דרוש מידע לא מסוגלים לעזוב את ירושלים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

לוי אלי

משתמש מקצוען
גם אנחנו היינו ככה, בלית ברירה עזבנו והיום שנה אחרי -לא מוכנים לחזור לירושלים!
כרגע גם אם תהיה לנו אפשרות לא נחזור לירושלים-נהנים ואוהבים הרבה יותר את מקום המגורים הנוכחי שלנו.
היכן??? אתה כ"כ מרוצה שלא היית רוצה לגור בירושלים? איפה אתה גר?

די

משתמש סופר מקצוען
אם יביאו לכם דירת 120 מטר נחמדה בגוש שמונים, פשוט תסרבו בנימוס.
נכון, מה יש לי לחפש שם? (אין לי משפחה בירושלים)
(אלא אם כן זה בחינם שאז ברור שאני יקח, גם דירה בדימונה בחינם מי לא יקח)

נערך לאחרונה ב:

לוי אלי

משתמש מקצוען
מה יש בירושלים שאין במקומות אחרים?
הכל נמצא בראש!
גם אם יתנו לי אני לא יגור שם..
עיר יקרה פחד וקרה ומלאה בערבים
באמת שלא קורץ לי
אולי תנסה להשפיע על אנשים...
ההורים שלי היו מוכנים לוותר על חצר, כיווני אויר, תחנה עם כל האוטובוסים במרחק כפול מהעבר, קהילה תואמת במרחק פי 6 (!) לפחות, ועוד הרבה דברים והעיקר שהם יגורו בירושלים...

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
היכן??? אתה כ"כ מרוצה שלא היית רוצה לגור בירושלים? איפה אתה גר?
לא יודעת איפה הם גרים אבל יכול להיות גם שהם גרים במקום שלא תבין איך כיף להם שם יותר מבירושלים
אנשים שונים, צרכים שונים, רצונות שונים, ציפיות שונות.

ב.צ.מ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עדיין המחירים שם לא כמו ביתר או שאר האזורים החרדיים סביבות ירושלים
1702566769353.png

1702566798316.png

בבקשה

לוי אלי

משתמש מקצוען
ירושלים- בעיני היא שווה כל מחיר!
עיר שהיא עולם!
לדעתי שווה להצטמצם וללכת על שכונה יותר מרוחקת העיקר להשאר בירושלים!
שימי לב!
כל מי שהגיב באופן חיובי על מחיר הדירות בירושלים, לא ידע להסביר את עצמו...
לא ידע להסביר למה...
אין סיבה באמת... פשוט לתפוס יוזמה, לצאת החוצה ולגלות עולם חדש! עולם עם קהילות, ערכים, איכות חיים... יש הכל מחוץ לירושלים... (חוץ מ'ירושלים' - שאף אחד לא יודע להסביר מה יש בה...)

לוי אלי

משתמש מקצוען
מה עושים שרוצים מאד לעזוב אבל לא יכולים?
העבודה שלי כאן, ואני לא בכוון כרגע לעזוב אותה,
ואני גם לא טיפוס שישרוד נסיעות מחוץ לעיר כל יום הלוך וחזור,
גם מביתר, זה סיפור של מעל שעה ויותר לכל כוון, ויש פקקים בשעות האסטרטגיות.
בלית ברירה נשארים פה, ונחנקים עם שכירות מפולפלת, על דירה קטנה שלא מתאימה לצרכינו המשפחתיים כלל :(
מביתר לגילה - 7 דקות (!) תוסיף עוד 20 דק' לנסיעה הפנימית...
בשעות רגילות זה אף פעם לא לוקח שעה...

טוב עין

משתמש מקצוען
יוצרי ai
יש פה שיח חרשים מי שגדל בירושלים לא יחליף אותה בעד שום מקום שבעולם, ואין לזה סיבות ממש רציונליות אלא שזה עניין רגשי עמוק לירושלמים בלבד , (ואינו דומה כלל לעוצמת הרגש והאהבה שחשים הבני ברקים למשל לעירם שם זה בגלל האווירה בגלל המשפחה ובגלל סיבות יותר טכניות פחות רגשיות) ומי שלא גדל בירושלים לא מסוגל להבין את זה וכשאשתו גוררת אותו לירושלים הוא מצא את עצמו עומד בגשם עם שקיות עמוסות קניות בתחנת אוטובוס ירושלמית מפוצצת אנשים מחכה לאוטובוס שלא מגיע בקור העז ורק חושב מה לי ולצרה זו.
ירושלים זו הקרבה, ומיועדת לאוהביה בלבד (והמחירים מוכיחים שיש אוהבים רבים).

דבורי ר

משתמש צעיר
יש פה שיח חרשים מי שגדל בירושלים לא יחליף אותה בעד שום מקום שבעולם, ואין לזה סיבות ממש רציונליות אלא שזה עניין רגשי עמוק לירושלמים בלבד , (ואינו דומה כלל לעוצמת הרגש והאהבה שחשים הבני ברקים למשל לעירם שם זה בגלל האווירה בגלל המשפחה ובגלל סיבות יותר טכניות פחות רגשיות) ומי שלא גדל בירושלים לא מסוגל להבין את זה וכשאשתו גוררת אותו לירושלים הוא מצא את עצמו עומד בגשם עם שקיות עמוסות קניות בתחנת אוטובוס ירושלמית מפוצצת אנשים מחכה לאוטובוס שלא מגיע בקור העז ורק חושב מה לי ולצרה זו.
הטבת להסביר את מאוד יפה

לוי אלי

משתמש מקצוען
אני רואה את תמונות הדירה...מגרה... זה לא הדירות המוזנחות... שם אתה קונה ומשפץ (גם יש 8 מ"ר יותר, זה משמעותי כשיש לך רק 70 מ"ר
ראיתי בביתר יחידה 19 מ"ר... אני חושב שזה השיא...
אגב, אני אף פעם לא גרתי בדירה פחות מ190 מ"ר...
היום אני בדירה 180 מ"ר + חצר 178 מ"ר
אני לא מבין אנשים שגרים בתוך הבור של הפריץ מרצון..

לוי אלי

משתמש מקצוען
ההבדל הוא שהבניברקים מצליחים להסביר את עצמם עם סיבות הגיוניות ואנחנו לא, אבל אין ספק שגם מי שגר בעיר אחרת יבין את הירושלמי אבל את הבניברקי לא תמיד...

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לי שבוע שעבר לקח 8 דק' עד התחנה ברוזמרין! (רוזמרין זה כבר גילה, אם אני לא טועה)
אז קרה לך קפיצת הדרך, א"א לבנות על זה...
חוץ מהנסיון שלי בדקתי עכשיו בוויז- בשעות שוממות שוממות לוקח הכי מהר 10 דק' ברכב
בשעות רגילות זה באזור הרבע שעה. (לא הפקוקות)
ורוזמרין זה הרחוב שבו נכנסים לגילה מכיוון ביתר.

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלתק כמעט מלא
מכירה זוג שגרו שנה ראשונה בירושלים, אח"כ עברו, ועכשיו רוצים לחזור לירושלים בכל מחיר, גם אם זה הפסד של דירת גן, אזור שקט ובית גדול וחדש.
כמובן זה בגלל שהאישה גדלה בירושלים...

קרב

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
מביתר לגילה - 7 דקות (!) תוסיף עוד 20 דק' לנסיעה הפנימית...
בשעות רגילות זה אף פעם לא לוקח שעה...

זה לא שלקחתי צד עדיין...
אבל הדרך מביתר לגילה לא לוקחת 7 דקות.
ההיתכנות היחידה זה אם נסעת אולי מ12 בלילה עד 5 לפנות בוקר.

רבע שעה כן.

בתור נוסעת קבוע מביתר לי-ם (סביבות שמגר) לוקח 3/4 שעה.

אנטוריום

משתמש מקצוען
זה נושא האשכול, איך מטפלים בהפרעה הזו.
נושא האשכול למיטב ידיעתי הוא יריות לכל הכיוונים מתוך מטרה לפרוק רגשות, כשמומלץ שהמילה ירושלים תופיע בהודעה [ויוצאים ידי חובה בדוחק גם בהזכרת בית שמש] ..

ובנימה רצינית יותר
1. הבנו שיש כאילו שמקריבים הרבה בשביל לגור בירושלים...
2. הבנו שיש כאלו שלא מבינים את אלו שמקריבים הרבה בשביל לגור בירושלים...
3. הבנו שיש כאילו ששווה להם להיות מאלו שמקריבים הרבה בשביל לגור בירושלים...
4. יכול להיות שזו התבגרות להבין שגם למקומות אחרים יש מה להציע.
5. בסוף לכל משפחה יש את שיקולים שלה.. כמו שיש מי שחייב מרפסת ויש מי שזה לא משנה להם.

בואו ונשתדל לעזור לאנשים להבין מה יש במקמות אחרים, ואולי לשתף בשיקולים שלכם, ופחות לתקוף את מי שחושב אחרת,
פשוט.. כי זכותו לחשוב אחרת..

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה