לספר לכם, או לא?

• פותח הנושא Deena
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני לא מגיבה הרבה בפורום, אבל הפעם הייתי חייבת.
מצדיעה, מעריצה מורידה את הכובע.
זה מלמד את כולנו שלעיתים מאבדים קצת ערכים בטיפוס לקריירה. לא בהכרח אינטרנט, זה יכול להיות גם עקרונות שלא ויתרת עליהם מעולם ועם הזמן הם מתגמדים...
היית מורה לכולנו!

חנה קונקטורית ומאמנת

חנה פפנהיים | קונקטורית ומאמנת אישית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י מר נחמיאס;785868:

מאוד נהניתי מהיוזמה והג'סטה:) ....פחות מהעיצוב. :(
אתה אולי לא יודע אבל העלים שבחרת הם אפיון נוצרי מובהק שמתקשר לחוגא שלהם.
מומלץ לא להשתמש בהם. מקוה שהובנתי נכון

ודינה - כל הכבוד לאומץ!! מעודד ומחייב!!
מחכה לשמוע פרטים.

צמרת

משתמש פעיל
D I G I T A L
וואו,
אני מברכת אותך שבזכות האומץ שלך לעזוב הכל 'לכתך אחרי במדבר, בארץ לא זרועה...'
שה' ישלח לך פרנסה בשפע ללא הצינור המלוכלך הנ"ל
דינה, הלואי וזכות הרבים תהיה תלויה בך והלואי, שעוד הרבה ילכו אחריך וביניהם אני
בינתיים מי שיש לו אינרטנט ולא רואה את עצמו מחפש מקור פרנסה אחר, יכול לשמוע הרצאות מדהימות בהידברות: http://www.hidabroot.org/Media.asp
יש שם הרצאות קלילות וכבדות מכל הסוגים
אני עדה על עצמי שעברתי תהליך התחזקות גדול בזכות עוד הרצאה ועוד הרצאה ומשם המשכתי גם לקול הלשון וב"ה זכינו גם לעזור למשפחה והעברת הרצאות לנגנים של כל המשפחה, שכנים וכדו'
אם אנחנו עדיין כאן ועוד לא הצלחנו להתנתק, בא נתפוס את הכלי הזה ונעשה איתו רוחניות, כל מי שיכול להציע לקרובים הורדת הרצאות, וכדו'

yaffab

משתמש מקצוען
גם אני רוצה להגיב (כי איך אפשר שלא...)
מאחלת לך "לפום צערא - אגרא"
כגודל הנסיון והצער הכרוך בעזיבה, כן יהיה גודל השכר.
ואפשר רק להתקנא בשכר שכזה.
אשריך ואשרינו עם ישראל!!

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
סליחה שאני מקלקל את ההתלהבות.
אני מעריך את ההקרבה, וכו'.
אני מעריך את הדיון הזוגי וההחלטה.
אך אני חושב שזה לא אחראי מה שקורה כאן.

עלינו לזכור שאנו לא יותר חכמים מגדולי הדור.
ומה שפסקו כל גדולי הדור ללא יוצא מהכלל, וכן ההוראה כיום, שמי שמתעסק לצרכי פרנסתו צריך להתחבר לאינטרנט מסונן, זאת ההוראה הגורפת.

הביטו כאן על אלפי האנשים המשתמשים לצורך פרנסתם במחשב, גרפיקאים, צלמים, מאיירים, מעצבי פנים וכו' תוסיפו עוד עשרות אלפי אנשי מקצוע אחרים שלא כאן, כמו מנהלי חשבונות, עו"ד, וכו' האם הם לא בסדר? האם הם צריכים לקפח פרנסתם, או אולי להביא על ביתם מחסור בגלל צדקנות יתר המעמידה את פסיקת הרבנים כהמלצה בלבד.

הרי כבר לפני שנתיים וחצי שיצאו כל גדולי ישראל נגד האינטרנט, והיו חתומים שם קשת רחבה של רבנים ואדמורים , ביניהם האדמור מגור והרב אליישיב, נכתב בפירוש שהעוסקים לפרנסתם צריכים להשתמש באינטרנט מסונן, ולשאול רב.

האם פותחת הדיון ציינה ששאלה רב כלשהו שהורה לה לסיים את מקור פרנסתה, כדי שלא תחשף ח"ו לאינטרנט מסונן גם? (למה אפשר להגיע באינטרנט מסונן של נתיב, כלום!).

בכינוס כלל ישראל לא היה רב אחד אפילו שאמר שגם מי שצריך לפרנסתו עליו לעזוב את עבודתו, זה דבר שאינו אפשרי כי כמעט כל המקצועות כיום דורשים סביבת עבודה המחוברת לרשת.

לסיכום: נמשיך לציית לגדולי ישראל, ונעבוד למחייתנו אך ורק בסביבה כשרה ומסוננת, ושכל אחד אכן ישאל את רבו.
לפי דעת גדולי ישראל אינטרנט אינו דבר אסור, אלא דבר מסוכן. ולכן השימוש בו הכרחי ומותר לצרכי פרנסה, באם הוא חסום כדין.

חיים

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
ואוסיף המלצה מלב יהודי לפותחת האשכול.
שתגש עם רשימת הלקוחות שלה לרב שלה (אני מכיר אותו)

ותפרוס בפניו את האפשרויות העומדות בפניה:
1. לעזוב את תחום המקצוע שלה ואת מקור הכנסתה כיום, ולחפש עבודה חדשה לגמרי.
2. לעשות אינטרנט של נתיב. ולהמשיך להתפרנס מתחום הגרפיקה/מצגות/ וכו' רק בצורה מסוננת.

וגם אז צריך להבין שההוראה היא הוראת יחיד, שכידוע כל מקרה לגופו.

א

אליהו פריד

אורח
גם התלבתטי אם להגיב כאן או לא.
אני מצטט את התגבה שכתבתי בפורום הנהלה בנושא.

האמת שאני לא יודע מה לחשוב.
כולם עונים לה "כל הכבוד"
אני חושש שאולי היא עושה טעות.
א. לא נשמע שהם התייעצו עם רב לפני כן. "עשה לך רב"
ב. לקבל החלטה דרסטית שהם לא יוכלו לעמוד בה זו לא חוכמה, "אל תהיה צדיק הרבה"
ג. לא נשמע שהם שקלו חסימה לפני כן, "דרך הישרה היא דרך האמצע"
ד. מודיעה ברבים על ההחלטה
1. כנראה שהיא הרגישה שלא יהיה לה כוח לבצע את הצעד ללא גורם מחייב.
2. סוג של שריפת גשרים
3. היא עלולה לגרור עוד אחריה
ה. סוגרת את העסק לפני שמצאה עבודה אחרת

כל זאת לאור העובדה שבדובר בפרנסתה, עובדה שאין להקל בה.

היא אומרת, הוי מחשב שכר מצוה כנגד הפסדה" זה נכון אם היה מדובר בעבירה, אבל כאן זו לא עבירה אלא הייתי מגדיר זאת כדרך שיש בה סכנה, אז אם איכא דרכא אחרינא חייבים לקחת אותה, והדרכא אחרינא מבחינתי זה סינון דרך אינתיב או רימון (החסימה שאני משתמש בה), אם לית דרכא אחרינא אז צריך לעשות שמירה "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם"

האינטרנט הוא כיום לא לוקסוס אלא צורך.
אף אחד לא מפסיק לנהוג ברכב כי יש סכנה.. נזהרים.
אף אחד לא מפסיק לצאת מהבית בגלל מראות... נשמרים.
אף אחד לא מפסיק לאכול אורז מחשש לג'וקים... בוררים.
ואף אחד לא מפסיק לעבוד מחשש של הונאה... מקפידים.
אז "נזהרים, נשמרים, בוררים ומקפידים" לדעתי זו הדרך הישרה והנכונה

אבל כמובן, כל אחד ומה שמתאים לו.

cmyk

משתמש צעיר
נכתב ע"י prog;786349:
סליחה שאני מקלקל את ההתלהבות.
אני מעריך את ההקרבה, וכו'.
אני מעריך את הדיון הזוגי וההחלטה.
אך אני חושב שזה לא אחראי מה שקורה כאן.

עלינו לזכור שאנו לא יותר חכמים מגדולי הדור.
ומה שפסקו כל גדולי הדור ללא יוצא מהכלל, וכן ההוראה כיום, שמי שמתעסק לצרכי פרנסתו צריך להתחבר לאינטרנט מסונן, זאת ההוראה הגורפת.

הביטו כאן על אלפי האנשים המשתמשים לצורך פרנסתם במחשב, גרפיקאים, צלמים, מאיירים, מעצבי פנים וכו' תוסיפו עוד עשרות אלפי אנשי מקצוע אחרים שלא כאן, כמו מנהלי חשבונות, עו"ד, וכו' האם הם לא בסדר? האם הם צריכים לקפח פרנסתם, או אולי להביא על ביתם מחסור בגלל צדקנות יתר המעמידה את פסיקת הרבנים כהמלצה בלבד.

הרי כבר לפני שנתיים וחצי שיצאו כל גדולי ישראל נגד האינטרנט, והיו חתומים שם קשת רחבה של רבנים ואדמורים , ביניהם האדמור מגור והרב אליישיב, נכתב בפירוש שהעוסקים לפרנסתם צריכים להשתמש באינטרנט מסונן, ולשאול רב.

האם פותחת הדיון ציינה ששאלה רב כלשהו שהורה לה לסיים את מקור פרנסתה, כדי שלא תחשף ח"ו לאינטרנט מסונן גם? (למה אפשר להגיע באינטרנט מסונן של נתיב, כלום!).

בכינוס כלל ישראל לא היה רב אחד אפילו שאמר שגם מי שצריך לפרנסתו עליו לעזוב את עבודתו, זה דבר שאינו אפשרי כי כמעט כל המקצועות כיום דורשים סביבת עבודה המחוברת לרשת.

לסיכום: נמשיך לציית לגדולי ישראל, ונעבוד למחייתנו אך ורק בסביבה כשרה ומסוננת, ושכל אחד אכן ישאל את רבו.
לפי דעת גדולי ישראל אינטרנט אינו דבר אסור, אלא דבר מסוכן. ולכן השימוש בו הכרחי ומותר לצרכי פרנסה, באם הוא חסום כדין.

חיים

חיים, נראה שהתחילו להגיע ביטולי השתתפות בקורסים - -

ולעצם הענין, 120 נותני התודות יודעים שמותר להשתמש באינטרנט מסונן. אך הם גם יודעים להעריך מישהו שעשה צעד שכנראה נשקל היטב. [א"א לדעת במדוייק מה הוביל להחלטה הזו, אך עצם ההחלטה מעידה על רצון להתקדם ולהשתפר, ואת זה מעריכים]

כולנו יודעים שאין 'איסור' להשתמש באינטרנט מסונן לצורכי פרנסה, אך כולנו גם יודעים שאין 'היתר גורף' להשתמש ב'כל צורה שהיא' בכלי הזה גם אם הוא מסונן, והמבין יבין.

ובענין אינטרנט חסום, תתפלא [או שלא..] לשמוע, שישנם כאלו ש'פרוג' פתח אותם, והוביל אותם למצבים לא רצוים, אין שחור ולבן בנושא הזה, ולא כל מה שטוב למישהו בהכרח טוב לאחר, ואני מעדיף לעצור כאן.

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
ידידי, אל תגרור אותי לתגובות לא ענייניות
גם אני מעריך את הצעד ההקרבה, אך בטוחני שהוא לא נכון, באם הוא לא נעשה בהוראת רב.
120 תודות של הערכה זה יפה, זה עדיין לא אומר שזה צודק. יש לנו דעת תורה.

פרוג יותר מועיל לאנשי המקצוע בסביבת עבודתם מאשר מוביל למצבים לא רצויים.
אנו צריכים להבין שאנו צריכים להיות אחראים למעשנו בכל מקום
גם ברחוב צריך להישמר לא להיות 'מובלים' למצבים לא רצוים
גם כשקוראים 'המודיע' או 'המבשר' צריך להשמר לא להיות מובלים למצבים לא רצויים.
וכו' וכו'

בהצלחה

הברקהבפרסום

משתמש פעיל
נכתב ע"י prog;786364:
ואוסיף המלצה מלב יהודי לפותחת האשכול.
שתגש עם רשימת הלקוחות שלה לרב שלה (אני מכיר אותו)

ותפרוס בפניו את האפשרויות העומדות בפניה:
1. לעזוב את תחום המקצוע שלה ואת מקור הכנסתה כיום, ולחפש עבודה חדשה לגמרי.
2. לעשות אינטרנט של נתיב. ולהמשיך להתפרנס מתחום הגרפיקה/מצגות/ וכו' רק בצורה מסוננת.

וגם אז צריך להבין שההוראה היא הוראת יחיד, שכידוע כל מקרה לגופו.

אם תאשר לי להוסיף:

שבפרט ב'תחום הגרפיקה' אפשר לסנן את האינטרנט בצורה הכי טובה, וזאת אומרת לסנן הכל ולהשאיר פתוח ס"ה שני אתרים, גימייל ופרוג,

הגימייל בכדי לשלוח ולקבל מיילים מהלקוחות, ופרוג לקבל דרכו את כל מה שצריך בתחום הרפיקה, תמונות, יעוץ, הדרכה, ועזרה... מאת המשתמשים. ואם לפעמים צריך משהו מאתר שסגור אפשר לבקש פה בפרוג לעזרה (ותמיד מקבלים את העזרה) הרי בשביל זה האתר קיים.

כמובן אני לא פוסק, רק מוסיף על דבריך.

הצלחה

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
:confused::confused:
נכתב ע"י prog;786349:
וכן ההוראה כיום, שמי שמתעסק לצרכי פרנסתו צריך להתחבר לאינטרנט מסונן, זאת ההוראה הגורפת.

אף פעם לא שמעתי רב שאמר שצריך להתחבר. אולי שמותר לצרכי פרנסה חסום אבל שצריך??????!
אני מכירה כמה גרפיקיאות שמאד מצליחות בעבודתם ב"ה ואין להם אפילו לא נתיב או אתרוג

א

אליהו פריד

אורח
נכתב ע"י הצלחה;786379:
:confused::confused:וכן ההוראה כיום, שמי שמתעסק לצרכי פרנסתו צריך להתחבר לאינטרנט מסונן, זאת ההוראה הגורפת.

אף פעם לא שמעתי רב שאמר שצריך להתחבר. אולי שמותר לצרכי פרנסה חסום אבל שצריך??????!
אני מכירה כמה גרפיקיאות שמאד מצליחות בעבודתם ב"ה ואין להם אפילו לא נתיב או אתרוג

אני ניגשתי לרב מסויים (מדובר באמת בגדולי הדיינים בדורינו), ואמרתי לו שאני לא רוצה בפסק, כי אני יודע שהוא לא יאסור בפסק, אלא ביקשתי עצה טובה, האם לבטל את האינטרנט, אז הוא ענה לי שגם כעצה טובה ממולץ לא לבטל את האינטרנט.

גרפיקה100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איך זה יכול להיות שדנה הזו כבר לא פותחת את האינטרנט והיא מחוברת??
היא ירוקה!!

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
היא ירוקה!!
מסתבר שזה הזמן שלך לדפדף אחורה ולקרוא...

שיררי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י prog;786377:
פרוג יותר מועיל לאנשי המקצוע בסביבת עבודתם מאשר מוביל למצבים לא רצויים.
אנו צריכים להבין שאנו צריכים להיות אחראים למעשנו בכל מקום
גם ברחוב צריך להישמר לא להיות 'מובלים' למצבים לא רצוים
גם כשקוראים 'המודיע' או 'המבשר' צריך להשמר לא להיות מובלים למצבים לא רצויים.
וכו' וכו'

בהצלחה

פרוג הוא אתר שיש בו הרבה חסד ועזרה לזולת! אנחנו מערכים מאד ומודים לכם על שנתתם לנו את האפשרות להעזר בבעלי ניסיון אחרים.

אבל זה לא סותר מה שכתבו שגם פה יש סכנות. היתה לי תקרית מאד לא נעימה כאן עם ההודעות האישיות(והמנהלים יודעים למה אני מתכוונת).
לעניות דעתי אם לא היו מאפשרים את ההודועת אישיות או אם היה פרוג לנשים ופרוג לגברים זה היה הכי טוב! והכי כשר! כבר דיברו כאן שיש כאלו שהתמכרו לפרוג והרבה פעמים ההודעות גולשות הרבה מעבר למקצוע...

לא באתי לפגוע אני באמת מודה, לי עזר ועוזר מאד פרוג, רק להאיר עיניים אולי כמה שינויים ישפרו את אתרנו החביב.
ושוב תודה..

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י גרפיקה100;786389:
היא ירוקה!!

היא כתבה שזה בתהליכים.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
וסתם שאלה.
מה שבאמת מטריד אותנו :ילד של מי יצא גדול הדור?
של מי שגולשת באינטרנט-לצרכי עבודה? או של הגננת או המורה?

לא נראה לי שיש לזה בכלל תשובה. הלא כן?

Mirik

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
כאמא לילדים אני מחזקת את ידי דינה!
כי גם אני מרגישה שאין מקום לאינטרנט בבית!
גם אם הוא חסום, הוא גוזל זמן, והילדים רואים אותנו תקועים מול המסך המהבהב... כי בדיוק היינו צריכים לשלוח קובץ מתוקן לדפוס על חשבון הזמן שאמור להיות שלהם... וגם כי בית בלי אינטרנט, לדעתי יש בו יותר מקום לברכה.

לא הייתי נוטשת את המקצוע, כי אני מרגישה שאם יש לי את הכישרון, אז צריך לנצל אותו לדברים טובים ולצרכי פרנסה. אבל כן הייתי רוצה גם להוציא אינטרנט מהבית!

יוספי רוזן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
יש הבדל גדול אם התנתקה מאינטרנט רגיל לנתיב רימון או אתרוג.
אם ההתנתקות היא מאינטרנט מסונן, צר לי אך אני לא מבינה מה הבעיה.
עם האינטרנט פתוח אני מבינה ומעריכה את הצעד הקשה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה