לספר לכם, או לא?

• פותח הנושא Deena
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

מר נחמיאס

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לי יש (בבית) אתרוג מהודר לכל הדעות, בלי חכמות ועקיפות, ויש לי בזה גם (אפשרות ל)טלוויזיה בשידור חי 24/7.

יערי

משתמש מקצוען
אחרי כל כך הרבה דעות והודעות כבר אין כח לשמוע דעה של אדם נוסף, אבל למי שבכל זאת הצליח להחזיק מעמד ולקרוא 8 עמודים לא נורא אם יקרא עוד הודעה אחת.
לדעתי גם הפורשת צודקת וגם חיים צודק, ואם תשאלוני היתכן, התשובה היא שאף אתם צודקים.
ולעניננו, אני מרשה לעצמי לשער שהפורשת הנכבדה לפני שפרשה חשבה על איזה כיוון מסוים ושונה מהעבודה שהיא עבדה בה עד היום, וככל הנראה הכיוון הזה הוא די רציני, ובכל זאת היא ראויה להערכה רבה על כך שהיא עזבה עבודה בלי לדעת בבירור שיש לה עבודה אחרת.

יש מושג של בטחון והשתדלות שצריך לדעת מה הגבול הדק ביניהם, ורק מי שהוא חזק מאד מאד בבטחון יכול להגיע אפילו לדרגה שישב בביתו ולא יעשה כלום ותהיה לו פרנסה, אלא מאי שרובינו לא כאלו בעלי דרגה, ולכן אם אין איזה כיוון ריאלי של עבודה אחרת כל זמן שיש אופציה של אינטרנט מסונן היטב ולהעמיד גדרים של לעבוד כמה שפחות ליד הילדים וכמה שפחות להתמכר, לכאורה אדם לא יכול להשליך את עצמו למים, ועל זה דיבר חיים. אבל ברור שמי שיש לו אפשרות של עבודה אחרת הרי זו מעלה גדולה לא להזדקק כלל ל'חסדי המחשב'.

ותרשו לי להוסיף נקודה נוספת, אני ממש מקנא בפורשת הנכבדה לא על עצם הצעד שהיא עשתה אלא על הסוי'ץ שהיא עשתה לרבים מאיתנו במוח. היו כרזות משכנעות מאד, היה את הכינוס הגדול, בקיצער הרבה מאד התעוררות, וכל אחד חשב לעצמו להציב גדרים (וכמובן לחסום אם עדיין לא חסומים), בהודעה שלה היא בעצם לקחה את הדברים ויישמה אותם בצורה הכי קיצונית שיש, ובכך היא הוכיחה שאפילו כזה רחוק אפשר ללכת, אז מה זה כבר לחסום את הנט או להציב גדרים וכדומה, ועל כך שכרה מובטח. ונאלצתי להבהיר זאת על מנת שהאמבטיה לא תתקרר בעקבות דבריו של חיים, כי בפירוש הוא לא התכוון לקרר את המעשה הספציפי של הפורשת אלא להעמיד אותם במסגרת הראויה.

נ.ב. אני לא מכיר את חיים אישית, אבל מאד מאד התפעלתי מההודעה שלו שניכר ממנה שהוא עושה הרבה מאד לשמור על הגדרים והסייגים בפרוג בכלל ובפורום בכלל, מה שלצערינו לא כל כך פשוט בדורינו.

יערי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מר נחמיאס;786570:
לי יש (בבית) אתרוג מהודר לכל הדעות, בלי חכמות ועקיפות, ויש לי בזה גם (אפשרות ל)טלוויזיה בשידור חי 24/7.
גם בנתיב לצערי, לא יודע למה לא טיפלו בזה עדיין.

Deena

משתמש פעיל
[FONT=&quot]הבטחתי שאספר, אז הנה.[/FONT]
[FONT=&quot]ראשית, אין לי עניין להיגרר לדיונים על מה נכון ומה לא נכון - לא זו היתה כוונתי מלכתחילה - אך כיון שבכל אופן התגובות הופנו אלי כפותחת האשכול, ברצוני להבהיר 2 נקודות.
[/FONT]
א. [FONT=&quot]סיפרתי לכם מה אני החלטתי לעשות. אין בזה שלילת מה שאחרים עושים, חלילה. אנו יודעים כי ישנן דרכים רבות בעבודת ה', וכן, יש דבר כזה, כמה דרכים שכולן צודקות, העיקר שיכוון ליבו לאביו שבשמיים, ומעשיו לדברי רבותיו, ואז לא יוכל להיכשל.[/FONT]
[FONT=&quot]ב. [/FONT][FONT=&quot]הדבר היחיד שאני מתחרטת עליו הוא שעלה דיון על 'פרוג'. יש לי הכרת הטוב עצומה לפרוג, ואני גם מאמינה שישנם הרבה חסומי-נתיב כאן שלא היו יכולים להסתדר בלי אינטרנט פתוח, לולי פרוג שהפך זאת לאפשרות עבור הגרפיקאי החרדי. זו זכות עצומה שמקימי ומנהלי פרוג יכולים להתהדר בה.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]הדברים הבאים נכתבו, כפי שהבטחתי מוקדם יותר, כתגובה מרוכזת לכל השאלות שהופנו אלי הן בפורום, הן ב"אישי". אבל אני כותבת בכנות, ומקוה שכל אלו שהתעניינו באמת לשמוע, יקחו מתוך הדברים את מה שיסייע להם, בכל כיוון טוב בו יבחרו.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]איך זה התחיל [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]זה התחיל כבר מזמן – בדיוק כמו שכה רבים מכם כותבים. האינטרנט, על חסימותיו השונות, המוצלחות יותר ופחות, התנחל אצלי בבית יותר ויותר, ואי הנוחות גברה. כמובן ששאלנו שאלת רב, והרבי שלנו שליט"א הורה לנו להכניס את האינטרנט הביתה לצורך הפרנסה. לאחר כמה שנים, כשכבר היו לנו כמה זאטוטים והתחלנו לחשוב על עתידם (וכשראיתי שמכל החסימות שהתקנתי, עדיין יש לי בעיות עם מה שנכנס לי הביתה – גם אם זה לא "טרף" לחלוטין], שוב שאלנו את הרבי שלנו, ושוב הוא הורה לנו להשאיר, בינתיים, את האינטרנט בשביל הפרנסה. וכך עשינו, עם אי נוחות גוברת אך בידיעה שהכל נעשה בהוראת רבינו, ולכן לא ניכשל. עם זאת, אני מודה – ויודעת שאין פה כמעט אדם שלא ידע על מה אני מדברת – שגם עם כל ה"חסימות" ועם כל הכבוד לכך שהלכלוך ה"כבד" נשאר בחוץ, עדיין היה משהו באינרטנט ש"לכלך" לי את הבית. מקריאת דעתם של אנשים אליהם לא היינו מתקרבים בחיי היום=-יום, ועד לינקים לבדיחות וסרטונים שלא נותנים כלום חוץ משריפת זמן וטמטום הלב, ועד לקירור איטי של הרגישויות הדקות שלנו.... אני זוכרת פעם אחת שעמדתי בקבר רחל, ובין שאר הבקשות, עלתה לי בקשה "להצליח להיפטר מהאינטרנט" – ועוד הבקשה על דל שפתי, לא יכולתי לבטא אותה, מרוב שזה היה פשוט הזוי... להיפטר מהאינטרנט? מה בדיוק אני מבקשת, הרי זה לא אפשרי בכלל, בכלל, בכלל.... ובכל אופן הכרחתי את עצמי לומר את המילים – איך אפשר לבקש כזה דבר, אני לא יודעת – אבל אתן לה' "להסתדר עם זה".[/FONT]
[FONT=&quot]אז כמו רוב הציבור כאן, גם אני לא אהבתי את המצב, אך ידעתי שאין ברירה אחרת, עד שהגיעה האסיפה הגדולה.[/FONT]
[FONT=&quot]גם אני – כמו רבים אחרים – הייתי בטוחה שאני יודעת בדיוק על מה יהיה מדובר באסיפה. כמו כן, היה ברור לי שלא מדובר עלי, כי אני בסה"כ מסתדרת היטב עם האינטרנט, חסומה לאתרים לא כשרים, נזהרת במה שאני עושה/רואה באינטרנט, ובסה"כ עושה רק מה שאני חייבת עבור העבודה (וזה כלל גם שיטוטים באייסטוק וכו'). המילים שנאמרו באסיפה הדהימו אותי. אני חושבת שעל כל אחד ואחד לשמוע מה שנאמר שם. גם אם לא יגיע להחלטות מרחיקות-לכת כמוני, הדברים מחזקים בצורה שאי אפשר לדמיין אם לא שומעים קודם לכן ויכולים לסייע כשמירה גדולה נגד נזקי האינטרנט.[/FONT]
[FONT=&quot]קודם כל, התחילו (וחבל שאיני זוכרת את שם הרב) בתיאור, למי מיועד הכנס. הרב זעק ואמר – "יש מכם כאן שחושבים, 'בוודאי שצריך את הכנס הזה, זה חשוב, עם ישראל מידרדר... אבל אני, ב"ה אינני זקוק לכך, אני לא עושה שום דבר לא בסדר...' – לא, אליך בדיוק אנחנו מדברים!! אנחנו לא מדברים כאן על מי שחוטא או נכשל באינטרנט – זה ודאי שאסור, עליו אנחנו אפילו לא מדברים – אנחנו מדברים בדיוק עליך, כמי שלא עושה מה שנראה כ'לא בסדר'![/FONT]
[FONT=&quot]היו שם עוד דברים רבים, שקטנה היריעה מלתאר. היה את הרב ווקסמן שדיבר בצורה חזקה מאד, היה את הרב דון סגל שבכה ובכה ללא שליטה. היו רבנים ומרצים ומעמד קבלת התורה כפשוטו. נכון, הכנס נסוב על דיבורים כיצד ניתן לחסום את האינטרנט – לעבוד עם הקיים – אך כולם הבהירו חד משמעית שזה בדיעבד, בלית ברירה. כולם, אכן, חזרו ואמרו שהם מבינים שהאינטרנט כאן ולתמיד, ולכן עמ"י צריך כעת למצוא פתרונות כיצד להתמודד עם זה - - אבל אי אפשר לציין זאת בלי להזכיר את הדברים העצומים שאמרו גם על כך שיש, כן, יש גם "שבט לוי"!!! אפשר להמשיך עם האינטרנט ולהיות בסדר גמור. כל אדם שלוקח את דברי ה"גדולים" אל ליבו ופועל כפי שאמרו – עושה "ככל אשר יורוך" ויודע שהוא פועל על פי דעת תורה. אבל אפשר גם לשאוף לעשות יותר מכך!! לא חייבים. אפשר.[/FONT]
[FONT=&quot]ובכן – בלי לשלול חלילה אף אחד שפועל על פי דעת הרבנים ולפי ההנחיות שניתנו – אני, באופן אישי, יצאתי עם רצון בוער לעשות אף יותר מזה, להיות מאותו "שבט לוי" שעשה אף יותר. לעשות מעשה של מסירות נפש – שנכון, איננו מוכרח – אך ודאי וודאי רצוי לפניו ית'.....[/FONT]
[FONT=&quot]כמובן שלא עשינו שום דבר בלי לשאול את הרבי שלנו.[/FONT]
[FONT=&quot]כתבנו שוב מכתב, בו כתבנו בערך כך – שיש לי פרנסה מצוינת, נוחה וכו', אך שאין לי אפשרות להמשיך בה בלי האינטרנט. רצוננו העז להוציא את האינטרנט וגם את המחשב מהבית, למרות שבכך אני מפסידה את מקור פרנסתי – אך אנחנו מרגישים שמדובר במסירות נפש ורוצים לעשות זאת עבור חינוך ילדינו. כתבנו גם שחשבנו על אפשרויות אחרות, כגון להוציא את המחשב מהבית למשרד קטן בחוץ, או להשאיר את המחשב בבית אך בלי אינטרנט (לעבודות מזדמנות אחרות) – אך אנחנו מעדיפים שלא, מכיון וזה יכול להוות פתח לאינטרנט לחזור עם הזמן.[/FONT]
[FONT=&quot]אין לי את המכתב מולי, אך זה היה בערך מה שכתבנו.[/FONT]
[FONT=&quot]הרבי קרא את המכתב בעיון ואמר – לא להוציא את המחשב, כן להוציא את האינטרנט.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]מה הלאה...[/FONT]
[FONT=&quot]אין לי כל כך מה לעשות כעת עם מחשב בלבד, אך אני רואה את דברי הרבי כברכה ונתינת כיוון כלשהו להמשך.[/FONT]
[FONT=&quot]מידי פעם, אני עוסקת גם קצת בתרגומים או כתיבה באנגלית למוסדות ועסקים. זה לא הרבה – כגרפיקאית, לא בזה התמקדתי - אבל זה משהו להתחיל איתו. יתכן ואנסה לבנות לעצמי עסק של תרגום או כתיבה. יתכן גם ואפנה לתחום של עימוד (אאלץ ללכת ללמוד את זה באופן יסודי כי הידע שלי בתחום הזה מוגבל לסוג העבודות שעסקתי בהן כמו מגזינים וכו') – אולי אתפתח לכיוון מסוים, כמו ספרי קודש. אולי נתחיל לעבור על המודעות בעיתון ולחשוב על כיוון לגמרי שונה... אני עדיין לא יודעת, אבל כן – אני סמוכה ובטוחה שיהיה בסדר. [/FONT]
[FONT=&quot]ות'אמת? הסיבה היחידה שאני יכולה לעשות זאת, היא כי אני אהיה רגועה גם אם ל"בסדר" יהיו בסוף פירושים קצת פחות ברורים. אני מוכנה בהחלט להתמודד עם הפרנסה על מנת לעשות את הצעד הזה, שאין לי צל של ספק שיתרום לחינוכם של ילדי. בלי לקפוץ למסקנות שמי שלא עושה בדיוק כמוני – ילדיו לא יהיו מחונכים (נו, באמת...) – עדיין כמדומני שמשתתפי הפורום גדלו על אותם ערכים כמוני – שיש מותר, ויש יותר. ויש קורבנות נדבה.[/FONT]
[FONT=&quot]יש לחנך את הילדים ולעשות כמו שצריך, ויש גם דברים שונים שאפשר לעשות עבור החינוך שלהם, גם אם לא חייבים. [/FONT]
[FONT=&quot]אבל אני עוצרת כאן –נראה לי שכל אחד יודע ממילא במה הוא באמת מאמין.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]אני גם רוצה להודות שוב למנהלי פרוג. הדיון שהתחיל כהודעת פרידה, הפך לאשכול סוער שיכל בקלות להינעל על ידי המנהלים. והם לא עשו זאת – הם נתנו לכל אחד את הבמה לומר את שלו, גם אם דעתם שונה מאד, וגם אם לכאורה הנושא רגיש לפורום. על כך אני מודה.[/FONT]
[FONT=&quot]ברוח אותה דמוקרטיות – אני רוצה שוב להתחנן לאלו שכן הושפעו מדברי ומדברי הבאים אחרי – אנא, אל "תתקררו". אני ממש לא אומרת שעליכם לעזוב את האינטרנט מחר – ההחלטה שלי היתה מאד אישית. אבל להתחזק בנושא תמיד אפשר – כל אחד כפי יכולתו. [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]נ.ב. למי שעדיין מודאגת מהמצב הירוק שלי, יש לי עוד כמה ימים לקרוא את התגובות - עלי לסגור קודם כל כמה עבודות פתוחות של לקוחות. הם בוודאי לא אשמים שהתחשק לי פתאום לעשות קפיצת ראש...[/FONT]

Deena

משתמש פעיל
עוד כמה דברים ששכחתי לציין -
יש כאן הרבה גרפיקאים שמסתדרים בלי אינטרנט בכלל. אני באמת ובתמים מקנאה בכם.
אני גם מכירה את עצמי (כבר אמרתי שההחלטה שלי היתה אישית לחלוטין?...) - לו הייתי מתחילה כך, ניחא. אבל כעת אני כבר עמוק, עמוק בתחום. ואני מכירה את האינטרנט ככף ידי (בעצם, כנראה שאף יותר). לי אישית - כבר אין אפשרות לחזור לכך. זה פשוט לא יחזיק מעמד. האינטרנט היה לי מידי נוח, ואם אעשה לי "רק" גדרים - יש סיכון גדול בהחלט שהם לאט לאט ינשרו, כי אני "רק" אצטרך את האתר הזה ו"רק" את האתר הזה... אגב, מיד אחרי שהודעתי ללקוחותי את החלטתי, קיבלתי לפחות 2 הצעות עבודה מפתות, הכוללות רוב רובה של העבודה ללא אינטרנט ורק "מעט" ורק "מאד מאד חסום" ו"מידי פעם".... זה היה מפתה, וזה זרק אותי היישר לתוך המערבולת של ההחלטות.. ואז ראיתי עד כמה ההחלטה להתנתק לגמרי מכל העסק, היתה משחררת באמת. בשבילי כעת, האפשרות "לחתוך" בפעם אחת מכאיבה, קלה יותר מאשר להישאר קצת מחוברת (עם חסימות כאלו ואחרות) ולהמשיך את ההתמודדות כל ימי חיי.
איש איש ומה שמתאים לו...

וכתגובה על עוד משהו שכתבו כאן -
מה שהאסיפה הזו בעצם עשתה לי, היא להבהיר את ה"חיה הטורפת" שבאינטרנט. באסיפה תיארו כיצד ניתן ויש לקשור אותה ולכבול אותה כדי שלא תזיק. אבל אני אישית - מעדיפה שלא תהיה לי שום חיה רעה בבית, גם לא בכלוב.
לחילופין, אלגוריה אחרת שנתנה מישהי - לו הייתי יודעת שיש משקה מסוים הגורם ל"מחלה" - הייתי מכניסה אותו הביתה? אפשר להכניסו לארון הכי גבוה ולנעול חזק, ואז באמת בעז"ה לא יקרה כלום. אבל אני אישית - לא רוצה לראות דבר כזה בבית בכלל...

זה מה שהאסיפה עשתה לי, ולעוד רבים כמוני. הבהירה לי בצורה החזקה ביותר, מהו באמת האינטרנט הנורא הזה.

והנה וידיאו של האסיפה (אנגלית ואידיש):
http://www.studiosevent.com/newscenter/?id=poshny_tagddcf5

C H A N Y

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י שיררי;786393:
או אם היה פרוג לנשים ופרוג לגברים זה היה הכי טוב! ושוב תודה..
יש לי גם שם לסניף החדש :פרוגית.
; )

[וברצינות,תחשבי גם בהגיון ותביני שזה לא בר ביצוע ,הרי כמו שלא יודעים אם הניק הוא באמת גרפיקאי לא יכולים לוודא אם הוא גבר או אישה]

ואני חייבת להוסיף דינה,שאני מצדיעה לך!!!
בסתר ליבי הייתי רוצה גם להיות כזו חזקה ולאוו דווקא בנושא הזה,אלא לעוד מלא דברים בחיים ,לעשות משהו נגד הרצון [ועוד נגד דעת קהל ]רק בשביל טוב-זה שיפשוף ונסיון קשה שרק מתחשלים ממנו.
אשרייך!

אייטש די

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זה שפותחת האשכול עשתה מעשה גדול ועצום זה ודאי.
זה שכל אחד ואחד צריך לשאול את רבו אם הוא חושב לבצע צעד כזה משמעותי בין אם בעקבות כל המהפך שעובר כעת העולם החרדי בנושא, ובין אם ספציפית בעקבות האשכול הזה, גם ודאי.
זה שהאינטרנט הוא דבר מסוכן ובדיעבד ודאי וודאי.
זה שפרוג הוא המקום הכי שפוי והכי מיעוט של הרע שיש, לטעמי גם כן ודאי.

זה שהרבנים אמרו רע במיעוטו, זה כל אחד לגביו מה הכי פחות רע שהוא יכול לפי הצרכים שלו, ולכן הרבנים לא קבעו אותה מסגרת חסימה וכוללת לכולם. אין דין בנקאי כדין בונה אתרים, או כדין רבי בחיידר שרוצה לדעת מתי יש לו אוטובוס לת"ת...

וד' יצילנו וישמרנו.
כי לאף אחד אין ביטוח לילדים גדולי הדור גם לא לאנשים שלא מכניסים 'המודיע' הביתה.
צריך רק סיעתא דשמיא והמון המון חיזוק ביראת שמים והבנה שתמיד יש יותר טוב ויותר טוב אין טוב אחד כללי. נתיב יכול להיות גרוע לאחד וזהב טהור לאחר. כמו שכל מקום עבודה לאחד הרב יגיד לעזוב ולאחר הוא יעודד (ויכולות להיות לכך סיבות אינדוידואליות רבות)

נכתב ע"י prog;786349:
לפי דעת גדולי ישראל אינטרנט אינו דבר אסור, אלא דבר מסוכן. ולכן השימוש בו הכרחי ומותר לצרכי פרנסה, באם הוא חסום כדין.

לפי דעת גדולי ישראל אינטרנט הוא דבר מסוכן ועל כן רק כאשר השימוש בו הכרחי לצורך פרנסה (או מקרים אחרים הכרחים בהיתר של רב) הוא מותר באם הוא חסום כדין.
הבדל דק בניסוח.
נכתב ע"י אליהו פריד;786384:
אני ניגשתי לרב מסויים (מדובר באמת בגדולי הדיינים בדורינו), ואמרתי לו שאני לא רוצה בפסק, כי אני יודע שהוא לא יאסור בפסק, אלא ביקשתי עצה טובה, האם לבטל את האינטרנט, אז הוא ענה לי שגם כעצה טובה ממולץ לא לבטל את האינטרנט.

יתכן גם שאותו רב היה עונה למישהו אחר תשובה אחרת. כמו בכל ענין. ציטוטים מרבנים לכל צד שהוא לא יכולים לבוא וללמד אחרים כיצד לנהוג.

נכתב ע"י prog;786349:
אם יגרם מצב שמי שיש לו אינטרנט מסונן הוא בדרגה נמוכה זה יהיה עוול לאלפי אנשים, האם אתם מעוניינים בכך?
מקסימום יגרם מצב שידעו שגם מי שמישתמש באינטנט מסונן צריך שמירת יתר ובדיקה מיוחדת בצציותיו. מה רע?
נכתב ע"י prog;786349:
(למה אפשר להגיע באינטרנט מסונן של נתיב, כלום!)
נכתב ע"י prog;786349:
ויכוח ישן מאד, אבל את מוזמנת אלי למשרד אפתח לך מחשב עם נתיב המותקן באופן נורמלי, בתור גולש סטנדרטי - אני מוכן לשלם לך כמה שתרצי אם תצליחי להכשיל אותי במשהו.
היו לי ויכוחים עם סטודנטים על כך, ולא הצליחו.
די כבר עם כל ההשמצות הללו, אנשים חושבים שהם יותר חכמים אם ימצמצו בעיניהם ויגידו כמה זה מסוכן נתיב.

לפי איך שזה נשמע, אפשר כבר לפתוח את נתיב לכל עמ"י, לא חבל שיחכו שעתיים בטלפון באגד לשמוע שהם במקום ה68, בשביל לדעת איזה קו נוסע משרי ישראל לכותל?
בלחיצת כפתור בנט הם ידעו איך נוסעים מקרית שמונה לאיזה מושב נידח בדרום כולל תחנות העלאה והורדה. מסלול פיקס...

האינטרנט המסונן היה ונשאר מקום של בדיעבד ולא של לכתחילא.
כולנו היינו רוצים להיות במקום של לכתחילא ולא בדיעבד.
תביאו נתונים אונתולוגיים ולא סתם לזרוק אמירות כמו גם נתיב מסוכן.
מסוכן זה לא רק הסיפורים המחרידים שגדולי ישראל שומעים ומזהירים מפניהם שאכן מקורם באינטרנט הפרוץ. מסוכן זה שלט שאפשר לתלות גם במקום שאפשר רק לשבור יד או רגל ולא רק במקום שהורג באופן סופי.

נכתב ע"י גינגית;786517:
זה פה סך הכל פורום לגרפיקה. מי שמתאים לו שיכתוב פה ומי שלא לא חייב. לא צריך לבוא מנקודה דתית בכלל. אחרת זה הופך את הפורום הזה מפורום מקצועי גרידא, לפורום חברתי ואז מה ההבדל בינו לבין פייסבוק?

אם היית מעירה את זה (והיינו מעירים כולנו) על כל הפעמים שחורגים פה מהמקצועיות אז המצב היה הרבה יותר טוב. והרבה יותר מתקרב למצב הורוד שמנסים לצייר פה.

ודרך אגב, תשאלו את הרב בלוי, אם צורת דיבור כזו:
אני חושבת חיים...
מותרת על פי ההלכה...

חנה קונקטורית ומאמנת

חנה פפנהיים | קונקטורית ומאמנת אישית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י prog;786472:
.
אי לכך הורו הרבנים כיצד צריך לנהוג. גם הרב וואזנר שאמר בכנס האחרון שצריך להוציא את המחשב מהבית הוציא מכתב תיקון, לאלו העוסקים מהבית לצרכי פרנסה.

המכתב המדובר לא פורסם בהמודיע. אדרבה פורסם הודעה מטעם הרב שמה שהופץ בשמו כאילו היה תיקון אינו נכון והפסק המקורי עומד כבתחילה.

למי להאמין?

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא כ"כ מבין בשביל מה לפתוח אשכול על זה????????????????

לספר לכם או לא לספר לכם?

אני מכור לבמבה, מהיום אני מתנתק מהבמבה.

רק אח"כ הגיע הסברים ארוכים ששאלו את הרבי וכו', שאלתם אותו אם לפרסם כאן את התשובה שלו?????????

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י pr;786530:
לא מסכימה אתך.
לומר זה בסה"כ פורום לגרפיקה ולא צריך לבוא מנקודה דתית -
מבטל את כל משמעות הפורום הזה בכלל.
ואת ההבדל בינו לבין פייסבוק - היש צורך אמיתי להסביר?:confused:

מה ההבדל, אשמח לשמוע.
אם הפורום הזה הופך לכר דיונים לגבי כן או לא לגלוש ועוד, אז הוא הופך את מטרתו מפורום מקצועי לרשת חברתית.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י אייטש די;786612:
ודרך אגב, תשאלו את הרב בלוי, אם צורת דיבור כזו: מותרת על פי ההלכה...

נו.... המרת מקצוע מגרפיקאי גולש באינטרנט לפוסק הלכות? אולי בזה תצליח

bekki

משתמש מקצוען
נכתב ע"י pr;786530:
לא מסכימה אתך.
לומר זה בסה"כ פורום לגרפיקה ולא צריך לבוא מנקודה דתית -
מבטל את כל משמעות הפורום הזה בכלל.
ואת ההבדל בינו לבין פייסבוק - היש צורך אמיתי להסביר?:confused:

כל מילה פנינה!!!
יהודי טוב ,נשאר כזה...רק בזכות שמביא יהדותו לכל מקום...גם לפורומים מקצועיים!!!!
עם כל הכבוד.
עניין הפולמוסים מיותר לגמרי,כל אחד ינהג על פי רבותיו.
וכל התגובות המצננות/מקררות/ואולי גם הסוגדות במיוחד...
אולי מקורן...בהשקטת מצפון ובאקט הגנתי...

חיים,נשמע כי נהיית היסטרי...
זה נראה כמו נסיון להכשיר מלכתחילה את הכלי הזה.והמהלך שלך נראה לכאורה מובן[מה לעשות,האינטרס שלנו...]
נראה כי פשוט צריך להכיר שבחרנו בעבודה כמו פינוי אשפה.משהווווווווו שמכניס כסף טוב...אבל עדיין נשאר 'זבל'[קצת נסחפתי,עמכם הסליחה].
הידיעה הזאת בלבד, מעוררת זהירות בכל צעד!

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י ip6;786650:
אני לא כ"כ מבין בשביל מה לפתוח אשכול על זה????????????????

לספר לכם או לא לספר לכם?

אני מכור לבמבה, מהיום אני מתנתק מהבמבה.

רק אח"כ הגיע הסברים ארוכים ששאלו את הרבי וכו', שאלתם אותו אם לפרסם כאן את התשובה שלו?????????

נכתב ע"י Deena;785674:
התלבטתי מאד...
מצד אחד, זה נשמע לא כל כך טוב, לכתוב דבר כזה בריש גלי. ואני ממש, אבל ממש, מתפללת שלא תבינו אותי לא נכון.
מצד שני, הכריעה את הכף המחשבה, שאולי יהיה מישהו, בתחילת דרכו (או קצת אחרי..), שיחליט גם הוא לחשוב על הכיוון, והיה זה שכרי.

כל אחד והכרזה שלו,
היא חשבה שכך היא יכולה לגרום להרהור נוסף - או לפחות לעודד חסימה.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
BEKKI ו PR, יהודי צריך להשאר יהודי בכל מקום, אתן צודקות.

אבל לא על זה דיברתי וחבל שצריך כל מילה, וגם הפשוטה ביותר להסביר שוב ושוב כדי שלא יאמינו לכן, שלזה התכוונתי.

וההסבר:

דיברתי על קיום דיונים הילכתיים בפורום מקצועי לגרפיקה. מה הקשר בין השניים? אם לא מדברים פה על הלכות, זה הופך אותנו לפחות דתיים? הרי להתיחס לדברי כאילו זה מה שאמרתי זה עיוות משווע של דברי.

ולמה זה הופך את הפורום? מה הקשר בין הדיונים ההילכתיים האלה, לגרפיקה?

האשכול הזה הופך את הפורום לפורום חברתי ולא פורום מקצועי. פורום חברתי הוא לא בהכרח זה מדבר על נושאים לא צנועים. גם פורום מקצועי שמדבר על הלכות הוא בעצם נותן כר נרחב לדיונים שאינם מקצועיים. כי בינינו, שתיכן לא מקצועיות בתחום ההלכות.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י bekki;786686:
כל מילה פנינה!!!
יהודי טוב ,נשאר כזה...רק בזכות שמביא יהדותו לכל מקום...גם לפורומים מקצועיים!!!!
עם כל הכבוד.
עניין הפולמוסים מיותר לגמרי,כל אחד ינהג על פי רבותיו.
וכל התגובות המצננות/מקררות/ואולי גם הסוגדות במיוחד...
אולי מקורן...בהשקטת מצפון ובאקט הגנתי...

חיים,נשמע כי נהיית היסטרי...
זה נראה כמו נסיון להכשיר מלכתחילה את הכלי הזה.והמהלך שלך נראה לכאורה מובן[מה לעשות,האינטרס שלנו...]
נראה כי פשוט צריך להכיר שבחרנו בעבודה כמו פינוי אשפה.משהווווווווו שמכניס כסף טוב...אבל עדיין נשאר 'זבל'[קצת נסחפתי,עמכם הסליחה].
הידיעה הזאת בלבד, מעוררת זהירות בכל צעד!

תגובות אישיות נגד חיים הם כפיות טובה אמיתית, מי שלא מכיר את פועלו של חיים בטוב ובנעימים שלא יגיב בכלל ואולי לא מגיע לו להיות חבר פרוג.

נחל

משתמש מקצוען
נכתב ע"י גינגית;786693:
דיברתי על קיום דיונים הילכתיים בפורום מקצועי לגרפיקה. מה הקשר בין השניים? אם לא מדברים פה על הלכות, זה הופך אותנו לפחות דתיים? הרי להתיחס לדברי כאילו זה מה שאמרתי זה עיוות משווע של דברי.

ולמה זה הופך את הפורום? מה הקשר בין הדיונים ההילכתיים האלה, לגרפיקה?

האשכול הזה הופך את הפורום לפורום חברתי ולא פורום מקצועי. פורום חברתי הוא לא בהכרח זה מדבר על נושאים לא צנועים. גם פורום מקצועי שמדבר על הלכות הוא בעצם נותן כר נרחב לדיונים שאינם מקצועיים. כי בינינו, שתיכן לא מקצועיות בתחום ההלכות.

בדיוק כך.
ולא שיש בעיה בפורום חברתי, אבל אם הוא כזה, אז הוא אמור להיות נפרד.
הבעיה היא שיש קו דק בין דיון עניני לדיון שהופך לאישי יותר, אין נוסחת קסם שיכולה לפתור את הבעיה, אבל כדאי להיות מודעים אליה.

imb

משתמש מקצוען
אף אחד כאן לא התכוון לדבר נגד פרוג, ובטח לא נגד המנהלים שלו.
האתר הזה מדהים, עוזר לכולנו, בין בהשראה, בין בעיצה טובה, בין בשיתופי פעולה רחבים ועוד ועוד.
(ה-מ-ו-ן עבודות שלי הגיעו דרך האתר הזה! והכרתי עוד ה-מ-ו-ן אנשים טובים באמצע הדרך ששמחים לעזור, ובלעדיהם לא הייתי יכולה כך להתקדם, מן הסתם..)

מה שהתכוונו לומר כאן, זה שגם האינטרנט ה'חסום-חסום-חסום' עדיין לא אידיליה ורוב רובנו היו מעדיפים להיפטר ממנו במהירות האפשרית, אילו רק יכלו בלעדיו. (אני בכל אופן...)
אני מסתכלת היום על בני משפחתי שנרעדים לשמוע את המילה 'אינטרנט', ו.. מה לעשות, מרגישה קנאה עזה...

בתפילה שלא יובנו דברי אי מי לא נכון...

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י mig;786687:
כל אחד והכרזה שלו,
היא חשבה שכך היא יכולה לגרום להרהור נוסף - או לפחות לעודד חסימה.

MIG, השאלה היא, אם את או אחרים פה מבינים למה היא הרגישה צורך לשתף. זה כתוב ברש"י. הייתי מביאה לך את הפירוש הספציפי של רש"י שמתיחס לזה, אבל פה זה פורום לגרפיקה, לא לפרשות שבוע.

נכתב ע"י מירי10;786709:
אף אחד כאן לא התכוון לדבר נגד פרוג, ובטח לא נגד המנהלים שלו.
האתר הזה מדהים, עוזר לכולנו, בין בהשראה, בין בעיצה טובה, בין בשיתופי פעולה רחבים ועוד ועוד.
(ה-מ-ו-ן עבודות שלי הגיעו דרך האתר הזה! והכרתי עוד ה-מ-ו-ן אנשים טובים באמצע הדרך ששמחים לעזור, ובלעדיהם לא הייתי יכולה כך להתקדם, מן הסתם..)

מה שהתכוונו לומר כאן, זה שגם האינטרנט ה'חסום-חסום-חסום' עדיין לא אידיליה ורוב רובנו היו מעדיפים להיפטר ממנו במהירות האפשרית, אילו רק יכלו בלעדיו. (אני בכל אופן...)
אני מסתכלת היום על בני משפחתי שנרעדים לשמוע את המילה 'אינטרנט', ו.. מה לעשות, מרגישה קנאה עזה...

בתפילה שלא יובנו דברי אי מי לא נכון...

גם אני מקנאה. אבל זה המקצוע שהקב"ה בחר עבורי. אז אין לי ברירה וזה מה שאני עושה. הייתי שמחה לו הקב"ה היה בוחר עבורי משהו אחר.

אז על מה יש לדון פה כל כך הרבה?

וצריך להבין שבכל פעם שכותבים פה נגד האינטרנט והפורום, זה בכל זאת משתמע כאילו זה נגד פרוג.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה