאה שורפת. וניסינו לחכות אתכם...

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
אני מכיר כמה שחזרו
(מעפולה/טבריה/צפת/כרמיאל)
חושבני שרובם לא חזרו.. תמיד יש יוצא מן הכלל.
@מקצה הארץ-:)
שמך נאה לך ואתה נאה לשמך...
תודה, אהבתי! כן אני מקצה הארץ שכיום כשעה ורבע כבר נמצא במרכז ולא חסר כלום ב"ה..
מי שיגור בצפת- ניפגש איתו פעם- פעמיים בשנה!
מה הבעיה? רחוק, מתוק! :) הכי כיף ככה מתגעגעים תמיד ומקרקרים אחריך שתבוא אתה או שיבואו אליך... :p
כל החברה פה שצוחקים על פריפריות, תמשיכו לגור עם שתי ילדים ב40 מטר עם משכנתא או שכירות פסיכית, במקום לעבור לדירות ענקיות במחירי רצפה בפער של שעה נסיעה מהמרכז,
אני לא הייתי ממהר לפסול את האפשרות הזאת
לגמרי, זו טענתי תמיד.
חחחח.
נראה לי שהחסידים כבר עושים את זה עוד שאצל הליטאים היה דליל;)
ברור שאצל החסידים (בגדול) זה קודם לליטאים..

ארמון חול

משתמש מקצוען
לאיזה ישיבות גדולות בחורים מפריפריה הולכים?
יש שם פחות תחרותיות בין המוסדות - כולם מתקבלים לאותו מקום.
זה לא בני ברק שלפעמים צריך מאוד להתאמץ כדי להתקבל לחיידר מסויים (ועוד יותר יהיה אח"כ קשה לילד לשרוד בו....)
המצב הזה ישתנה אם יהיו בפריפריה הרבה חרדים, ויפתחו הרבה מוסדות.

אולי כדאי לבדוק ב'חברון' כמה אחוזים מהחורים הם מבני ברק ירושלים וק"ס וכמה מצפת או אשקלון או חולון)
ואם החברונרס ימשיכו לגור רק בירושלים ובני ברק אז המצב ימשך ככה גם לדורות הבאים
ולא שהם באמת יותר טובים זה פשוט עניין חברתי. כולם טובים וצדיקים - במידה והם רוצים להיות כאלה...

ומי שרוצה ילדים מחונכים ושמורים צריך לכוון אותם ולחנך אותם ולהתפלל עליהם שיהיו כאלה - אף אחד לא יעשה את זה בשבילו... וזה לא משנה איפה הוא גר

לא יודעת אבל לי נשמע שהילדים הבני ברקים פחות מחונכים
אולי יש כאן משהו שגר בעבר ליד תשבר בבני ברק וכיום גר ליד תת אחר, בפריפריה, הוא יגיד לנו מי ילדים יותר טובים.....

noam1

משתמש מקצוען
אני לא יודע אני נמצא לפעמים בשבת בצפת או בכל מיני מקומות כאלה הרמה הרוחנית של הילדים שם היא הרבה פחות הראיה היא שב"ב וירושלים ילד ממוצע בכיתות ז ח לומד בביכה"נ בשבת בצהריים או בכל ערב כמה שעות טובות ובפריפריה בקושיתראה אותם לומדים כמה דקות לפני מנחה חסר את האוירה הרוחנית של הילד
אני לפעמים נמצא שבתות בק.ס ורואה ילדים בני אברכים משחקים בחוץ עם אל מיני ארחי פרחי ושומעים מלים ומושגים שתצלנה אוזנם אבל האבא יושב ובשקט ולומד כי הוא בטוח שבעיר של תורה כולם צדיקים כמהו

לעומת זאת בעיר מעורבת ההורים יודעים בדיוק בדיוק עם מי הילד שלהם מסתובב
וגם הילד מגיל קטן יודע להבדיל עם מי הוא משחק ועם מי לא

אליש..

משתמש רשום
זה רק זה, בלי צד שני, גדלתי במודיעין עילית, אני אחסוך מילדי את הילדות בתוך הפח זבל הענקי הזה ככל שזה יהיה ביכולתי. כל פעם שאני מגיע שבת להורים שלי, רואה את הילדים (והמבוגרים) שאין להם מושג מה זה כביש ומה זה מדרכה, רואה את הגינות שאין מקום לא במתקנים ולא בספסלים, רואה את הבחורי יש"ק האומללים שנדחקים בקרונות בקר עם מאות בנות סמינר בשביל להספיק לאכול צהריים בבית ולחזור לישיבה, רואה את העיר המכוערת הזו ממשיכה להתנהל כאילו זה גסר א זרקא, מתנצל על הביטויים אבל ילדות בעיר חרדית זה סיוט שחור ליד ילדות בפריפריה. תן לי את ה"תמימות" של הפריפריאלים עד גיל 17 (בישיבות הפער נסגר מהר מאד), וקח לך את השפשוף של המרכזניקים (עם הגאווה הסרוחה על מקום מגורים).
זה נכון! בתור אחת שגדלה בפריפריה, תמיד הסתכלתי על המרכז ונגעלתי ממה שהולך שם!!!!!!
וגם שהייתי בסמינר בירושלים הרגשתי את ההבדל ביננו, החיים שונים לגמרי, אישיות שונה, החיים במרכז כמו מרוץ אין זמן לאף אחד, כל אחד חי את חייו.

הכהה את שיניו

משתמש צעיר
ומי שרוצה ילדים מחונכים ושמורים צריך לכוון אותם ולחנך אותם ולהתפלל עליהם שיהיו כאלה - אף אחד לא יעשה את זה בשבילו... וזה לא משנה איפה הוא גר
לגמרי מסכים!!
אבל הסביבה מאוד משפיעה. וקשה מאוד להיות עיקביים בפריפריה שהסביבה חילונית.
ואפילו בת"תים הטובים ביותר יש אוכלוסיה מגוונת ומעורבת יותר...

משתמש מקצוען
זה נכון! בתור אחת שגדלה בפריפריה, תמיד הסתכלתי על המרכז ונגעלתי ממה שהולך שם!!!!!!
וגם שהייתי בסמינר בירושלים הרגשתי את ההבדל ביננו, החיים שונים לגמרי, אישיות שונה, החיים במרכז כמו מרוץ אין זמן לאף אחד, כל אחד חי את חייו.
נכווון.
אני לפעמים נמצא שבתות בק.ס ורואה ילדים בני אברכים משחקים בחוץ עם אל מיני ארחי פרחי ושומעים מלים ומושגים שתצלנה אוזנם אבל האבא יושב ובשקט ולומד כי הוא בטוח שבעיר של תורה כולם צדיקים כמהו

לעומת זאת בעיר מעורבת ההורים יודעים בדיוק בדיוק עם מי הילד שלהם מסתובב
וגם הילד מגיל קטן יודע להבדיל עם מי הוא משחק ועם מי לא
היום לצערנו זה כבר לא מה שהיה פעם, וגם בערים המעורבות צריך 1000 עיניים על הילדים כי הרבה פעמים הריקבון מתחיל אצל החברים הקרובים..

מירי גל

משתמש פעיל
@TYPE:{programmer} , עיצה אישית . אם אתה רוצה לצאת מהאשכול עם תוצאות ברורות , אל תתחיל לדון בטרמינולוגיה של כל הודעה , אלא תעשה שקלול של כל המידע הכללי שמצטבר ,
אם אתה רוצה סתם לדון , אז זה משהו אחר ...
@חיים רר מה נראה לך שהוא באמת מצפה לצאת מהאשכול עם תוצאות ברורות, הוא חיפש נושא מעניין והצליח להדליק פה את הציבור....
בינתיים זה הלך לו - לא רע, אפשר לזרום הלאה...

אליש..

משתמש רשום
לגמרי מסכים!!
אבל הסביבה מאוד משפיעה. וקשה מאוד להיות עיקביים בפריפריה שהסביבה חילונית.
ואפילו בת"תים הטובים ביותר יש אוכלוסיה מגוונת ומעורבת יותר...
לדעתי זה בדיוק הפוך!
ילד שגדל בסביבה חילונית מלמדים אותו שכה הוא לא צריך לגדול לעומת עיר חרדית ששם הוא רואה את הנושרים ומבחינתו הם חרדים כי הוא מכיר את המשפחה כחרדית.

משתמש מקצוען
@חיים רר מה נראה לך שהוא באמת מצפה לצאת מהאשכול עם תוצאות ברורות, הוא חיפש נושא מעניין והצליח להדליק פה את הציבור....
חכמת ההמונים יש לה משקל גדול.
כמובן שאין ללכת אחר מה שכל אחד אומר אבל בהחלט יש מה ללמוד מהלך הרוחות..

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
זה נכון....
וכולם יודעים את האמת שכל אחד מסתכל מהפוזיציה שלו,
וכל ההכללות ולא משנה לאיזה כיוון הכל קשקוש,
זה הבה יותר אינדיבידואלי, כל אחד לפי תכונותיו ומה שתואם את מידותיו.

הכהה את שיניו

משתמש צעיר
לדעתי זה בדיוק הפוך!
ילד שגדל בסביבה חילונית מלמדים אותו שכה הוא לא צריך לגדול לעומת עיר חרדית ששם הוא רואה את הנושרים ומבחינתו הם חרדים כי הוא מכיר את המשפחה כחרדית.
לא יודע מה במרכז , מנסיוננו המר בפרפיריה העירבוב גדול, יש הרבה חוזרים בתשובה טריים (לא שיש לי בעיה חו"ש עם חוזרים. אבל לא תמיד תואמים לרמת ילד חרדי מבית...) . והנשירה בהתאם. לפחות בעיר שלנו...

משתמש מקצוען
לדעתי זה בדיוק הפוך!
לא יודע מה במרכז , מנסיוננו המר בפרפיריה העירבוב גדול, יש הרבה חוזרים בתשובה טריים (לא שיש לי בעיה חו"ש עם חוזרים. אבל לא תמיד תואמים לרמת ילד חרדי מבית...) . והנשירה בהתאם. לפחות בעיר שלנו...
לכן כתבתי ש -
היום לצערנו זה כבר לא מה שהיה פעם, וגם בערים המעורבות צריך 1000 עיניים על הילדים כי הרבה פעמים הריקבון מתחיל אצל החברים הקרובים..
ממעקב של השנים האחרונות כיליד פריפריה [ועדיין...(y)]

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה