דרוש מידע לימודי הייטק/ תכנות לגבר חרדי שיוצא לעבוד

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה נכון,
אבל אני מכירה הרבה מקומות עבודה שבכלל לא יתנו את הצ'אנס לכזה עובד-
לא עומד בכללים? לא משתף פעולה עם הצוות? לא מתקן קוד? לא מגיע לישיבות? לא מודיע על היעדרויות? לא עולה בזמן לזום?
הביתה...
זה מקצוע שמאד חשוב להקפיד על משמעת וסדר ולהראות נכונות גבוהה לקבל, לכופף ראש למי שמעליך
ואין כמעט אופציה להיות עצמאי או להתנהל בצורה עצמאית
לא נראה לי שמישהו התכוון לדבר כזה
מדברים על ההבדלים
אם לעובד ממוצע חילוני יש רמת המשמעת 94, אז לחרדי יש 89
זה העניין

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
אם לעובד ממוצע חילוני יש רמת המשמעת 94, אז לחרדי יש 89
אני לא בטוחה
עבדתי פעם בחברה גדולה שהכניסה כמה אברכים חרדיים ודי מהר נאלצו לפטר אותם על חוסר משמעת בצורה ממש בולטת וקיצונית, על סמך זה כתבתי
כמובן שזה לא דוקא מראה על הכלל

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עבדתי פעם בחברה גדולה שהכניסה כמה אברכים חרדיים ודי מהר נאלצו לפטר אותם על חוסר משמעת בצורה ממש בולטת וקיצונית, על סמך זה כתבתי
אולי בגלל שזה חברה גדולה שמחפשת משמעת יותר מאשר כשרונות

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נראה לי שזה אמור להיות בעיה של כל גיק
איך זה קשור לרקע ישיבתי?
כי רוב הגיקים מבינים על הפעם הראשונה שמעירים להם...
ובצוותים שהצוות יושב ביחד ומתכנן ספרינטים, אמור להיות ברור לכולם סדר העדיפויות.
ולכל המפתחים הג'וניורים זה קורה, באמת שלכולם, עדיין לא ראיתי יוצא מן הכלל, אבל השאלה אם מבינים ובפעם הבאה זה לא קורה, או שממשיכים בשלהם.

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
זה נכון,
אבל אני מכירה הרבה מקומות עבודה שבכלל לא יתנו את הצ'אנס לכזה עובד-
לא עומד בכללים? לא משתף פעולה עם הצוות? לא מתקן קוד? לא מגיע לישיבות? לא מודיע על היעדרויות? לא עולה בזמן לזום?
הביתה...
זה מקצוע שמאד חשוב להקפיד על משמעת וסדר ולהראות נכונות גבוהה לקבל, לכופף ראש למי שמעליך
ואין כמעט אופציה להיות עצמאי או להתנהל בצורה עצמאית
מסכימה איתך לגמרי, וגם אני ראיתי את זה בעיני, כמה פעמים בצוותים שונים, בחברות שונות, עם תרבות שונה לגמרי, שפטרו אנשים שלא עמדו בכך (לא גברים חרדיים... ), לא משנה כמה תותחים הם היו.
תעשית ההייטק היום שונה מהתעשיה של לפני 30-40 שנה שישבו גיקים והפציצו את העולם בשורות קוד ככל העולה על רוחם, מכל עובד בכל חברה, גם בחברות סטרטאפ - מצפים למשמעת צוותית, עבודה צוותית ולמידה מהמובילים, לא מדובר על סתימת פיות, להפך, בשיטות החדשות יש המון מקום לעצמאות ולרעיונות של המפתח עצמו.
אצלינו בצוות לדוגמה הוסיפו עשרות US שבאו מהמפתחים עצמם, מפתחים העבירו הרצאות על נושאים שלמדו בעקבות משימה מסוימת, ועוד מלא מקומות שבהם מפתח מוכשר ומוצלח יכול להוכיח את עצמו.

וסורי לא רואה שום יתרון בלהתקיף ב CR, בתור מפתח ג'וניור אין סיכוי שתתקרב לרמת הידע והניסיון שיש למישהו אפילו עם שנתיים ניסיון, יש דברים שהניסיון מלמד, ולא תמיד הדברים המגניבים שראית ב UDEMY אתמול בלילה באמת יעילים, זה טוב ויפה שמפתח משתף את הידע שלו ויכול להיות שעוד חודש ישתמשו בידע שלך למשימה אחרת, אבל אם מישהו שמבין יותר ממך מבקש ממך לשנות ומסביר לך למה, לא רואה מקום להתכתשות הזאת.

וגם לי היה קשה בשנת הפיתוח הראשונה שלי עם הענין, אין ספק שזה דבר שדורש הסתגלות :)

ולגבי הפיטורים, בסופו של דבר לא יפטרו עובד בגלל חוסר משמעת, אלא בגלל מה שהחוסר משמעת גורם, בעולם שלנו מסתכלים אך ורק על תוצאות, ובנאדם שלא עומד במשימות שנתנו לו, ולא עובד בשעות שהצוות עובד וכו, גם התוצאות שאליו יגיע יהיו חצי או פחות ממפתח רגיל שאולי אפילו פחות חכם ממנו.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מסכימה איתך לגמרי, וגם אני ראיתי את זה בעיני, כמה פעמים בצוותים שונים, בחברות שונות, עם תרבות שונה לגמרי, שפטרו אנשים שלא עמדו בכך (לא גברים חרדיים... ), לא משנה כמה תותחים הם היו.
תעשית ההייטק היום שונה מהתעשיה של לפני 30-40 שנה שישבו גיקים והפציצו את העולם בשורות קוד ככל העולה על רוחם, מכל עובד בכל חברה, גם בחברות סטרטאפ - מצפים למשמעת צוותית, עבודה צוותית ולמידה מהמובילים, לא מדובר על סתימת פיות, להפך, בשיטות החדשות יש המון מקום לעצמאות ולרעיונות של המפתח עצמו.
אצלינו בצוות לדוגמה הוסיפו עשרות US שבאו מהמפתחים עצמם, מפתחים העבירו הרצאות על נושאים שלמדו בעקבות משימה מסוימת, ועוד מלא מקומות שבהם מפתח מוכשר ומוצלח יכול להוכיח את עצמו.

וסורי לא רואה שום יתרון בלהתקיף ב CR, בתור מפתח ג'וניור אין סיכוי שתתקרב לרמת הידע והניסיון שיש למישהו אפילו עם שנתיים ניסיון, יש דברים שהניסיון מלמד, ולא תמיד הדברים המגניבים שראית ב UDEMY אתמול בלילה באמת יעילים, זה טוב ויפה שמפתח משתף את הידע שלו ויכול להיות שעוד חודש ישתמשו בידע שלך למשימה אחרת, אבל אם מישהו שמבין יותר ממך מבקש ממך לשנות ומסביר לך למה, לא רואה מקום להתכתשות הזאת.

וגם לי היה קשה בשנת הפיתוח הראשונה שלי עם הענין, אין ספק שזה דבר שדורש הסתגלות :)

ולגבי הפיטורים, בסופו של דבר לא יפטרו עובד בגלל חוסר משמעת, אלא בגלל מה שהחוסר משמעת גורם, בעולם שלנו מסתכלים אך ורק על תוצאות, ובנאדם שלא עומד במשימות שנתנו לו, ולא עובד בשעות שהצוות עובד וכו, גם התוצאות שאליו יגיע יהיו חצי או פחות ממפתח רגיל שאולי אפילו פחות חכם ממנו.
כל מילה!!

יענקף

משתמש פעיל
יש כאן כאלה שעשו את התוכנית. יודעים לומר לי עליה פרטים. ברמה הפרטית איך זה. ואיך זה מול פיתוחים?
אין בכלל כאלו 'שעשו את התוכנית', ולו מהסיבה הפשוטה שמדובר בתוכנית חדשנית, שהמחזור הראשון שלה התחיל ללמוד בראש חודש אלול האחרון.
בתור אחד שהצטרף למחזור הראשון, אני יכול לומר שזו תוכנית מיוחדת במינה, שמומלץ מאד להירשם אליה.
מקימי התוכנית הם אנשים שעסקו שנים רבות בהשמת חרדים בעבודה, ויודעים את כל הקשיים שקיימים אצל החרדים בלימוד המקצוע ובעבודה, ועבדו רבות כדי להקים תכנית שתנסה לתת מענה לכל הבעיות הללו.
הם לקחו את טובי האנשים. כך למשל, האחראי על המיונים לקבלה לתוכנית הוא אחד שעמד במשך שנים בראש מערך המיון של צה"ל.
אלו שנרשמים עוברים מיונים קפדניים ביותר, כך שאלו שהתקבלו לתוכנית הם בעלי סיכויים גבוהים ביותר לעבור את התוכנית בהצלחה ולהתקבל לעבודה טובה.
כך למשל, לאחר יום שבו עושים במשך 4 שעות המון מבחנים ממוחשבים במחיר מצחיק של 50 ש"ח - אלו שהצליחו לעבור את המיון מגיעים ל'יום הערכה', שבו הם פוגשים צוות המורכב מאיש הייטק ופסיכולוג, שיעריכו את סיכוייו של המועמד לעבור את התכנית בהצלחה.
גם אלו ש'נפלו' במיונים ולא התקבלו לתוכנית - מופנים עם תוצאות המבחנים למרכזי הכוון מקצועי, שם הם מקבלים בחינם פגישה עם יועץ תעסוקתי.
כך שאני ממליץ בחום להירשם לתכנית 'מיגו', כך אם התקבלת לתכנית תוכל לדעת בוודאות שאתה מתאים להייטק.

כמו כך, גם סגנון הלימודים הוא חדשני ונלקח מתוכניות הלימודים שביחידות הטכנולוגיות הצבאיות כמו '8200'. גם המדריכים הצמודים הם בוגרי יחידות כאלו ובעלי תואר במקצועות המתאימים.

בשונה מ'פיתוחים' שבה אתה מחויב כספית לתכנית, כשבמשך 3 השנים הראשונות המשכורת שלך עוברת דרכם והם נוגסים בה חלק משמעותי - הרי ש'מיגו' אינם נוטלים שקל על התוכנית, ואדרבה, נותנים מלגה של 2000 שקלים לחודש. כל מה שהם מבקשים הוא שתמלא שאלון על סכום המשכורת שלך במשך השנים הראשונות, כדי לדעת האם התכנית הצליחה.

הלימודים הם במשך שנה ורבע, חמישה ימים בשבוע, 8 שעות ביום, מהשעה 9 ועד 5 אחר הצהריים, כששעות הבוקר מוקדשות לשיעורים, ושעות אחר הצהריים מוקדשות לתרגולים. בארבעת החודשים הראשונים לומדים 'מכינה' של מתטיקה ואנגלית, ולאחר מכן ילמדו לתעודת 'טכנאי תוכנה' של מה"ט, כשב'מיגו' מדגישים שהעיקר הוא לא התעודה, אלא אך ורק ההכשרה העצמית והידע שאתו מגיע הבוגר.

אותם מאה מאושרים שהתקבלו לתכנית מחולקים לשתי ערים - בני ברק וירושלים. 50 אלו מחולקים לשתי כיתות, וכל כיתה מחולקת לשני ראשי צוות, שעוקבים באופן שוטף אחר התקדמותו של כל חניך. אני יכול להעיד על כאלו שהתקשו במתמטיקה, שישבו איתם מדריכים במשך שעות על גבי שעות, כשהם מסבירים להם בסבלנות פעם אחר פעם, עד שיבינו.

ראשי הצוותות, כפי שציינתי, נמצאים באופן שוטף לאורך היום, והם בעלי ידע מקיף בתכנות, חלקם היו גם מפקדים ביחידות טכנולוגיות, כך שיש להם את היכולות והידע להקנות את התכנות לסטודנטים.

הסטודנטים החרדים מגיעים משלל מקצועות ותחומים, ומכל רחבי הארץ. כך ניתן למצוא אצלנו אברכי כולל לצד רואי חשבון, עצמאים ובעלי תארים, שהגיעו ל'תקרת זכוכית' בשכר והבינו שהכסף הגדול נמצא בהייטק.

חלק מההכשרה שעליה עובדים ב'מיגו', היא 'דמות העובד'. כפי שציינו כאן באשכול, יש בעיה נפוצה בקרב החרדים, של 'חיפוף' בעמידה בזמנים וביעדים, ולכן מקפידים מאד ב'מיגו' על הגעה בזמן ועמידה במטלות, כשהמדריך עוקב אחר כל אחד ואחד, וקורא לו לשיחות במקרה הצורך.

בתחילת חודש אלול, לאחר יום הפתיחה החגיגי - הוזמנו כל תלמידי המחזור הראשון של מיגו ליומיים של סמינר פתיחה בקמפוס החרדי בגן יבנה, שם הוגשו ארוחות חלביות כיד המלך, וניתנו הרצאות וסדנאות שהסבירו את האידיאל של 'מיגו', נתנו הצצה לעולם ההייטק, הושיבו לפאנלים עם אנשי הייטק שהשיבו לשאלות וחששות של התלמידים, ונתנו מוטיבציה אדירה לתלמיד להמשיך עם התכנית עד לסיומה, זאת לאור הידוע על שיעורי הנשירה הגבוהים בקרב הציבור החרדי.

אציין שאין לי שום קשר להנהלת 'מיגו', ואני כותב זאת רק מתוך רצון שיבואו תלמידים נוספים לדבר המדהים הזה, שהושקעו בו מיליונים על גבי מיליונים, כדי להגדיל את שיעורי הגברים החרדים שעובדים בהייטק, ומתוך הכרת הטוב להנהלת 'מיגו'.

כפי שאמר מוטי פלדשטיין מנכ"ל קרן קמח בהרצאתו: "אנחנו מאד לא רוצים שתשתנו. אנחנו רוצים שתישארו בדיוק כפי שאתם, באותה רמת הקפדה על שמירת המצוות. כל מה שאנחנו רוצים הוא שתרוויחו הרבה כסף".

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בחור/אברך שמגיל צעיר למד כ"כ הרבה שעות גמרא (ואני מדברת על מי שלמד לא העביר את הזמן)
בטוח שיכול להגיע להשגים הרבה יותר גבוהים מבחורה שעשתה 5 יח"ל במתמטיקה !ואנגלית !!
והמציאות מוכיחה , אני באופן אישי מכירה אברכים שללא לימודי ליבה
הלכו לעשות תארים ועברו מכינה בהצלחה !! השקיעו בתואר שלמדו ומפרנסים את ביתם ב"ה ממה שלמדו.
(גם לשרוד בתור בחור ואברך בישיבה עם לימודי גמרא צריך להיות עם כוחות מיוחדים !!)
המציאות מוכיחה שמי שלא למדו אנגלית נתקעים בשלב הזה. יש סטטיסטיקות ואי אפשר להתווכח עם מספרים.
רוב אלו שצלחו את שלבי המכינות וסיימו תואר היו כאלו שידעו אנגלית מהבית או למדו כמה שנים בת"ת.
זה לא קשור לגמרא, התמדה או כוחות מיוחדים. זה קשור לעובדה ששפה זרה היא לא משהו שמשלימים ביום אחד וגם לא בחודש (כולל השטות הידועה של "הייתי בחו"ל חודש וחזרתי לארץ עם כל מילון אוקספורד בראש").

אגס סברס תפוח

משתמש פעיל
אני חושבת שבגדול אשר לקרוא לזה : חוסר משמעת - בכל תחום,
בחורי הישיבות ואף המוכשרים שבהם ,
(ואלי דווקא המוצלחים..)
שלמדו בישיבות שבהם יש פחות משמעת, פחות עמידה על דיוקים של זמנים , פחות הקשבה לצוות..

הם חונכו שכל העולם שלהם, והם עדיין למרות זאת היו "השפיץ" של השיעור...

אז גם פה הכישרון בהחלט מכפה .. אבל
להשוות לבחורי שלמדו מה זה משמעת בצבא(לא שזה שאיפה של מישהו, אבל זה בהחלט כור היתוך - לטוב ולרע), או בחורת סמינר שהמורה פתחה עליה כל יום זוג עיניים..
זה כבר תרבות אחרת...

(יש לצורה הזו הרבה פלוסים.. אבל זה חלק מהמינוסים..)
לפי זה,
בוגרי אור ישראל אמורים ממש להתאים...

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה

אינגליש מייל

אנגלית במייל שלך
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
עיצוב ואדריכלות פנים
המציאות מוכיחה שמי שלא למדו אנגלית נתקעים בשלב הזה. יש סטטיסטיקות ואי אפשר להתווכח עם מספרים.
רוב אלו שצלחו את שלבי המכינות וסיימו תואר היו כאלו שידעו אנגלית מהבית או למדו כמה שנים בת"ת.
זה לא קשור לגמרא, התמדה או כוחות מיוחדים. זה קשור לעובדה ששפה זרה היא לא משהו שמשלימים ביום אחד וגם לא בחודש (כולל השטות הידועה של "הייתי בחו"ל חודש וחזרתי לארץ עם כל מילון אוקספורד בראש").
מסכים מאוד, מתמטיקה עוד אפשר להשלים איך שהוא..
אבל שפה יותר קשה ומאתגר,

נערך לאחרונה ב:

MOM

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שמי שלא הולך 100% בתלם הוא כבר סוג ב', נפלט, נושר, מחוץ למחנה,
לא ראוי לטיפול ולהדרכה, הוא בודד במערכה, הוא לא זכאי למעטפת של הציבור.

הוא לא צריך להתפלל במניין, כי הוא הולך עם חולצה כחולה רח"ל. -למה הוא לא הולך עם חולצה לבנה?
לא יקבלו את הבן שלו לחיידר הטוב כי הוא בלי כובע ביום חול. -למה הוא בלי כובע ביום חול?
רק יבקשו תרומות והרבה כשצריך "למשפוחע של תלמיד חוכם חשוב מהשכונה שנמצא במצוקה"- הזלזול הזה לא מקובל.
למה שמישהו שמתנהג בצורה שונה מהמכלול מצפה שיכירו בו כחלק מהמכלול?

rabin

מנהל קהילת אוטומציה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
קורסים אחרים שנמסרים בפרוג
כגון תכנות no code ;)

ניהול האתר

Administrator
מנהל
מנוי פרימיום גולד
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
@ניהול האתר בעבר הקורס כלל לימוד PHP בצד שרת
למה זה הוחלף ב-nodeJS?
בדקתי לך אצל מנהל המגמה, זה מה שהוא ענה לי:

בתחילת הקורס התלבטנו בין שתי האפשרויות.
בסוף הוחלט על nodeJS מכיוון שהיא מבוססת על js שכבר לומדים בקורס, מה שמאוד מקל על התלמידים.
בנוסף, nodeJS מאוד פופלרית וחזקה היום בשוק.
עוד עניין חשוב, היום גם מי שמתעסק בphp צריך לדעת קצת nodejs. הכלים הנוספים שהיא נותנת מאוד עוזרים בפיתוח בכל שפה.

עד כאן
אם אני מבין נכון אין גבול לכמות השפות והתוכנות שקיימות ואין עניין/אפשרות לדעת הכל, החומר הנלמד הוא זה שיש לו ביקוש בשוק.
בנוסף, מתכנת ששולט בשפות העיקריות ומבין איך הלוגיקה שלהם עובדת יכול ללמוד כל שפה שיידרש במהירות יחסית.

• תודה
Reactions: MOM

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני חושבת שבגדול אשר לקרוא לזה : חוסר משמעת - בכל תחום,
בחורי הישיבות ואף המוכשרים שבהם ,
(ואלי דווקא המוצלחים..)
שלמדו בישיבות שבהם יש פחות משמעת, פחות עמידה על דיוקים של זמנים , פחות הקשבה לצוות..

הם חונכו שכל העולם שלהם, והם עדיין למרות זאת היו "השפיץ" של השיעור...

אז גם פה הכישרון בהחלט מכפה .. אבל
להשוות לבחורי שלמדו מה זה משמעת בצבא(לא שזה שאיפה של מישהו, אבל זה בהחלט כור היתוך - לטוב ולרע), או בחורת סמינר שהמורה פתחה עליה כל יום זוג עיניים..
זה כבר תרבות אחרת...

(יש לצורה הזו הרבה פלוסים.. אבל זה חלק מהמינוסים..)
אני חושבת שיש עוד סיבה: הצניחה המהירה יחסית לעולם העבודה.
מקביליהם החילוניים ואפילו אשה חרדית עובדים מסלול תעסוקה מגוון וארוך יותר החל במדריכה בקייטנה או מסיים צבא שעובד בעבודה מועדפת בתחנת דלק או מסעדה
משם הם ממשיכים למשרה ראשונית במקצוע ואז מתקדמים לאט לאט. הם צוברים יותר שנים של עבודה בצוות, הסתגלות לעבודה בסביבה מגוונת אנושית וגילאית, משמעת צוות, פרק או שניים בידיעת יחסי עובד מעביד, מהו ראש גדול לעומת ראש קטן ועוד ועוד.
אני רואה את זה גם אצל אברכים צעירים שנישאים ולוחצים את נשותיהם למקסם את העבודה מבחינת שעות או לבצע כל צעד תעסוקתי אחר מנימוקים הנובעים מחוסר נסיון וידע מוחלט בשוק העבודה.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
כולל השטות הידועה של "הייתי בחו"ל חודש וחזרתי לארץ עם כל מילון אוקספורד בראש"
למה שטות? מכירים את Scott H Young?
הוא למד שפות תוך כמה שבועות אמנם לא ברמה של מילון אוקספורד אבל מספיק בשביל לתקשר.
מכיר מספיק אנשים שעם רצון טוב למדו אנגלית בלי שום רקע (אני יודע אנגלית מהבית, ולא נראה לי שהייתי מצליח כמוהם כי אני עצלן)

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
למה שטות? מכירים את Scott H Young?
הוא למד שפות תוך כמה שבועות אמנם לא ברמה של מילון אוקספורד אבל מספיק בשביל לתקשר.
מכיר מספיק אנשים שעם רצון טוב למדו אנגלית בלי שום רקע (אני יודע אנגלית מהבית, ולא נראה לי שהייתי מצליח כמוהם כי אני עצלן)
א. יש אנגלית ויש אנגלית מקצועית
ב. יש אנגלית מדוברת ברחובות ניו יורק ויש לכתוב מייל לר"צ בעבודה וקו"ח באנגלית.
ג. סיפור כזה או אחר לא מהווים הוכחה כיון שיתכן ומדובר באדם מוכשר לשפות.
אני יותר מאמינה למי שנותנים המלצות מקיפות איך להשלים אנגלית ובעיקר מבהירים ששפה זרה דורשת מאמץ ותיחזוק יומיומי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה