דרוש מידע לימודי תכנות / ראיית חשבון? (עדכני ל 2023)

עד מתי

משתמש מקצוען
אבל חשוב גם לציין שהפעם לא מדובר בגל תנודתי אלא בצונמי. מצב חדש שלא היה פעם. מה שקורה היום זה בפירוש מהפיכה.
בעבר חרדיות מעטות ביותר היו משתלבות בביג 4 (בעיקר בוגרות לוסטיג ובעלות תארים) והיתר מצאו עבודה אצל רו"ח קטנים שעושים למעשה עבודה של יועץ מס.
ההבדל המקצועי בין שני סוגי ההתמחויות - שמיים וארץ.
כיום כמעט כל הבוגרות משתלבות בביג 4 (במרכזים נפרדים ומותאים לנשים חרדיות). הן עובדות עם אשכולות מתל אביב ועובדות על התיקים הכי 'שווים', מה שיתן להם אופציות מצוינות להשתלב בשוק העסקי, במחלקת כספים בתפקידים בכירים.
במקום הזה אני כבר לא יודעת אם יש פערים משמעותיים בין הייטק לפייננס, כך שהשיקול המרכזי צריך להיות התאמה למקצוע.
יש פערים לדעתי עדיין בשכר אבל כמו שכתבת לא מהותיים ( וברור שיש גם היום הרבה רו"ח שמרוויחות יותר מבנות בהייטק שעובדות במקומות פחות נחשבים)
מצד שני יש גם את המעלות שזה יותר יציב מהייטק ( לא יצא לי כמעט מעולם לשמוע על רו"ח או יועצת מס שפוטרה, כולן עוזבות מעצמן שרוצות להתקדם, מה שבהייטק הרבה יותר קורה שנסגר פרויקט או פיטורין בשל צמצומים )

חלי פיינשטיין

משתמש מקצוען
הביקוש למתמחים עכשיו הוא מטורף בכל קנה מידה.

מעולם, מעולם, הביג-4 לא רדפו אחרי חרדיות. היה קשה מאד להכניס לשם רגל. רק בדרך מקרה.
הם תמיד היו קוטפים את המצטיינים מהאוניברסיטאות ואפילו על המכללות לא מסתכלים, שלא לדבר על חרדיות.

אבל בשנים האחרונות גם החילונים נוהרים להייטק, והביג 4 מתמלאים בערביות וחרדיות.
(כמובן שאין להשוות את איכות העבודה ולכן הביקוש הגדול לבוגרות סמינר)

לדעתי זה לא הולך להיעלם כל כך מהר.
צריך לקחת בחשבון שככל שיש יותר חברות הייטק שצומחות ומגיעות להנפקה - זה דבר שדורש ליווי מקצועי של אלפי שעות רו"ח ביג-4. הביקוש לעובדים מקצועיים גבוה מאד מראה סימני האטה.

(כפועל יוצא מכך המשרדים הקטנים והבינוניים גם כן משוועים לידים עובדות)

נקודה נוספת - האופציה כיום להשתלב בביג 4 יש לה משמעות אדירה. זה מסלול התקדמות מקצועית אחר לגמרי מאשר התמחות במקום קטן.
זה מאפשר בתוך שנים ספורות להשתלב כחשבת או מנהלת כספים בחברות טובות במשק, ואז כבר באמת אין פערי שכר בין מתכנתים לחשבים. ואם יש פער הוא זניח.
בביג פור סטאזר מתחיל היום ב-8. אני לא יודעת מה הלאה, אבל סביר שאחרי שנתיים מתקדמים לסניור והשכר מוכפל, וכעבור 2-3 שנים נוספות, מנג'ר בטוח מקבל יותר.
(אם יש כאן מישהו שמתמצא- נשמח שתשתף במידע מעודכן)

כך שלדעתי, השיקול המרכזי צריך להיות ההתאמה מבחינת המוח - צורת החשיבה, הכישורים, האופי.
כי בשכר אין פערים גדולים, וברמות שכר האלו, כל שקל, נשאר ממנו בנטו הרבה פחות משקל.
אז זה באמת נחמד להרוויח יותר, משפר אגו, וכסף אף פעם לא מיותר, אבל זה לא שיקול מאד משמעותי.
במקצוע הזה קל מאד להשתלב בשוק (כיום), ואילו בהייטק קשה מאד, זה גם שיקול.

אז מי שמתלבטת ממש כדאי לעשות אבחון מקצועי (לא תיל), ולראות התאמה מדויקת לכישורים.
זה נכון, אבל יש עוד נקודות:
* לעבוד בביג פור דורש בדרך כלל שעות נוספות והרבה. יש תקופות שעובדים שם גם 12 שעות ביום (וזה תנאי בחוזה.)
* המחלקות החרדיות בביג פור הן חדשות, כך שאין כמעט מנג'ריות חרדיות עדיין. לא בטוח שיהיה להן קל לכהן בתפקיד כזה מבחינה דתית.
* בביג פור קל ליפול לתפקידים נישתיים.
אשתקד באמת היתה נהירה המונית לביג פור. השנה, כמארחת הסיורים שהוזכרו לעיל, ראיתי שהבנות לא עפו על זה לאחר הבירורים עם חברותיהן הגדולות מהן בשנה.

בקיצור, העבודה בביג פור לא מתאימה לכולם אבל זו באמת נקודה משמעותית.

מה שכן, מקובל לחשוב ששוק החשבונאות מושפע ממשברי ההייטק, מאוחר יותר ובמינון נמוך יותר.
כך היה לאורך השנים.
אז נכון ששוק החשבונאות חם ברמה שלא היתה, אבל החזאים מנבאים שהמשבר קרוב מאי פעם. ימים יגידו..

עוד משהו בלי קשר: מי שחושבת בקצה דעתה שאולי מתאים לה להיות עצמאית, שתלך לראיית חשבון ותתמחה במשרד קטן.

חלי פיינשטיין

משתמש מקצוען
וכנ"ל לגבי הנהלת חשבונות. הוזכרו פה סכומים יפים, אבל לא קל למצוא את העבודות הטובות האלו.
כאחת שמתמצאת היטב בשוק, הכללי וגם החרדי, יכולה לספר בשביל להרוויח 15 אלף לשבע שעות עבודה בהנהלת חשבונות צריך המון מזל. זה לא פשוט וטבעי. הרוב המוחלט של מנהלות החשבונות לא מרוויחות סכומים כאלו. וגם אם כן, זו התקרה המקסימלית שאליה הן יכולות להגיע, גם אחרי 40 שנות ניסיון.

דיני

משתמש מקצוען
וכנ"ל לגבי הנהלת חשבונות. הוזכרו פה סכומים יפים, אבל לא קל למצוא את העבודות הטובות האלו.
כאחת שמתמצאת היטב בשוק, הכללי וגם החרדי, יכולה לספר בשביל להרוויח 15 אלף לשבע שעות עבודה בהנהלת חשבונות צריך המון מזל. זה לא פשוט וטבעי. הרוב המוחלט של מנהלות החשבונות לא מרוויחות סכומים כאלו. וגם אם כן, זו התקרה המקסימלית שאליה הן יכולות להגיע, גם אחרי 40 שנות ניסיון.
בחברות הייטק 15 זו משכורת נורמלית לגמרי ככל שידוע לי
בשוק הרגיל השכר למנוסה לדעתי באזור 8-11 ויש תקרה, כן.

[הפער הוא לא סתם. בשביל לעבוד בחברת הייטק נדרש להתמסר מפעם לפעם, לעבוד בסביבה דינמית (להעתיק משנה שעברה לא רלוונטי..), אנגלית ברמה סבירה, ראש גדול..]

עד מתי

משתמש מקצוען
אני מכירה אישית לפחות 5 מנה"ח שמגיעות ליותר מ 15 ל 7 שעות

חלי פיינשטיין

משתמש מקצוען
אני מכירה אישית לפחות 5 מנה"ח שמגיעות ליותר מ 15 ל 7 שעות
ראינו. אבל את היחידה שמכירה.

שוב, אני מדברת מהכרות טובה של השוק. אני רואה את התלושים מבפנים (זה הדבר הראשון שעושים כשמתחילים ביקורת.. רואים כמה המנכ"ל והסמנכ"ל מקבלים, ואח"כ המנה"ח שחופרות לנו:)

ואני חוזרת : אין. הרבה. מנהלות חשבונות שמקבלות. כאלו. סכומים.

מכירה יותר מחמש שכן, אבל לעומתן כמה מאות שלא.

דיני

משתמש מקצוען
דיברנו על 15 לשבע שעות. זה אומר 19 למשרה מלאה.
וחוצמזה, לא מכירה חברת הייטק שאפשר לעבוד שם פחות משמונה שעות.
בכלל לא הסגנון של חברות הייטק לעבוד לפי שעות.
אין לזה משמעות.
יש היקף מסוים של עבודה ואותו עושים בכל מקרה.
מאד לא מקובל שם לעבוד במשרה חלקית. מצד שני אף אחד גם לא טורח למלא 8.5-9 שעות בכל יום.
עובדים מה שיש לעבוד. בזמנים רגועים באים מאוחר והולכים מוקדם או מעמידים מכונות ומשוטטים בפרוג, ובעתות לחץ נשארים ערים בלילה.

דרך אגב, חברות הייטק שמות כיום דגש גם על איזון בית-עבודה (וואלהבאללה בלע"ז), מתוך הנחה מוצדקת שכשעובד עובר את הגבול לאורך זמן, הוא נשבר פנימית ופורש.

מתכנתת+

משתמש מקצוען
עשיתי לפני כמה שנים מבחן תיל בסמינר, לא קיבלנו שום מידע על התוצאה, גם לא פלוח בסיסי.
יש לי דרך לגשת לתוצאות לא דרך הסמינר?
וכנ"ל פסיכומטרי (חושבת שעשינו רק חלקים ממנו, החלק הלוגי) ואמירם

נערך לאחרונה ב:

עד מתי

משתמש מקצוען
ראינו. אבל את היחידה שמכירה.

שוב, אני מדברת מהכרות טובה של השוק. אני רואה את התלושים מבפנים (זה הדבר הראשון שעושים כשמתחילים ביקורת.. רואים כמה המנכ"ל והסמנכ"ל מקבלים, ואח"כ המנה"ח שחופרות לנו:)

ואני חוזרת : אין. הרבה. מנהלות חשבונות שמקבלות. כאלו. סכומים.

מכירה יותר מחמש שכן, אבל לעומתן כמה מאות שלא.
מסכימה איתך
בשום שלב לא אמרתי שכל המנה"ח מגיעות לזה
אלא שאפשר להגיע
זה לא נדיררר כמו שהיה פעם
ואני רואה אצלינו איך אחת אחרי השניה שנחשפות לסכומים שאפשר להגיע מצליחות להתקדם במקום עבודה שלהם או שמחפשות מקום כזה
אז השיתוף הזה בהחלט חשוב
ואולי ככל שבנות ידרשו יותר תשמעי על זה יותר

אחת--

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מסכימה איתך
בשום שלב לא אמרתי שכל המנה"ח מגיעות לזה
אלא שאפשר להגיע
זה לא נדיררר כמו שהיה פעם
ואני רואה אצלינו איך אחת אחרי השניה שנחשפות לסכומים שאפשר להגיע מצליחות להתקדם במקום עבודה שלהם או שמחפשות מקום כזה
אז השיתוף הזה בהחלט חשוב
ואולי ככל שבנות ידרשו יותר תשמעי על זה יותר
השיתוף הוא מאד חשוב,
גם בהייטק לפני שנים היה הרבה נשים שהשתכרו מאט מאד ב"מטריקס" וכד',
לא תמיד ידעו שאפשר לקבל הרבה יותר..
ולא תמיד ידעו לדרוש.

עד מתי

משתמש מקצוען
השיתוף הוא מאד חשוב,
גם בהייטק לפני שנים היה הרבה נשים שהשתכרו מאט מאד ב"מטריקס" וכד',
לא תמיד ידעו שאפשר לקבל הרבה יותר..
ולא תמיד ידעו לדרוש.
נכון
אני קיבלתי כבר כמה פעמים שיחות טלפון מודות מחברות שכנות שאחרי שנפגשנו ודיברנו על הנושא נתתי להם אומץ וכח לבקש יותר או לחפש מקום אחר- והופתעו לטובה

גם בפורום רוחחרדית הרבה שיתפו שאחרי הסקר שכר שנעשה ושיתופים מחברות בפורום על משכורות יפות העזו לבקש ולדרוש יותר
זה חלק מהכח שקבוצה יוצרת

CPA 7

משתמש צעיר
זה נכון, אבל יש עוד נקודות:
* לעבוד בביג פור דורש בדרך כלל שעות נוספות והרבה. יש תקופות שעובדים שם גם 12 שעות ביום (וזה תנאי בחוזה.)
* המחלקות החרדיות בביג פור הן חדשות, כך שאין כמעט מנג'ריות חרדיות עדיין. לא בטוח שיהיה להן קל לכהן בתפקיד כזה מבחינה דתית.
* בביג פור קל ליפול לתפקידים נישתיים.
אשתקד באמת היתה נהירה המונית לביג פור. השנה, כמארחת הסיורים שהוזכרו לעיל, ראיתי שהבנות לא עפו על זה לאחר הבירורים עם חברותיהן הגדולות מהן בשנה.

בקיצור, העבודה בביג פור לא מתאימה לכולם אבל זו באמת נקודה משמעותית.

מה שכן, מקובל לחשוב ששוק החשבונאות מושפע ממשברי ההייטק, מאוחר יותר ובמינון נמוך יותר.
כך היה לאורך השנים.
אז נכון ששוק החשבונאות חם ברמה שלא היתה, אבל החזאים מנבאים שהמשבר קרוב מאי פעם. ימים יגידו..

עוד משהו בלי קשר: מי שחושבת בקצה דעתה שאולי מתאים לה להיות עצמאית, שתלך לראיית חשבון ותתמחה במשרד קטן.
לא הגבתי עד עכשיו כי כתבו הרבה דברים נכונים ולא חשבתי שיש צורך להוסיף
כתור מנג'רית בביג פור אני יכולה להוסיף את השנקל שלי ;)
לעבוד בראית חשבון ולקבל משכורות גבוהות מאוד שגם בהייטק יקנאו בזה (ואל תתפלאו שאתם לא שומעים על זה כי אין לנו צורך להשוויץ בזה כל היום) דורש תכנון מקדים של הקריירה ובחינה אישית מה מתאים לך
אחת שרוצה להיות עצמאית אין לה עניין לבוא לביג פור- גם היא לא תקבל את המידע שהיא צריכה וגם היא לא תהנה בעבודה
אחת שרוצה להיות חשבת/ מנהלת כספים/ דירקטורית וכו כדי להגיע למקסימום ידע ולמשרות טובות חייבת לעבור את המסלול של הביג פור ולעמול שם קשה כדי להתמקצע לא רק לעשות V על המשימות...
מי שמגיעה לביג פור גם צריכה להיות עם יד על הדופק ששילבו אותה במחלקה טובה, בתיק טוב, עם מנג'רית טובה שתעזור לה להתפתח כי אם את מרגישה שאת דורכת באותו מקום- זה סימן שהמסלול שלך די תקוע
יש הרבה מנג'ריות חרדיות מידיעה וזה קל מבחינה דתית קשה מאוד מבחינה הורית.
אחת שצברה ניסיון טוב מגיעה כבר בעבודה הראשונה שלה אחרי הביג פור (3-4 שנים אחרי הלימודים) להרבה מעל 20,000 ש"ח ומשם זה רק מטפס
מי שרוצה עבודה תובענית מאוד עם אחריות רבה ובעצם להמשיך את הקושי של ביג פור גם כחשבת אז באזור המרכז יש הרבה משרות שהשכר שם פותח ב-40,000-60,000 ש"ח רק שהם פונים לשותפים של המשרדים והם אלו שממליצים לכן בקושי שומעים על זה בציבור החרדי שעד היום לא היו שם הרבה חרדיות.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
בלת"ק
אחותי רואת חשבון באחד המשרדים הגדולים בירושלים
בחודשים האחרונים מגיעות לשם בנות מסמינרים בירושלים והסביבה
כמויות אדירות של בנות
שממש בונות על להתקבל שם לעבודה
לא הולכות להתקבל יותר מעשר מהבנות האלו במקרה הטוב
לא ברור למה מעודדים ללכת לראית חשבון אם אין מקומות תעסוקה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה