לכל אלה שמשכירים את הדירות.....

• פותח הנושא ov
  • פורסם בתאריך

כלבבי

משתמש רשום
מרפרוף בהודעות אני לא מבינה כמה דברים:
מה כל כך קשה להשאיר בגדים במזוודה במשך שבוע יותר או פחות? צריך לדעת לארגן נכון את הבגדים: מזוודה לכל ילד, פריטים קטנים בשקית נפרדת ועוד רעיונות שיכולים להקל.
אישית, לא הייתי מכניסה בגדים נקיים שלי לארון של מישהו אחר.

ובקשר לאוכל - אתם באמת יושבים ומבשלים שם בדירות שאתם שוכרים? או שאולי אני הנוראית שלא מסוגלת להכנס למטבח?
תנו לעצמכם כמה ימים של חופש.
בשנה שעברה לקחנו טוסטר רגיל, ובו הכנו נקניקיות פרווה, פיצות (כולל פיצות שמחייבות אפיה) ולא זוכרת מה עוד.
מקפיא ומקרר - קנינו כל יום חלב אחד וממרחים בכמות קטנה שמספיקה לארוחה אחת. אולי מי שנופש במקום בלי מכולת סבירה צריך לסחוב את הקרטיבים מהבית?? :)

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
..

להרגיש בבית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח לשתף מניסיוני כשוכרת ומשכירה:

כשוכרת,
שבת- תמיד אשאל אם אפשר להשתמש בגביע, מגש לחלות וכד'.

בישול- אם אנחנו מגיעים לשבוע, ודאי שנחפש דירה עם אפשרות לבישול. קניית ארוחות מוכנות ל30 נפשות אינה בתקציב שלנו...
תנור- השתמשנו רק במקרה שבעלי הדירה מוכרים לנו ומרשים זאת.( גם במקרה של החלפת דירה)
כריות ושמיכות- מעולם לא חשבנו לסחוב 30 כריות ו30 שמיכות.

אגב מצעים, לי זה חשוב ולכן מביאה את המצעים לעצמי בכל מקום בו איני בטוחה בניקיונם.

מקום בארון- מעולם לא השאירו לי אבל זה היה נחמד אם היה קורה כי הבלאגן במזוודה של 6 נפשות לשבוע הוא גדול.

מכונת כביסה- אם הירשו- השתמשנו. מקלה מאוד הן על האריזה והן על השהות. במיוחד כשיש לך סדרה של קטנטנים שמרטיבה ומלכלכת.

וכמשכירה-
אני משאירה מצעים ומגבות
מאפשרת להשתמש בכיריים אך לא בתנור.
פעם קיבלנו טלפון ביום שישי שרוצים גם סיר. שאלנו עבור מה והתברר שזה צ'ונט שנקנה בחנות מזון מוכן בהכשר מקובל עלינו והוא פרווה. מעדיפה מאוד שלא ישתמשו לי בסירים ולא בתנו.

מכונת כביסה- הדלת שלנו שבורה כבר תקופה ונסגרת בצורה פרוביזורית. לכן לא חששתי. אבל השוכרת של שנה שעברה מצאה איך פותחים וסוגרים אותה וכיבסה לי את כל המצעים והמגבות!!( חוץ מבית מתוקתק שהשאירה...)

את המחשב שלמשל אני מפרקת ושמה בארון כי פינת העבודה שלי פתוחה.

מנסיון- יש אנשים שבשבילם לפתוח ארונות כדי לחפש משהו שהם ממש צריכים לפני שבת הוא מאוד טבעי ולא אכפת להם שיעשו את זה אצלם בבית גם....:eek:

מתענין בזה

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י לב הענין;2198460:
ובקשר לאוכל - אתם באמת יושבים ומבשלים שם בדירות שאתם שוכרים? או שאולי אני הנוראית שלא מסוגלת להכנס למטבח?
תנו לעצמכם כמה ימים של חופש.
בשנה שעברה לקחנו טוסטר רגיל, ובו הכנו נקניקיות פרווה, פיצות (כולל פיצות שמחייבות אפיה) ולא זוכרת מה עוד.
)

לא מכינים ארוחות גורמה, אבל חביתות, נקנקיות, שנצלים, צי'פס וכדו' בהחלט כן.
ברוב המקרים השתמשנו בתבניות חד פעמיות לבישול, או במחבת שהבאנו מהבית.

כלבבי

משתמש רשום
איך אנשים שונים, זה מדהים!
* אם השוכרים היו מכבסים לי את המצעים שהבאתי להם, הייתי מכבסת שוב (חולשה שלי)
* אני לא שוכרת דירה לשבת, כי אין מצב שאשתמש בכלים של מישהו אחר.
* מאותה סיבה אני גם לא הולכת לבית מלון. (חוץ מהסיבה הכלכלית, אבל שטויות :rolleyes:) אז למה אני כן אוכלת בכלים של אולם שמחות? לא יודעת
* לא מסכימה עם זה שאנשים נותנים מערכת סטריאו. זה דבר רגיש ועלול להתקלקל בקלות.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
מנסיון של משכירה במשך שנים במשך כל השנה,
בעברי.. כיום כבר התיאשתי מהנושא..

לצערי ולצער חברות רבות ההגבלות מגיעות רק מהמקום המתירני והמנצל של שוכרים.
אכן יש שוכרים מקסימים, אדיבים יודעים מה גבולות הנורמה לשימוש בדירה שלא שלהם למרות שהם משלמים ולצערינו יש הרבה שלא!
בזמנו כתבנו טור בעיתון פנימי בין החברות על מעלעלי ההשכרות לטוב ולמוטב.
סיפורים הזויים של מקרים וסיטואציות.
זה היה בשביל לבדר את עצמינו קצת ולצחוק מהענין ..

להכניס משפחה זרה לבית שלך גם תמורת תשלום זה לא קל בכלל!!!

אז בבקשה שוכרים יקרים, אנחנו באמת פותחים את ביתינו וניתן לכם את האוירה והאמצעים הכי טובים בכדי שתוכלו לנפוש ולאגור כוח לזמן הבא.
כי אתם משלמים וזה בהחלט מהדין מגיע לכם.

רק דבר אחד תזכרו -זה בית!!! אנשים גרים כאן וימשיכו הלאה.

גזל מחויב ביתר שאת וואהבת קיים גם כאן.

רי

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
הבת שלי כשחזרה הביתה לאחר שהשכירה את דירתה, מצאה מגבות שלה שהוציאו מהארון חהשתמשו בהם כסמרטוטי רצפה ולא אל תחשדו שהם עשו ספונג'ה הם נגבו בזה רגלים מלאות חול כשחזרו מהים.
אה, וגם האלבומים של החתונה היו מחוץ לארון (שהיה סגור עם אזיקונים:rolleyes:)
אבל כמובן יש גם את אלו שמשאירים בית מסודר ומכתב תודה

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י רי;2198806:
הבת שלי כשחזרה הביתה לאחר שהשכירה את דירתה, מצאה מגבות שלה שהוציאו מהארון חהשתמשו בהם כסמרטוטי רצפה ולא אל תחשדו שהם עשו ספונג'ה הם נגבו בזה רגלים מלאות חול כשחזרו מהים.
אה, וגם האלבומים של החתונה היו מחוץ לארון (שהיה סגור עם אזיקונים:rolleyes:)
אבל כמובן יש גם את אלו שמשאירים בית מסודר ומכתב תודה

הזוי!! לפחות היו מכבסים את המגבות ומכניסים חזרה לארון, ומכניסים חזרה את האלבומים... לא נעים להשכיר דירה כשאתה יודע שיש מצב שנכנסים לך לחיים הפרטיים, וזה לא רק אלבומים, זה תלושי משכורת, מסמכים רפואיים, לוח שנה שמלא בארועים משפחתיים.
בררר.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
וגם מכירה משיהי שמילאה את ביתה בפירות וירקות והכל נאכל..

hadas9

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
וגם חברה שכבסו לה במכונה ומילאו אותה בחול עד כדי טכנאי
וגיסה שהורידו לה מארונות עליונים אלבומים ודברים אישיים
והשאירו אוכל במיטות ומתחתם ובכיורים ואיפה לא
ואצל אמא שלי השתמשו במגבות וכדי ליבש אחרי הים פרסו על הרצפה בחוץ...ברררררר
ושברו לה מיטה (מה כבר אפשר לעשות עם מיטה)
ולאחותי הרסו מגבות חדשות באקנומיקה (אולי חשבו שזה סמרטוטים....)

רק מהסיפורים סביבי מעדיפה להשאר בבית...

שירבוטית

משתמש פעיל
מעבודה שלי עם אנשים
הם עם מעניין
א"א לחנך אותם, אפשר לכתוב עליהם ספרים,
יש את כל הסוגים,
קחו בחשבון שאתם גם מהמרים,
אני זוכרת בילדותי שהיינו שוכרים דירות, אבוי למי שנגע בארונות.
לא היתה מחשבה להשתמש לא במצעים לא במגבות,
כל הזמן רק שמענו: אתם אורחים ולא בע"ב
תשמרו, תזהרו, אל תגעו--- וכו
מאחלת לכם שכל השוכרים יתארחו בנעימים ולא יהיו אף נזקים

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
וכאלו שהתארחו בשבת והשאירו את השולחן על כל כליו ושאריותיו לפינוי המארחים...
את חפציהם לקחו והשאירו הכל למלצרים ומשרתי הבית ..

ואילו ששברו כסא סלון, ומגש נרות, לקחו את כל המשחקים ועשו מהם ערימה אחת, קופסאות משחק רבים..
והשאירו חפצים שעדיף לא לדעת מה הם,
ופחים מלאים במטבח ובשירותים ועוד..

ויש את אילו שלא ידעתי בכלל אם הם היו או לא !
כל כך נקי ומסודר הם השאירו. טיטאו וניקו וסדרו ושמרו על כל פרט ופרט.
והשאירו מתנה גם.
אם היינו בטוחים שכולם כאלו אז היה אחרת הכל.

chayasl

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק
את כמשכירה, יכולה להחליט מה את נותנת, והם כשוכרים יכולים לבקש ככל העולה על רוחם.
פשוט תחליטי אם את מעוניינת להוסיף את כל מה שהם מבקשים (בתשלום או בחינם).
בכ"א המלצה, לקחת שיק פקדון למקרה של נזק. ולהגדיר מראש מהו נזק.

בכ"א דעתי, שארון תליה הגיוניי מאד שיבקשו שתשאירי. אנשים מגיעים עם בגדים לשבוע.
וכיריים גז גם הגיוני להשאיר.
נראה לי זה שני דברים בסיסיים.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כל סיפור מזכיר לי סיפורים שקרו לי, או לאחת מאחיותיי...

לאחת מאחיותי למשל, השוכרת שכחה כותונת לילה ופשוט חתכה את האזיקונים בארונות חדר השינה ולקחה של אחותי....
לאחות אחרת התקשרה השוכרת וביקשה רשות להשתמש בחפץ מסוים שאחותי הטמינה מלכתחילה בארון נעול בתוך חדר שנעלה, וכשאחותי שאלה אותה מאיפה היא יודעת מה יש לה, היא סחה לה בפשטות שהיא בדקה מה יש בארונות.
היא גם אמרה לה שבגלל שבעלה נכה, היא שמחה שאחותי עושה איתה כזה חסד גדול, ולכן היא מרגישה מספיק בנח לפתוח את כל הבית שלה כי זה חסד...

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
סיפורי גיסתי (נופשים מחו"ל):
הורידו תמונות של ילדים/נכדים מהקיר וגזרו לחתיכות קטנות.
מצאו חותמת באחת המגרות ומלאו את הקירות והמצעים.
וילון מוכתם, קירות, שידה.
פתחו מגרות והוציאו כל מה שזז.
רוקנו ארונות כדי להכניס דברים שלהם.
מזרנים מלוכלכים מבוץ. ספה שעלו עליה מהרחוב.
השאירה להם כלים ח"פ והוציאו כלים מהארונות (היא זרקה אח"כ כל כלי שאולי היה בו שימוש מחשש שהוטרף).

בקיצור - פוגרום!

מה הענינים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תגידו, אתם מארחים אצלכם אזרחים מהירח?
אני לא מצליחה להבין, הרי גם פה בין גולשי פרוג יש את כל סוגי האנשים, יש כאן מישהו שמזדהה עם הנכתב פה לגבי מה אנשים עושים בדירות שכורות, או שאולי החופש מוציא מאנשים דברים שלא ידעו על עצמם?
בכל פעם שאני שומעת על כזה סיפור, אני חושבת לעצמי האם מדובר באנשים מזן מיוחד, או שגם המשפחה שלי והחברה שאני חיה בה מתנהגים כך?

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י מה הענינים;2199105:
אני לא מצליחה להבין, הרי גם פה בין גולשי פרוג יש את כל סוגי האנשים, יש כאן מישהו שמזדהה עם הנכתב פה לגבי מה אנשים עושים בדירות שכורות, או שאולי החופש מוציא מאנשים דברים שלא ידעו על עצמם?
בכל פעם שאני שומעת על כזה סיפור, אני חושבת לעצמי האם מדובר באנשים מזן מיוחד, או שגם המשפחה שלי והחברה שאני חיה בה מתנהגים כך?

אני השכרתי את הדירה שלי יותר מפעם ופעמיים,
ויותר מזה אני נותנת אותה בכייף כשאני יכולה.

וב"ה, ב"ה...
מעולם לא חוויתי רבע ושמינית ממה שמתואר כאן.

אנשים מנומסים וטובים שומרים על רכוש השני מאד ומחזירים דירה מי סביר יותר ומי סביר פחות...

יש לציין שאין לי בכלל אלבומי תמונות, אולי לכן זה ככה:D

(פעם אחת נשפכה כוס מיץ על כסא מרופד של הסלון, נו, אז מה? אצלי זה אף פעם לא קורה??? קורה!)

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י מה הענינים;2199105:
זה קיים ועוד איך.
רק כשכל הספורים מרוכזים יחד זה נשמע מפחיד.
בדידי הווא עובדות.

מה הענינים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י בפוטנציאל;2199116:
זה קיים ועוד איך.
רק כשכל הספורים מרוכזים יחד זה נשמע מפחיד.
בדידי הווא עובדות.

מאמינה, לא חושבת שמישהו ממציא.
אבל לא מצליחה להבין לאיזה סוג של אנשים זה קורה.
את האמת? לא נותנת את הדירה לאף אחד, אז אין לי ניסיון מעצמי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה