דרוש מידע לגבי התשלום לנסיעה באמבולנס

וחי בהם!!!!

כל זמן מלעבט זאל זיין גלעבט!!!!
מנוי פרימיום
הייתי צריך לנסוע בחג לבית חולים והזמנתי אמבולנס ורציתי לשאול אם צריך לשלם על הנסיעה?
חבר שלי נסע פעם עם אמבולנס והוא לא זוכר אם זה היה של מד"א או של ארגון אחר ואחרי יותר מחצי שנה הוא קיבל מכתב שהוא צריך לשלם עם רביות עקב אי תשלום עד עכשיו
אז רציתי לברר אם אני צריך לשלם כשנסעתי?
ואין לי מושג עם איזה אמבולנס נסעתי אם של מד"א או של ארגון אחר איך אני יכול לדעת את זה?
אני חייגתי ל101 זה של מד"א או של הצלה או של משהו אחר?
ואם יש פטור מתשלום כי נסעתי בחג?
ואיך אני יכול לשלם את זה?
תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:

bayit

משתמש פעיל
עריכה תורנית
כשנוסעים עם מד"א ולא היה אשפוז במחלקה, אז צריך לשלם. הם שולחים מכתב תשלום בדואר. אם נוסעים עם הצלה לא משלמים.

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
אם לא היה אשפוז, צריך לשלם
תצרו קשר עם מד"א
לפעמים אפשר לבקש התחשבות מהקופ"ח
או אם שלחו אתכם מטרם/ מוקד ובהפניה היה כתוב פינוי באמבולנס

(בעבר היה לנו ששלחו אותנו מטרם באמבולנס לביה"ח, היה טיפול אבל לא אשפוז, אבל הקופ"ח שילמה, כי בהפניה של טרם הופיע פינוי באמבולנס- אבל לא זוכרת מדוייק את הפרטים- רק זוכרת שלא היינו צריכים לשלם)

mklj

משתמש פעיל
הייתי צריך לנסוע בחג לבית חולים והזמנתי אמבולנס של מד''א ורציתי לשאול אם צריך לשלם על הנסיעה?
חבר שלי נסע פעם עם אמבולנס והוא לא זוכר אם זה היה של מד"א או של ארגון אחר ואחרי יותר מחצי שנה הוא קיבל מכתב שהוא צריך לשלם עם רביות עקב אי תשלום עד עכשיו
אז רציתי לברר אם אני צריך לשלם כשנסעתי עם מד"א?
ואם יש פטור מתשלום כי נסעתי בחג?
ואיך אני יכול לשלם את זה?
תודה רבה!
תלוי אם היה אישפוז,
לי כשהייתי צריכה לשלם שלחו חשבונית בדואר

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
לי כשהייתי צריכה לשלם שלחו חשבונית בדואר
אבל לפעמים לא מקבלים
ואח"כ צריך לשלם ריבית דריבית
עדיף לדאוג לזה באופן מיידי
(וגם קל הרבה יותר לבקש השתתפות מקופ"ח במידה ויש סיבה לזכאות-
מה שאם יעברו כמה חודשים/ שנים, יהיה הרבה יותר מורכב)

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
להלן פירוט התשלום למד"א על פי סל השירותים הבסיסי של קופות החולים, בגין שירותי מד"א:

* שירות באמבולנס רגיל במידה והיה אשפוז - זכאות לכיסוי כספי מלא. התשלום יבוצע על ידי קופת החולים ישירות למד"א.

* שירות בניידת טיפול נמרץ במידה והיה אשפוז - זכאות לכיסוי כספי מלא. התשלום יבוצע על ידי קופת החולים ישירות למד"א.

* שירות בניידת טיפול נמרץ במידה ולא היה אשפוז – התשלום החלקי עבור הזכאות יבוצע על ידי קופת החולים ישירות למד"א. ומקבל השירות יקבל הודעה על יתרת החוב.

* שירות באמבולנס רגיל לבית החולים במידה ולא היה אשפוז - העלות תחול ישירות על מקבל השירות, אולם מומלץ לבדוק את הזכאות מול קופת החולים.

* נפגע תאונת דרכים (שאינו נפגע עבודה) - במידה ומדובר בשירות שניתן על ידי אמבולנס רגיל או ניידת טיפול נמרץ שהסתיים באשפוז, או שמדובר בפינוי על ידי ניידת טיפול נמרץ – קופת החולים תעביר את מלוא התשלום למד"א. במידה והיה פינוי באמבולנס רגיל ולא הסתיים באשפוז – על מקבל שירות להסדיר את התשלום ישירות מול מד"א ו/או לפנות לחברת הביטוח לתשלום או החזר על ידם.

* חייל בשירות סדיר, או בשירות מילואים - יש להעביר ההתחייבות למרפאת היחידה.

* פינוי נפגע תאונת עבודה - יש לפנות לקופת החולים לצורך הסדרת הטיפול באמבולנס.

* העברת יולדת לבית החולים הקרוב למקום המצאה - במידה והייתה לידה בתוך 72 שעות ממועד ההעברה, המוסד לביטוח לאומי ישלם עבור השירות. במקרים אחרים, מד"א ישלח לבית היולדת דרישת תשלום מתאימה, בכפוף להוראות מעלה.

* פינוי נפגע פעולות איבה - יש לפנות לביטוח הלאומי לצורך הסדר התשלום.

בכל מקרה שמקבל השירות חושב שקמה לו זכאות מקופת החולים יש לבדוק מולם, אם היא קיימת.

דג לחג

משתמש רשום
מנוי פרימיום
זה לא משנה לאן התקשרו
רק משנה עם איזה אמבולנס היה יכול להיות שהתקשרו למד''א ובעצם איחוד הצלה עשה את הפינוי...
אפשר לברר כמה חייבים לשלם אצל מד''א 039101101 ולפעול אחר ההוראות

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
זה לא משנה לאן התקשרו
רק משנה עם איזה אמבולנס היה יכול להיות שהתקשרו למד''א ובעצם איחוד הצלה עשה את הפינוי...
אפשר לברר כמה חייבים לשלם אצל מד''א 039101101 ולפעול אחר ההוראות
שמתקשרים לאיחוד ומד"א מפנה - שמעתי.
הפוך לא שמעתי.

אבל אולי :)

חדזי

משתמש מקצוען
איחוד הצלה כמעט לא מפנים בשבת. תלוי בערים.
בכ"א אשמח לברר לך בפרטי מי פינה אתכם

חדזי

משתמש מקצוען
ברגע שמד"א מעבירים את הקריאה לאיחוד הצלה
ע"פ רוב אם יש אמבולנס של איחוד באיזור הוא מגיע
ואז מי שמנצח מפנה...........
לא נכון בכלל. אבל לא נכנסת לזה
בכ"א באיחוד הצלה פינוי חינם ואין הרבה שמתפנים ע"י אמבולנס של איחוד כי אין הרבה משמרות אמבולנס . לרוב מד"א מפנים.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
להלן פירוט התשלום למד"א על פי סל השירותים הבסיסי של קופות החולים, בגין שירותי מד"א:

* העברת יולדת לבית החולים הקרוב למקום המצאה - במידה והייתה לידה בתוך 72 שעות ממועד ההעברה, המוסד לביטוח לאומי ישלם עבור השירות. במקרים אחרים, מד"א ישלח לבית היולדת דרישת תשלום מתאימה, בכפוף להוראות מעלה.

בכל מקרה שמקבל השירות חושב שקמה לו זכאות מקופת החולים יש לבדוק מולם, אם היא קיימת.

שאלה דחופה !!!
אישה שהתפנתה לב"יח בעקבות צירים (אחרי התל"מ- <אם זה משנה>) אולם לא התפתח לידה
אם יש לה מכתב של כניסה לביח בתאריך הפינוי ורשום שחרור לאחר השעה 12.00 (או אשפוז של מ11 בלילה עד הבוקר ובבוקר ישחררו) האם זה פוטר מתשלום?
כלומר האם יש עניין להגיע לביח ב11 ולאת אחרי 12 או שזה לא מספיק?
איפה מבררים את זה?
חשוב לי תשובה דחופה
תודה רבה

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
אם אושפזה במחלקה- לא משנה לכמה זמן- תקבל החזר
אם לא אושפזה, תלוי מתי תלד. (יש טווח של שעות, אולי 72 שעות שאז מקבלים החזר, גם אם שוחררה.
מסייגת- נראה לי שלא ישלמו בכל מקרה ללידה יותר מפעם אחת אמבולנס...)

יאט

משתמש פעיל
נראה לי תחוי איזה שבוע היא.
שתברר אצל המזכירה בקופת חולים הטא אמורה להסדיר את זה מול מדא

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
אם אושפזה במחלקה- לא משנה לכמה זמן- תקבל החזר
אם לא אושפזה מיד אלא אחרי כמה שעות
או תכנס לביח שוב מעכשיו ותקבל מכתב שיחרור אחרי 12 בלילה (תאריך של יום הבא) האם זה נקרא אשפוז?
אם לא אושפזה, תלוי מתי תלד. (יש טווח של שעות, אולי 72 שעות שאז מקבלים החזר, גם אם שוחררה.
ואם לא תלד?
מסייגת- נראה לי שלא ישלמו בכל מקרה ללידה יותר מפעם אחת אמבולנס...)
שמעתי (לא יודעת האם זה מאומת) שלא משנה כמה פעמים היה פינוי במידה וזה בתוך 72 משלמים הכל
השאלה האם זה נכון?

.
נראה לי תחוי איזה שבוע היא.
שתברר אצל המזכירה בקופת חולים הטא אמורה להסדיר את זה מול מדא
אחרי 40
אין לי איך לשאול את הקופח עכשיו
וזה דחוף לי לדעת עכשיו (לפני 12 בלילה)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט מ'

צז מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי:צח מֵאֹיְבַי תְּחַכְּמֵנִי מִצְוֹתֶךָ כִּי לְעוֹלָם הִיא לִי:צט מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי כִּי עֵדְוֹתֶיךָ שִׂיחָה לִֿי:ק מִזְּקֵנִים אֶתְבּוֹנָן כִּי פִקּוּדֶיךָ נָצָרְתִּי:קא מִכָּל אֹרַח רָע כָּלִאתִי רַגְלָי לְמַעַן אֶשְׁמֹר דְּבָרֶךָ:קב מִמִּשְׁפָּטֶיךָ לֹא סָרְתִּי כִּי אַתָּה הוֹרֵתָנִי:קג מַה נִּמְלְצוּ לְחִכִּי אִמְרָתֶךָ מִדְּבַשׁ לְפִי:קד מִפִּקּוּדֶיךָ אֶתְבּוֹנָן עַל כֵּן שָׂנֵאתִי כָּל אֹרַח שָׁקֶר:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

משיב הרוח • אתגר 129

לוח מודעות

למעלה