השקעות "מדד s&p500" ניפוץ חלום ה7% תשואה!!!

מצב
הנושא נעול.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
אף אחת לא הסכימה איתך.
אז מהי התשואה השקלית של ההשקעה?
ומדוע היא שונה מהתשואה שיצאה בטבלה?

ניקח תקופה לדוגמה ונעבור על החישוב שלב שלב אם יש לך הערות בשמחה:

בשנת 1995 שער הדולר עמד על 3.011292 כפול 10000$ שווה 30112.92 ש"ח

כעבור עשרים שנה בשנת 2015 אחרי תשואה מצטברת של 530.46% עומדת ההשקעה על סך 53046.1$

ההשקעה מחויבת בתשלום מס של 25% מהרווח בדולרים (53046.1-10000/4) 10,761.525$

השארית עומדת על סך של 42,284.575$

שער הדולר עומד בשנת 2015 על 3.887 מה שאומר שבשקלים מקבלים 164,387.754 ש"ח

האינפלציה בין 1995-2015 עומדת על 88% מה שנותן לכסף ערך של 87440.295 ש"ח

שיעור הרווח לכל התקופה כולל "ריבית דריבית" (השקעת התשואה מחדש) 190.37%

בחלוקה ממוצעת לשנה לא כולל השקעת התשואה מחדש 5.47%

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אז מהי התשואה השקלית של ההשקעה?
ומדוע היא שונה מהתשואה שיצאה בטבלה?
לא בדקתי עכשיו את הנתונים, אבל הנה טעות מרכזית בחישוב שלך.
ההשקעה מחויבת בתשלום מס של 25% מהרווח בדולרים (53046.1-10000/4) 10,761.525$
[נניח לזה שבתקופה הזאת לא היה המס 25%] המס מחושב לא מהרווח בדולרים אלא על הרווח בשקלים אחרי ניכוי האינפלציה.
בקיצור את המס מחשבים בסוף בסוף.
מקור

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
לא בדקתי עכשיו את הנתונים, אבל הנה טעות מרכזית בחישוב שלך.

[נניח לזה שבתקופה הזאת לא היה המס 25%] המס מחושב לא מהרווח בדולרים אלא על הרווח בשקלים אחרי ניכוי האינפלציה.
בקיצור את המס מחשבים בסוף בסוף.
מקור
לא יזיק לך קצת ללמוד על מיסוי ניירות ערך זרים לפני שאת מתחילה פה "לא לייעץ" בנושאי מניות

חישוב מס על ני"ע זרים
בניירות ערך זרים, המס מחושב באופן דומה רק שבמקום לחשב סכום אינפלציוני, מחשבים את השינוי בשער החליפין מרכישת הנייר עד מכירתו.

לדוגמא, אם המשקיע רכש מניה בסכום של 10,000 דולר כאשר שער הדולר עמד על 4.00 שקל ומכר במהלך השנה ב-12,000 דולר כששער הדולר עמד על 4.1, הרווח הנומינלי יעמוד על 9,200 שקל. הרווח הנובע משינוי שער החליפין עומד על 1,000 שקל, לפי 40,000*(4.1-4.0)/4.0, כך שהרווח הריאלי במקרה זה יהיה 8,200 שקל. מסכום זה תגבה רשות המיסים מס בסך 25%, כלומר: 2,050 שקל.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
טעות נוספת
כעבור עשרים שנה בשנת 2000 אחרי תשואה מצטברת של 530.46% עומדת ההשקעה על סך 53046.1$
התשואה המצטברת הייתה 2385.979% [קצת יותר מפי ארבע ממה שכתבת, כמובן כולל תשואת דיבידנדים]

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא יזיק לך קצת ללמוד על מיסוי ניירות ערך זרים לפני שאת מתחילה פה "לא לייעץ" בנושאי מניות

חישוב מס על ני"ע זרים
בניירות ערך זרים, המס מחושב באופן דומה רק שבמקום לחשב סכום אינפלציוני, מחשבים את השינוי בשער החליפין מרכישת הנייר עד מכירתו.

לדוגמא, אם המשקיע רכש מניה בסכום של 10,000 דולר כאשר שער הדולר עמד על 4.00 שקל ומכר במהלך השנה ב-12,000 דולר כששער הדולר עמד על 4.1, הרווח הנומינלי יעמוד על 9,200 שקל. הרווח הנובע משינוי שער החליפין עומד על 1,000 שקל, לפי 40,000*(4.1-4.0)/4.0, כך שהרווח הריאלי במקרה זה יהיה 8,200 שקל. מסכום זה תגבה רשות המיסים מס בסך 25%, כלומר: 2,050 שקל.
א. מעניין שאת כתבת לחשב מס רק מהדולרים.
ב. בכל אופן זה לא רלוונטי, כי מדובר על השקעה בקרנות ישראליות בשקלים, שרק עוקבות אחרי מדד אמריקאי שמטבע הייחוס שלו הוא דולר.
ולכן החישוב שהבאתי לך הוא מדויק לחלוטין.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
טעות נוספת

התשואה המצטברת הייתה 2385.979% [קצת יותר מפי ארבע ממה שכתבת, כמובן כולל תשואת דיבידנדים]
צודקת טעות שלי החשבון שעשיתי הוא על התקופות 1995-2015 בטעות רשמתי שנים אחרות אני עורכת בהודעה

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
א. מעניין שאת כתבת לחשב מס רק מהדולרים.
כמו שהבאתי, בהשקעה בקרן זרה משלמים מס לפי הדולרים
ב. בכל אופן זה לא רלוונטי, כי מדובר על השקעה בקרנות ישראליות בשקלים, שרק עוקבות אחרי מדד אמריקאי שמטבע הייחוס שלו הוא דולר.
והקרנות האלו לפי הבנתי קונות את המניות שבמדד בדולרים וכפופות למיסוי הדולרי
בכל אופן בקניה לא בשקלים כמו שמומלץ פה קרנות איריות ועוד החשבון שלי מדויק

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
והקרנות האלו לפי הבנתי קונות את המניות שבמדד בדולרים וכפופות למיסוי הדולרי
בכל אופן בקניה לא בשקלים כמו שמומלץ פה קרנות איריות ועוד החשבון שלי מדויק
שוב, הקרנות האיריות המדוברות הם בשקלים, ונסחרות בארץ.
וחישוב המס הוא בדיוק כפי שכתבתי לך.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
שוב, הקרנות האיריות המדוברות הם בשקלים, ונסחרות בארץ.
וחישוב המס הוא בדיוק כפי שכתבתי לך.
הם בשקלים ומשלמות מס על הדיבידנדים בעצמם (לפי הדולר) חוץ מהמיסוי כשמושכים את המניה ככה שמגיעים למיסוי אפילו יותר גבוה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
הם בשקלים ומשלמות מס על הדיבידנדים בעצמם (לפי הדולר)
נכון, אבל רק 15% במקום 25%.
חוץ מהמיסוי כשמושכים את המניה ככה שמגיעים למיסוי אפילו יותר גבוה
מעניין למה המשקיעים הישראלים כ"כ התלהבו כשהגיעו הקרנות האלו לישראל??
הרי לפי דברייך עדיף להשקיע בקרנות ישראליות, נכון?
ובכנות, אני ממליצה לך ללמוד עוד קצת על שוק ההון, לפני שאת מתחילה בוויכוחים בעניין.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
נכון, אבל רק 15% במקום 25%.
15% אחוז בקבלת הדיבידנד ועוד 25% במשיכת הסכום (שמזה כן מנוכה אינפלציה).

בקיצור הטבלה שעשיתי נכונה כשקונים בדולרים ,וכנראה יש עוד עלויות שלא הוספתי (דמי ניהול, ומס דיבידנדים).

בקניה בשקלים יש עלויות מיסוי שונות, ולכאורה בסה"כ זה מוריד את התשואה לפחות כמו הטבלה שעשיתי.

כשנגמור לעבור על הטבלה שעשיתי אני בלי נדר אוסיף לטבלה קרנות איריות ואת הקרן של אלטשורר.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בקניה בשקלים יש עלויות מיסוי שונות, ולכאורה בסה"כ זה מוריד את התשואה לפחות כמו הטבלה שעשיתי.
את מתכוונת כנראה שזה מעלה דרסטי את התשואות, נכון??
כשנגמור לעבור על הטבלה שעשיתי אני בלי נדר אוסיף לטבלה קרנות איריות ואת הקרן של אלטשורר.
לא המלצתי בשום מקום להשקיע בקרנות זרות ובדולרים.
ודרך אגב שוב, הקרן של אלטשולר והקרנות האיריות זה אותם קרנות.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
את מתכוונת כנראה שזה מעלה דרסטי את התשואות, נכון??
בטבלה שעשיתי לא חישבתי מס דיבידנדים שפוגע גם באפקט הריבית דריבית, ולכן אפילו שהמיסוי שונה בהן מהחישוב שעשיתי, בסה"כ 25% מהתשואה הכללית הוא בוודאי מוריד.
בשביל להוכיח את זה אני צריכה להכין עוד טבלה, ולכן כשנגמור לעבור על הטבלה הזאת ונראה שאין הערות חוץ ממה שהערת אני יכין אותה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בטבלה שעשיתי לא חישבתי מס דיבידנדים שפוגע גם באפקט הריבית דריבית, ולכן אפילו שהמיסוי שונה בהן מהחישוב שעשיתי, בסה"כ 25% מהתשואה הכללית הוא בוודאי מוריד.
במחשבון שאת בדקת תשואה כולל דיבידנדים, זה אחרי מס דיבדנדים של 25% כשבאיריות זה 15%
בשביל להוכיח את זה אני צריכה להכין עוד טבלה, ולכן כשנגמור לעבור על הטבלה הזאת ונראה שאין הערות חוץ ממה שהערת אני יכין אותה.
שוב, לא בדקתי את הנתונים שכתבת.
הערתי רק את מה שקפץ לי מול העיניים.
ואני חושבת שכבר התווכחתי פה מספיק, הבאתי נתונים בדוקים [מויקפדיה ומבנק ישראל] לא רואה שום טעם בהמשך הוויכוח הזה.

abc321

משתמש פעיל
טוב רק עכשיו אני רואה את השרשור הזה ואני אתייחס אליו

מי שכותב את המשפט הזה כנראה לא הבין מה זה ריבית דריבית!
ממליצה להבין קצת את המושג.

אני לא יודעת כמה טעויות נעשו בחישובים שהובאו פה, אבל הנה כמה נתונים שכדאי לראות.
מתוך ויקיפדיה
"מדד ה-S&P500 מתאפיין בתנודתיות גבוהה וסיכון (כמו רוב מדדי המניות בבורסה). הצניחה המהירה והחדה ביותר נרשמה בשנת 1987 ביום שנודע בשם "יום שני השחור". תקופה היסטורית של עלויות חדות במדד ניתן לראות בין השנים 1995 לשנת 2000 למשל (עליה של מאות אחוזים). כאשר מסתכלים על הרווחים השנתיים של מדד ה-S&P500, בממוצע היסטורי רב-שנתי, מתקבל נתון שהוא קרוב ל-7% בשנה במונחים ראליים (צמוד מדד). בהסתכלות היסטורית, משקיעים פסיביים במדד ה-S&P500 נהנו בדרך כלל מרווחים גבוהים בטווח הארוך"

והנה טבלה שמצורפת שם
ותראו את הסיכום למטה
צפה בקובץ המצורף 707020
צפה בקובץ המצורף 707021
צפה בקובץ המצורף 707022
התשואה הכי נמוכה ל20 שנה בכל התקופה שמצוינת פה זה ממוצע של 7.68% לשנה.
והממוצע לתקופה של 20 שנה זה 11.88% לשנה
יש לציין שאת השנים האחרונות, לא נכתב פה עדיין, והם באמת יצרו רף קצת יותר נמוך של אזור ה6% בממוצע לשנה, למי שהשקיע בשנים הגרועות ביותר.
כמו כן ניתן לראות במחשבון הזה
https://dqydj.com/sp-500-return-calculator/
את התשואה לאיזה תקופה שרוצים.

וכן חשוב להדגיש שמי שחושב שהמצאתי איזה נתון בנוגע לתשואות בשוק ההון, אז חייבת לציין שזה ידוע ומפורסם הנתון הזה אצל כל מי שמתעסק בתחום.

עכשיו אני רואה חובה לציין שמעולם לא כתבתי ש7% זה אחרי מס, [הגם שיש השקעות כאלו, אבל לא בהכרח S&P 500]
וגם מעולם לא כתבתי שזה ללא האינפלציה.
אנשים רוצים להבין בצורה פשוטה כמה הם ירוויחו בשקלים, וזה החישוב שאני עשיתי.
אותו דבר עשיתי גם בכל השקעה אחרת.

כפי ש @אהבת עולם כבר ניסתה להסביר שוב ושוב, החישוב בין שער הדולר לשקל הוא לא ממש נכון, אבל אני לא אכנס להסברים ארוכים ומתישים בעניין.

ועכשיו מתוצאות שהגיעו אליהם בבנק ישראל, כשמדובר על תשואות ריאליות [בניכוי אינפלציה]
צפה בקובץ המצורף 707037

[עכשיו בנוגע למדד תל אביב 125 ייתכן שהוא באמת מעולה, רק אני פחות אוהבת אותו, כי מדובר על חברות קטנות ופיזור קטן יחסית]
האם עדיף להשקיע בתל אביב 125 שהביא יותר תשואות לפי הטבלה הנ"ל?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
האם עדיף להשקיע בתל אביב 125 שהביא יותר תשואות לפי הטבלה הנ"ל?
לדעתי לא.
  • הפיזור בו לא מספיק גדול
  • החברות בו יחסית קטנות
אבל בתור חלק מתיק ההשקעה, בהחלט הייתי כוללת גם אותו. [כמובן צריך לעשות זאת בדרך כשרה]

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה