לכל אלה שמשכירים את הדירות.....

• פותח הנושא ov
  • פורסם בתאריך

מוריה100

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י wald;2197582:
בשום פנים ואופן לא!
אני לא מאפשרת להשתמש בשום כלי, אפילו סכין, גם זה מגעיל אותי וגם הלכתית אין לי מושג אם הם יקפידו על מה שאנחנו מקפידים.

מה אני משאירה?
מצעים, מגבות, ניירות טואלט בשירותים
מאפשרת שימוש בגז, אבל לא בתנור
משתדלת שיהיה מקום סביר במקרר ובפריזר - כשמדובר בשבוע זה בהחלט מתבקש.
ארונות סגורים, מודבקים בדבק, אבל אם זה לכמה ימים אני מפנה כמה מדפים ותילה ואת זה משאירה להם פתוח.

OV, נא לא לשכוח, את בעלת הדירה וזו הזכות שלך לאפשר מה שאת רוצה ולא לאפשר מה שלא, כמובן כדאי לעשות תיאום ציפיות מראש!
כדאי מאאאאד להכין חוזה והוראות כתובות. בשפה נעימה אבל אסרטיבית. ואפילו להחתים אל זה.
מי שנרתעה כאן למקרה הוראות קשוחות כנראה שמעולם לא השכירה את דירתה.....
ותשלום מראש! ומי שמעיז לבקש צ'ק פקדון עוד יותר טוב.

מסכימה איתך בכל מילה, אני גם לא משאירה.
מה את עושה בשבתות? משאירה גביע לקידוש? נרות?? שואלת כי באמת חשוב לי לדעת שאני עושה בסדר...

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
גביע לא! לאחותי פעם הרסו גביע.
נרות אני משאירה אבל רוב הפעמים אנשים למעשה לא משתמשים, אני גם משאירה קצת ח"פ על השיש, זה בשביל ההכנסת אורחים, בעבר הייתי קונה איזו עוגה אבל ראיתי שאנשים לא נוגעים בזה אז הפסקתי.
אבל, כל דבר, אני מבקשת מאנשים חסר לך משהו תבקשו. אם מישהו מבקש גביע ואני רואה שמדובר בבנ"א שהוא בסדר אני כן מאפשרת. אם מבקשים משהו ספציפי אני לא כזאתי קשוחה, הכל לפי העניין.
אבל מראש, חשוב לבוא ברורים והחלטיים. זה הבית שלי! מי שלא רוצה שלא יבוא. פרנסה - משמים.
כנ"ל לגבי מחיר, אם החלטת מחיר מסויים כמה ומה לרדת, זה ס"ד גדולה וזהירות של כמה להתגמש.

chani-studi

משתמש צעיר
נכתב ע"י ov;2197453:
מה מקובל לתת לנופשים?

בעקרון הם מביאים מצעים (הורדתי להם במחיר בגלל זה) אבל הם דורשים שמיכות כריות מגבות וכו'

1. אם הורדת במחיר על מצעים את לא חייבת להביא כריות שמיכות ומגבות!
2. לגבי ארונות צודקים. צריכים לפחות ארון אחד פנוי.
תפני ארון אחד ותסגרי את יתר הארנות בבית במסקינג טייפ.
3. תבקשי מהשכנה/ קרוב משפחה. להיכנס ולהציץ בזמן החופשה שהכל מתנהל כראוי.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש דבר שלדעתי חשוב לציין - שימוש מופרז ללא צורך במוצרי חשמל :
הורי השכירו פעם את דירתם למשפחה שטילה רוב שעות היום והגיעו לבית רק כדי לישון...
התברר שהם היו משאירים את המזגנים משך כל שעות היום כדי שכשיחזרו יהיה להם נעים ישר....
אני דנה אותם לכף זכות - הם מרגישים בנופש ושהם שילמו על השהות...
אבל עדיין לדעתי כדאי לציין את זה ב"חוזה"...

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
משכירים חביבים,
אתם לא באמת מצפים שהאורחים שלכם יגררו עם כריות, שמיכות, מקפיא ומקרר.
אם החלטתם להשכיר את דירתכם, שלמו את המחיר של הפלישה לפרטיותכם.

אנשים נורמטיביים ישנים על כריות, מאחסנים במקרר ובמקפיא, ומטגנים לעצמם חביתה על הכירה שלכם.
ולהגיע לבית בלי כריות ולמקפיא מפוצץ ומקרר פיצוץ - יגרור כעס עליכם. ובצדק.
מאידך, בהחלט מקובל לסגור חדר שינה (אם סיכמתם) או לסגור חדר מסויים שאתם לא מעוניינים שיכנסו בו.
מקובל גם לבקש לא לפתוח ארונות, אבל כן להשאיר מקום כלשהו בארון.

צלע

משתמש רשום
אני כל כך נהניתי להשאיר דירה שנה שעברה עם מצעים מגבות משחקים וכו
גם השוהים נהנו היו 3 משפחות כל הקיץ וכולם השאירו נקי ומסודר. מי שאין לו מוטיבציה לתת את הדירה והכל מלחיץ אותו אולי עדיף שלא ישכיר?
משאירה תה קפה סוכר חלב ואיגלואים
השקעה קטנה שנותנת תחושה כל כך נעימה.
סה"כ אנשים משלמים הרבה כסף לחופש מתכוננים אליו כל השנה רוצים לבוא למקום שירגיש להם שהם לא פלשו לבית של מישהו.
השארתי 2 מדפים ומוט תליה חיצוני וארונות משחקים וספרים פתוחים.
(השנה באדר כבר התקשרו אלינו אנשים לבקש את הדירה)
לדעתי יש בזה גם אפקט של חסד.

מתענין בזה

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
למשכירים היקרים.

אינני מבין את הדיון בקשר לכריות ושמיכות, אנחנו שוכרים כל שנה[לקבוצות גדולות] ואף פעם לא נתקלתי בצורך להביא כריות ושמיכות [אולי אני אביא אוטובוס במיוחד לשמיכות וכריות?]

זה נשמע שהכריחו את אתכם להשכיר, אבל ברוב המקומות מחיר השכירות הוא לא נמוך כלל וכלל ומשפחה ממוצעת יוצאת עם אלפי שקלים רק על השכירות [של דירה ולא צימר] ובהתאם לכך ישנם ציפיות, והם מובנות בהחלט. לא צריך לתת הכל אבל בהחלט רצוי לתת הרגשה טובה ונעימה, ולדוגמא אני לא מעונין לבוא לדירה שבשביל לאכול אוכל חם [גז] אני צריך לחפש מסעדה בעלות של מאות שקלים למשפחה או לעשות מנגל שלושה ימים רצוף, ועוד לשלם למשכיר 2000 שקל בסוף.

מותר להבין גם אותנו. אין לנו שום ענין להרע. זה הוצאה גדולה גם בשבילנו ואנחנו באנו בשביל להנות, והמשפחה באוירה של נופש ואיננו מעונין להפוך את השהות בדירה למטלה. ובפרט שבהרבה מהמקרים ההורים לוקחים את זה מידי רציני וצועקים על הילדים ללא הפסקה, והלך הנופש...

ברור לי כי אם תבקשו בנועם וברוך את הדברים החשובים לכם [כדוגמת השארת מזגן סתם לכלוך יתר וכדו'] זה יותר יעזור מאשר איומים וצעקות...

בהצלחה לכוווווווווווווולם ונופש בריא.

חמג

משתמש מקצוען
נכתב ע"י DigiTali;2197614:
יש דבר שלדעתי חשוב לציין - שימוש מופרז ללא צורך במוצרי חשמל :
הורי השכירו פעם את דירתם למשפחה שטילה רוב שעות היום והגיעו לבית רק כדי לישון...
התברר שהם היו משאירים את המזגנים משך כל שעות היום כדי שכשיחזרו יהיה להם נעים ישר....
אני דנה אותם לכף זכות - הם מרגישים בנופש ושהם שילמו על השהות...
אבל עדיין לדעתי כדאי לציין את זה ב"חוזה"...

אנחנו לקחנו מראש מחיר יותר נמוך, וחשמל- שישלמו בנפרד לפי מונה.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
יש דברים קבועים שנהוג ומקובל לתת,
ויש דברים לפי סיכום.
מקובל לתת מקרר מקפיא, כירה לבישול, תנור, מקרוגל כלי מיטה ופלטה לשבת.
לפי סיכום: מכונת כביסה, מצעים מגבות ומשחקים לילדים.
כלים- נהוג שהשוכרים מביאים איתם.
מקום בארון- לא מקובל בכלל. זו חדירה לפרטיות.

אם מגיעים אליכם לכמה ימים איך יכבסו? מה יאכלו?

אישית, אם הייתי שוכרת דירה, נראה לי שהייתי אוכלת בחוץ במסעדות.
לא השתגעתי להתחיל לבשל במקום זר שאין לי מושג מה הכשרות שם.
לבוקר: לחמניות ומעדנים.
צהרים- או שהייתי סוחבת מנגל חשמלי/רגיל וקונה בשרים, או אוכלת בחוץ.
ערב: לחם עם ממרח או נקניקיות טבעול וקטשופ בגינה.

פסח יהודה

משתמש רשום
כמה טיפים:
סגירת ארונות אם זה לא עם מפתח הרבה פעמים לא בדיוק עוזר - מנסיון, נא לקחת בחשבון...
כמו"כ סגירת חדר עם מפתח 0 לפעמים (וחלילה בלי הכללה) זה סיבה לפתוח רק בשביל לראות למה הם סגרו:):)...

יש אופצי' לא מוכרת כ"כ לנעול דלתות שיש בהם מפתח 0 - לקנות בטמבור מנעול שנכנס בתוך המנעול (נועלים את החדר ואח"כ מכניסים את אותו מנעול מיוחד ואז א"א לפתוח עם מפתח 0).

להניח במקום בולט מטאטא מגב וסמרטוט בחלק מהמקרים יכול לעזור שלא תחזרו לדירה ממש מלוכלכת.

המלצה לשימוש בשעון שבת יכול לעזור לאלו שיחליטו שרוצים לחזור לבית קר ולא ישאירו את המזגן כל היום דלוק.

הבטחה להחזר על חלק מהכסף במקרה שלא יהיו שום טענות אחד על השני (ניתן לשקלל זאת מראש בחשבון...)

בהצלחה לכולם

והעיקר שנזכה לראות מעלת חברינו ולא חסרונו
נחמה

מפרגנת

משתמש צעיר
היי אנחנו שוכרים בדר"כ דירה
בממוצע נותנים כולם להשתמש
במקרר מקפיא גז תנור
ארון לא כולם מפנים
מכונת כביסה לפי ביקוש מבקשים רשות
מצעים לפי הסכם אבל כריות שמיכות נותנים מגבות רק למטבח ולא לרחצה
שאר הדברים שואלים
משאירים בדרכ מסודר ונקי לא ערב פסח אבל לבית שאפשר להכנס בו

סטאזרית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ov;2197557:
אני חוזרת על מה ששאלתי בפתיחת האשכול:

זה בנורמה לתת ארונות פתוחים? הם טוענים שהם באים לשבוע עם הרבה בגדים ואיפה הם ישימו את זה???

אם אני לא מביאה מצעים אני אמורה לתת שמיכות, כריות, ומגבות?

מכונת כביסה, גז, מקפיא, אישרתי להם, אבל לגבי הדברים האחרים אני לא יודעת מה להגיד להם.

בעבר, כשהייתי משכירה את דירתי
נתתי מצעים, מגבות, כלי מיטה (-הכל ייעודי לשוכרים ולא מ'שלנו', כולל מגיני מזרון רק של ה'שוכרים')
כלים - שמתי מעט חפ"מ, קפה סוכר תה וכו' - יעודי לאורחים, מיזוג, מיחם, תנור, גז, מיקרוגל, מערכת סטריאו, מכונת כביסה וארון תליה אחד ובו 2-3 מדפים - היו זמינים לשירות השוכרים
עד כאן אלו דרישות לגיטימיות
מעבר לזה - כל ארונות הבית כולל המטבח וכו' היו נעולים במנעול איכותי שלא ניתן לפתוח במפתח אפס

הכלל שלי היה - אני משכירה דירה - כולל כל אביזרי הנוחות שלה (לא סביר בעיני לגרום לאנשים לסחוב עימם גזית ו10 בגדים להחלפה) אבל לא משכירה את הפרטיות שלי (שיחטטו בארונות ובאלבומים, ו... לא אין לי שום דבר חריג ב"ה, אבל יש שוכרים שאובססיביים לנושא, בדידי הווא עובדא כמשכירה טירונית....)

"נוהל" החזרה שלנו הביתה היה כדלקמן:
1. פותחים ארונות נעולים ומחלצים מהם את כל הדברים שהחבאנו (קפה - סוכר שלנו, כלי מיטה וכו')
2. בקבוק אקונומיקה שלם על השירותים, האמבטיה והמטבח
3. מיקרוגל, תנור, כיריים - יסודי כמו פסח
4. מכונת כביסה - מכניסה כמה סמרטוטים שכבר היו נקיים - להרתחה, כדי לחטא

אמיליה

משתמש מקצוען
אני לא מצליחה להבין את הקטע של מכונת כביסה.
כשאנשים יוצאים לבתי מלון לשבועיים, ברור להם שאין מכונת כביסה! והם סוחבים 10 בגדים להחלפה.
אז למה בדירות זה אופציה? בגלל שזה קיים ממילא....

תנו להם נופש ברמה של בית מלון :)

בתש

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
הכל נכון, חכם, מאד מומלץ וכדאי לתאם ציפיות וכללים ואפילו חוזה ואני גם מכינה בין השאר, רשימה של הוראות...
אבל
השאלה מהי הגישה וממילא עם הגישה הכל משתנה ...
בואו לא נשכח את המצווה של הכנסת אורחים שאפשר לזכות בה גם כשמשכירים את הדירה (ובכל עבודה) ...
אפשר לזכות במצוות הכנסת אורחים מושלמת (למרות ועם התשלום) עם מעט כוונה ושימת לב ועם דברים קטנים שיבואו אוטומטית כתוצאה מלנסות להכנס לנעליים של השוכרים:

קודם כל, במידע על הדירה ובהוראות אפשר להתחיל בברוכים הבאים ובתיאור קצר על המקום, לתת לנופשים הרגשה טובה של התמצאות...
בתיכנ"ס באזור, מרכזי קניות, מכולות, תחבורה ורק אח"כ לפרט את ההוראות, הכללים בנימה נעימה.

יחד עם זאת, לתת את ההרגשה שחושבים עליהם,על נוחיותם והנאתם, שתיה קרה וכוסות, לבאים מהדרך, קפה סוכר ממתק קטן אפילו קערת סוכריות וכד...

מיותר אולי לציין שהגישה כמובן גם משתלמת בסופו של דבר, כמים הפנים לפנים כן לב האדם לאדם ...

Mix

משתמש מקצוען
תהיי נחמדה עד כמה שאת מרגישה מסוגלת
גם אליך יהיו נחמדים!

שנה שעברה השוכרת המקסימה שלי כבסה לי את כל המצעים!

חיים יפים

משתמש צעיר
נכתב ע"י ov;2197557:
אני חוזרת על מה ששאלתי בפתיחת האשכול:

זה בנורמה לתת ארונות פתוחים? הם טוענים שהם באים לשבוע עם הרבה בגדים ואיפה הם ישימו את זה???

אם אני לא מביאה מצעים אני אמורה לתת שמיכות, כריות, ומגבות?

מכונת כביסה, גז, מקפיא, אישרתי להם, אבל לגבי הדברים האחרים אני לא יודעת מה להגיד להם.

לא מסכימה עם מה שאמרו כאן, תנאים כמו בית מלון, אנשים שמגיעים לבית רוצים תנאים של בית ולא של בית מלון....
כמה מדפים לבגדים, נורמלי לגמרי, שבוע שלם לחיות על מזוודות זה בלאגן לא קטן.
שמיכות וכריות- ודאי! שיסחבו מהבית לכל המשפחה??? (תצטרכי לתת להם לזה עוד כמה ארונות....)
מגבות מקובל לתת, אם לא מתאים לך תבקשי שיביאו, אולי תצטרכי גם את זה להוריד מהמחיר.
מכונת כביסה- לא מבינה מה הבעיה, מקסימום שטיפה אח''כ וזהו...
גם גז ומקפיא, צריכים לאכול משהו בשבוע הזה..

מותר לבקש להיזהר על דברים שחשובים לך, לא הייתי נסחפת עד כדי הרשימה שפה למעלה, אבל בהחלט אפשר לבקש...
וכמובן הרבה הרבה תפילות לחזור למה שפחות נזקים...

א"ב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
איזה איסטניסטיות מוגזמת ומתנשאת :)
בקבוק שלם של אקונומיקה בשירותים? אחרי אורחים אנושיים ונחמדים ונעימים, בדיוק כמוך?
מה זה - צוענים? ערבים משכם? ילידים מאפריקה?
מה הבעיה לנקות את השירותים בכמה שפריצים של אקונומיקה, כמו תמיד?
(וכמו שבית מלון מנקה את השירותים אחרי השימוש של האורחים שבאו לפניך?)

מקרר כמו לפסח?
למה, המעדנים שלהם הרבה יותר מלוכלים משלך?

ולהרתיח ולחטא סמרטוטים נקיים?
האורחים שלך כל כך מזוהמים עד כדי כך שהם עלולים להדביק בחיידקים ומחלות את הסמרטוטים הנקיים שבמרפסת השירות?

אם תאהבו אנשים, גם יאהבו אתכם בחזרה,
ותגלו כמה שזה כיף להיות אוהבים ואהובים.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כמה דברים:
מצעים, כריות, שמיכות מגבות רחצה\פנים-ודאי שנותנים!!!
לגבי גז-הדעות חלוקות....
לגבי תנור-שאלנו רב בזמנו ואמר לנו שזה בעייתי, כי לא כולם אוכלים בהכשר שלנו (לא קשור-אבל אני לא הייתי מבשלת\אופה בבית של מישהי אחרת מכל מיני סיבות)
בזמנו השארתי ניירות טואלט בכל השירותים, כולל של שבת (ונדהמתי לגלות שאחד מהשוכרים עשה לעצמו דין וחיסל את כל 32 הסלילים שהיו במארז...), פלטה, נתתי, גם גביע (עד ששרטו לי אותו, שנתיים אחרי החתונה היה נראה כמו בן 60), לגבי כביסה במכונה, בשנה הראשונה נתתי, השוכרת מאוד נהנתה להשתמש במרכך והאבקה שלי ואפילו הסירה כתמים עם הסנו אוקיג'ן שלי, אה, אפילו את המגהץ והקרש היא הצליחה למצוא.... (מה, שהיא תלבש בגדים מקומטים לשבת???) משנה לשנה לומדים, מה לעשות?

לצערי הרב, מי שמשכיר דירה יודע שברגע שפוגעים בפרטיותו, הורים חפצים יקרים פיזית, או סנטימנטלית, הוא יגביל להבא שימוש בכל מיני מכשירים.

(אגב, עדיין לא נתקלתי במשכיר שאפשר להשתמש במערכת סטריאו שלו, נכון, באתם לבית כדי לנפוש ועם כל הכבוד לכם, העדפתם להוזיל עלויות ולא לשלם לבית מלון-אל תשכחו שאתם לא בבית מלון, זהו בית שאמור לנהל חיים גם אחרי החופש, ויש לו חפצים שלא מעונינים שתחשפו אליהם, לא, הם לא מהשב"כ, אבל כמו שאתם לא הייתם חשים בנח לו מישהו היה "חופר" ומחטט בחפציכם, גם המשכירים לא חשים בכך בנח, וסליחה מכל מי שחושב ש-2000 ש"ח לשבוע זה הרבה, כי זה ממש ממש לא!!! ולא מגיע לכם הכל, יש דברים נורמליי, ויש דברים שאף משכיר לא אמור לתת, אפילו לא צעצועים!!!)

תהנו, אני הפסקתי להשכיר משום שמאסתי בנזקים מצטברים, בחדירה לפרטיותי ברגל גסה ועוד...

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אני משכירה כל שנה כמעט, ותמיד קיבלתי את הבית בדיוק כמו שנתתי אותו.
אני נותנת מצעים, כיריים, תנור, מקום רחב במקרר ובלב..
אף פעם לא קיבלתי בית מלוכלך או שבור, ותמיד האורחים טרחו להסיר את המצעים.
אפילו משתדלת לייעץ על מקומות אטרקטיביים במקום, כי המטרה שלי שהנופשים יהנו.
מחמיא לי כל שנה מחדש שהשוכרים משאירים פתק או מתקשרים ואומרים: "תודה. נהננו מאד".
החמיא לי שהשנה התקשרו השוכרים משנה שעברה ורצו לשכור שוב כי היה להם כיף. (לא הסתדר עם התאריכים:)).

כריות וכלי מיטה- ברור. כיריים ואופציה לבישול או אפיה- גם.
ומניסיון שלי, אף פעם לא התאכזבתי.

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י ov;2197453:
מה מקובל לתת לנופשים?

אני משכירה לשבוע שלם והנופשים מבקשים הכל....:confused:

ארון פתוח, שיהיה להם לשים בגדים וגם לתלייה
מכונת כביסה
גז לבישולים
תנור
מקפיא (או של המקרר אבל שיהיה ריק!)
בעקרון הם מביאים מצעים (הורדתי להם במחיר בגלל זה) אבל הם דורשים שמיכות כריות מגבות וכו'

בקיצור רוצים להשתלט על הבית...:eek:

האם זה מקובל לדרוש את כל זה? אני חייבת להסכים?

לא קראתי את התגובות אבל נראה לי שהנופשים האלה מגזימים.
את יכולה ואפילו מומלץ לסגור את כל הארונות. גם שבוע שלם הבגדים יכולים להשאר במזוודה, ואת הבגדים שעלולים להתקמט מניחים על כסא בצורה מסודרת מיד כשמגיעים. לא צריך ארון בשביל זה.
מכונת כביסה - הגיוני להשאיר להם. אבל הם צריכים לדאוג לאבקת כביסה. (אולי גם בקשו ממך דוקא אבקה של חברה זו או אחרת, ומרכך מחברה כך וכך, אה, והתינוק צריך אבקת כביסה של חברה איקס :rolleyes:)
גז - הגיוני להשאיר
תנור - איך את יכולה לסמוך על ההכשר שלהם, ואם יכניסו בשר לתנור החלבי וההפך ח"ו? אין טעם לתת את התנור לאנשים זרים.
מקרר או מקפיא - מספיק מדף אחד!!! לחלב, גלידה וכו'. ממש טפשי לרוקן את כל המקרר בשבילם.
מקובל לתת מצעים ומגבות, כריות ושמיכות פוך.
אם הורדת מחיר כדי שיביאו מצעים בעצמם - בסדר, אבל תבדקי שהמחיר שהורדת הוא לא יותר מהמחיר שהיית לוקחת על המאמץ לתת מצעים נקיים, לכבס אותם אח"כ, לתלות, להוריד, לקפל, להכניס לארון.. (אגב, את לא צריכה לפרוש את המצעים על המיטות).
שמיכות פוך - מי משתמש בזה עכשיו? קיץ לוהט!!
בהצלחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה