דרוש מידע לימודי תכנות / ראיית חשבון? (עדכני ל 2023)

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
במקום הזה אני כבר לא יודעת אם יש פערים משמעותיים בין הייטק לפייננס
אני חושבת שעדיין יש אבל כבר כתבתי על זה מספיק.
כ"א תשקול מה מתאים לה יותר מכל הבחינות

דיני

משתמש מקצוען
אז אולי באמת הבעיה ממוקמת עם אלו שיש להם עשר שנות נסיון +, אבל לא היו בביג פור... ואז המצב די עצוב...
נכון מאד!
גם הן יכולות לנצל את הביקוש המטורף לעובדים מקצועיים ולנסות להשתלב לפחות כחשבת/מנהלת כספים בחברה שהיא לא הייטק, שם לא נדרש ידע מקצועי במיוחד, אבל השכר לרוב גבוה משמעותית ממה שמשרדי רו"ח קטנים יכולים להציע.

דיני

משתמש מקצוען
אני חושבת שעדיין יש אבל כבר כתבתי על זה מספיק.
כ"א תשקול מה מתאים לה יותר מכל הבחינות
יש הבדלים, אבל גם לטובת ראיית חשבון - מקצוע יותר יציב, עבודה פחות תחרותית.
צריך להבין דבר נוסף, שככל שהעולם מתקדם והביזנס נהיים מורכבים יותר - ככה רואי החשבון נדרשים ליותר ויותר מומחיות ומקצועיות.
כך שמבחינת כישורים יש פה אופציה של מיצוי כישרון וגם של תגמול הולם (למשל בתחום של יישום מערכות חשבונאיות (כמו נטסוויט) יש ביקוש מטורף. ועובד טוב, עם אנגלית טובה יכול בשקט לקבל גם 40 , גם מנהל כספים בחברת הייטק ירויח שכר דומה. חשב באזור 20-25 להערכתי. כך שבאמת אין פערים היסטריים)
לכן לדעתי הדגש העיקרי צריך להיות על הכישורים והאופי הספציפי.
במקום לשמוע אלף דעות פשוט לכו למאבחנת תעסוקתית טובה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לכן כתבתי: מכל הבחינות
ואת חסרון היציבות התעסוקתית פירטתי עוד בתחילת האשכול.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
(למשל בתחום של יישום מערכות חשבונאיות (כמו נטסוויט) יש ביקוש מטורף. ועובד טוב, עם אנגלית טובה יכול בשקט לקבל גם 40 שזה מקביל למשרות טובות מאד בהייטק)
אין לי מושג מאיפה את מביאה את הסכום הזה אבל מהשטח הוא נראלי נדיר למדי. רוב המישמים מקבלים טוב אבל לא כאלו סכומים.
העניין הוא לא להביא מקרי קצה אלא ממוצע.

דיני

משתמש מקצוען
אין לי מושג מאיפה את מביאה את הסכום הזה אבל מהשטח הוא נראלי נדיר למדי. רוב המישמים מקבלים טוב אבל לא כאלו סכומים.
העניין הוא לא להביא מקרי קצה אלא ממוצע.
ספציפית בנטסוויט זה המצב.
יש ביקוש אדיר למיישמים (חברות הייטק רוצות להטמיע את התוכנה) ואין כמעט עובדים. אצלינו שילמו ככה לעובדת (רואת חשבון בהכשרתה. אם כי במקרה הזה לא חייבים רואי חשבון אלא רקע חשבונאי), והיא טענה שהיו לה מלא הצעות רק היתה צריכה לבחור).
היום מנהלי חשבונות טובים בחברת הייטק משתכרים 15-20, בירושלים

ראש ישר

משתמש פעיל
צריך להבין דבר נוסף, שככל שהעולם מתקדם והביזנס נהיים מורכבים יותר - ככה רואי החשבון נדרשים ליותר ויותר מומחיות ומקצועיות.
כך שמבחינת כישורים יש פה אופציה של מיצוי כישרון וגם של תגמול הולם (למשל בתחום של יישום מערכות חשבונאיות (כמו נטסוויט) יש ביקוש מטורף. ועובד טוב, עם אנגלית טובה יכול בשקט לקבל גם 40 , גם מנהל כספים בחברת הייטק ירויח שכר דומה. חשב באזור 20-25 להערכתי. כך שבאמת אין פערים היסטריים)
לכן לדעתי הדגש העיקרי צריך להיות על הכישורים והאופי הספציפי.
במקום לשמוע אלף דעות פשוט לכו למאבחנת תעסוקתית טובה.
תחשבי כמה מנהלי כספים בחברת הייטק יש למול עובדי הייטק באותה חברה...
וכמה עול יש על עובד טוב וסטנדרטי שמקבל לרוב יותר מ20-25 - מול מנהל הכספים של אותה חברה...
פה בדיוק מונח חוסר ההגיון והפורפורציה...

ראש ישר

משתמש פעיל
זה עדיין לא מעיד על כלל השוק
את יכולה לשאול מיישמות סאפ
וזו הנקודה שאני מנסה לדייק. לדבר על הממוצע הכללי. לא על אנקדוטות.
וגם שוב.
לארק שהעניין הוא לא להביא סיפורים ספציפים, אלא השאלה כמה העובד הנורמלי מקבל, להביא דוגמא לבנא עם נסיון נקודתי + יכולות מעל הממוצע+ אנגלית שפת אם וכו וכו, זה לא משקף כלום.
כי אני יכולה לתת לך מלא דוגמאות של אנשים שמרווחים גבוה מאוד מאוד כי הם התמקדו בנישה כל שהיא והצליחו למנף אותה מאוד.
זה מדהים בעייני, אבל אם מנסים לבחון אפשרויות סטנדרטיות עם יכולות טובות אבל לא בהכרח חריגות, צריך להסתכל על רוב וממוצע

דיני

משתמש מקצוען
תחשבי כמה מנהלי כספים בחברת הייטק יש למול עובדי הייטק באותה חברה...
וכמה עול יש על עובד טוב וסטנדרטי שמקבל לרוב יותר מ20-25 - מול מנהל הכספים של אותה חברה...
פה בדיוק מונח חוסר ההגיון והפורפורציה...
נכון, היחס הוא הרבה יותר לטובת עובדי פיתוח, אבל גם יש הרבה יותר כאלו.
הראייה שהיום יש מאות בנות שעוד לא מצאו עבודה לעומת ביקוש היסטרי לכל בוגרת ראיית חשבון.

לגבי העול אני לא יודעת. חשב בחברת הייטק שמרוויח 20-25 אין עליו עול מיוחד ולא נדרשים כישורים קיצוניים.
מנהלי כספים ברמה של ה-40 אכן, יש עול, נדרשת אנגלית שוטפת, כישרון ניהול, ידע מקצועי רחב. אבל גם בהייטק בתפקיד מקביל נדרשים כישורים יותר מהממוצע.

יש הבדלים לכאן ולכאן אבל ההבדלים לא קיצוניים. זה לא שאנחנו אומרים - פה יש לך מקצוע עם תקרת זכוכית של 10K, וכאן מקצוע ששכר התחלתי 15K . לא. יש שונות בין המקצועות אבל בשניהם אפשר להרוויח יפה.
(וכמו שכבר כתבו כאן למעלה - על כל שקל שמעל 20-25 נשאר הרבה פחות בנטו. המשכנתא וצורכי היום יום מכוסים, אם ממתנהלים נבון אפשר גם לחסוך. כך שזה יותר עניין של אגו מאשר פרנסה קיומית.)

לכן השיקול המרכזי צריך להיות ההתאמה האישית.
ראיית חשבון דורש ראש מסוים, ואם יש אותו - חבל לא לנצל ולא להנות במקסימום ממקצוע שתואם את הכישורים.

נערך לאחרונה ב:

דיני

משתמש מקצוען
וגם שוב.
לארק שהעניין הוא לא להביא סיפורים ספציפים, אלא השאלה כמה העובד הנורמלי מקבל, להביא דוגמא לבנא עם נסיון נקודתי + יכולות מעל הממוצע+ אנגלית שפת אם וכו וכו, זה לא משקף כלום.
כי אני יכולה לתת לך מלא דוגמאות של אנשים שמרווחים גבוה מאוד מאוד כי הם התמקדו בנישה כל שהיא והצליחו למנף אותה מאוד.
זה מדהים בעייני, אבל אם מנסים לבחון אפשרויות סטנדרטיות עם יכולות טובות אבל לא בהכרח חריגות, צריך להסתכל על רוב וממוצע
נכון.
היום, כשמשרדי הביג-4 רודפים אחרי הבוגרות, נפתחו המון דלתות ונשברו תקרות זכוכית, וגם עובדת סטנדרטית יכולה להרוויח את לחמה בכבוד.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הראייה שהיום יש מאות בנות שעוד לא מצאו עבודה לעומת ביקוש היסטרי לכל בוגרת ראיית חשבון.
זו לא ראיה לטווח ארוך כי כאמור בהייטק הביקוש הוא גם בגלים והתנודתיות גבוהה פי כמה.
לגבי העול אני לא יודעת. חשב בחברת הייטק שמרוויח 20-25 אין עליו עול מיוחד ולא נדרשים כישורים קיצוניים.
אני לא יודעת מאיפה את מביאה את זה. אין משרות ניהול כספים נטולות עול
גיסי חשב בחברה. בחודשים של רבעוניים הוא מגיע בתשע בערב כל יום.
וכנ"ל חברות שלי בתקופות לחוצות.
לעומת זאת יכולה להיות אשה שהיא מתכנתת ואפילו לא ר"צ ותגיע לשכר כזה גם בלי להיות בתפקיד ניהולי.
בראיית חשבון זה לא יקרה לעולם
ותפקיד ניהולי הוא אחריות בשעות ועוד.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
היום, כשמשרדי הביג-4 רודפים אחרי הבוגרות, נפתחו המון דלתות ונשברו תקרות זכוכית, וגם עובדת סטנדרטית יכולה להרוויח את לחמה בכבוד.
נכון
אבל לא להגזים בסכומים
וגם תפקיד ניהולי בביג פור דורש לא מעט שעות.

דיני

משתמש מקצוען
זו לא ראיה לטווח ארוך כי כאמור בהייטק הביקוש הוא גם בגלים והתנודתיות גבוהה פי כמה.

אני לא יודעת מאיפה את מביאה את זה. אין משרות ניהול כספים נטולות עול
גיסי חשב בחברה. בחודשים של רבעוניים הוא מגיע בתשע בערב כל יום.
וכנ"ל חברות שלי בתקופות לחוצות.
לעומת זאת יכולה להיות אשה שהיא מתכנתת ואפילו לא ר"צ ותגיע לשכר כזה גם בלי להיות בתפקיד ניהולי.
בראיית חשבון זה לא יקרה לעולם
ותפקיד ניהולי הוא אחריות בשעות ועוד.
אם באמת יש בהייטק שפע יציב של משרות בטוחות לעצלנים, שמתגמלות מאד גם בלי להשקיע,
לכו על זה, למה לא..

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לכו על זה, למה לא..
זו הוצאה מפוארת מהקשר
אבל בכל זאת אענה בשביל השואלות: בהייטק יש יותר משרות שאינן ניהוליות ובכל זאת אפשר להשתכר 15-25 אלף.
בחשבונאות זה כמעט ולא קיים לדרג שאינו ניהולי.
זה הכל.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לכו על זה, למה לא..
הרבה היו עושות את זה. רק למדו את התחום והפסקה אפילו קצרה ללמידת תכנות לא מתאפשרת בגלל הצורך לפרנס.
זה ממש התממות.
בהייטק יש בהחלט משרות בשכר גבוה גם לעובדות ממוצעות שמשקיעות מה שצריך לא הרבה מעבר ובלי אחריות או תפקיד ניהולי. במקצועות אחרים אין.

דיני

משתמש מקצוען
זו הוצאה מפוארת מהקשר
אבל בכל זאת אענה בשביל השואלות: בהייטק יש יותר משרות שאינן ניהוליות ובכל זאת אפשר להשתכר 15-25 אלף.
בחשבונאות זה כמעט ולא קיים לדרג שאינו ניהולי.
זה הכל.
תפרידי בין משרד חשב שזה ניהולי זוטר, לבין מנהל כספים/CFO שזה ניהול בכיר. ניהול זוטר לא דורש הרבה וניהול בכיר מתגמל הרבה יותר.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
תפרידי בין משרד חשב שזה ניהולי זוטר, לבין מנהל כספים/CFO שזה ניהול בכיר. ניהול זוטר לא דורש הרבה וניהול בכיר מתגמל הרבה יותר.
הפרדתי
וסיפרתי לך על תפקידי חשבים שאני מכירה שמבלים לא מעט שעות בתקופות לחץ וכולנו יודעים שזה לא מועד אחד בשנה.
את רוצה לחשוב ולכתוב אחרת? זכותך
אני עדיין טוענת כמו שאמרו לפני. רק בהייטק יש שכר גבוה אפילו כהתחלתי ביחס לשאר המשק גם למשרות שאינן ניהוליות.

דיני

משתמש מקצוען
הרבה היו עושות את זה. רק למדו את התחום והפסקה אפילו קצרה ללמידת תכנות לא מתאפשרת בגלל הצורך לפרנס.
זה ממש התממות.
בהייטק יש בהחלט משרות בשכר גבוה גם לעובדות ממוצעות שמשקיעות מה שצריך לא הרבה מעבר ובלי אחריות או תפקיד ניהולי. במקצועות אחרים אין.
הרבה גם עשו את זה, לכן היום לא כל כך קל (בלשון המעטה) להשתלב בשוק.
יש גם תנודתיות, ואם תהיה הצפה של עובדים היא תחלחל גם למשכורות של הפחות מיומנים והיותר עצלנים, והמקצועות האלו יתוגמלו פחות.
זה לא גזירת גורל שבהייטק מרוויחים הרבה בכל מקרה, זו פשוט פונקציה של היצע וביקוש.
ברמאללה ובפולין יש מפתחים מצוינים ב-1000$ בחודש.

לכן אני חוזרת (בלופ) לנקודה העיקרית - לכו על אבחון מקצועי ונטיית לב. בפערי השכר ובשיקולים השונים שמטים את הכף לכאן ולכאן, ובהתחשב בעובדה שההבדלים לא דרמטיים וחד משמעיים, הכי חשוב לאהוב את המקצוע ולהנות מכל יום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה