למה תיווך עולה 2% אחוז

blue eagle

משתמש מקצוען
בלת"ק
אויש איזה נושא כאוב
כמה מתווכים נוכלים ראיתי..........היה אחד שלא הסכים שאפגש אם בעל בדירה אלא החוזה ייחתם מולו
היה אחד שכביכול הביא ביחד זוגות לבית (לא מתואם) וניסה לעשות מכרז שאנחנו ניתן את המחיר....
היה אחד ששיקר עלינו ב20 מ' לפחות....
וכיום אנחנו בדירה עם בעית צנרת חמורה ...
וזה אחרי ששילמנו למתווך 40 א' ש"ח אחרי שעשה לנו הנחה
הבעיה שהמחירים הכפילו את עצמם ואז גם השכר שלהם
לדעתי צריך להוריד את ששכרם באחוז
ואם המחירים יעלו עוד אז לחתי אחוז וכן הלאה ....
עוד מאט 2 אחוז יהיה מיליון ש"ח

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
לא עקפנו, בטלפון הראשון הוא הביא לנו את המספר של הבעל הבית ואמר לנו לעמוד איתו בקשר, וכבר אז דיברנו על המחיר בלעדי המתווך, ואחרי חודשיים התקשרנו אליו שוב,
מה שבאתי לומר שלפחות שיהיה בזה איזה כללים כמה התאמצות היה מצד המתווך, אין שום הגיון שעל טלפון של 2 דקות הוא קיבל 24 אלף שקל.
יש ענין של גורם יעיל בעיסקה וזה כולל חיבור ביניכם כקונים למוכר הדירה. כדאי לקרוא על הענין הזה.
חלק לא מבוטל מעבודה של מתווך היא ריכוז מידע והעברתו ללקוח.
כמו"כ יש חוק התיישנות על התחייבות לתיווך לדירה שמתווך הציע אחרי פרק זמן מסוים. (לא לגמרי ברור לי מה אורכו)

במקרה דנן לדעתי היה עליכם לפנות למתווך ולעדכן אותו שאתם עדיין מעונינים בעסקה ולבקש ממנו שינהל מו"מ בשבילכם.
במדה ומו"מ היה כושל על ידו ואתם כן הייתם מצליחים מן הסתם לא הייתם צריכים לשלם דמי תיווך על פי חוק ודין.

יהודה גל

משתמש מקצוען
דעתי האישית
שמי שלוקח מתווך הוא פראייר אמיתי
אני גם חשבתי ככה.
פרסמתי מודעות בכל הבניינים באזור בו רציתי לרכוש דירה. דיברתי עם כל העולם ואשתו...
אחרי חודש - חודשיים הבנתי שבזמן שאני ממתין כדי לחסוך כ-25.000 ש"ח למתווך, אני מפסיד הרבה יותר כסף כי מחירי הדירות עולים כל העת...
נשברתי, לקחתי מתווך אמין וטוב, הייתי מרוצה מהעובדה שלו ב"ה. במקרה שלי הוא עבד קשה ועמד מול מוכרים עקשניים ובעיתיים שרצו לחזור בהם מהעסקה וזה כמעט גלש לכיוון של בתי דין ובתי משפט והמתווך נתן עבודה בעיקר בשביל לקבל את הכסף שמגיע לו עבור העסקה :)
באופן כללי - אני מתחבר לכך שצריך מחיר מסוים שאותו ישלמו למתווך, זה יכול להיות 10.000 - 15.000 ש"ח פלוס מינוס. הגיוני הרבה יותר מאשר לשלם על דירה של 4 מליון - 80 אלף ש"ח. על מה ולמה?! זה באמת הזיה.

נערך לאחרונה ב:

הדסה 1

משתמש רשום
אני לא יודע מקרה לאנשים היום
מה כולם מתלוננים, נהיו לאחרונה איזה טרנד להתלונן על יוקר המחיה
גם היום יש איזה טרנד להתלונן על מחירי הזמרים בחתונות שזה יקר מידי
שי כמה גורמים אחרים על יוקר המחיה ולא המתווכים או הזמרים מחיר נקבע ע"פ יצע וביקוש ואם אנשים מלשמים 2% על מיליון וחצי ומעלה... כנראה שיש סיבה, זה לא חוכמה לשבת על המקלדת להתלונן באו נראה אותכם אחד פה נהיו מתווך וסוגר עסקה ולא רק מדבר כל היום למה ולמה ,
הכי כיף לשבת על היצע ולהסתכל על הבמה מלמעלה ולתת הערות, זה לא טוב וזה יקר מידי

חברה במקום להתלונן קמו ותיהוי אתם אלו שנהנים מעליות מחירים ולא מתלוננים כול היום, זה לא קל, אב הכי קל זה לשבת ביצע ולא לעשות כלום.

נ.ב. אני לא מתווך לא עוסק בנדל"ן כלל.
אחוז מזערי מאלו שעובדים קשה נהנים מעליית המחירים
גם אם השכר עולה, ערך הכסף יורד ויורד, כך שלא רק שלא מרויחים
אלא גם מפסידים, ערך הכסף בזמנים שהיו משלמים 20 ש"ח לשעת עבודה
היה שווה הרבה יותר מ-45 ש"ח לשעת עבודה שמקבלים היום , שחיקת ערך הכסף היא דרמטית,
כוח הקנייה של המשכורת החודשית צנח בצורה מסחררת כלפי מטה בשנים האחרונות (אולי זה מסימני הגאולה,
היוקר יאמיר).

מי שמרויח אלו רק אילי ההון והעשירים שהם משאבת הכסף של כולנו,
אל תשכח שהכסף לא נעלם הוא זז מאחד למשנהו, ולכן קורים לכסף 'זוזים' זז מאחד לחבירו.

רק בפסיכולוגיה נדמה לך שאתה עושה יותר כסף, בה בזמן שעלות המחיה והדיור מרוקנים לנו את הכיסים,
אז מה הרווחנו???

עדיף להרוויח 8000 ש"ח עם כוח קנייה של לפני 20 שנים מאשר 16,000 ש"ח עם כוח קנייה דל כמו היום

עליית הריבית גרמה שהבנקים שואבים המון כסף מהאנשים הפרטיים ומרוויחים הון עתק.

בנוסף להכל וזו עיקר הנקודה, אם תחשוב טוב, תבין שגם אם אתה כן נהנה מעליית המחירים,
הרי זה רק בזכות אלו שאתה מכנה אותם 'יושבים ביציע', כי אם גם - יושבי היציע - היו מצטרפים לחגיגה,
אוטומטית היית - או מרוויח פחות - כי יש עוד סוחרים בשוק שמתחלקים בעוגה, וגם אם היית נשאר
ברווח שלך, אזי שערך הכסף היה נשחק דרמטית, כי ברגע שלכולם יש הרבה כסף אזי הכסף מאבד מערכו,
אז אולי אתה צריך לשמוח שיש כאלו שרק 'מקטרים'.
כולי תקוה שזה לא נובע מכך שהשבע אינו מבין את הרעב.

העשירים הם עשירים רק מכוח זה שיש אנשים עם הכנסה בינונית או זעומה.

נקודה למחשבה.

נערך לאחרונה ב:

חיים גמזו

משתמש צעיר
אחרי כל הכאב שנכתב כאן כמעט בדמעות
בואו נעשה מעשה
במקום לטחון מים להיות מעשיים
להקים קו תיווך דירות ללא תיווך או משהו בסגנון
לחשוב על רעיון מקסים שגם לא ישגע את המוכרים וכו'
ניתן ללמוד מהמערכת של ישא ברכה.
מי שבעד יתן לייק - כדי שנדע אם הרעיון תופץ תאוצה.
ואם יש כאן מישהו שמבין אנא הרם את הכפפה יש כאן מעצמה!!!
(חשוב להבהיר: הרבה פעמים מתחילים חסד ואחר כך... גם פרנסה לא יזיק... לכן אני מבהיר לעשות קו שללא תיווך כלל!!!)
אבל כבר יש קווים ויש אתרים,
הכל קיים ונגיש
ועדיין מוכרים רבים, משום מה מעדיפים למכור דרך תיווך.
צריך איזה רעיון איך לשכנע את המוכרים למכור בעצמם, או לכל
היותר דרך מתווך שלוקח סכום הגיוני.

לארג'

משתמש סופר מקצוען
אבל כבר יש קווים ויש אתרים,
הכל קיים ונגיש
ועדיין מוכרים רבים, משום מה מעדיפים למכור דרך תיווך.
צריך איזה רעיון איך לשכנע את המוכרים למכור בעצמם,
לדעתי סוג של ישא ברכה שישלם למוכרים שמפרסמים אצלו 500 שקל
יתן קצת מרץ למוכר לפרסם דרכם ולא ללכת למתווך...

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בלת"ק
יש כאלה שמוכרים את הדירה ללא תיווך כשהכוונה שהם גוזרים את עלות התיווך בתוך מחיר הדירה ויותר..
לדעתיהיום 25K זה מחיר נורמלי למתווך, והרבה פעמים אפשר לסכם מראש

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מה שבאתי לומר שלפחות שיהיה בזה איזה כללים כמה התאמצות היה מצד המתווך, אין שום הגיון שעל טלפון של 2 דקות הוא קיבל 24 אלף שקל.
בטח יש כללים, וזה הכלל, שצריך לשלם. וזה לא קשור לרמת התאמצות.
קיבלתם את מה שהייתם צריכים, שם וטלפון.
וזה עזר לכם.
תודו לה'

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מתווך נכבד
החמאה
חבל, מצופה להגיב לגופו של עניין ולא של ניק.

לעצם העניין, אישית אני מאוד מתחבר למה שכתב, איפה ראית בתגובה שלו משהו שקשור לחמאה?

אגב, סיכום כללי של האשכול,
1. יש מתווכים נוכלים.
2. העלות של תיווך נוגס מאוד.
3. לפעמים אפשר לחסוך את זה.
4. בא לי גם.

לגבי החוקים והמקובלויות אלו דברים פשוטים, הם +- שווים בכל המגזרים, איזורים, מדינות, תרבויות וכ"ו חוקים והלכות,
שרק הקושי הכלכלי ואולי קצת צרות עין מסנוור.

איש בן פרצי

משתמש פעיל
יש את זה
אגב, סיכום כללי של האשכול,
1. יש מתווכים נוכלים.
4. בא לי גם.

לגבי החוקים והמקובלויות אלו דברים פשוטים, הם +- שווים בכל המגזרים, איזורים, מדינות, תרבויות וכ"ו חוקים והלכות,
שרק הקושי הכלכלי ואולי קצת צרות עין מסנוור.
ויש את זה
אהבתי את כל המתווכים הנכבדים בפורום שדברו על צרות עין
של אנשים, שמעזים להתלונן על כך שמשלמים להם כמה עשרות אלפי ש"ח עלובים...
כאילו, כשמתווך מגיע לפיצה ורואה שעולה עשרים שקלים יותר ממה שהוא חשב,
הוא אומר יופי מצויין תמשיכו כך, אתם עובדים כל כך קשה למה אתם לא מעלים
את המחיר עוד יותר.
הלאה צרות העין!

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יש את זה

ויש את זה

אני מבין את הקושי, זה לא קל לאף אחד.
דמגוגיה של הפיצה רק יעזור להירגע קצת היא לא תשנה את הנתונים:
1. יש מתווכים נוכלים.
4. בא לי גם.

אפשר לנסות לשנות את כל העולם ואת שיטות העבודה המקובלות, ואפשר לנסות להשתנות לבד ולהסתכל על דברים בפרופורציה.

אני יכול להגיד כמוכר דירה (בקריית גת בחסידי 4 חדרים עם חצר אגב, ללא תיווך ;) בlamdan.yadan בג'ימייל)
שמטרה האשכול לא לתת דירות למתווכים כמעט לא רלוונטי לאף אחד אחרי יומיים שהדירה מפורסמת..

כ"כ הרבה כאב ראש, טרטורים, ניסיון ללחצים ומניפולציות של קונים, שאם לא מכירים קצת את התחום זה משבש את היומיום.
מתווכים יודעים לסנן, לתעדף, לתמחר, לארגן, ולזהות את איזה לקוח שלהם זה יכול לעניין במיוחד, הם יודעים להשוות את הנכס לעשרות נכסים אחרים ולהבין פוטנציאל שיש בו ללקוחות מסויימים שלהם.

התוצאה של כל זה יכול להסתכם בפעולה אחת, מסירת כתובת ומספר טלפון.
ובעברית, הגורם היעיל.

וכן, זה מקצוע מאוד מתגמל, למי שמצליח לסגור עסקאות כמובן, השוק חופשי, קל להיכנס אליו.
קשה לשרוד בו אמנם, אבל מי שחושב שזה ענף עם חמאה, שינצל את ההזדמנות ויוכיח שאפשר גם להרוויח מעט וגם להיות ישר, המשפחה שלו תעריך אותו מאוד.

איש בן פרצי

משתמש פעיל
אני יכול להגיד כמוכר דירה (בקריית גת בחסידי 4 חדרים עם חצר אגב, ללא תיווך ;) בlamdan.yadan בג'ימייל)
שמטרה האשכול לא לתת דירות למתווכים כמעט לא רלוונטי לאף אחד אחרי יומיים שהדירה מפורסמת..
רואים שלא כ''כ הבנת את האשכול
אף אחד לא דיבר על תיווך בקרית גת
במרכז הארץ המצב קטסטרופה
בהצלחה לכולם

איש בן פרצי

משתמש פעיל

הבריסקער הנודד

משתמש מקצוען
אחרי כל הכאב שנכתב כאן כמעט בדמעות
בואו נעשה מעשה
במקום לטחון מים להיות מעשיים
להקים קו תיווך דירות ללא תיווך או משהו בסגנון
לחשוב על רעיון מקסים שגם לא ישגע את המוכרים וכו'
ניתן ללמוד מהמערכת של ישא ברכה.
מי שבעד יתן לייק - כדי שנדע אם הרעיון תופץ תאוצה.
ואם יש כאן מישהו שמבין אנא הרם את הכפפה יש כאן מעצמה!!!
(חשוב להבהיר: הרבה פעמים מתחילים חסד ואחר כך... גם פרנסה לא יזיק... לכן אני מבהיר לעשות קו שללא תיווך כלל!!!)
רק 8 מסכימים?
איזה מבאסים...
נראה לי כולם כאן מתווכים.
טוב נשקול הסבת מקצוע
עדין אהבת - שים לייק על הציטוט.............

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
1. מתווכים תמיד היו ויהיו זה המקצוע הכי עתיק באנושות,
צריך למצוא מישהו אמין ואז הרווח כולו שלכם.

2. המון מקרים יש שלקוחות שלא הלכו דרך מתווך הפסידו הרבה יותר, מס שבח טריקים וכו' לא ידעו את מחיר השוק ועוד מקרים נוספים.

3. אם המחיר לתיווך ירד משמעותית לא יהיו כמעט מתווכים, מדובר באחת העבודות השוחקות ביותר ועם מפחי הנפש הגדולים ביותר, משלמים הרבה כיון שלכל עסקה שנסגרת יש עשר שנופלות.

4. אני מבין את אלו שנכוו ממתווכים, המקצוע שורץ שקרנים, אך השקרנים לא שורדים בזה, ברגע שיצא להם שם רע הם פורשים בדרך ככלל.

5. בנוסף הרבה מההשמצות על מתווכים הם לא תמיד נכונות, אחרי שבן אדם משלם סכום גבוה הוא מרגיש לפעמים צורך להסביר למה המתווך שקרן וכו'

6. כמובן מי שמוכן לקבל עשרות טלפונים ופגישות מלקוחות לא רציניים, לקבל המון פעמים משא ומתן כושל שמפיל את העסקה, שלא ייגש למתווך חבל על הכסף, אבל מתווך אמין וישר יודע לסנן לקוחות לעשות משא ומתן נכון ולהציל עסקאות.

7. עדיף תמיד לקחת בעל רישיון תיווך שמכיר את חוקי המיסוי ויודע איך להתנהל עם אנשים ולא מתווך בעייתי ושאין לו מושג על המיסוי ושאר הנתונים.

י. הגרשוני

משתמש פעיל
עריכה תורנית
1. מתווכים תמיד היו ויהיו זה המקצוע הכי עתיק באנושות,
צריך למצוא מישהו אמין ואז הרווח כולו שלכם.

2. המון מקרים יש שלקוחות שלא הלכו דרך מתווך הפסידו הרבה יותר, מס שבח טריקים וכו' לא ידעו את מחיר השוק ועוד מקרים נוספים.

3. אם המחיר לתיווך ירד משמעותית לא יהיו כמעט מתווכים, מדובר באחת העבודות השוחקות ביותר ועם מפחי הנפש הגדולים ביותר, משלמים הרבה כיון שלכל עסקה שנסגרת יש עשר שנופלות.

4. אני מבין את אלו שנכוו ממתווכים, המקצוע שורץ שקרנים, אך השקרנים לא שורדים בזה, ברגע שיצא להם שם רע הם פורשים בדרך ככלל.

5. בנוסף הרבה מההשמצות על מתווכים הם לא תמיד נכונות, אחרי שבן אדם משלם סכום גבוה הוא מרגיש לפעמים צורך להסביר למה המתווך שקרן וכו'

6. כמובן מי שמוכן לקבל עשרות טלפונים ופגישות מלקוחות לא רציניים, לקבל המון פעמים משא ומתן כושל שמפיל את העסקה, שלא ייגש למתווך חבל על הכסף, אבל מתווך אמין וישר יודע לסנן לקוחות לעשות משא ומתן נכון ולהציל עסקאות.

7. עדיף תמיד לקחת בעל רישיון תיווך שמכיר את חוקי המיסוי ויודע איך להתנהל עם אנשים ולא מתווך בעייתי ושאין לו מושג על המיסוי ושאר הנתונים.
אתגרת
בנוגע ללייק
חלק מהמסקנות שלך מזדהה לחלוטין ואם חלקם כלל לא

טיל בליסטי

משתמש פעיל
כ"כ הרבה כאב ראש, טרטורים, ניסיון ללחצים ומניפולציות של קונים, שאם לא מכירים קצת את התחום זה משבש את היומיום.
בדיוק
כאב ראש, טרטורים, ניסיון ללחצים ומניפולציות של ....
מתווכים!!!!
אני מכרתי דירה והחלטתי למכור ללא תיווך אחרי שההיתי אצל מתווך כמה חודשים והוד מעלתו לא הסכים לי כמעט לדבר עם הקונים שמא נסגור בשקט
והחלטתי על פירסום עצמי ללא תיווך ביד 2 מה שקרה מרגע הפרסום
היה טלפונים ללא הפסקה ממתווכים שאני חייב להראות להם ויש להם המון ניסיון
כתבתי במודעה מתווכים לא להתקשר !!!
והמשכתי לקבל טרטורים
"יש לי קונה ביד" וכו'...
החלטתי עקרונית לא למכור דרך תיווך ויהי מה
קבלתי טלפונים של מתווכים שהתחזו לקונים ורק בדירה עצמה אמרה לי מתווכת אמרתי לך שאני מתיווך
(וזה אחרי שפינינו זמן יקר וסידור דירה לשווא)
היו כמה מתווכים שרק לאחר איום בתלונה למשטרה (באמת) נרגעו
חברה זה 50,000 הכי קל שאפשר לעשות
והרווחתי אותו לעצמי במכירה יקרה יותר של הדירה (כן קיבלתי סכום יותר גבוה)

חיים גמזו

משתמש צעיר
אני מבין את הקושי, זה לא קל לאף אחד.
דמגוגיה של הפיצה רק יעזור להירגע קצת היא לא תשנה את הנתונים:

אפשר לנסות לשנות את כל העולם ואת שיטות העבודה המקובלות, ואפשר לנסות להשתנות לבד ולהסתכל על דברים בפרופורציה.

מתווכים יודעים לסנן, לתעדף, לתמחר, לארגן, ולזהות את איזה לקוח שלהם זה יכול לעניין במיוחד, הם יודעים להשוות את הנכס לעשרות נכסים אחרים ולהבין פוטנציאל שיש בו ללקוחות מסויימים שלהם.

התוצאה של כל זה יכול להסתכם בפעולה אחת, מסירת כתובת ומספר טלפון.
ובעברית, הגורם היעיל.

וכן, זה מקצוע מאוד מתגמל, למי שמצליח לסגור עסקאות כמובן, השוק חופשי, קל להיכנס אליו.
קשה לשרוד בו אמנם, אבל מי שחושב שזה ענף עם חמאה, שינצל את ההזדמנות ויוכיח שאפשר גם להרוויח מעט וגם להיות ישר, המשפחה שלו תעריך אותו מאוד.
בקרית גת אתה כנראה משלם למתווך 16 אל"ש תיווך, וזה יכול להיות מחיר הוגן פחות או יותר.
אבל אנחנו במרכז משלמים על אותה עבודה, פי שלוש ולמעלה מזה. ועל זה קמה צעקת האשכול,
אלה דברים פשוטים ביותר, שרק מתווך (או קרוב שלו) יכולים שלא להבין אותם...

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בקרית גת אתה כנראה משלם למתווך 16 אל"ש תיווך, וזה יכול להיות מחיר הוגן פחות או יותר.
בגת?
יכול גם להיות פי 3 ולמעלה מזה.
תלוי כמובן בדירה, דירת גן כמו שאני מוכר כ2.3 / 2.2 מיליון.

2 אחוז זה 2 אחוז
בכל מקום ביקום.

אבל זה לא העניין כי כפי שכתבתי זה בהחלט מובן שזה סכום גדול וזה לא קל בפרט שיש כאלו שחוסכים את זה אבל אין כאן שום תופעה חריגה.
סטטיסטית בארה"ב אחוז התיווך עומד על 5-6%!!

מיותר לכתוב שוב. תחזור על ההודעות.
לא חושב שאנחנו חלוקים על משהו.

אולי מעניין אותך גם...