בקשה ~~~~~~~~~~מבקשת את עזרת החכמים

רינת כהן2

משתמש חדש
שואלת עבור עולים מקנדה.
מחפשים אזור בבני ברק בלבד שיכול להתאים לעולים חדשים.
מישהו מכיר או מכירה ויכול לעזור?
גם אזור שיש בו עולים מצרפת יכול להתאים.
תודה

C

משתמש מקצוען
סתם כך אין הרבה חוצניקים בבני ברק, הם מעדיפים בד"כ את ירושלים, בית שמש או מודיעין עילית.
ואין שום איזור שיש בו חוצניקים במיוחד.

C

משתמש מקצוען
איפה זה נמצא? באיזה שכונה בבני ברק?
שכונת משכנות יעקב.
אבל אני גרה באזור הזה, וגם כמות משמעותית של משפחות אין בו.
אולי הכוונה היא שיותר משאר בני ברק, בה אין עולים בכלל? אין לי כלים לדעת....
הייתה תקופה שגרתי במודיעין עילית, ושם באמת הרגשתי שיש יותר חוצניקים בסביבה.
לדוגמא: במודיעין עילית יכולתי לשמוע בגינה לפעמים פטפוט בין נשים באנגלית/ צרפתית. בבני ברק לא זכור לי שאי פעם שמעתי...

רינת כהן2

משתמש חדש
שכונת משכנות יעקב.
אבל אני גרה באזור הזה, וגם כמות משמעותית של משפחות אין בו.
אולי הכוונה היא שיותר משאר בני ברק, בה אין עולים בכלל? אין לי כלים לדעת....
הייתה תקופה שגרתי במודיעין עילית, ושם באמת הרגשתי שיש יותר חוצניקים בסביבה.
לדוגמא: במודיעין עילית יכולתי לשמוע בגינה לפעמים פטפוט בין נשים באנגלית/ צרפתית. בבני ברק לא זכור לי שאי פעם שמעתי...
תודה רבה.
אשמח לעוד המלצות.

C

משתמש מקצוען
איפה זה שיכון ג? איזה שכונה זו? האם יש שכונות נוספות דומות לה בבני ברק? תודה רבה
זו השכונה הדרומית - מזרחית של העיר.
בעבר היא הייתה שכונה מזרחיסטית, וכיום כמעט כולה חרדית.
יכול להיות שהיא מתאימה בגלל שיש בה מגוון גדול של כל מיני סוגי חרדים, לכן חוצניקים, שהרבה פעמים שונים מהישראלים ימצאו את מקומם במגוון הזה.
שכונה שדומה לה היא פרדס כץ, שבעבר היא הייתה חילונית לחלוטין(עם משפחות פשע) וכיום היא מתחרדת, אבל המצב שלה בלי השוואה לשיכון ג', שחרדית כמעט לחלוטין. כמובן שפרדס כץ גם יותר זולה.
מצד שני, הרבה פעמים כאלו שעולים לישראל רוצים להרגיש את האווירה החרדית יותר, ולא שכנים חרדים עם טלויזיה. (לא כולם כאלו, יש שם גם הרבה משפחות אברכיות, אבל כפי שכתבתי כבר - מגוון מאוד)
אולי תסבירי לנו קצת על המשפחה, ולמה הם רוצים דווקא בני ברק, ואז נוכל לעזור.

נערך לאחרונה ב:

רינת כהן2

משתמש חדש
זו השכונה הדרומית - מזרחית של העיר.
בעבר היא הייתה שכונה מזרחיסטית, וכיום כמעט כולה חרדית.
יכול להיות שהיא מתאימה בגלל שיש בה מגוון גדול של כל מיני סוגי חרדים, לכן חוצניקים, שהרבה פעמים שונים מהישראלים ימצאו את מקומם במגוון הזה.
שכונה שדומה לה היא פרדס כץ, שבעבר היא הייתה חילונית לחלוטין(עם משפחות פשע) וכיום היא מתחרדת, אבל המצב שלה בלי השוואה לשיכון ג', שחרדית כמעט לחלוטין. כמובן שפרדס כץ גם יותר זולה.
מצד שני, הרבה פעמים כאלו שעולים לישראל רוצים להרגיש את האווירה החרדית יותר, ולא שכנים חרדים עם טלויזיה. (לא כולם כאלו, יש שם גם הרבה משפחות אברכיות, אבל כפי שכתבתי כבר - מגוון מאוד)
אולי תסבירי לנו קצת על המשפחה, ולמה הם רוצים דווקא בני ברק, ואז נוכל לעזור.
תודה לתגובה.
חשוב להם שזה יהיה בבני ברק. משפחה חרדית.
חוץ משיכון ג ופרדס כץ. איזה אזורים עוד יכולים להתאים?
בנוסף, בית יעקב בשיכון ג - איזה עדות הוא מקבל? ספרדים גם? תודה

C

משתמש מקצוען
תודה לתגובה.
חשוב להם שזה יהיה בבני ברק. משפחה חרדית.
חוץ משיכון ג ופרדס כץ. איזה אזורים עוד יכולים להתאים?
בנוסף, בית יעקב בשיכון ג - איזה עדות הוא מקבל? ספרדים גם? תודה
מבחינת איזורים נוספים - כל בני ברק אותו דבר.
כל בתי הספר מקבלים באותה מידה. בית הספר חייב לקבל את הבנות שגרות באיזור הרישום שלו.(אלא אם הן עוברות על התקנון בצורה חריגה - לא נראה לי שהם אמורים לחשוש מזה) הרישום הוא בעיריה, שחייבת לשבץ אותן בבית הספר בבני ברק.

והאם קיימת שכונה או אזור בבני ברק שיש שם יותר בעלי תשובה? זה גם יכול להתאים להם
לא. אין איזור עם ריכוז של בעלי תשובה.

רינת כהן2

משתמש חדש
מבחינת איזורים נוספים - כל בני ברק אותו דבר.
כל בתי הספר מקבלים באותה מידה. בית הספר חייב לקבל את הבנות שגרות באיזור הרישום שלו.(אלא אם הן עוברות על התקנון בצורה חריגה - לא נראה לי שהם אמורים לחשוש מזה) הרישום הוא בעיריה, שחייבת לשבץ אותן בבית הספר בבני ברק.

לא. אין איזור עם ריכוז של בעלי תשובה.
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה