להצטמצם בחתונות- לא פיתרון קסם!

מצב
הנושא נעול.

ט.פריד

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
1200 ש"ח לחודש, כשמושקעים כפי שכתבתי למעלה.
ואפשר גם בפחות, בשיטות יותר מתוחכמות.
את מודעת לזה ששקל היום יהיה שווה בערך 25 אג' בעוד עשרים שנה? יש שחיקה של הכסף ומה שאפשר לקנות היום ב500 אש"ח לא יהיה מה שאפשר בעוד עשרים שנה. כך שגם זוג שיצליח לחסוך 1200 ש"ח בחודש, שזה ממש מרשים, עדיין מוטב יהיה לו יצטמצם בעת השאת צאצאיו אפילו אם יש להם רק ארבע ילדים.
מלבד זאת שום קרן השתלמות לא מרויחה תשואה קבועה של 7% בשנה מדי שנה בקביעות. יש גם שנים של ירידות והפסדים. נחמד לראות אנשים אופטימיים אך צריך להיות גם מציאותיים.
נכתב מתוך המציאות בשטח, ואני כן מתמצאת בהשקעות.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אנחנו מתווכחים על זה לאורך כל האשכול :)

לגמרי. נראה לי עוד לא היה אשכול בפרוג, של 18 עמודים שככה חזרו על עצמם...

ויהודית, על כל מה שכתבת, ענו לך.
כתבת שוב את אותו דבר, וענו לך אותו דבר:

שחלקנו מצטמצמים כבר היום (בני ה-30-35) וחוסכים כבר היום. (ועדיין מעדיפים לחתן בחתונות חסכוניות).
וחלקנו מעדיפים בהחלט לחיות היום לפי יכולתנו, ולחתן בצמצום.

שורה אחרונה: כל בני ה-35, גם אלו שחוסכים היום, וגם אלו שלא, רוצים חתונות חסכוניות. נ ק ו ד ה.

הטענה שלך 'אתם זורקים את הצמצום על האחרים', לא ברורה. אנחנו מדברים בדיוק על עצמנו, בעוד 6-7 שנים, שנשמח מאד בחתונה קטנה. (בדיוק כמו שאנחנו עורכים בריתות ובר מצוות מינימליות! מה ההבדל?)

וכן, הגיוני שאשה בזמננו רוצה ויכולה לקנות בוגבו ולטוס כל שנתיים לחו"ל, ועושה את זה, ובמקביל היא לא מעוניינת לבזבז כסף על חתונה גדולה.
ההבדל - מהבוגבו והטיסות היא נהנית. מהחתונה הגדולה היא לא נהנית.

למרות המאמצים השכליים שהשקעתי בקריאת האשכול, לא הבנתי מה הבעיה בזה.

והטענה שלך, למה לעצמה האשה קונה פאות ב-10 ולכלה היא רוצה לקנות ב-7:
גם זה זכותה של המחתנת. הכסף הוא של ההורים והם מחליטים מה ולמי לקנות. כשהכלה החמודה תעבוד על השקל הראשון שלה, היא תוכל לשקול אם היא רוצה לבזבז 10,000 כאלה על פאה. עד אז, שתגיד תודה על מה שקונים לה.
(חוץ מהעניין שלפעמים אשה מבוגרת צריכה יותר להשקיע, בעוד כלה צעירה תיראה נהדר גם עם פאת קייט ב-6000).

ובואו, רוב מוחלט של המחתנות שראיתי, השקיעו בכלה ובבגדיה הרבה יותר ממה שהשקיעו בעצמן. עוד לא ראיתי את המחתנת שלבשה בגדי פאר והותירה את בתה הכלה עם שמלת גמח זנוחה ופאה זולה.

שקדנות

משתמש פעיל
ממש לא!
כמה עולה לשכור דירה באופקים או נתיבות או רכסים או עפולה וכו'
גג 2000 ש"ח לחודש. ויש גם ב 1500 ש"ח.
שזה שווה למשכנתא של 400,000 ש"ח ל20 שנה,
איפה מהמקומות האלו קונים דירה בכזה סכום?
כמה הערות
א. מקום שהשכירות היא 2000 ש"ח עלות הקניה היא לא יותר מ400 אלף, זה די חופף.
ב. שיהיה ברור דירה ב1500-2000 ש"ח אפילו במקומות נידחים היא לא דירה גדולה. בהמשך יצטרכו לעבור לדירה גדולה יותר, ואז הוא משלם יותר על שכיורת מה שלא נכון במשכנתא.
ג. נא לא לשכוח את המדד שהוא כבר עשרות שנים רק בעליה, כך שיש סיכוי גדול שמחיר השכירות תעלה. אבל משכנתא לא ישתנה המחיר.
ד. יש עוד הרבה מינוסים בשכירות, צרכים לעבור דירה מידי כמה שנים, זה יכול גם לשנות עלויות. גם חוסר הקביעות יכולה ממש להפריע בחיים ולהתקבע בעבודה, מקום לימוד. ועוד רבות רבות שינויים.

סוניה

משתמש מקצוען
וכן, הגיוני שאשה בזמננו רוצה ויכולה לקנות בוגבו ולטוס כל שנתיים לחו"ל, ועושה את זה, ובמקביל היא לא מעוניינת לבזבז כסף על חתונה גדולה.
ההבדל - מהבוגבו והטיסות היא נהנית. מהחתונה הגדולה היא לא נהנית.
דברי טעם.
הוא אשר אמרתי- משהשמחות בעלי השמחה אמורים להנות. לא הקהל...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
את מודעת לזה ששקל היום יהיה שווה בערך 25 אג' בעוד עשרים שנה?
יש שחיקה אבל עדיין לא צריך להגזים.
עדיין מוטב יהיה לו יצטמצם בעת השאת צאצאיו אפילו אם יש להם רק ארבע ילדים.
לא זכור לי שכתבתי באיזה מקום אחרת.
אני ממש בעד לצמצם בחתונות האלו.
מלבד זאת שום קרן השתלמות לא מרויחה תשואה קבועה של 7% בשנה מדי שנה בקביעות. יש גם שנים של ירידות והפסדים. נחמד לראות אנשים אופטימיים אך צריך להיות גם מציאותיים.
נכתב מתוך המציאות בשטח, ואני כן מתמצאת בהשקעות.
אני לא רוצה להיכנס פה לדיוני השקעות, זה לא האשכול המתאים לכך, כבר הסברתי זאת בכמה וכמה אשכולות פה בפורום.
אבל בקצרה את צודקת שאין תשואה קבועה של 7% לשנה, אלא ששנה אחת מרוויחים 15% שנה אחרת מפסידים 10% ושנה אחרת מרוויחים 23% וכו' והממוצע הרב שנתי עומד על 7% בשנה.
ואת יכולה לחפש פה בפורום אשכולות בנושא, ו/או לקרוא את המאמר הזה https://www.prog.co.il/articles/שוק-ההון-סיכונים-לעומת-סיכויים-מאמר-ראשון.987/

שקדנות

משתמש פעיל
לגמרי. נראה לי עוד לא היה אשכול בפרוג, של 18 עמודים שככה חזרו על עצמם...

ויהודית, על כל מה שכתבת, ענו לך.
כתבת שוב את אותו דבר, וענו לך אותו דבר:
מחילה, אבל ממש ממש אשכול חכם וטענות ממש נכונות, למה למחוק ככה בהינף יד, ברור שיש צדדים לכאן ולכאן, אבל לומר שעל הכל ענו?
צריך להודות יש דברים בגו, אנשים צריכים לדעת לחנך את עצמם ולא את האחרים.
אפילו שיש לי השגות על עניין הצמצום של עשרים שנה שלא נשמע לי הגיוני לרוב האנשים [מי שיכול יכול], אבל עצם העלאת הנושא בצורה הזו מחכימה מאוד והיא דבר חשוב.
אשכול חשוב ביותר!!!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
א. מקום שהשכירות היא 2000 ש"ח עלות הקניה היא לא יותר מ400 אלף, זה די חופף.
ממש לא!
בהודעה שציטטת הבאתי דוגמאות למקומות שבהם דירה יפה מאד לא עולה יותר מ2000 ש"ח לחודש.
ולקנות שם דירה עולה בין 600,000 ל 1,000,000 ש"ח.
ב. שיהיה ברור דירה ב1500-2000 ש"ח אפילו במקומות נידחים היא לא דירה גדולה. בהמשך יצטרכו לעבור לדירה גדולה יותר, ואז הוא משלם יותר על שכיורת מה שלא נכון במשכנתא.
ג. נא לא לשכוח את המדד שהוא כבר עשרות שנים רק בעליה, כך שיש סיכוי גדול שמחיר השכירות תעלה. אבל משכנתא לא ישתנה המחיר.
ד. יש עוד הרבה מינוסים בשכירות, צרכים לעבור דירה מידי כמה שנים, זה יכול גם לשנות עלויות. גם חוסר הקביעות יכולה ממש להפריע בחיים ולהתקבע בעבודה, מקום לימוד. ועוד רבות רבות שינויים.
ברור שיש גם חסרונות בשכירויות.
לא אמרתי שאין.
אבל ממש לא נראה לי שהאופציה שההורים ייקרעו לגמרי,
בשביל לתת סכומים בלתי נתפסים בשביל דירה לילדים, היא אופציה יותר טובה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מחילה, אבל ממש ממש אשכול חכם וטענות ממש נכונות, למה למחוק ככה בהינף יד, ברור שיש צדדים לכאן ולכאן, אבל לומר שעל הכל ענו?
צריך להודות יש דברים בגו, אנשים צריכים לדעת לחנך את עצמם ולא את האחרים.
אפילו שיש לי השגות על עניין הצמצום של עשרים שנה שלא נשמע לי הגיוני לרוב האנשים [מי שיכול יכול], אבל עצם העלאת הנושא בצורה הזו מחכימה מאוד והיא דבר חשוב.
אשכול חשוב ביותר!!!

הדיון חשוב. אבל הטענות חזרו על עצמן משני הצדדים כפול שלוש, ארבע ועשר פעמים.

MACHAK

משתמש מקצוען
אני לא רוצה להיכנס פה לדיוני השקעות, זה לא האשכול המתאים לכ
ועדיין הדוגמא שהבאת בנ"ל מקפיצה כי יש בחישוב שלה משהו לא נכון.
היא כאילו אומרת תורידו מהחתונה כל חודש 1200 שח ותגיעו לסכום של מעל 3 מליון בנישואי הילדים. זה לא נכון בסיטואציה שנכתבה (וגם בתמונת המחשבון שהעלית לא הצלחתי להיכנס לקישור זה נראה שה7%תשואה מחושב על הסכום הכולל ולא כל שנה ותשואתה ובטח ובטח לא בתנאים שהציגו פה באשכול)

ט.פריד

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
יש שחיקה אבל עדיין לא צריך להגזים.

לא זכור לי שכתבתי באיזה מקום אחרת.
אני ממש בעד לצמצם בחתונות האלו.

אני לא רוצה להיכנס פה לדיוני השקעות, זה לא האשכול המתאים לכך, כבר הסברתי זאת בכמה וכמה אשכולות פה בפורום.
אבל בקצרה את צודקת שאין תשואה קבועה של 7% לשנה, אלא ששנה אחת מרוויחים 15% שנה אחרת מפסידים 10% ושנה אחרת מרוויחים 23% וכו' והממוצע הרבה שנתי עומד על 7% בשנה.
ואת יכולה לחפש פה בפורום אשכולות בנושא, ו/או לקרוא את המאמר הזה https://www.prog.co.il/articles/שוק-ההון-סיכונים-לעומת-סיכויים-מאמר-ראשון.987/
זה מאד מרשים אבל שום מסלול לפי ההלכה לא מרויח 23% בשום שנה. 2% עד 6% זה מה שיש במסלולים לפי ההלכה. בשאר יש איסורי ריבית או שאת לא משקיעה בקרן אלא עובדת בעצמך שזה אומר עבודה ממש ולא מהצד!

שקדנות

משתמש פעיל
ממש לא!
בהודעה שציטטת הבאתי דוגמאות למקומות שבהם דירה יפה מאד לא עולה יותר מ2000 ש"ח לחודש.
ולקנות שם דירה עולה בין 600,000 ל 1,000,000 ש"ח.

ברור שיש גם חסרונות בשכירויות.
לא אמרתי שאין.
אבל ממש לא נראה לי שהאופציה שההורים ייקרעו לגמרי,
בשביל לתת סכומים בלתי נתפסים בשביל דירה לילדים, היא אופציה יותר טובה.
אני הבנתי נידון אם להשקיע את האלפיים שקל בשכירות או במשכנתא. ואולי גם למה צריכים השתתפות של ההורים כדי שיהיה הון עצמי כדי לקנות ולקבל משכנתא.
וכי באמת יש דירה שעולה מליון ש"ח והשכירות היא רק 2000 ש"ח??
נשמע לי מוזר. אבל אולי. עכ"פ לא ידעתי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה מאד מרשים אבל שום מסלול לפי ההלכה לא מרויח 23% בשום שנה. 2% עד 6% זה מה שיש במסלולים לפי ההלכה. בשאר יש איסורי ריבית או שאת לא משקיעה בקרן אלא עובדת בעצמך שזה אומר עבודה ממש ולא מהצד!
יש מסלולים כשרים עוקבי מדד S&P 500 שעושים זאת.
ויש גם מסלולים אחרים.
אבל שוב זה לא האשכול המתאים לדיון הזה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני הבנתי נידון אם להשקיע את האלפיים שקל בשכירות או במשכנתא. ואולי גם למה צריכים השתתפות של ההורים כדי שיהיה הון עצמי כדי לקנות ולקבל משכנתא.
וכי באמת יש דירה שעולה מליון ש"ח והשכירות היא רק 2000 ש"ח??
נשמע לי מוזר. אבל אולי. עכ"פ לא ידעתי.
לכי תראי ברכסים

MACHAK

משתמש מקצוען
למה ברור לך ששרשרת זהב רוצים רק כי 'כולם'
וחמש שרשראות תואמות לבגדים זה פשוט רצון פנימי בלי קשר לאף אחד?
אדרבה מי שיש לו שיקנה שרשרת זהב. כפי רצונו ואף יפרגן עוד קצת.
הבעיה מתחילה כשאומרים אין כסף לחתן בואו נטיל תקנות עד איזה סכום תגיע ששרשרת הזהב ואז גם מי שאין לו ולא רוצה ואשתו לא לובשת שרשרת זהב צריך לקנות לכלתו. זו הבעיה.
אני חוזרת שוב ושוב אני לא בעד להשטיח הוצאות ולהשוות אותם אצל כל שכבות הציבור. אני בעד להקטין המוניות וחברתיות בחתונות ובכך לאפשר לכל משפחה לחיות לפי רצונותיה ואפשרויותיה. זאת למול ההצעה להוריד את רמת חייהם של הכלל למשך עשרות שנים כדי לחתן בצורה שווה את כל עמך בית ישראל.

דעת

משתמש פעיל
אשכול חשוב ביותר!!!
נכון מאוד
לא סותר לזה שהוא חוזר על עצמו.

המסקנא שככל הנראה @yudit10 פותחת האשכול, מדברת על מחותנים/נושאים, שהאנשים רוצים למרות שזה מעבר ליכולתם, ומכאן הטיעון שהעבודה להכיר ביכולות ולא להיכנע לכל רצון שהוא לא יכולה להתחיל עם שתיית ה"לחיים" בווארט של הילד הראשון, וזה נכון ב 100%.

רוב המגיבים מדברים על מציאות שעומדים 10,000 אנשים (לצורך העניין) שכל אחד מהם צועק: אני לא רוצה את זה, אני לא נהנה מזה, זה מגעיל אותי, אני יסבול מזה ללא שום תמורה, אבל אני עושה את זה כי ה 9999 האחרים גם עושים את זה, בעוד שגם הם צועקים את אותו הדבר, ולזה הפיתרון הוא לאחד את כל ה 10,000 שיחליטו ביחד שלא עושים את זה, קסם או או לא? לא יודע. אבל הגיוני ומתבקש.

בעוד שהנושא במה שקשור למהלך החיים, זה דברים שאנשים כן רוצים, בין אם יש להם מזה הנאה או תועלת כלשהי או מה שלא יהיה, ובין אם הם חלושי אופי ומושפעים מלחץ, תכל'ס הם רוצים, ולבוא ולומר להם שיחנכו את עצמם ויתגברו, זה נושא שונה לגמרי מהנ"ל.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
היא כאילו אומרת תורידו מהחתונה כל חודש 1200 שח ותגיעו לסכום של מעל 3 מליון בנישואי הילדים.
לא ממש הבנתי אותך.
אבל לא דיברתי על 3 מיליון אחרי 20 שנה אלא אחרי 40 שנה, כפי החישוב שנעשה שם.
(וגם בתמונת המחשבון שהעלית לא הצלחתי להיכנס לקישור זה נראה שה7%תשואה מחושב על הסכום הכולל ולא כל שנה ותשואתה
זה מחשבון השקעות פשוט שכולל גם את החישוב על הריבית דריבית.
את יכולה לבדוק זאת בכל מחשבון שמחשב את זה, תגיעי לאותה תוצאה.

וכדי לדעת פתרון יותר ברור, הבאתי לך מאמר לקרוא.
אני לא הולכת לחזור פה על כל מה שכתבתי בכל האשכולות והמאמרים.

שקדנות

משתמש פעיל
בעוד שהנושא במה שקשור למהלך החיים, זה דברים שאנשים כן רוצים, בין אם יש להם מזה הנאה או תועלת כלשהי או מה שלא יהיה, ובין אם הם חלושי אופי ומושפעים מלחץ, תכל'ס הם רוצים, ולבוא ולומר להם שיחנכו את עצמם ויתגברו, זה נושא שונה לגמרי מהנ"ל.
עכ"פ היא פתחה את האשכו זה היה הרעיון שהיא באה לומר שאנשים יחנכו את עצמם.
רק רציתי לכתוב שלא יזלזלו בזה כי זה באמת נושא חשוב, והלוואי שנפנים את הדברים לפחות קצת.
אני לפחות החכמתי מזה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה