לספר לכם, או לא?

• פותח הנושא Deena
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

נחל

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אליהו פריד;786367:
כולם עונים לה "כל הכבוד"
אני חושש שאולי היא עושה טעות.
א. לא נשמע שהם התייעצו עם רב לפני כן. "עשה לך רב"
ב. לקבל החלטה דרסטית שהם לא יוכלו לעמוד בה זו לא חוכמה, "אל תהיה צדיק הרבה"
ג. לא נשמע שהם שקלו חסימה לפני כן, "דרך הישרה היא דרך האמצע"
ד. מודיעה ברבים על ההחלטה
1. כנראה שהיא הרגישה שלא יהיה לה כוח לבצע את הצעד ללא גורם מחייב.
2. סוג של שריפת גשרים
3. היא עלולה לגרור עוד אחריה
ה. סוגרת את העסק לפני שמצאה עבודה אחרת

כל זאת לאור העובדה שבדובר בפרנסתה, עובדה שאין להקל בה.

היא אומרת, הוי מחשב שכר מצוה כנגד הפסדה" זה נכון אם היה מדובר בעבירה, אבל כאן זו לא עבירה אלא הייתי מגדיר זאת כדרך שיש בה סכנה, אז אם איכא דרכא אחרינא חייבים לקחת אותה, והדרכא אחרינא מבחינתי זה סינון דרך אינתיב או רימון (החסימה שאני משתמש בה), אם לית דרכא אחרינא אז צריך לעשות שמירה "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם"
.

לא הוגן להכנס לדיון אישי. הנושא הוא מורכב, ואפשר לדון בו, אבל לא בפותחת האשכול, ובטח שלא במניעים שלה, שיתכן מאד שהניתוח לגביהם אינו נכון כלל וכלל. (אני התרשמתי שסיבה אחרת לגמרי הניעה אותה לשתף אחרים, סיבה חיובית לגמרי, אבל בעיני זה לא נושא לדיון.)

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י הצלחה;786379:
:confused::confused:
נכתב ע"י הצלחה;786349:
וכן ההוראה כיום, שמי שמתעסק לצרכי פרנסתו צריך להתחבר לאינטרנט מסונן, זאת ההוראה הגורפת.

אף פעם לא שמעתי רב שאמר שצריך להתחבר. אולי שמותר לצרכי פרנסה חסום אבל שצריך??????!
אני מכירה כמה גרפיקיאות שמאד מצליחות בעבודתם ב"ה ואין להם אפילו לא נתיב או אתרוג
בקיצור גולשות באינטרנט פתוח... (:
וברצינות - אין דבר כזה היום לשלוח עבודות בפקס או בדואר, תמו הימים.
חייבים מייל בשביל העבודה הזו כבסיס.
ורב לא צריך לומר להתחבר, העבודה היא זו ש'אומרת' את הצורך,
ורבנים מאשרים את הדרך הכי טובה לעשות זאת -
מצחיק לומר אחרת!
ותקווה - לא הייתי מתיימרת להכריע בשאלה רמה זו,
את כנראה כן. ):

וידאו פלוס

משתמש צעיר
אנשים מתחזקים, ובטוחני שיהודים שואלים רב לפני שעושים צעד דרסטי כזה!

אזהר במילותי, כדי שיבינו אותי נכון-
פרוג הוא כלי עזר עצום למעצבים חרדים, מקום מיוחד של עזרה וחסד , ושלוחות תודותי למנהלים המסורים ובפרט למקימי האתר. כמו שאמרו - אי של שפיות באינטרנט, אך שמעתי לא אחד ולא שתיים, שהרגישו תופעות התמכרות קשות לפרוג...
ומי אני שאדבר, אך גם בפרוג קצת נסחפנו - אני הקטנה שלחתי לא פעם ולא פעמיים הודעות להנהלה על הודעות לא רצויות, קבצים שהועלו... דיונים שונים ומשונים בנושאים שלא כאן המקום לפרטם, וד"ל.
היתה כאן תחרות כרזות, שעוררה רבים מאיתנו ונתנה לנו הרבה נקודות למחשבה. הרבה מהמשתמשים כאן עשו לעצמם חשבון נפש והגיעו למסקנות חיוביות-
אז למה לקרר את האמבטיה?!

blueberry

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ודאי שעדיף לעבוד ללא אינטרנט בכלל, אינטרנט מסונן הוא הרע במיעוטו.
ואם יש אפשרות לפרנסה בדרך אחרת כמובן שזו רק זכות.

credit

משתמש צעיר
אני לא רוצה לדון בנושא. רק להבהיר ולהזכיר לכם, הגולשים, להזהר בתגובותיכם כי בהינף מקלדת אתם יכולים להחטיא את המטרה, וחבל.
בנ"א עושה מעשה נאצל, ראוי להערכה-ודאי. מכאן ועד להחליט לכל אחד בענין רגיש שכזה - ממש לא. ינהג כל אחד כדעת רבותיו.

בהצלחה.

צל

משתמש צעיר
אז הנה ההוכחה שהפרסומות היו תועלתיות, אם נשים לב לתוצאות שגרמו. ואני לא התבלבלתי וכתבתי בלשון רבים תוצאות ולא תוצאה, כי לכל אחד זה הבעיר משהו בנשמה.
אני אישית הפחתי משמעותית את הישיבה מול האתר.
לא כולם יכולים לסגור אך כל אחד יכול לקדש עצמו גם במותר. ואם משתמשים בצורה הנכונה הדבר מגיע לייעודו.
אך נראה שכמו שאומרים על נושא הצניעות, שאם אנחנו מורידים עוד ס"מ שיהיה יותר ארוך וצנוע, בפריז או במקום אחר מישהו שם כיפה או זז ביהדות משהו.
ייתכן (וזו רק מחשבתי בעלמא) כי כעת נדרש מאיתנו החמרת יתר כדי שגם במקומות אחרים "ורחוקים"-תרתי משמע לא יגיעו לאיסור...
וכל אשכול שהוא לשם שמים הרי הוא בעז"ה מתקיים.
בהצלחה.

לדינה-זה מעורר ומרגש במיוחד.

bekki

משתמש מקצוען
דמעה אחר דמעה, כפשוטו...

אם על 'אזובי הקיר',אמר הברדיטשובר מה שאמר,
מה היה אומר עליה...

'וייתן לך אלוקים מטל השמיים..'

וייתן,ויוסיף
ויתן!!!

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
אקדים ואומר, שבניגוד לכל המגיבים כאן, אני שאלתי רב, דעת תורה, כיצד להגיב כאן באשכול לנוכח הדברים, ועשיתי כל אשר הורה לי.
עלינו להבין שלעת עתה חוץ ממורות וגננות ועוזרות בית, אין מקצועות בנמצא שלא צריכים חיבור אינטרנטי בצורה כזאת או אחרת.
אי לכך הורו הרבנים כיצד צריך לנהוג. גם הרב וואזנר שאמר בכנס האחרון שצריך להוציא את המחשב מהבית הוציא מכתב תיקון, לאלו העוסקים מהבית לצרכי פרנסה.
והוראת הרבנים היא לשאול שאלת רב, וכולנו יודעים שכמו ששואלים את הרב האם להכנס לעבודה, כך שואלים האם לצאת.
אם יגרם מצב שמי שיש לו אינטרנט מסונן הוא בדרגה נמוכה זה יהיה עוול לאלפי אנשים, האם אתם מעוניינים בכך?

נכתב ע"י הצלחה;786379:
:confused::confused:
נכתב ע"י prog;786349:
וכן ההוראה כיום, שמי שמתעסק לצרכי פרנסתו צריך להתחבר לאינטרנט מסונן, זאת ההוראה הגורפת.

אף פעם לא שמעתי רב שאמר שצריך להתחבר. אולי שמותר לצרכי פרנסה חסום אבל שצריך??????!
אני מכירה כמה גרפיקיאות שמאד מצליחות בעבודתם ב"ה ואין להם אפילו לא נתיב או אתרוג

מתוקף תפקידי וכעוסק בתחום כ 13 שנים האמיני לי שאני מכיר מאות או אלפי אנשי מקצוע, זכיתי להכיר אחת כזאת, שלמדה בפרוג קורס איור, דיברתי איתה והבנתי ממנה כמה שזה מסורבל, קשה ולא מציאותי.. אין כאן מקום לויכוח על כך.

נכתב ע"י שיררי;786393:
פרוג הוא אתר שיש בו הרבה חסד ועזרה לזולת! אנחנו מערכים מאד ומודים לכם על שנתתם לנו את האפשרות להעזר בבעלי ניסיון אחרים.

אבל זה לא סותר מה שכתבו שגם פה יש סכנות. היתה לי תקרית מאד לא נעימה כאן עם ההודעות האישיות(והמנהלים יודעים למה אני מתכוונת).
לעניות דעתי אם לא היו מאפשרים את ההודועת אישיות או אם היה פרוג לנשים ופרוג לגברים זה היה הכי טוב! והכי כשר! כבר דיברו כאן שיש כאלו שהתמכרו לפרוג והרבה פעמים ההודעות גולשות הרבה מעבר למקצוע...

לא באתי לפגוע אני באמת מודה, לי עזר ועוזר מאד פרוג, רק להאיר עיניים אולי כמה שינויים ישפרו את אתרנו החביב.
ושוב תודה..
בפרוג יש אלפי גולשים, ואני אישית בקשר עם הרב מרדכי בלוי שליט"א ומתייעץ עמו הרבה מאד פעמים איך להגיב על כל דבר.

ולנושא ההודעות האישית:
ההודעות הפרטיות נועדו לצורך יצירת קשרים עסקיים בין הגולשים. כולם כאן יודעים, וזה גם כתוב בעמוד ההודעות האישיות, שההנהלה מידי פעם עוברת על ההודעות, אני רק יכול לספר שמרבית ההודעות הינן אכן עסקיות, ולו הייתם יודעים איזה פעילות עסקית ענפה וברוכה יש בערוץ האישי...
יצויין כי מכיון גולשים כאן רשומים עם פרטים מלאים, וכן מתוקף הידיעה כי התכתובת פתוחה להנהלת האתר, תוכן ההודעות כמעט כולו - ענייני ומוסיף המון ברכה וסיוע לאנשים כאן.
לגבי גברים ונשים, ונהפוך הוא! זה הכלי היחיד בו יכולים ליצור קשרים עסקיים נטו בין גברים ונשים מאותו התחום וזהו דבר מבורך.
אגב על נושא ההודעות האישיות ישבתי מספר פגישות ארוכות והסברתי את הדברים לרב מ.בלוי שליט"א.

לגבי ההתמכרות... אנשים שעובדים מול מחשב צריכים את העזרה והסיוע וכו' מטבע הדברים ומהצורך להתאוורר מעבודות המחשב נוצר מצב של התמכרות, אבל לא האתר אשם בכך כי אם ניהול ותכנון הזמן שלהם. ואם יסגרו להם את האינטרנט, אז הם יבלו את הזמן בשיחות טלפון וכו' בין עבודה לעבודה או לפני העבודות בכלל. זה בדוק.

נכתב ע"י תקוה;786399:
וסתם שאלה.
מה שבאמת מטריד אותנו :ילד של מי יצא גדול הדור?
של מי שגולשת באינטרנט-לצרכי עבודה? או של הגננת או המורה?

לא נראה לי שיש לזה בכלל תשובה. הלא כן?
חד וחלק!! ילד של מי שגולשת לצרכי עבודה באינטרנט מסונן יצא גדול הדור בדיוק כמו ילד של גננת ומורה, שתיהן עבדו למחייתן - שתיהן עשו מה הן צריכות.

נכתב ע"י Mirik;786400:
כאמא לילדים אני מחזקת את ידי דינה!
כי גם אני מרגישה שאין מקום לאינטרנט בבית!
גם אם הוא חסום, הוא גוזל זמן, והילדים רואים אותנו תקועים מול המסך המהבהב... כי בדיוק היינו צריכים לשלוח קובץ מתוקן לדפוס על חשבון הזמן שאמור להיות שלהם... וגם כי בית בלי אינטרנט, לדעתי יש בו יותר מקום לברכה.

לא הייתי נוטשת את המקצוע, כי אני מרגישה שאם יש לי את הכישרון, אז צריך לנצל אותו לדברים טובים ולצרכי פרנסה. אבל כן הייתי רוצה גם להוציא אינטרנט מהבית!
1. העבודה מהבית הינה לא קלה, זה לא קשור לדת, אלא לעסק המעורבב בבית.
2. בית ללא אינטרנט לא יותר מבורך מבית שיש בו אינטרנט מסונן לחלוטין לצרכי פרנסה.
3. להוציא את האינטרנט למשרד זה אומר עלויות נוספות, וזה לא אחראי לעשות את זה ללא יעוץ עסקי נכון. ואם זה אפשרי מבחינה עסקית, אז זה כדאי גם ברמת התדמית מול הלקוחות. :)

נכתב ע"י וידאו פלוס;786409:
אנשים מתחזקים, ובטוחני שיהודים שואלים רב לפני שעושים צעד דרסטי כזה!

אזהר במילותי, כדי שיבינו אותי נכון-
פרוג הוא כלי עזר עצום למעצבים חרדים, מקום מיוחד של עזרה וחסד , ושלוחות תודותי למנהלים המסורים ובפרט למקימי האתר. כמו שאמרו - אי של שפיות באינטרנט, אך שמעתי לא אחד ולא שתיים, שהרגישו תופעות התמכרות קשות לפרוג...
ומי אני שאדבר, אך גם בפרוג קצת נסחפנו - אני הקטנה שלחתי לא פעם ולא פעמיים הודעות להנהלה על הודעות לא רצויות, קבצים שהועלו... דיונים שונים ומשונים בנושאים שלא כאן המקום לפרטם, וד"ל.
היתה כאן תחרות כרזות, שעוררה רבים מאיתנו ונתנה לנו הרבה נקודות למחשבה. הרבה מהמשתמשים כאן עשו לעצמם חשבון נפש והגיעו למסקנות חיוביות-
אז למה לקרר את האמבטיה?!

לגבי התמכרות כבר כתבתי מקודם, זה ענין של ניהול ותכנון זמן נכון בשעות העבודה.
לגבי ההודעות בפרוג: אני לא חושב שיש מקום בעולם שמתייחסים במהירות כה רבה לדיווח על הודעות חורגות. גם החריגות כאן נדיר שזה משהו מאד דרסטי וד"ל.
התועלת שפרוג מביאה לגולשים (כן גם תועלת רוחנית לצד התועלת העסקית) היא רבה.

לגבי קירור האמבטיה, אפשר להסתכל ממבט אחר לגמרי על הענין, יש הרבה אנשים שקיבלו הוראה להתחבר לסינון של נתיב, ופתאום מגיע מישהו ואומר שמה שהרבנים אומרים זה לא טוב.. וצריך להתנתק בכלל ולעזוב את המקצוע - זה לא רק קירור אמבטיה אלא חוסר אחריות.

נכתב ע"י blueberry;786410:
ודאי שעדיף לעבוד ללא אינטרנט בכלל, אינטרנט מסונן הוא הרע במיעוטו.
ואם יש אפשרות לפרנסה בדרך אחרת כמובן שזו רק זכות.

אפשרויות לעבודה לפרנסה בדרך אחרת בשנת 2012
מורה
גננת
עוזרת בית

נכתב ע"י credit;786415:
אני לא רוצה לדון בנושא. רק להבהיר ולהזכיר לכם, הגולשים, להזהר בתגובותיכם כי בהינף מקלדת אתם יכולים להחטיא את המטרה, וחבל.
בנ"א עושה מעשה נאצל, ראוי להערכה-ודאי. מכאן ועד להחליט לכל אחד בענין רגיש שכזה - ממש לא. ינהג כל אחד כדעת רבותיו.

בהצלחה.

נכתב ע"י אז מה;786438:
טעות מרה מאד.
ויכוח ישן מאד, אבל את מוזמנת אלי למשרד אפתח לך מחשב עם נתיב המותקן באופן נורמלי, בתור גולש סטנדרטי - אני מוכן לשלם לך כמה שתרצי אם תצליחי להכשיל אותי במשהו.
היו לי ויכוחים עם סטודנטים על כך, ולא הצליחו.
די כבר עם כל ההשמצות הללו, אנשים חושבים שהם יותר חכמים אם ימצמצו בעיניהם ויגידו כמה זה מסוכן נתיב.
תביאו נתונים אונתולוגיים ולא סתם לזרוק אמירות כמו גם נתיב מסוכן.

וזאת למודעי, התגובות שלי באתר לאחר התייעצות עם הרב מרדכי בלוי שליט"א יו"ר משמרת הקודש והחינוך שע"י בית הדין בני ברק

נס ופלא

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
יישר כוח!
לו יכולתי הייתי מצלצל אלף אלפי פעמים.
ראו כמה אחראי ומסור מי שמניע את החוטים כאן באתר.
הוא הלך ושאל על כל התמיהות והדילמות שהועלו כאן באשכול. וענה עליהם. עם אחריות ונשיאה בעול.
אשריך רבי חיים! אשריך!

ומכיר אני כמה מכאן שאחרי שקראו את התגובות הנלהבות לפותחת האשכול רצו אף הם לעשות כמוה ולזכות בכל הברכות הנאמרות כאן. וכמעט שעשו דין לעצמם."נישאר ללא פרנסה? אנו מאמינים שה' לא יעזבנו..." עד שהגיע ר' חיים והעמידן על אחת...

chani2006

משתמש מקצוען
נכתב ע"י prog;786472:
אפשרויות לעבודה לפרנסה בדרך אחרת בשנת 2012
מורה
גננת
עוזרת בית

וגם זה כבר לא מדוייק.

משרד החינוך החל בהפעלת "תכנית התקשוב הלאומית" בבתי הספר.
במסגרת הפרוייקט יהפכו בתי הספר למתוקשבים הן בתחום המינהלי והן בתחום הפדגוגי.
בכל הכיתות יותקנו מקרנים, וכל מורה יקבל מחשב נייד.
בצורה כזו יוכלו (או יאלצו...) המורים להשתמש בחומרים ממוחשבים במהלך השיעורים-
סרטונים, תרגולים אינטראקטיביים, מצגות להבהרה ולהמחשה ועוד.
המורים יוכלו לשגר לתלמידים משימות לימודיות ולעקוב אחר ביצוען, ולנהל פעילות כיתתית אינטראקטיבית גם בשעות שאחר הלימודים ובחופשים.
כמו כן יידרשו המורים לנהל מערכת דיווח שוטף באופן ממוחשב- ציונים, הערכות משמעת, העדרויות וכו'.

כמובן שבתיה"ס של החנ"ע עדיין לא סופחו לפרוייקט, ואולי גם לא יסופחו.

לעומת זאת, בתי הספר של רשת "מעיין החינוך התורני" ושל רשת "שובו" עומדים להצטרף לפרוייקט. (ודאי נתקלו חלקכם במודעות רחוב שנתלו בערב חג השבועות ושזעקו נגד הנושא.)

אני מניחה שהמהלך מתבצע באופן מושכל, וכפי שהבנתי, לא תידרשנה המורות להתחבר לאינטרנט ממש, אלא רק ל"ענן" שיכיל את חומרי הלמידה.

אבל למעשה, אין ספק שפרויקט התקשוב עתיד לחשוף מאות רבות של מורות לשימוש פעיל במחשב בכלל ולאינטרנט בפרט. הן, סוף כל סוף, אין גבול לכמות החומרים הקיימת ברשת שעשויה להקל ולייעל את עבודתם של המורים (ע"ע פורום "חדר מורים"), וברגע שנפתח הפתח, לא יהיה אפשר לעצור את הגלגל.

אז שנת 2012 כבר לא מהווה פתרון ככל שמדובר במורות.

יחי עוזרות הבית!

נס ופלא

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
גם בחינוך העצמאי דורשים מהמורות ומנהלותיהן להוריד תוכניות לימוד ועוד תוספים.... ולהיות מעודכנים בשינויים.
ובכלל טפסי משרד החינוך כדי להתחיל בעבודה צריך להוריד רק מהאתר שלהם.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
הי, אני מורה לחינוך לשוני וכל השתלמות או מפגש מחלקים רשימת אתרים ושולחים במייל לינקים בלי סוף לאתרי לימוד.

ואני מורה בבית יעקב.

נחל

משתמש מקצוען
נכתב ע"י prog;786472:

חד וחלק!! ילד של מי שגולשת לצרכי עבודה באינטרנט מסונן יצא גדול הדור בדיוק כמו ילד של גננת ומורה, שתיהן עבדו למחייתן - שתיהן עשו מה הן צריכות.

אכן.
ורק בסוגרים - לא נכון לחנך ילד כדי שיהיה 'גדול הדור', הוא צריך לעבוד את השם בכלים שלו, ולהגיע לאן שהשם רוצה שהוא יגיע. זו גישה שעלולה להזיק מאד בחינוך הילדים, ושמעתי את זה בשם רבנים גדולים.

באשר להודעות כאן בפורום, דומני שנצרכת שימת לב שלא תהיה כאן נימה אישית בהודעות פרגון הדדיות בין ניקים. יש כאן לפעמים דברים צורמים מאד מבחינת צניעות.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
פרוג, לא קראתי את כל מה שכתבת [חוסר זמן] אם כי על פניו זה נראה מאד מענין ונכון, לפחות ההתחלה.

אני רוצה רק להעיר, שהפורום הוא לא פורום שבא לתת מענה הילכתי לאנשים שלא יודעים מה מותר להם ומה אסור. אני חושבת חיים שלמרות שאתה צודק, יכול להיות שמה שהרב שלך מתיר, רב של מישהו אחר יאסור.

לכן לדעתי לא כדאי בכלל להכנס לשאלות הילכתיות ולא כדאי לך לקחת אחראיות לגלישה/אי גלישה של אף אחד באינטרנט. אני אומרת את זה לטובתך חיים.

פה צריך לנהוג במקצועיות ושכל אחד ילך לפי רבותיו.

כל הדיונים פה בכלל מיותרים. מישהי החליטה לצאת מהנט וזה ראוי להערכה, אבל אין בזה משום פסק לגבי אף אחד אחר.

יש לי כל כך הרבה מה להגיד פה, אבל אין לי חשק לקבל על הראש מכתבים נוסח "את מקררת" כי אם יש משהו שאני מאד לא רוצה לעשות זה לקרר מישהו. להיפך. יש לי ענין לחזק ולקרב. אבל יש משהו מאד תוקפני וכפייתי בסוג האשכולות האלה שלפעמים מקומם אותי. זה מזכיר לי את האשכול ההוא על הפייסבוק.

זה פה סך הכל פורום לגרפיקה. מי שמתאים לו שיכתוב פה ומי שלא לא חייב. לא צריך לבוא מנקודה דתית בכלל. אחרת זה הופך את הפורום הזה מפורום מקצועי גרידא, לפורום חברתי ואז מה ההבדל בינו לבין פייסבוק?

הקיצר, יותר טוב שאשתוק ולא אעצבן אף אחד, אבל הפולמוסים פה מיותרים. כולנו ילדים גדולים פה ואף אחד לא בתפקיד משגיח רוחני וכדאי מאד פשוט במקום לשפוך פה דיו, לקבל על עצמנו לעשות מלאכתנו נאמנה, שזו גם דרגה גבוהה להגיע אליה ולקוות שהקב"ה ימציא לנו פרנסה בנחת ולהתפלל אליו שהפרנסה תבוא אולי ממקור אחר.

רק לא לכפות מילולית על אף אחד לוותר על פרנסה שיכולה לפרנס משפחה של תלמידי חכמים כי זו אחריות שלא הייתי ממליצה לאף אחד לנכס לעצמו.

ועכשיו אמשיך לקרוא את מה שחיים כתב ברוב טובו

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י גינגית;786517:
זה פה סך הכל פורום לגרפיקה. מי שמתאים לו שיכתוב פה ומי שלא לא חייב. לא צריך לבוא מנקודה דתית בכלל. אחרת זה הופך את הפורום הזה מפורום מקצועי גרידא, לפורום חברתי ואז מה ההבדל בינו לבין פייסבוק?

לא מסכימה אתך.
לומר זה בסה"כ פורום לגרפיקה ולא צריך לבוא מנקודה דתית -
מבטל את כל משמעות הפורום הזה בכלל.
ואת ההבדל בינו לבין פייסבוק - היש צורך אמיתי להסביר?:confused:

שיררי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י chani2006;786491:
וגם זה כבר לא מדוייק.

משרד החינוך החל בהפעלת "תכנית התקשוב הלאומית" בבתי הספר.
במסגרת הפרוייקט יהפכו בתי הספר למתוקשבים הן בתחום המינהלי והן בתחום הפדגוגי.
בכל הכיתות יותקנו מקרנים, וכל מורה יקבל מחשב נייד.
בצורה כזו יוכלו (או יאלצו...) המורים להשתמש בחומרים ממוחשבים במהלך השיעורים-
סרטונים, תרגולים אינטראקטיביים, מצגות להבהרה ולהמחשה ועוד.
המורים יוכלו לשגר לתלמידים משימות לימודיות ולעקוב אחר ביצוען, ולנהל פעילות כיתתית אינטראקטיבית גם בשעות שאחר הלימודים ובחופשים.
כמו כן יידרשו המורים לנהל מערכת דיווח שוטף באופן ממוחשב- ציונים, הערכות משמעת, העדרויות וכו'.

כמובן שבתיה"ס של החנ"ע עדיין לא סופחו לפרוייקט, ואולי גם לא יסופחו.

לעומת זאת, בתי הספר של רשת "מעיין החינוך התורני" ושל רשת "שובו" עומדים להצטרף לפרוייקט. (ודאי נתקלו חלקכם במודעות רחוב שנתלו בערב חג השבועות ושזעקו נגד הנושא.)

אני מניחה שהמהלך מתבצע באופן מושכל, וכפי שהבנתי, לא תידרשנה המורות להתחבר לאינטרנט ממש, אלא רק ל"ענן" שיכיל את חומרי הלמידה.

אבל למעשה, אין ספק שפרויקט התקשוב עתיד לחשוף מאות רבות של מורות לשימוש פעיל במחשב בכלל ולאינטרנט בפרט. הן, סוף כל סוף, אין גבול לכמות החומרים הקיימת ברשת שעשויה להקל ולייעל את עבודתם של המורים (ע"ע פורום "חדר מורים"), וברגע שנפתח הפתח, לא יהיה אפשר לעצור את הגלגל.

אז שנת 2012 כבר לא מהווה פתרון ככל שמדובר במורות.

יחי עוזרות הבית!

סתם כדי שתדעו בחו"ל איפה שאני גרה כבר עובדים עם זה בבתי ספר היוקרתיים, הממשלה נתנה לכל ילד במתנה מחשב נייד והמורים כותבים על מסך דיגיטלי ושולחים את העבודות לתלמידים. נח לא? (אבל התלמידים יכולים גם הם לכתוב על הלוח עם העיפרון הדיגיטלי;) וזה הביא לבעיות משמעת..)

תודה רבה רב חיים דיקמן על ההתייחסות להודעה שלי, אני מסכמת שבכל דבר (גם בפרוג)יש לנו את הבחירה לטוב ולרע ובחרת בחיים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה