למה כדאי ליווי של איש מקצוע

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לוגו, מסכים איתך יותר קשה לעשות לבד, אבל עם חברים הכל אפשרי
אבל עיצוב גרפי זה לא רק לוגו, יש בעיצוב עוד מלא סעיפים שאת רובם אפשר לעשות לבד,
נקודה קטנה, את מדברת רק על להגיש את הדוח, יש עוד כמה פרטים שכלולים בשירות של רו"ח
1. לתזכר את כולם מתי ואיך להביא כל דבר
2. לחשב את ההכנסות בינואר, ולדווח על מחזור העסקאות
3. לעבור על ההוצאות לבדוק שזה הגיוני, אם יש פחת למלאות את הנתונים המתאימים, רכב - לחשב את ההוצאה המוכרת, טפסי 106 ממקומות העבודה, דמי לידה אבטלה וכו' להנפיק מביטוח לאומי, להכניס בדוח את הסכומים ששילמת לביטוח לאומי כדי להוריד מהמס הכנסה, השקעות בבנקים - טופס 867, לבדוק אם יש זיכוי במס הכנסה עם מקום המגורים, ילדים , נטול יכולת , ועוד...
4. יעוץ שוטף במשך השנה
5. הגדלת/הקטנת מקדמות כשצריך
6. תשלום/ביטול קנסות כשצריך
7. אישור הכנסות, לבנק / מעון / עיריה וכו'

ועוד היד נטויה
אכן את כל זה רשמנו גם באשכולות אחרים. ועדיין זה לא מספיק מובן.
כנראה מפנימים באמת רק כשמתנגשים במקרים האלו חזיתית....

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
מה אמורים להסיק מהסיפור הקיצוני הזה? שרו"ח לא מכינים הצהרות הון כמו שצריך?!
תמהני.
אצלנו משקיעים המון זמן ותשומת לב בהכנת הצהרה ראשונה וגם בהשוואות הון (הצהרות ההון מהשניה והלאה.) וב"ה לא יוצאות תקלות.
לא, כשמשלמים זול למתחילה, צריך לקחת בחשבון, שעלולים לקבל תוצאה זולה (לא מחייב, אבל יכול להיות)

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
מעניין מאד יהיה לעשות סקר כמה עוסקים קיבלו במייל רשימת מסמכים לסוף שנה מרואי החשבון שלהם וטרחו לעבור עליה ולשאול על הטעון בירור...
יש לי לקוח שכל שנה שואל אותי: "למה לא אמרת לי לשמור קבלות על תרומות, איך אאתר אותם עכשיו" ולמרות שהוא עוסק פטור אנחנו משוחחים פעם בחודש וכל פעם אני מזכירה לו לשמור הוצאות, תרומות ושות', ובמקביל הוכחתי לו מהמייל הראשון ביננו, את סיכום הפגישה הראשונה מה אמרתי לו לשמור ומה לשאול, ומה לעקוב :)

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ואם זה עוסק פטור שלא מעסיק עובדים ויש לו מכירות באמזון למשל. ידועות לך הוראות ניהול ספרים? ידוע לך הדגש החזק של מ"ה בנושא עקב מורכבותו והחדשנות שבו?
ידוע לך כיצד יש להפיק חשבוניות במידה ויש לקוחות רבים מאד?
מניחה שלא. כיון שאין זה תחום עיסוקך ולכן חבל להמליץ באופן גורף גם לפטורים.

כמה צלמות/ גרפיקאיות / קופירייטריות / מאיירות את מכירה שמוכרות באמזון?;)
ולמה המחיר להגשת דו"ח של עוסק פטור בלי מכירות זהה לזה של עם מכירות? וכנ"ל עם אלה שיש להם נכסים מניבים וכו'?

ולעצם הענין-
אני לא ממליצה לאף אחד להגיש לבד.
כן ממליצה למי שמרגישה שהמחיר שהיא משלמת לרואה חשבון מוגזם,
(מי שמרגישה את זה כנראה שאין לה כ"כ הרבה טופסולוגיה להתמודד איתה, אין לה כ"כ הרבה מכירות, היא רואה בעצמה שהרואה חשבון לא דורש ממנה יותר מדי טפסים בסוף שנה)
להתייעץ עם חברה / קרוב משפחה, איש מקצוע, שמונח היטב בתוך הענינים, ולברר איתו האם אכן הוא צריך להגיש דרך רואה חשבון או שמא הוא יכול להסתדר לבד.

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
מבחינתי, נראה לי שהנושא מיצה את עצמו, רק רציתי להעלות נקודה נוספת למחשבה, פורשת ברגע זה.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לוגו, מסכים איתך יותר קשה לעשות לבד, אבל עם חברים הכל אפשרי
אבל עיצוב גרפי זה לא רק לוגו, יש בעיצוב עוד מלא סעיפים שאת רובם אפשר לעשות לבד,
נקודה קטנה, את מדברת רק על להגיש את הדוח, יש עוד כמה פרטים שכלולים בשירות של רו"ח
1. לתזכר את כולם מתי ואיך להביא כל דבר
2. לחשב את ההכנסות בינואר, ולדווח על מחזור העסקאות
3. לעבור על ההוצאות לבדוק שזה הגיוני, אם יש פחת למלאות את הנתונים המתאימים, רכב - לחשב את ההוצאה המוכרת, טפסי 106 ממקומות העבודה, דמי לידה אבטלה וכו' להנפיק מביטוח לאומי, להכניס בדוח את הסכומים ששילמת לביטוח לאומי כדי להוריד מהמס הכנסה, השקעות בבנקים - טופס 867, לבדוק אם יש זיכוי במס הכנסה עם מקום המגורים, ילדים , נטול יכולת , ועוד...
4. יעוץ שוטף במשך השנה
5. הגדלת/הקטנת מקדמות כשצריך
6. תשלום/ביטול קנסות כשצריך
7. אישור הכנסות, לבנק / מעון / עיריה וכו'

ועוד היד נטויה

הדגשתי שאני עוזרת לעיתים לחברות לעשות כל מיני דברים לבד ולגלות עצמאות,
אין לי ענין לשמור את כל המקצוע קרוב ללב.

לגבי כל הרשימה הארוכה שכתבת,
כנראה שיש גם אנשים חכמים, שאחרי 3-4 שנים שצריכים להגיש טפסים,
לומדים להגיש זאת בעצמם.

את הקבלות רושמים מיד גם בטבלה באקסל במחשב
וב-1 לינואר כבר מגישים את מחזור העסקאות למע"מ.

ועוד ועוד.

מי שמרגישה שהטופסולוגיה גדול עליה- שלא תסתמך על עצמה

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כמה צלמות/ גרפיקאיות / קופירייטריות / מאיירות את מכירה שמוכרות באמזון?;)
ולמה המחיר להגשת דו"ח של עוסק פטור בלי מכירות זהה לזה של עם מכירות? וכנ"ל עם אלה שיש להם נכסים מניבים וכו'?

ולעצם הענין-
אני לא ממליצה לאף אחד להגיש לבד.
כן ממליצה למי שמרגישה שהמחיר שהיא משלמת לרואה חשבון מוגזם,
(מי שמרגישה את זה כנראה שאין לה כ"כ הרבה טופסולוגיה להתמודד איתה, אין לה כ"כ הרבה מכירות, היא רואה בעצמה שהרואה חשבון לא דורש ממנה יותר מדי טפסים בסוף שנה)
להתייעץ עם חברה / קרוב משפחה, איש מקצוע, שמונח היטב בתוך הענינים, ולברר איתו האם אכן הוא צריך להגיש דרך רואה חשבון או שמא הוא יכול להסתדר לבד.
מי דיבר על צלמת או גרפיקאית
דיברתי על קהילת העוסקים הפטורים בכללותה שאינה מורכבת רק מהמקצועות שמנית מטבע הדברים.
מכירה באמזון היא עוסק פטור מענף מורכב יחסית כדי להדגים שלא תמיד ניתן להתנהל לבד.
זה הכל

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מי דיבר על צלמת או גרפיקאית
דיברתי על קהילת העוסקים הפטורים בכללותה שאינה מורכבת רק מהמקצועות שמנית מטבע הדברים.
מכירה באמזון היא עוסק פטור מענף מורכב יחסית כדי להדגים שלא תמיד ניתן להתנהל לבד.
זה הכל
אני דברתי על צלמות וגרפיקאיות,זה היה מודגש בהודעה שציטטת.

מינוף

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
הדגשתי שאני עוזרת לעיתים לחברות לעשות כל מיני דברים לבד ולגלות עצמאות,
אין לי ענין לשמור את כל המקצוע קרוב ללב.

לגבי כל הרשימה הארוכה שכתבת,
כנראה שיש גם אנשים חכמים, שאחרי 3-4 שנים שצריכים להגיש טפסים,
לומדים להגיש זאת בעצמם.

את הקבלות רושמים מיד גם בטבלה באקסל במחשב
וב-1 לינואר כבר מגישים את מחזור העסקאות למע"מ.

ועוד ועוד.

מי שמרגישה שהטופסולוגיה גדול עליה- שלא תסתמך על עצמה

:rolleyes:
בהצלחה

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנה לכם עוד הודעה שמצאתי מהיום,
על התנהלות לא תקינה של יועצים מול עוסקים פטורים:
לא תקין בכלל :(
בהחלט ישנן הוצאות שאת אמורה לדרוש.

יש לי הרגשה חזקה שעוסקים פטורים שלא מתקרבים לתקרת המס,
ואין בהם בעיתיות מיוחדת,
יועצי המס לא מתיחסים אליהם לגמרי ברצינות.

האמת שאפשר להבין אותם.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית

יש לי הרגשה חזקה שעוסקים פטורים שלא מתקרבים לתקרת המס-

האמת שאפשר להבין אותם.
ממש לא נכון.
ממש לא.
תקרת המס היא לא נקודת המוצא בכלל.

אורחת לרגע

משתמש מקצוען

יש לי הרגשה חזקה שעוסקים פטורים שלא מתקרבים לתקרת המס,
ואין בהם בעיתיות מיוחדת,

האמת שאפשר להבין אותם.
למרות שאמרתי שלא אתערב, מגיבה שוב.
גם אם לא מתקרבים לתקרת המס, ביטוח לאומי הם משלמים בהחלט, ולכן צריך את ההוצאות

שירה ט

משתמש מקצוען
היי,
ביקות תמ"ת שונה במהותה. אני עובדת מטעם משרד האוצר בביקורות והן שונות לגמרי.
ביקורת תמ"ת, (בלי קשר לתקנים וכו',) היא בד"כ בנושא שכר.
לבדוק שהמעסיק מקיים את כול חובותיו החוקיות כלפי העובד.
חובה חוקית היא למשל אפילו לתלות מודעה של שכר המינימום המעודכן להיום על לוח המודעות במקום שכל העובדים נחשפים לה....
ביקורת של רשות המיסים, כמו שshira bira הסבירה פה בכישרון, היא שונה לגמרי.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
היי,
ביקות תמ"ת שונה במהותה. אני עובדת מטעם משרד האוצר בביקורות והן שונות לגמרי.
ביקורת תמ"ת, (בלי קשר לתקנים וכו',) היא בד"כ בנושא שכר.
לבדוק שהמעסיק מקיים את כול חובותיו החוקיות כלפי העובד.
חובה חוקית היא למשל אפילו לתלות מודעה של שכר המינימום המעודכן להיום על לוח המודעות במקום שכל העובדים נחשפים לה....
ביקורת של רשות המיסים, כמו שshira bira הסבירה פה בכישרון, היא שונה לגמרי.
תודה שחידדת והוספת מנסיונך.
אכן הביקורות שונות לחלוטין זו מזו.

קליין

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
היה לי ברור שהכוונה לעוסקים הפטורים הרבים שמסתובבים כאן בפורום ואינם מעסיקים תחתם (גרפיקאים, צלמים, מאיירים, קופירייטרים וכדו')
ברור שאם מדובר במשהו מורכב יותר עדיף ללכת דרך רואה חשבון.
אני בהחלט חושבת כמו @yudit10. עוסק פטור כמוני, שלא מגרד את סף המס, לא מעסיק עובדים, כולה יושבת בבית, מבצעת מידי פעם עבודות לאנשים ומוציאה להם קבלות.
בתור אישה, אני אפילו מעדיפה לא לנכות את כל ההוצאות האפשריות כדי שאקבל בלידה משהו.
לשלם 1500 ש"ח + מע"מ על הייצוג זה יותר מ 7% מההכנסה השנתית שלי. איזה היגיון כלכלי יש בזה?
אני בהחלט יכולה לדווח למע"מ לבדי פעם בשנה, ולמלא דוח למס הכנסה לפי ההדרכה שקבלתי אי פעם במשרדי מס הכנסה.
תזרקו עלי עגבניות, גם הצהרת הון ראשונה הכנתי לבד. הכנסתי את המלגה של בעלי מהכולל, אל דאגה.
קראתי על זה הרבה, ונראה לי שהכנסתי את כל ההכנסות וערך הנכסים שלנו. לא יכולה להעלות בדעתי שום נכס קיים שלא דיווחתי עליו, ורו"ח היה עולה עליו. מה שכן, ברור שעבור הצהרת הון שניה, אם תגיע, אקח רו"ח. כי זה מעבר ליכולותי.
אז כן, יש אנשים שמרוויחים 20-30 אלף בשנה, אין להם שום נכסים ודירות להשקעה, ואין להם סיבה לשלם 1500 ש"ח + מע"מ על מילוי שני טפסים פשוטים, פעם בשנה.
נכון, יש עוסקים שיש להם נתונים שונים, שמסבכים את העניין. יש מי שחשוב לו לנכות כל הוצאה. ויש מי שלא. אליהם @yudit10 מדברת. וכן, חלק מהיכולת להתנהל לבד, ולהיות מוכן ללמוד ולהיכנס לנושאים חדשים שנראים מפחידים, זה גם להבין מתי צריך עזרה מקצועית. אין פה איזו התעקשות לעשות הכול לבד. יש פה הסתכלות ריאלית על המצב: מה אפשרי וכדאי, ומה לא.

קליין

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
כי הצהרת ההון השנייה צריכה להיות תואמת להצהרה הראשונה + כל ההכנסות המדווחות בזמן שעבר מאז ההצהרה הראשונה + מצב חשבון בנק ונכסים קיימים. ושם, טעות קטנה תסבך אותי מאד. אז נכון שאני יכולה להיכנס לזה ראשי ורובי, ללמוד לעומק את הנושא, ולהצהיר לבד, אבל זה לא שווה את הסיכון שאטעה במשהו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה