דרוש מידע מה הבעיה לגור רחוק?

מצב
הנושא נעול.

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
@חיים רר מה נראה לך שהוא באמת מצפה לצאת מהאשכול עם תוצאות ברורות
האמת? שבהחלט.
יצאתי עם הרבה ידע,
קראתי המון תגובות מכל רחבי הארץ
ואפילו השתכנעתי.
עכשיו אפשר לשאול את האדמו"ר, עם פרטים
איפה יש קהילה גדולה, אם יש שם פרנסה (בתחום החינוך כן. בתחומים אחרים פחות)
מה עם מוסדות לימוד, וכו'.
ולא רק "האם לעבור לפריפריה".

הכהה את שיניו

משתמש צעיר
האמת? שבהחלט.
יצאתי עם הרבה ידע,
ואפילו השתכנעתי.
מוסדות לימוד. מאוד דליל.
לא סקטוריאלי במיוחד. כמו שכתבתי קודם
לגמרי מסכים!!
אבל הסביבה מאוד משפיעה. וקשה מאוד להיות עיקביים בפריפריה שהסביבה חילונית.
ואפילו בת"תים הטובים ביותר יש אוכלוסיה מגוונת ומעורבת יותר...

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה רק זה, בלי צד שני, גדלתי במודיעין עילית, אני אחסוך מילדי את הילדות בתוך הפח זבל הענקי הזה ככל שזה יהיה ביכולתי. כל פעם שאני מגיע שבת להורים שלי, רואה את הילדים (והמבוגרים) שאין להם מושג מה זה כביש ומה זה מדרכה, רואה את הגינות שאין מקום לא במתקנים ולא בספסלים, רואה את הבחורי יש"ק האומללים שנדחקים בקרונות בקר עם מאות בנות סמינר בשביל להספיק לאכול צהריים בבית ולחזור לישיבה, רואה את העיר המכוערת הזו ממשיכה להתנהל כאילו זה גסר א זרקא, מתנצל על הביטויים אבל ילדות בעיר חרדית זה סיוט שחור ליד ילדות בפריפריה. תן לי את ה"תמימות" של הפריפריאלים עד גיל 17 (בישיבות הפער נסגר מהר מאד), וקח לך את השפשוף של המרכזניקים (עם הגאווה הסרוחה על מקום מגורים).
מחילה מכבודך.
ההודעה אינה מכבדת לא אותך ולא אותנו.

מולטי תקשורת

יעוץ
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
האמת? שבהחלט.
יצאתי עם הרבה ידע,
ואפילו השתכנעתי.
אגב גם פרנסה בהייטק (לפי שם הניק ) יש הרבה מרכזי פיתוח גם בפריפריה הצפונית אם זה יקנעם (לא רחוק מעפולה)
ובעפולה עצמו יש אם אני לא טועה וחיפה יש גם כן
ובחריש יש הרבה שעובדים בפתח תקוה קיסריה ועוד כך שגם בתחום הזה זה מאוד דינאמי ולא חד משמעי לכל הפריפריות.

מקבילית

משתמש רשום
אם חברונער זה הדוג' אז באמת אין מה לדון... מגיע לו דירה ואישה בהייטק כי הוא נזר הבריאה

אברך ממוצע מתחיל בכולל ואחרי עשר שנים מתחיל המרוץ לפראק... מתחילים להרגיש שרוצים להתקדם בחיים ובקרית ספר \ב"ב שיש עוד מאות כאלו לוקחים רק את השפיצים והמקושרים וגם אז המשכורת לא מציאה

אבל בפריפריה מי שרוצה יכול תוך כמה שנים להתקדם ויש אופציות שלא קיימות בק"ס כמו רב קהילה.. מסירת שיעורים בבית האבל.. חופות... לימוד ילדי בר מצווה..

בקיצור צריך להבין שזה לא וויכוח ויש צדדים טובים ופחות טובים בכל אחד מהמקומות וכל אחד יבחר מה טוב לו ומה חשוב לו ועל מה הוא מוכן לוותר
למה שהנ"ל ירצה לערוך חופות בזמן שעם כשרונותיו, יכולותיו או קשריו הוא יכול להגיע לפסגה של עולם הישיבות.
נכון שבב"ב לוקחים רק את השפיצים. אבל לוקחים. ואולי יש לו סיכוי להיות בשפיצים. מהפריפריה בכלל לא לוקחים

מקבילית

משתמש רשום
ברור שהפריפריה הולכת ומתפתחת אבל לעולם לא תגיע לרמה של ב"ב י-ם.
התאוריה על זה שאת אבני הבניין הרוחניות של ירושלים ובעיקר בני ברק בנו גדולי עולם במסירות נפש.
החזו"א, הרב מפונוביז, הסטייפלער ולמטה בקודש.. ר' גרשון אדלשטיין וכו'..
וכנראה שיש משהו בזה..

123tha

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אמר רבי יוסי בן קסמא: פעם אחת הייתי מהלך בדרך ופגע בי אדם אחד, ונתן לי שלום, והחזרתי לו שלום.
אמר לי: רבי! מאיזה מקום אתה?
אמרתי לו: מעיר גדולה של חכמים ושל סופרים אני.
אמר לי: רבי! רצונך שתדור עמנו במקומנו ואני אתן לך אלף אלפים דינרי זהב ואבנים טובות ומרגליות?
אמרתי לו: אם אתה נותן לי כל כסף וזהב ואבנים טובות ומרגליות שבעולם, איני דר אלא במקום תורה.

(משנה אבות ו ט)

משתמש סופר מקצוען
אגב גם פרנסה בהייטק (לפי שם הניק ) יש הרבה מרכזי פיתוח גם בפריפריה הצפונית אם זה יקנעם (לא רחוק מעפולה)
ובעפולה עצמו יש אם אני לא טועה וחיפה יש גם כן
ובחריש יש הרבה שעובדים בפתח תקוה קיסריה ועוד כך שגם בתחום הזה זה מאוד דינאמי ולא חד משמעי לכל הפריפריות.
לי אישית יש דירה בירושלים ב"ה ואני לא מתכנן לעבור משם עד ביאת גואל צדק בקרוב.
שאלתי עבור קרוב משפחה.
אילו עבודות יש באמת בפריפריה?
בקרית גת לדוגמא, בחריש... במה עובדים?

משתמש סופר מקצוען
אמר רבי יוסי בן קסמא: פעם אחת הייתי מהלך בדרך ופגע בי אדם אחד, ונתן לי שלום, והחזרתי לו שלום.
אמר לי: רבי! רצונך שתדור עמנו במקומנו ואני אתן לך אלף אלפים דינרי זהב ואבנים טובות ומרגליות?
אמרתי לו: אם אתה נותן לי כל כסף וזהב ואבנים טובות ומרגליות שבעולם, איני דר אלא במקום תורה.
מהאשכול הזה עלתה תובנה שיש תורה בפריפריה, והרבה

דיתי חן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

(משנה אבות ו ט)
ויצאתם מנקודת הנחה שבפריפריה אין תורה?

מירי גל

משתמש פעיל
בקרית גת לדוגמא.
בקרית גת ספציפית מידיעה אין היצע רחב של עבודות לגברים ולנשים למעט העבודות הרגילות כמו מעונות וכדומה לנשים, ועבודות יצרניות במפעלים או חנויות לגברים, לא משהו מעבר.

מקבילית

משתמש רשום
אשמע לרגע המשגיח(אבל מה זה משנה משגיח או לא משגיח אם מדובר באמת)

אבל באמת--בעולמנו המטרה היא לקיים את רצון השם יתברך בלבד
האם יש מי שחולק על כך

והשאלה העולה
האם רצון השם יתברך שאדם ישלם 7000 שקל על דירה שספק ראויה לבעלי חיים
רק כדי לגלגל חובות כל החודש כדי ללמוד בפונביז?

משהו פה בהיגיון לא מסתדר
נכון, אבל הרבה פעמים יש לאנשים הנאה מסוימת ללמוד בכולל חזו"א.
ודאי שהלימוד הוא רק לכבוד השי"ת, אבל יש הרבה אנשים שמועוניינים גם בכל המעטפת,
לא יודעת אבל לי נשמע שהילדים הבני ברקים פחות מחונכים
הם אכן קצת יותר חצופים, וקצת יותק מתנשאים, וקצת פחות תמאלעך,
אבל זה לא חוסר חינוך, זה אידאולוגיה:po_O:cautious:

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לפי ההודעות פה אפשר לומר שבני הערים הגדולות הם פשוט מילה אחת מ-צ-ו-מ-צ-מ-י-ם.
ממש לא נכון.
סוף פסוק הירושלמים הרבה יותר פתוחים במחשבתם, ולטענות שלהם יש הרבה על מה להסתמך.

מולטי תקשורת

יעוץ
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לי אישית יש דירה בירושלים ב"ה ואני לא מתכנן לעבור משם עד ביאת גואל צדק בקרוב.
שאלתי עבור קרוב משפחה.
בקרית גת לדוגמא, בחריש... במה עובדים?
יש הרבה שעובדים בהיטק בפ"ת תל אביב ועוד יש גם בקיסריה שזה ממש קרוב מרכזי פיתוח גדולים פחות מכיר כאלו שעובדים שם יש גם עובדי עיריה מנהלות חשבונות בכל הסביבה פרדס חנה וכדו' בקיצור יש מגוון רחב מאוד של משרות

משתמש סופר מקצוען
יש הרבה שעובדים בהיטק בפ"ת תל אביב ועוד יש גם בקיסריה שזה ממש קרוב מרכזי פיתוח גדולים פחות מכיר כאלו שעובדים שם יש גם עובדי עיריה מנהלות חשבונות בכל הסביבה פרדס חנה וכדו' בקיצור יש מגוון רחב מאוד של משרות הייטק
וחוץ מהייטק?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה