להצטמצם בחתונות- לא פיתרון קסם!

מצב
הנושא נעול.

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ועגלת מותג בטוח כולם ממש רוצים ברצון עצמי???

ואיפור לכל חתונה של חברה???

אז באותה מידה הם רוצים איפור מקצועי לכלה וכדומה!

האוסטרלית

משתמש צעיר
מה שאני יצאתי מהאשכול ...
בתור אחת שקנתה כמובן עגלת מותג ואוהבת שהילדים שלה עם סטים
וחיה בדירה שכורה קטנה...
אבל לא מעבר....
אנחנו חיים בכזו רמה גבוהה לעומת פעם??
אני מדברת על מש' אברכים ,
במה אני יכולה להוריד מהחודשי שלי כדי לשים בצד 1000 ש"ח?!
לו(?????) נגיד שזה היה עוזר לחיתון הילדים ,

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מה שאני יצאתי מהאשכול ...
בתור אחת שקנתה כמובן עגלת מותג ואוהבת שהילדים שלה עם סטים
וחיה בדירה שכורה קטנה...
אבל לא מעבר....
אנחנו חיים בכזו רמה גבוהה לעומת פעם??
אני מדברת על מש' אברכים ,
אפשר גם לחסוך הרבה יותר.
מניסיון.
את יכולה לראות קצת רעיונות באשכול הזה

שקדנות

משתמש פעיל
ברור לא בטוח שאפשר, והמציאות היא שכמעט אי אפשר.
אבל מי שחכם ועיניו בראשו, מתאמץ להרוויח יותר, כדי שיהיה לו לתקופות קשות כלכלית.
ובחלק מהמושג 'תקופות קשות' נכנס גם חתונה [אבל זה לא חייב, זה יכול להיות גם בר מצוה/טיפולי שיניים/שיפוץ שמוכרחים/וכדו'].

להתעמק

משתמש פעיל
עריכה תורנית
דיברנו על הניצול והסחיטה של אנשים מבינינו לגבות סכומי עתק על דברים שאינם שוים באמת.
אפילו שטריימל שהאמיר מחירו מאד בשנתיים האחרונות, זו שערוריה, אבל סוף סוף זה לעשר שנים לפחות. אבל לגבות יותר מאלף ש"ח על איפור בן שעתיים, או מטפחת לשעתיים (וצריך להחזירה) - אלף ש"ח + הסעות ספיישל, וכן לענין התסרוקת שתוקפה עד החופה משלמים בין 1000 ל2000 ש"ח, סתם כך בגלל שהיא כלה, והרשימה עוד ארוכה. וכל זאת מפני שאפשר לסחוט הורים בשעת כושר. זו הפקרות מצד אנשים שמחנינו. לא צריך לוותר על זה, אבל אנא אל תסחטו את אחיכם ואחיותיכם.
סחיטה??? ניצול??? מי קובע כמה עולה כל דבר?! הציבור! אם אנשים מוכנים לשלם את המחיר זה יהיה המחיר. ברור שאין שום מאפרת שתקח 10,000 ש"ח כי אף אחד לא ישלם את זה. ואם יש ביקוש ואנשים מוכנים לשלם אז זה המחיר, אין דבר כזה מחיר הוגן. אלו הם כללי השוק, אין מה לעשות.
דרך אגב ההסתכלות הזו השתרשה בציבור שלנו ע"י מקימי המדינה מפלגת העבודה לשעבר מפא"י. שהסתכלו על אנשים עשירים כגנבים.
בנוסף, את המחיר של הגישה הזו כולנו הרגשנו את זה על בשרנו בשנה האחרונה פעמיים,
פעם ראשונה היה מחסור בחמאה, מי שקצת בירר לעומק מדוע היה מחסור בחמאה, יודע שבמדינת ישראל יש מדיניות של הגבלת יבוא ובכדי שהמחיר לא יעלה יש פיקוח על המחירים, מה שקרה שבגלל המחיר הנמוך לא היה שווה לטרה לייצר חמאה (מותר להם לא להפסיד? נכון?!) ונוצר מחסור בייצור מקומי, ואז הגיעו אנשי משרד החקלאות \ מועצת החלב הרחמנים והתירו ברוב חסדם לייבא חמאה מחו"ל, אבל כמובן הם רחמו עלינו והתירו לייבא רק במחיר המפוקח, מה שגרם שאף אחד בעולם לא רצה למכור למדינת ישראל, ולנו לא היה חמאה.
פעם שנייה, לפני פסח היה מחסור בביצים, למה, כי הייצור המקומי לא הצליח לספק את הביקוש הגדול לביצים שנוצר עקב הקורונה, ושוב נחלצו לעזרתנו אנשי משרד החקלאות \ מועצת הלול והתירו לייבא ביצים מחו"ל, אבל במחיר המפוקח, מה שגרם לחברות הביצים המקומיות לא לרצות לייבא אותם (מותר להם לא לעבוד בחינם?! מקווה?!) ואז ישבו טובי המוחות במדינת ישראל וחשבו איך יהיה ביצים בארץ, ואז עלה בראשם רעיון מבריק נשלח את חברת אל על להביא את הביצים, חברת אל על נחלצה לעזרה, פירקה את המושבים של המטוסים, ושלחה אותם לאוקראינה להביא את הביצים, העובדים של אל על שאין להם ניסיון ביבוא ביצים, לא נזהרו וכשהורידו את הביצים מהמטוס הם שברו בערך שליש מהביצים, (לא זוכר מספר מדויק).
מקרים אלו הם חלק נגלה ממה שאנחנו סובלים מהגישה העקומה הזו.

שקדנות

משתמש פעיל
סחיטה??? ניצול??? מי קובע כמה עולה כל דבר?! הציבור! אם אנשים מוכנים לשלם את המחיר זה יהיה המחיר. ברור שאין שום מאפרת שתקח 10,000 ש"ח כי אף אחד לא ישלם את זה. ואם יש ביקוש ואנשים מוכנים לשלם אז זה המחיר, אין דבר כזה מחיר הוגן. אלו הם כללי השוק, אין מה לעשות.
דרך אגב ההסתכלות הזו השתרשה בציבור שלנו ע"י מקימי המדינה מפלגת העבודה לשעבר מפא"י. שהסתכלו על אנשים עשירים כגנבים.
כתבת טוב. אבל סליחה על ההערה לא צריך לכתוב בצורה מזלזלת. [לא כל מה שלא נראה לך זה מוכרח שהיא הסתכלות לא ראויה]

להתעמק

משתמש פעיל
עריכה תורנית
זה נראה שאתם מנסים בשם המוסריות היפה, לומר לנו אל תנסו לשנות את אופי העדריות.
יש לנו בעיה ועדריות שמה, במקום לנסות לשנות אותה, ננסה לחיות עמה ולא למות ממנה.
ההפך הוא הנכון הגישה של תקנות היא נגזרת ישירה של עדריות. אנשים מחתנים, יש להם לחץ חברתי והם "חייבים" להשקיע בחתונה כמו כולם, ואז הם נכנסים לחובות, ומה הפתרון של אנשים שחיים בעדר לזעוק לעסקנים הצילו אותנו, ואיזה פתרון יש לעסקנים, תקנות. אם רוצים לשנות את העדריות, צריך לומר לאנשים, אתם חושבים שמבזבזים כסף בחתונות על כלום אל תבזבזו, נכון שזה נשמע לא ריאלי, אבל זה בגלל שאנחנו חיים בעדר.

להתעמק

משתמש פעיל
עריכה תורנית
למען ה' הציבור שלנו לא נרתע מלשנות מוסכמות בנושא הדיור?
אחיותיי שנישאו לפני כעשור נכנסו לדירה (שכורה) בת 3 חדרים, ואני ליח"ד בת 30 מ"ר?
אם זה שינוי (לא חיובי בכלל) שהתקבל ואין ספק שהוא הנורמה כיום למה שלא נעשה שינויים הגיוניים אם גם הם כורח המציאות?
כי זה לא משהו שכולם מגיעים ומתלחששים מאחורי הגב.

דעת

משתמש פעיל
ההפך הוא הנכון הגישה של תקנות היא נגזרת ישירה של עדריות. אנשים מחתנים, יש להם לחץ חברתי והם "חייבים" להשקיע בחתונה כמו כולם, ואז הם נכנסים לחובות, ומה הפתרון של אנשים שחיים בעדר לזעוק לעסקנים הצילו אותנו, ואיזה פתרון יש לעסקנים, תקנות. אם רוצים לשנות את העדריות, צריך לומר לאנשים, אתם חושבים שמבזבזים כסף בחתונות על כלום אל תבזבזו, נכון שזה נשמע לא ריאלי, אבל זה בגלל שאנחנו חיים בעדר.
יש משמעות קריטית לעובדה שמדובר על אירוע של 2 צדדים, שגם ככה ההתנהלות רגישה...

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא הבנתי מילה.

אני טוען שאנחנו חיים כעדר.
זה טוב או לא טוב, לא משנה. אנחנו לא יכולים כרגע לשנות את העדריות. ככה אנחנו וזהו זה.
רק מה, יש לנו בעיות מסויימות עם התנהגותו של העדר,
בידינו לשנות את התנהגותו של העדר בדברים שרוב העדר מסכים שיש לשנותם.

האפשרות לשנות התנהגות של עדר היא כשמכנסים את חלק גדול מהעדר ומסכמים שכולם משנים דפוס התנהגות.
במקרה דנן צריך גם לייצר מסגרת תומכת, שתתן מענה על הבעיות שיצוצו בשנים הראשונות. וזה כבר עניין לעסקונה.

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ואם יגיעו עשרות מציעי שירות עם מחירים נמוכים יותר, זה לא יוריד ממחירי השוק?

klik's

משתמש מקצוען
@מקצועי בלבד
זוג שמשקיע 1200 ש"ח זה בדר"כ לא מיד אחרי החתונה
נניח 3 שנים
ונניח שהוא משלם משכנתא/ שכירות לדירה ומסתדר יופי גם לחסוך (לא יודעת אם זה נכון, אבל נניח)
הרי עד החתונות של הילדים יש עוד הוצאות
בר מצוות (גם אם ממש חוסכים עלויות בר המצוה+ תפילין+ ביגוד בסיסי לחתן הבר מצוה- יותר מ 10,000)
אין כאן ספק (גם אם עשיתם בר מצוה בבית ובישלתם לבד...)

והרי אחרי כ 10-20שנה ב"א צריך להרחיב את הדירה (במידה והיא שלו, ואם לא צריך לשכור דירה גדולה ויקרה יותר)

כך שיש פה ושם חורים
אחרי 20 שנה הוא כבר מוציא חלק מכובד מהסכום (בכל פעם שמחתן)
כך שרוב החיסכון הוא לא ל 40 שנה.
ואני לא מדברת על העובדה שלפעמים הוא צריך להוציא כסף גם כשיש הפסד (כמו למשל עכשיו, כשהבורסות בירידה ומאמינה שיקח להם כמה שנים להתאושש מהמשבר)
כי מה לעשות, הוא לא יחכה לחתן רק כשמצב השקעותיו טובות
כך שזה לא חישוב נכון כלל.

אההה
והכי חשוב
באיזה שהוא רגע הוא כבר לא יכול לשים כסף בצד כי המחיה כבר עולה סכומים
(בדר"כ כשבנים בישיבות, בנות- סמינרים)

להתעמק

משתמש פעיל
עריכה תורנית
ואם יגיעו עשרות מציעי שירות עם מחירים נמוכים יותר, זה לא יוריד ממחירי השוק?
ברור שכן, אבל זה לא הופך לניצול, חלק ממנגון המחירים הוא כמה אנשים מוכנים לשלם על המוצר. (אם נכנס לעומק, נבין שאם לא שווה לעסוק בתחום מסוים במחיר נמוך (לא שווה זה לא רק פונקציה של כמה כסף עושים לשעה, אלא האם שוה להסתובב בבתים בשביל המחיר הזה, האם שווה שתקופה לא יהיה עבודה, כמה העבודה מתישה וכו'), זה גם יגרום שברגע שמחירים יתחילו לרדת פחות אנשים יציעו את השירות, למשל אם לא שווה לאשה לעבוד באיפור כלות פחות מ1000 ש"ח לכלה (לא אמרתי שלא שווה, זו הנחה לצורך הדיון) אם המחיר יתחיל לרדת, בגלל שנוספו נותני שירות רבים, הרבה מאפרות יצאו מהשוק, ואז המחירים יעלו בחזרה)

להתעמק

משתמש פעיל
עריכה תורנית
כתבת טוב. אבל סליחה על ההערה לא צריך לכתוב בצורה מזלזלת. [לא כל מה שלא נראה לך זה מוכרח שהיא הסתכלות לא ראויה]
אולי לא כדאי לכתוב בצורה מזלזלת אבל כשאנשים מכנים אנשים שעוסקים לפרנסתם נצלנים, סחטנים, וכו' זה מרתיח. ובפרט כשמבינים כמה אנחנו סובלים מהגישה הזו, בכל תחומי החיים זה מרתיח פי כמה.

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ברור שכן, אבל זה לא הופך לניצול, חלק ממנגון המחירים הוא כמה אנשים מוכנים לשלם על המוצר. (אם נכנס לעומק, נבין שאם לא שווה לעסוק בתחום מסוים במחיר נמוך (לא שווה זה לא רק פונקציה של כמה כסף עושים לשעה, אלא האם שוה להסתובב בבתים בשביל המחיר הזה, האם שווה שתקופה לא יהיה עבודה, כמה העבודה מתישה וכו'), זה גם יגרום שברגע שמחירים יתחילו לרדת פחות אנשים יציעו את השירות, למשל אם לא שווה לאשה לעבוד באיפור כלות פחות מ1000 ש"ח לכלה (לא אמרתי שלא שווה, זו הנחה לצורך הדיון) אם המחיר יתחיל לרדת, בגלל שנוספו נותני שירות רבים, הרבה מאפרות יצאו מהשוק, ואז המחירים יעלו בחזרה)
ייתכן שאתה צודק. יש מוצרים שהשוק הקפיטליסטי שלנו מוזיל את ערכם הכי טוב.
אמנם יש מוצרים שמתנהל סביבו קרטל. שמעת טוב. קרטל צריכים לשבור.

נקטת איפור, נשמע לך הוגן שאותו איפור, לכלה זה 600 ולאחותה זה 300?! (זרקתי מספרים)
כנ"ל בתסרוקת...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד
זוג שמשקיע 1200 ש"ח זה בדר"כ לא מיד אחרי החתונה
נניח 3 שנים
ונניח שהוא משלם משכנתא/ שכירות לדירה ומסתדר יופי גם לחסוך (לא יודעת אם זה נכון, אבל נניח)
הרי עד החתונות של הילדים יש עוד הוצאות
בר מצוות (גם אם ממש חוסכים עלויות בר המצוה+ תפילין+ ביגוד בסיסי לחתן הבר מצוה- יותר מ 10,000)
אין כאן ספק (גם אם עשיתם בר מצוה בבית ובישלתם לבד...)

והרי אחרי כ 10-20שנה ב"א צריך להרחיב את הדירה (במידה והיא שלו, ואם לא צריך לשכור דירה גדולה ויקרה יותר)

כך שיש פה ושם חורים
אחרי 20 שנה הוא כבר מוציא חלק מכובד מהסכום (בכל פעם שמחתן)
כך שרוב החיסכון הוא לא ל 40 שנה.
ואני לא מדברת על העובדה שלפעמים הוא צריך להוציא כסף גם כשיש הפסד (כמו למשל עכשיו, כשהבורסות בירידה ומאמינה שיקח להם כמה שנים להתאושש מהמשבר)
כי מה לעשות, הוא לא יחכה לחתן רק כשמצב השקעותיו טובות
כך שזה לא חישוב נכון כלל.

אההה
והכי חשוב
באיזה שהוא רגע הוא כבר לא יכול לשים כסף בצד כי המחיה כבר עולה סכומים
(בדר"כ כשבנים בישיבות, בנות- סמינרים)
טוב אני מדברת מניסיון שלי ושל אחרים שאני מלווה.
ואפשר גם לחסוך בהרבה מקרים גם מיד אחרי החתונה.
ככה, אנחנו משפחה אברכית סטנדרטית וחוסכים הרבה יותר מהסכום הזה כל חודש במשך כ 10 שנים.
כולל ילדים שנולדים וכו'.
ברור שככל שעוברות השנים יש יותר הוצאות, אבל ה' עוזר וגם משתדלים שגם ההכנסות יגדלו בהתאם.
לא דומה משכורת של גננת מתחילה במ"מ למשכורת של גננת עם וותק וכו'
ולכל שאר התהיות שהעלית, להכל יש פתרונות אבל זה לא האשכול המתאים להרחיב בעניין.

להתעמק

משתמש פעיל
עריכה תורנית
נקטת איפור, נשמע לך הוגן שאותו איפור, לכלה זה 600 ולאחותה זה 300?! (זרקתי מספרים)
כנ"ל בתסרוקת...
מה זה נקרא הוגן אתה מוזמן לומר למאפרת שיש שתי אחיות ולא צריך לאפר את הכלה. מסתבר שאם אנשים יתחילו לעשות כך המאפרות יעלו את המחיר של איפור אחות. בסוף המאפרת וכל נותן שירות עושה לעצמו חשבון (גם אם לא במודע),בשביל איזה רווח חודשי שווה להם לעבוד, ולפי זה מתמחרים את השירות הפרטני. כך שבסוף המחיר נשאר אותו דבר.

dvlb

משתמש חדש
לכבוד מה מאפרת לכלה עולה כפול 3 מאחות מה ההבדל בינהם זה הגיוני?????!!!!!!!!
וגם כסאות כלה ש2000 ש"ח הם זבל!!!! ואין הפשרות ברוב האולמות להביא מבחוץ וזה כן ניצול
אפשר הסבר למה אסור להביא מבחוץ רב האולמות מנצלים את זה
אפשר לתפור שמלות לחתונה וללבוש ב 2 חתונות וזה חוסך מאוד!!!!
החתן והכלה יכולים להשתתף גם בהוצאות מהחתונה
וגם שתדאו לאברכים יש ניסים מעל הטבע במוחשי איך ההם מצליחם לחתן כ"כ הרבה ילדים בשמחה בנחת
נכון הם לוקחים הלוואות אבל זה ניסים איך שהם מצליחים להחזיר אותם
כמה שנראה כלפי חוץ שמי שעובד גברים יותר קל לו זה טעןות!!!!!!!! מנסיון!!!!!
ההורים למה צריכים לתחייב לכ"כ הרבה כסף למה???????????????????????????????????????????
מה זה הדרישות בשוק לבחורים?
מה הם חושבים באיזה קטע הם מהיזים לדרוש כ"כ הרבה
מסכנות הבחורות שיושבות בבית בגלל שבחורים ועוד בעידוד של הרמי"ם דורשים כ"כ הרבה??.?.
מה הם אשמות שאין לם אפשרות כספית ללכך הההההההההההה
הכל צריך שיפור ובעזרת כולם וברצון כולם נצליח
דרך גב אני לטאית וכן יש את הקושי שלטאים פחות סגורים בקהילות שלהם ואין טקנות לקהילה זה צריך שיפור
פאות המחירים הזויים ומי צריך 2 תחשבו גם על הורים לפני שיקבלו את ההתקף לב בעקבות החובות

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה