דרוש מידע לימודי הייטק/ תכנות לגבר חרדי שיוצא לעבוד

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
הכל נכון,
ועדיין למרות כל הכאב והכעס (שבחלקו לפחות נכון)
האם הוא באמת יפסיק להתפלל במנין?
אם התשובה היא , שהוא ימשיך להתפלל במנין,
למרות של א נתנו לו הזדמנות הוגנת ,
למרות שלא קיבלו את הבן שלו לחיידר הכי טוב... וכו וכו...
אזי, לצאת לעשן עם נשים בצוות,
או להשתתף בארועי חברה - שהם לא בסדר (ולא אני לא מתכוונת להרמת כוסית לכבוד השנה החדשה.. אלא יותר למסיבות וכו)
זה עומד על אותו מקום..
זה גם לא בסדר... (לא יודעת תחת איזה הלכה זה נמצא.. אבל זה רחוק מגדרי צניעות..

ולא בכל מקום התרוץ הזה - מתאים....

בלי כל קשר מכירה אנשים שעובדים בהייטק שמורים מ-א-ד מ-א-ד,
ומכירה גם כאלו שבאמת לא מבינה איך הם מרשים לעצמם להתנהג ככה....
בהחלט

אז אנחנו מסכימים שזה לא תמיד קשור לאופי העבודה אלא לאישיות ולכוחות של הבן אדם.

עד מתי

משתמש מקצוען
בהחלט

אז אנחנו מסכימים שזה לא תמיד קשור לאופי העבודה אלא לאישיות ולכוחות של הבן אדם.
עדיין ההכוונה מאד עוזרת
לפעמים שם המשחק הוא מודעות ( יש כאלה שזה מובנה אצלם ויש כאלה שצריך להסביר להם מה מתאים ומה לא)

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני יענה רק על הלמה...
כדי לשמור על הבית שלהם
וזהו!!!
הם שומרים על ביתם כפי שהם מבינים,

ולקבל את ההבנה מאנשים מתוך המינסטרים החרדי (כדוגמת שמורה) הם לא יקבלו וכנ"ל (לו היה כמובן, יש גם את החלק של ממי).

כשיתחילו לתת לגיטמציה למציאות ולא לאטופיה רוחנית מנותקת המצב ישתפר.

ext

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נראה לנו כיוון רלוונטי.
עצמאי הוא לא יהיה. לא מתאים לו. ורק ההייטק יש משכורות באמת גבוהות לשכירים
אני עובדת בהייטק ובאמת ממליצה למי שמתאים לו (אני לא מקבלת משכורת כמו כל האשכולות המופרכים אבל כן משכורת יפה ביחס למקצועות אחרים)
קחו בחשבון שצריך לאהוב את זה, אני מרחמת על מי שסובל 9 שעות בשביל משכורת, ושזה מקצוע דורש, צריך להיות בתוך העניינים כדי להתקדם ולהצליח, וזה יכול לקחת לו את כל היום, במיוחד אם הכיוון הוא הייטק.

עד מתי

משתמש מקצוען
וברמז אכתוב שישנו הבדל בין גברים לנשים, ואכמ"ל מפאת מגבלות הפרום.
לעניות דעתי דווקא נשים שהן מטבען צנועות יותר ומקבלות מלא הכוונה לעומת הגברים שאין להם הרבה פעמים את הרגישות הנדרשת ובלי מודעות זה לצערינו ממש מהר מתגלגל לדברים פחות לעניין.

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לעניות דעתי דווקא נשים שהן מטבען צנועות יותר ומקבלות מלא הכוונה לעומת הגברים שאין להם הרבה פעמים את הרגישות הנדרשת ובלי מודעות זה לצערינו ממש מהר מתגלגל לדברים פחות לעניין.
בדיוק כמו שהיום עושים בסמינרים פאנלים וסדנאות על יציאה לעבודה, שבזמנו אולי צחקנו עליהם, אותו דבר אפשר לעשות לגברים צעירים שמכורח הדברים צריכים לצאת לעבוד.
ולגבי התאמה להייטק, עבדתי עם גברים חרדיים בעבר, אני חושבת שבהחלט משהו בחינוך הישיבתי לא מתאים 100% לגישת ההייטק (והם היו חכמים ומוכשרים, אין קשר לאנגלית או משהו כזה...), אז נסו לדבר עם אנשים שעובדים בהייטק, אנשים שמכירים את בעלך ואת אופיו, ולראות אם זה אכן מתאים לו.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בדיוק כמו שהיום עושים בסמינרים פאנלים וסדנאות על יציאה לעבודה, שבזמנו אולי צחקנו עליהם, אותו דבר אפשר לעשות לגברים צעירים שמכורח הדברים צריכים לצאת לעבוד.
באיזה מסגרת יעשו את זה ?
אני חושבת שבהחלט משהו בחינוך הישיבתי לא מתאים 100% לגישת ההייטק
מענין אותי, במה זה מתבטא ?

ניהול האתר

Administrator
מנהל
מנוי פרימיום גולד
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
במקרה נחשפתי לאשכול הזה (נשמע קלישאתי... אבל זו האמת)
ברשותכם כמה מילים על לימודי הייטק והקורס הייחודי של פרוג

ההייטק הפך ממזמן לביצת הזהב של מדינת ישראל, המשכורות שם נשמעות דימיוניות ואקזיטי הענק מציתים את הדימיון של כולנו...
מה שפחות מספרים שלימודי תיכנות הם לא קלים כלל ועיקר.
מה שבכלל לא מספרים שרוב זמן הלימודים מיועד להשלמת בגרויות. 5 יחידות באנגלית 5 יחידות במתמטיקה וכו'.

אחרי כל התהליך המפרך של הלימודים (מכיר באופן אישי כמה אנשים סופר מוכשרים ונוכחתי מקרוב כיצד הם קורעים את הצורה פשוטו כמשמעו על השלמת הבגרויות עוד לפני לימוד שפות תיכנות) יש תהליך נוסף של כניסה לשוק העבודה. תשאלו מתכנתים/ות כמה קשה לג'וניור להתקבל לעבודה.
המשכורות הגבוהות מחכות איפשהו על פסגת ההר
על הדרך יש עשרות, מאות ואולי גם אלפים שהתייאשו וויתרו על החלום לא לפני שביזבזו עשרות אלפי שקלים ואינספור שעות.

הנה ציטוט מתוך מחקר שבוצע באמצעות חברת המחקר אסקריא המתמחה במגזר החרדי, באמצעות מדגם מייצג בקרב 3,065 חרדים או חרדים לשעבר, המתעניינים, לומדים ועובדים בהיי־טק. המחקר התפרסם ע"י היאלי יעקבי-הנדלסמן בישראל היום.

51% מהחרדים מחפשים עבודה בין חצי שנה לשנה, בעיקר בשל חוסר ניסיון, קשרים או ידע. 59% אינם מאמינים כי הם לא מוצאים עבודה בשל הרקע ממנו הגיעו. 78% חושבים שזה בגלל חוסר הניסיון הרלוונטי. 87% פונים לאתרי דרושים, 74% למכרים שעובדים בתחום, 57% לאתרי חברות ההיי־טק ו־49% לחברות השמה. אלה עוברים שלושה ראיונות בממוצע עד לקבלה למשרה.

לעומת זאת, 34% מהחרדים המעוניינים לעבוד בתחום מפסיקים ללמוד עוד במכינה להשלמת לימודי הליבה והידע הבסיסי בתכנות שחסר להם, ו־39% - במהלך השנה הראשונה. 49% מפסיקים בשל חוסר יכולת כלכלית, 43% בשל קושי לשלב בין עבודה ללימודים ו־43% בשל דרישות לימודיות גבוהות מדי במתמטיקה, אנגלית או תכנות.

פרוג מציעים כעת קורס ייחודי שנושק במהות שלו לקורסים אחרים שנמסרים בפרוג:
קורס קצר ותכליתי של פול סטאק, פיתוח אפליקציות ווב ונייטיב. נטו שפות תיכנות.
בלי אנגלית, מתמטיקה, פיזיקה והשלמת בגרויות.
גם בלי תואר או תעודה מוכרת.
המעלות: קורס קצר (פחות משנה), עלות נמוכה, שיעורים בזום, מעטפת לימודים עם תמיכת הוראה מעבר לשעות הקורס.
החסרונות: חסר בידע היקפי, אין תעודה מוכרת.

המציאות בשוק (בין השאר ע"פ תחקיר בכאן חדשות) מוכיחה שהמחסור במתכנתים מנוסים במחירים שפויים מביא חברות לגייס מתכנתים צעירים במשכורת מכובדת אם כי לא גבוהה כמו למתכנתים בכירים.
בוגר בקורס פיתוח אפליקציות בפרוג יוכל לצאת לעבודה תוך שנה ולהתחיל לצבור ניסיון ששווה הון.
בזמן שחבר שלו ישנן מילים סבוכות באנגלית - הוא יעבוד וירוויח כסף (מילים רלוונטיות הוא ילמד תוך כדי).
כשחבר שלו יתחיל לאתר מקום עבודה - הוא יהיה עם ניסיון מעשי בחברות ופרוייקטים שיוכל להציג.
בבחינת קורות חיים בהייטק יש משקל משמעותי לניסיון בתחום ופרוייקטים שנעשו לא פחות מאשר תעודה מוכרת.

זו הגישה של פרוג בהרבה מאד קורסים. גישה תכליתית שמתאימה למגזר החרדי ובפרט לנשים וגברים מעל גיל 30 שיש להם כבר משפחה לפרנס ואין להם את האפשרות להקדיש שנים ללימודים מפרכים ותובעניים מבלי להביא פרנסה בכל תקופת הלימודים.

חשוב לציין שלקורס בפרוג נדרש ידע בסיסי באנגלית בקריאה וכתיבה. ובנוסף למרות שהקורס ממוקד ותכליתי מדובר בקורס תובעני ששואב ודורש הרבה זמן של תרגול ולמידה מעבר לשעות הקורס. לא מדובר בקורס מהצד.

הקורס מסובסד בכ- 90% לגברים ירושלמים באמצעות מרכז כיוון.

קישור לעמוד הקורס:

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
באיזה מסגרת יעשו את זה ?
  • בישיבות שבהם ידוע שאחוז גדול מבין הבחורים יצאו לעבוד בשנים הבאות, ולא כ"כ קשה לדעת את זה.
  • בחסידויות מסויומות שבהם ידוע שיש שלב שבו רוב האברכים יוצאים לעבוד.
  • ארגונים כמו כיוון וקמח שיפרשו חסות על מפגשים כאלה.
בטח יהיו פה עוד רעיונות לאנשים :)

מענין אותי, במה זה מתבטא ?
זה יהיה קצת מצחיק וחופר לפרט אבל בשמחה, בתקווה שזה יעזור למישהו, ולא מדובר בדברים רעים כלל וכלל, ולא באנשים רעים, אני באמת באמת הערכתי אותם בתור אנשים ומתכנתים, וגם בתור אברכים חרדיים שמורים, אלא פשוט סגנון אופי והתנהלות, שכנראה שיותר מצוי בקרב תלמידי ישיבות (וזה לפי דברי בעלי שנמצא בתוך הסגנון הישיבתי ב"ה :) ) זה התבטא בעיקר בנושאים של עבודת צוות לפי עקרונות ה agile אבל גם לפי כל עקרון צוותי, ודבר שני.... במרות וכניעה לכללים ולדרישות הצוותיות. אני אתן כמה דוגמאות:
  • חוסר השתתפות בפגישות צוותיות שנוגעות למהלך הספרינט - דיילי, פלנינג, רטרו וכו
  • התנגדות ומריבה על כל הערה ב code review , איך מצופה ממפתח מתחיל (וגם מנוסה) ללמוד על צורות כתיבה נכונות יותר ועל קונבנציות כתיבה שמקובלות בצוות הזה?
  • ימי חופשה או ימי מחלה ללא שום הודעה, לא מראש ולא בשעת מעשה.
  • עבודה יחידנית.
  • חוסר סנכרון בין שאר חברי הצוות כי אם לא עדכנתי משימות ב TFS/ADO/JIRA => לא הייתי בדיילי => לאף אחד אין מושג מה אני עושה.
  • עבודה על משימות שלא בעדיפות או שבעדיפות תחתונה, כי הן יותר מגניבות ומענינות.
זה נשמע גרוע כשכתבתי את זה ככה, אז אני אדגיש שוב שהיה מדובר במתכנתים חכמים מאד, עם ידע טכנולוגי ותכנותי מעל לממוצע.

מקווה שעזרתי למישהו, וברור שיש מתכנתים חילוניים לגמרי ומתכנתות חרדיות או חילוניות שגם מתנהלים ככה, זה אופי, אבל אופי שפחות מתאים לצוותים בחברות הייטק שמכבדות את עצמן שרובן או כולן עברו היום לעבוד באופן צוותי הדוק.

ואני אשמח לשמוע את תגובותיכם, חשבתי על זה הרבה במהלך עבודתי איתם, וגם אחרי, מענין אותי מה אתם חושבים על כך.

אבן שלמה

משתמש מקצוען
בעלי, בשנות השלושים לחייו אברך כולל במקצועו עד כה,
רוצה להתחיל לימודים בתחום ההייטק.
יש לו ראש מעולה מחד אבל אין לו את מקצועות הליבה מאידך.

אנחנו לא יודעים אפילו מאיפה להתחיל לברר, איפה ללמוד, מה ללמוד,
לימודי תעודה או תואר?
מה המקצועות החמים היום בשוק הזה?
ומה צריך לבדוק.

בקיצור, אשמח לכל בדל של מידע, עדיף מבעלי ניסיון,
אשמח לחוייה אישית שלכם בשטח, ותובנות שיחכימו אותנו.

תודה

אני ינסה קצת לסקור את התוכניות הקיימות בשוק:

אברטק:
קיים בירושלים ובבני ברק, כרגע פותחים גם בבית שמש
מיועד לנשואים בלבד בוגרי ישיבות, מתאים בעיקר ליוצאים מהכולל.
המסגרת מתאימה למי שחשוב לו יותר ערך לימוד התורה ורק אח"כ הפרנסה
לומדים כשנה וחצי יום שלם- כשבבוקר לומדים 3 שעות תורה כמו בכולל, חברותות וכד', ובצהריים לומדים לימודי תוכנה החל ממכינה לאנגלית, מחשבים, מתמטיקה עד לשלב בו הקבוצה נחלקת ללימודי תוכנה/בדיקות תוכנה לפי רמות והתאמה.
המימון ללימודים מלא ובנוסף מקבלים מלגת קיום של כ2000 ש"ח
לאחר סיום הלימודים, כל התלמידים נקלטים לעבודה בבית התוכנה "רבטק" ששייך להם, שם הם עובדים חצי יום ובבוקר הם ממשיכים במסגרת התורנית כמו בלימודים (שכר בסביבות 6000 ש"ח- אבל זה שווה כי זה נותן את הנסיון הנצרך כ"כ כדי להמשיך הלאה לחברות הטובות והרווחיות)

מיגו:
תוכנית די חדשה, כרגע המסלול הראשון בעיצומו של הלימודים, ונפתח הגיוס למחזור השני למגוון מקומות ברחבי בארץ-מצפון ועד דרום.
התוכנית מיועדת לגברים מהמגזר החרדי, וקיים בה מגוון רחב של סגנונות מהמגזר, יותר מאשר באברטק שהסגנון די "אברכי" (חסידים, ליטאים, חב"ד, וכד').
המודל שהם מציגים הוא שחומר הלימודים והמסלול פותח יחד עם חברות הייטק הגדולות בשוק הישראלי (רפא"ל, אלביט וכד') והחברות הנ"ל שותפות פעילות במסלול הלימודים ככה שהם יחטפו בסוף את הטובים אליהם, וגם הבינונים ימצאו עבודה (אין במסלול של מיגו התחייבות לסידור עבודה בסוף- אלא התחייבות לחומר לימודי הכי מעודכן והכי נצרך בשוק הטכנולוגי המעשי והמתעדכן)
הלימודים הם שנה וחצי, יום יום, יום מלא. מימון מלא + מלגת קיום כ2000 ש"ח.

פיתוחים:
אני פחות מכיר.
זאת תוכנית שעוברת כל הזמן שינויים ומפעילים שונים.
בגדול לימודים מאד קשים ותובעניים יום יום עם התחייבות להשמה בסוף בחברות הייטק בשכר של סביבות 10K
אך אם פורשים באמצע הלימודים מתחייבים לשלם להם קנס גדול (בשאר התוכניות אין שום התחייבות)

אשמח לענות לכל שאלה.

המון הצלחה

והעיקר, כדאי לבדוק טוב טוב קודם את התתאמה, ולא ללכת להייטק כי "זה הרבה כסף"!

חשמלאי פשוט/שיפוצניק/כל בעל מקצוע שעובד בעבודה שמתאימה לו ואוהב אותה ירוויח יותר מעובד הייטק שלא מתאים ולא אוהב את העבודה!
כמה הערות:
מפתחים זה רף מאד גבוה למוכשרים מאד! ממש! , כנראה ששוה למי שמתאים.
הם מבטיחים...... דמי קיום ובמקומות אחרים נותנים.
מיגו עדיין אין להם בוגרים כך שקשה לדעת כמה שווה - אם כי זה תוכנית מטעם המדינה ועם תקציבים בהתאם.
אברטק (JBH) חוץ מהכולל בוקר, יש מעלה שהחברה ממש אברכית ואיכותית (לפחות במחזורים שאני מכיר).

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
בטח כתבו פה כבר הרבה אבל הסיפורים על משכורות העתק של הייטק נשמעים באמת קורצים
אבל למעשה ק ש ה לקבל באמת את הסכומים האלה
מכירה הרבה חשבות שכר לדוג' שמרויחות יותר מהייטק והלימודים הרבה הרבה יותר קצרים וקלים
במיוחד למי שמתחיל בגיל הזה שמשך זמן הלימודים גם אמור להיות בשבילו שיקול משמעותי.
אם כל הבחירה בהייטק היא בגלל הכסף הגדול כדאי לעשות חושבים...

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
ממש לא! צריך כישרון ויכולות למידה ,
אבל אני מכירה הרבה שלא עם כישורים מיוחדים ומצליחים מאוד!
למה לייאש??
נכון מאד,
אבל אני כן חושבת שהשאלה באיזה פלטפורמה ובאיזה גיל לומדים-
בחורה שעשתה בגרויות: מתמטיקה, אנגלית ואז לומדת תכנות צריכה להשקיע מאד אבל זה עדיין בגבול הנורמה
לעומת זאת גבר חרדי בוגר ישיבות (ב"ה) אין לו את כל הידע הנ"ל ועוד לפני התכנות הוא צריך ללמוד ולהשקיע כ"כ הרבה שלכאורה כן צריך כישורים ויכולות מעל לממוצע כדי לשרוד ולהצליח.

tzivya7

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
נכון מאד,
אבל אני כן חושבת שהשאלה באיזה פלטפורמה ובאיזה גיל לומדים-
בחורה שעשתה בגרויות: מתמטיקה, אנגלית ואז לומדת תכנות צריכה להשקיע מאד אבל זה עדיין בגבול הנורמה
לעומת זאת גבר חרדי בוגר ישיבות (ב"ה) אין לו את כל הידע הנ"ל ועוד לפני התכנות הוא צריך ללמוד ולהשקיע כ"כ הרבה שלכאורה כן צריך כישורים ויכולות מעל לממוצע כדי לשרוד ולהצליח.
בחור/אברך שמגיל צעיר למד כ"כ הרבה שעות גמרא (ואני מדברת על מי שלמד לא העביר את הזמן)
בטוח שיכול להגיע להשגים הרבה יותר גבוהים מבחורה שעשתה 5 יח"ל במתמטיקה !ואנגלית !!
והמציאות מוכיחה , אני באופן אישי מכירה אברכים שללא לימודי ליבה
הלכו לעשות תארים ועברו מכינה בהצלחה !! השקיעו בתואר שלמדו ומפרנסים את ביתם ב"ה ממה שלמדו.
(גם לשרוד בתור בחור ואברך בישיבה עם לימודי גמרא צריך להיות עם כוחות מיוחדים !!)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה