למה כדאי ליווי של איש מקצוע

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אז מסתבר שאת לא עובדת לבד. את פשוט מקבלת הדרכה בחינם מחברות נדיבות.
מה תעשי כשתגיעי לשלב השידור המקוון?
אני כבר כיום משדרת במקוון :)
הדרכה למילוי הטופס קבלתי מחברה ששנתיים שילמתי לה ע"מ שתמלא לי עד שהיא אמרה לי שפשוט חבל על הכסף שלי ועל הזמן שלה.
מאז אני משדרת לבד במקוון.
וכן, היא לימדה אותי מה זה פחת, והוצואת שוטפות וכו'.
אישור ניהול ספרים תקין וניכוי מס במקור- יכולה כל אחת להוציא לבד דרך האינטרנט, למה צריך לשלם למישהו על זה?
(אולי בפעם הראשונה שהוצאתי הלכתי למשרדים בעצמי)
כיום כבר אין לי כ"כ הרבה שאלות, כי נכנסתי לענינים ב"ה.
ואם יש שאלה אחת לכמה זמן (אל דאגה, לא מדובר ביותר מדי שאלות, כי אני עוסק פטור שצריך להגיש דו"ח פעם בשנה מקסימום, כן?) - הן שמחות לענות לי.
(כך זה נראה לי ע"כ פנים, בדיוק כמה שאני שמחה לעזור להן ולענות להן כשהן צריכות טובה מתחום העבודה שלי)

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני כבר כיום משדרת במקוון :)
הדרכה למילוי הטופס קבלתי מחברה ששנתיים שילמתי לה ע"מ שתמלא לי עד שהיא אמרה לי שפשוט חבל על הכסף שלי ועל הזמן שלה.
כיום כבר אין לי כ"כ הרבה שאלות, כי נכנסתי לענינים ב"ה.
ואם יש שאלה אחת לכמה זמן (אל דאגה לא מדובר ביותר מאחת לחצי שנה- שנה) - הן שמחות לענות לי.
(כך זה נראה לי ע"כ פנים, בדיוק כמה שאני שמחה לעזור להן ולענות להן כשהן צריכות טובה מתחום העבודה שלי)
אין בעיה. שמחה שאת מסתדרת לבד.
אבל לא לכולן יש חברות נכון?
ומה את עושה כשיש 867, נספח רווח הון (1399) נספח ג, נספח ד'?
קשה לי להאמין שעם זה את מסתדרת לבד.
והמקרה שלך הוא לא המלצה גורפת להתנהלות עצמאית.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אין בעיה. שמחה שאת מסתדרת לבד.
אבל לא לכולן יש חברות נכון?
ומה את עושה כשיש 867, נספח רווח הון (1399) נספח ג, נספח ד'?
קשה לי להאמין שעם זה את מסתדרת לבד.
והמקרה שלך הוא לא המלצה גורפת להתנהלות עצמאית.
כנראה שאני לא כ"כ עשירה,
אין ברשותי ניירות ערך והכנסות מחו"ל.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מספיק שיש פקדון בבנק בשביל 867.
מספיק שיש מכירה של רכוש קבוע (מחשב למשל) בשביל 1399.
טוב שאת מידעת אותי (לא שזה היה אקטואלי בשבילי עד כה)
אבל גם כששילמתי טבין ותקילין לרואה חשבון להגשת הדו"ח השנתי,
הוא לא שאל אותי אם יש לי פקדון בבנק,
ואם מכרתי רכוש קבוע!
אז למה לשלם 1200 ש"ח אם התוצאה אותו הדבר?
(מתארת לעצמי שהרואה חשבון היה בטוח שאין סיכון בזה שלא מדווחים על שני הדברים האלה, במיוחד בעסקים קטנים, אחרת הוא היה שואל, לא?)

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
טוב שאת מידעת אותי (לא שזה היה אקטואלי בשבילי עד כה)
אבל גם כששילמתי טבין ותקילין (1200 ש"ח) לרואה חשבון להגשת הדו"ח השנתי,
הוא לא שאל אותי אם יש לי פקדון בבנק,
ואם מכרתי רכוש קבוע!
אז למה לשלם 1200 ש"ח אם התוצאה אותו הדבר?
(מתארת לעצמי שהרואה חשבון היה בטוח שאין סיכון בזה שלא מדווחים על שני הדברים האלה, במיוחד בעסקים קטנים, אחרת הוא היה שואל, לא?)
הוא לא צריך לשאול בשוטף
בסוף שנה הוא אמור לתת לך רשימה גנרית של מסמכים הדרושים לדוח השנתי. אחד מהם הוא 867.
לגבי מכירת רכוש קבוע את צריכה לדווח לו שמכרת והוא אמור לחשב ולדווח בהתאם.
ואם הרו"ח שלך לא התנהל כמו שצריך זו לא סיבה לחשוב שכולם כאלו.

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
אם רו"ח שלך, זלזל ולא עבד כמו שצריך, אז הוא לא בסדר. זה לא סותר את זה שכן צריך לדווח על זה (גם בשביל להסביר גידול עתידי בהון)
זה מזכיר לי חברה שלי ששלמה למתחילה 500 ש"ח, והיתה מרוצה, עד ששנתיים אחרי פתיחת התיק קבלה בקשה להצהרה הון שניה. לשאלה למה אמרו לה: אין הגיון שאת חיה מההכנסה עליה את מדווחת.
אח"כ היא הלכה לרו"ח מומחה שיכין את ההצהרת הון, ושלמה 5000 ש"ח !!!, התברר שהזול היה יקר יותר, לדוג' הוא לא הכניס את מלגת הכולל של בעלה בדיווחים (כוללים של דן גרטלר הכנסה של כ-5,000 בחודש).
בנוסף, דירה להשקעה שהיתה להם בחור כלשהו בארץ, דיווח את הוצאות הריבית והמשכנתא, אבל לא את הכנסות שכ"ד.
בקיצור, יצאה ביוקר גדול והיא עוד מספרת לי איזה מומחה הרו"ח החדש, שאמר שצריך להכניס את כל הדברים האלו, ולא הבינה למה אני בהלם, שהדברים האלו לא נכנסו.
אגב, רצתה שאני אעשה לה, אבל באופן עקרוני לא מוכנה לקבל חברות לקהל הלקוחות.

נערך לאחרונה ב:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אם רו"ח שלך, זלזל ולא עבד כמו שצריך, אז הוא לא בסדר. זה לא סותר את זה שכן צריך לדווח על זה (גם בשביל להסביר גידול עתידי בהון)
זה מזכיר לי חברה שלי ששלמה למתחילה 500 ש"ח, והיתה מרוצה, עד ששנתיים אחרי פתיחת התיק קבלה בקשה להצהרה הון שניה. לשאלה למה אמרו לה: אין הגיון שאת חיה מההכנסה עליה את מדווחת.
אח"כ היא הלכה לרו"ח מומחה שיכין את ההצהרת הון, ושלמה 5000 ש"ח !!!, התברר שהזול היה יקר יותר, לדוג' הוא לא הכניס את מלגת הכולל של בעלה בדיווחים (כוללים של דן גרטלר הכנסה של כ-5,000 בחודש).
בנוסף, דירה להשקעה שהיתה להם בחור כלשהו בארץ, דיווח את הוצאות הריבית והמשכנתא, אבל לא את הכנסות שכ"ד.
בקיצור, יצאה ביוקר גדול והיא עוד מספרת לי איזה מומחה הרו"ח החדש, שאמר שצריך להכניס את כל הדברים האלו, ולא הבינה למה אני בהלם, שהדברים האלו לא נכנסו.
אגב, רצתה שאני אעשה לה, אבל באופן עקרוני לא מוכנה לקבל חברות לקהל הלקוחות.
מה אמורים להסיק מהסיפור הקיצוני הזה? שרו"ח לא מכינים הצהרות הון כמו שצריך?!
תמהני.
אצלנו משקיעים המון זמן ותשומת לב בהכנת הצהרה ראשונה וגם בהשוואות הון (הצהרות ההון מהשניה והלאה.) וב"ה לא יוצאות תקלות.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הוא לא צריך לשאול בשוטף
בסוף שנה הוא אמור לתת לך רשימה גנרית של מסמכים הדרושים לדוח השנתי. אחד מהם הוא 867.
לגבי מכירת רכוש קבוע את צריכה לדווח לו שמכרת והוא אמור לחשב ולדווח בהתאם.
מנין לי לדעת שאני אמורה לדווח על מכירת מחשב?
עד לרגע זה לא ידעתי!
ושילמתי גם שילמתי לרואה חשבון. (מלבד החברה הזכורה לטוב שלקחה ממני רבע מחיר ואמרה שהרוויחה הרבה יותר לשעה ממה שהיא מרוויחה בעבודה היומיומית)
כאן בדיוק עומדת הנקודה בינינו,

יש ידיעות שנופלות בין הכסאות,
רואה החשבון בטוח שהלקוח אמור לדעת זאת בעצמו,
והלקוח אין לו מושג מהידיעות האלה,
לפעמים הוא יוצא ניזוק מזה שהוא לא ידע משהו מסוים,
בשעה שהוא משלם לרואה חשבון!

מהנסיון שלי- אין תחליף ללמידה עצמית של הנושא. (כל אחד בעסק שלו)
אני לא מתימרת להיות רואת חשבון,
אבל בטיפול של הטפסים הרגילים - אני מסתדרת לבד, ב"ה.

נכון, אבל אם יש כאן כבר שתי עדויות, כנראה שיש דברים בגו.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מנין לי לדעת שאני אמורה לדווח על מכירת מחשב?
עד לרגע זה לא ידעתי!
ושילמתי גם שילמתי לרואה חשבון. (מלבד החברה הזכורה לטוב שלקחה ממני רבע מחיר ואמרה שהרוויחה הרבה יותר לשעה ממה שהיא מרוויחה בעבודה היומיומית)
כאן בדיוק עומדת הנקודה בינינו,
יש ידיעות שנופלות בין הכסאות,
רואה החשבון בטוח שהלקוח אמור לדעת זאת בעצמו,
והלקוח אין לו מושג מהידיעות האלה,
לפעמים הוא יוצא ניזוק מזה שהוא לא ידע משהו מסוים,
בשעה שהוא משלם לרואה חשבון!

מהנסיון שלי- אין תחליף ללמידה עצמית של הנושא. (כל אחד בעסק שלו)
אני לא מתימרת להיות רואת חשבון,
אבל בטיפול של הטפסים הרגילים - אני מסתדרת לבד, ב"ה.

נכון, אבל אם יש כאן כבר שתי עדויות, כנראה שיש דברים בגו.

1. הרו"ח אמור לעבור איתך על הטופס פחת בסוף השנה ולבדוק מצבת נכסים. ובפגישות הראושנות להסביר על עניין רכוש קבוע ומה עושים במקרה של מכירה.
2. לא ידעתי ששתי עדויות הן מדגם מייצג מבחינה סטטיסטית.
דווקא הייתי אומרת שכנראה שכל בעלי המקצוע שעונים פה כנראה עובדים במשרדים טובים ומקצועיים.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אגב- הצהרת הון - בוודאי שנעשה דרך רואה חשבון!

ועוד אגב-
אני טיפוס מאוד תלותי, שהיה לי קשה מאוד להתחיל ולהכניס את עצמי לענין, היה לי הרבה יותר קל להתלות ברואה חשבון ודי,
אבל התברר שאין סיבה.

מינוף

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
מצטרפת לדברי @מלפפון
אף רואה חשבון /יועץ מס לא ישב והסביר לי כמה כדאי לי להרוויח ע"מ שאוכל לקבל החזר מס, לדוגמא,
ועוד ועוד.
למדתי למלא את הדו"ח השנתי לבד,
(במשרדי מס הכנסה יש הדרכה למילוי הטפסים למי שלא יודע איך למלא)
מנהלות החשבונות ויועצות המס שבסביבתי הקרובה זוכות מדי פעם לטלפונים של שאלות,
והן עונות לי יותר בשמחה.

כמובן שכשיגיע הצהרת הון אפנה לבעל מקצוע.

אני לא רואה שום סיבה למה לפנות לגריפקאי/ת, נכנסים לאינטרנט חיפוש קצר בגוגל ויש לי סרטונים איך לעצב בפוטושופ, את הפוטושופ עצמו אני סוחב מאתר אחר,
אם בכל זאת לא הצלחתי, יש לי מלא חברים גרפיקאים שישמחו לעזור לי, הם זוכים מדי פעם לטלפונים, ולדעתי הם ממש שמחים לענות, תקחו את זה כל אחד לתחום שלו ותבינו כמה זה אבסורדי,
א"א להשוות בין משהו שעושים לבד עם הדרכה של חברים, לבעל מקצוע שמתעסק שנים עם הנושא.....

אל תזרקו עלי עגבניות
;)

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אגב- הצהרת הון - בוודאי שנעשה דרך רואה חשבון!

ועוד אגב-
אני טיפוס מאוד תלותי, שהיה לי קשה מאוד להתחיל ולהכניס את עצמי לענין, היה לי הרבה יותר קל להתלות ברואה חשבון ודי,
אבל התברר שאין סיבה.
את מסתדרת לבד וזה נהדר אבל את מקרה פרטי (עם חברות נחמדות) שאינו בא ללמד על הכלל.
וזה מה שאני לא מצליחה להבין - ההמלצה הגורפת וחסרת האחריות הזו להסתדר לבד שחוזרת פה בפורום.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
1. הרו"ח אמור לעבור איתך על הטופס פחת בסוף השנה ולבדוק מצבת נכסים. ובפגישות הראושנות להסביר על עניין רכוש קבוע ומה עושים במקרה של מכירה.
2. לא ידעתי ששתי עדויות הן מדגם מייצג מבחינה סטטיסטית.
דווקא הייתי אומרת שכנראה שכל בעלי המקצוע שעונים פה כנראה עובדים במשרדים טובים ומקצועיים.
מעניין מאוד יהיה לעשות סקר כאן בפורום ולבדוק כמה עוסקים קיבלו הדרכה והסבר על רכוש קבוע ומה עושים במקרה של מכירה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מעניין מאוד יהיה לעשות סקר כאן בפורום ולבדוק כמה עוסקים קיבלו הדרכה והסבר על רכוש קבוע ומה עושים במקרה של מכירה.
מעניין מאד יהיה לעשות סקר כמה עוסקים קיבלו במייל רשימת מסמכים לסוף שנה מרואי החשבון שלהם וטרחו לעבור עליה ולשאול על הטעון בירור...

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא רואה שום סיבה למה לפנות לגריפקאי/ת, נכנסים לאינטרנט חיפוש קצר בגוגל ויש לי סרטונים איך לעצב בפוטושופ, את הפוטושופ עצמו אני סוחב מאתר אחר,
אם בכל זאת לא הצלחתי, יש לי מלא חברים גרפיקאים שישמחו לעזור לי, הם זוכים מדי פעם לטלפונים, ולדעתי הם ממש שמחים לענות, תקחו את זה כל אחד לתחום שלו ותבינו כמה זה אבסורדי,
א"א להשוות בין משהו שעושים לבד עם הדרכה של חברים, לבעל מקצוע שמתעסק שנים עם הנושא.....

אל תזרקו עלי עגבניות
;)

אני לא אזרוק עגבניות
אבל אני כן אנסה להסביר במעט את ההבדלים, בין מה שעולה כאן כל הזמן ההשוואות.

לעצב לוגו- זה לא משהו שנעשה בחצי שעה, וגם לא בשעה. לוגו טוב ומיתוג טוב זה עבודה של כמה שעות טובות לפחות.

לעומת זאת דיווח מקוון של הטפסים הנ"ל, לעוסקים פטורים שאין להן לא עובדים תחתיהן, ולא נכסים שמניבים הון וכדו', לא דורש יותר מחצי שעה התעסקות, מקסימום שעה,
ואנא אל תנסנה לעבוד עלי בענין.

וכן, אם חברה תבקש ממני טובה של עבודה קטנה מהצד- אני אעשה לה את זה חינם, גם אם זה לוקח חצי שעה.
ואם היא תבקש ממני שאעשה עבורה משהו שאני סבורה שהיא יכולה לעשות לבד (לא עולה לי כרגע דוגמא לענין) אני אדריך אותה איך לעשות זאת, ואם צריך אכוון אותה למדריכים ברשת.

אין סיבה שתשלם לי או לכל אחת אחרת אם היא יכולה לעשות זאת לבדה!

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני לא אזרוק עגבניות

לעצב לוגו- זה לא משהו שנעשה בחצי שעה, וגם לא בשעה. לוגו טוב ומיתוג טוב זה עבודה של כמה שעות טובות לפחות.

לעומת זאת דיווח מקוון של הטפסים הנ"ל, לעוסקים פטורים שאין להן לא עובדים תחתיהן, ולא נכסים שמניבים הון וכדו', לא דורש יותר מחצי שעה התעסקות, מקסימום שעה,

וכן, אם חברה תבקש ממני טובה של עבודה קטנה מהצד- אני אעשה לה את זה חינם, גם אם זה לוקח חצי שעה.
ואם היא תבקש ממני שאעשה עבורה משהו שאני סבורה שהיא יכולה לעשות לבד (לא עולה לי כרגע דוגמא לענין) אני אדריך אותה איך לעשות זאת, ואם צריך אכוון אותה למדריכים ברשת.

שימי לב כמה הסתיגויות רשמת, לא מעסיקים, לא נכסים,
אבל את חייבת להבין שלכל אחד יש נתונים שונים!
ועל כן אינך יכולה להמליץ לאחרים על סמך נתונייך האישיים.
מה גם שלא כולם מונחים בחומר במידה שווה ולא יכולים להסיק לבד את המורכבות אם קיימת בדוחות שלהם.
אה, יש גם דוחות אישיים שלוקחים כמה שעות.

נערך לאחרונה ב:

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שימי לב כמה הסתגויות רשמת, לא מעסיקים, לא נכסים,
אבל את חייבת להבין שלכל אחד יש נתונים שונים!
ועל כן אינך יכולה להמליץ לאחרים על סמך נתונייך האישיים.
מה גם שלא כולם מונחים בחומר במידה שווה ולא יכולים להסיק לבד את המורכבות אם קיימת בדוחות שלהם.
היה לי ברור שהכוונה לעוסקים הפטורים הרבים שמסתובבים כאן בפורום ואינם מעסיקים תחתם (גרפיקאים, צלמים, מאיירים, קופירייטרים וכדו')
ברור שאם מדובר במשהו מורכב יותר עדיף ללכת דרך רואה חשבון.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
היה לי ברור שהכוונה לעוסקים הפטורים הרבים שמסתובבים כאן בפורום ואינם מעסיקים תחתם (גרפיקאים, צלמים, מאיירים, קופירייטרים וכדו')
ברור שאם מדובר במשהו מורכב יותר עדיף ללכת דרך רואה חשבון.
ואם זה עוסק פטור שלא מעסיק עובדים ויש לו מכירות באמזון למשל. ידועות לך הוראות ניהול ספרים? ידוע לך הדגש החזק של מ"ה בנושא עקב מורכבותו והחדשנות שבו?
ידוע לך כיצד יש להפיק חשבוניות במידה ויש לקוחות רבים מאד?
מניחה שלא. כיון שאין זה תחום עיסוקך ולכן חבל להמליץ באופן גורף גם לפטורים.

מינוף

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
אני לא אזרוק עגבניות

לוגו, מסכים איתך יותר קשה לעשות לבד, אבל עם חברים הכל אפשרי
אבל עיצוב גרפי זה לא רק לוגו, יש בעיצוב עוד מלא סעיפים שאת רובם אפשר לעשות לבד,
נקודה קטנה, את מדברת רק על להגיש את הדוח, יש עוד כמה פרטים שכלולים בשירות של רו"ח
1. לתזכר את כולם מתי ואיך להביא כל דבר
2. לחשב את ההכנסות בינואר, ולדווח על מחזור העסקאות
3. לעבור על ההוצאות לבדוק שזה הגיוני, אם יש פחת למלאות את הנתונים המתאימים, רכב - לחשב את ההוצאה המוכרת, טפסי 106 ממקומות העבודה, דמי לידה אבטלה וכו' להנפיק מביטוח לאומי, להכניס בדוח את הסכומים ששילמת לביטוח לאומי כדי להוריד מהמס הכנסה, השקעות בבנקים - טופס 867, לבדוק אם יש זיכוי במס הכנסה עם מקום המגורים, ילדים , נטול יכולת , ועוד...
4. יעוץ שוטף במשך השנה
5. הגדלת/הקטנת מקדמות כשצריך
6. תשלום/ביטול קנסות כשצריך
7. אישור הכנסות, לבנק / מעון / עיריה וכו'

ועוד היד נטויה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה