דרוש מידע לא מסוגלים לעזוב את ירושלים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

ברטה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לי לקח בערך 5 שנים להפסיק לבכות ועוד 5 שנים תהליך של לא לרצות לחזור לירושלים, אלמלא נאלצתי ממש.

זה באמת קשה, אבל 5 שנים ראשונות לא השלמתי עם המצב, כל חזרה משבת אצל ההורים זה דיכי לשבוע כבר מהירידות של ירושלים. הסובלים העיקריים כמובן היו בני הבית .
ואתה עדיין @הבריסקער הנודד ...

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
לפני 20 שנים דירות שיכון 2.5 חדרים בסולם יעקב עלו 125 אלף דולר, ודירה דומה בזכרון יעקב עלתה 140. בנווה יעקב סמוך לקמניץ אפשר היה לקנות במחיר הזה דירת 4 חדרים עם חצר.
את מדברת אולי על לפני 30 שנים או יותר.
באמת צריכה לבדוק בדיוק את השנים
הזמן רץ מהר מדי...
בכל מקרה, בתחילת ההתחרדות, כמו שכתבתי, אלו היו המחירים

ככר השוק

משתמש מקצוען
באמת צריכה לבדוק בדיוק את השנים
הזמן רץ מהר מדי...
בכל מקרה, בתחילת ההתחרדות, כמו שכתבתי, אלו היו המחירים
אבל אז גם דירה ברוממה עלתה בהתאם, ועם תוספת של 20-50 אלף דולר אפשר היה לקנות במרכז העיר. כל המחירים היו אחרים, לא רק במתחרדים ולא רק בירושלים.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אבל אז גם דירה ברוממה עלתה בהתאם, ועם תוספת של 20-50 אלף דולר אפשר היה לקנות במרכז העיר. כל המחירים היו אחרים, לא רק במתחרדים ולא רק בירושלים.
לא בדיוק, כשדירה ברמות א עלתה 125, בגב"ש המחיר היה 200
בעצם, באותה תקופה רוממה (המ"ג) לא הייתה נחשבת. גב"ש הייתה הרבה יותר "שווה".
ולעצם ההודעה שהגבתי לה, שטענה שתמיד רמות הייתה יקרה ורק מי שהיה יכול להרשות לעצמו קנה שם, זה וודאי לא נכון.

דיגיקלי

משתמש מקצוען
ולעצם ההודעה שהגבתי לה, שטענה שתמיד רמות הייתה יקרה ורק מי שהיה יכול להרשות לעצמו קנה שם, זה וודאי לא נכון.
וודאי שהיה נכון
רמות היתה יקרה, לפני 20 שנה
עלתה כמעט כפול ממודיעין עילית
(שוב, יחסית לעיר ירושלים, היתה זולה יותר, אבל ביחס לפריפריה היתה הרבה יותר יקרה)
כיום דווקא הפער בין הפריפריה לרמות הצטמצם...

דיגיקלי

משתמש מקצוען
לא בדיוק, כשדירה ברמות א עלתה 125, בגב"ש המחיר היה 200
נכון
אבל לפני 20 שנה 125K היה הון
(נכון שהיו מקומות יותר יקרים, אבל רמות גם היתה דרגה של יוקר)
ודירה במ"ע עלתה 75-80K וקיבלו גם מענקים מכובדים עליה, כך שבפועל שילמו כ 60K)

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אם כבר תשוו את ״פרברי ירושלים״ - השכונות הצדדיות,
אם לגור בנווה יעקב, או כל פרבר אחר דומה שאכן מחיריו דומים כבר יותר לבי"ש.
לי אישית עדיף בי"ש, מאיפה שאני גרה היום יותר קל להגיע למרכז י-ם, מאשר מפרברי י-ם...
(במיוחד על רקע פקקי י-ם הנוכחיים)

תודה על חיים...

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אם לגור בנווה יעקב, או כל פרבר אחר דומה שאכן מחיריו דומים כבר יותר לבי"ש.
לי אישית עדיף בי"ש, מאיפה שאני גרה היום יותר קל להגיע למרכז י-ם, מאשר מפרברי י-ם...
(במיוחד על רקע פקקי י-ם הנוכחיים)
תלוי למה את קוראת מרכז י-ם.
חוץ מזה שנפתחו כמה כבישים חדשים (היום :) )
רבע שעה מהבית שלי לרב שפע, בדוק ומנוסה (באוטובוס לוקח עוד כמה דקות להעלות נוסעים וכו׳ אבל זה בדיוק אותו מסלול)
בשעות הבוקר, גם מבית שמש וגם מפה יש פקקים.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
הרידוד של השיח והדיון של מה עדיף ירושלים או בי"ש, כאילו זה דיכוטומי זה קצת טיפשי.

כי לרוב השאלה היא בנקודות מאד ספציפיות.
נניח מישהו מאד אוהב את ירושלים אבל מציק לו הצפיפות האורבנית והגודל של הדירה - אז הוא מעדיף להרחיב בנתונים האלו בעיר כמו בי"ש ע"פ חיים במחסן בחניון.
מצד שני יש כאלו שמבחינתם אין על סמטאות ירושלים (כשמוציאים את האף מהחניה)

מישהו אחר מעדיף מרחבים ואיכות חיים עם נסיעה לעבודה.
ואחר לא מוכן לבלות בנסיעות.

וכו' וכו'.

למישהו אחד יש רשת תמיכה משפחתית בעיר, ולמשהי אחרת מפריעה מאד הבדידות ושבגינה פוגשים כמעט רק דוברי אנגלית שהיא לא מבינה...

זה הרבה יותר מורכב.

ג'ינגית

משתמש רשום
לא יודעת איך אפשר לגדל ילדים ליר"ש בירושלים
עיר מלאה ערבים, טיפוסים מטיפוסים שונים ומלא חילוניים.
הגזמת!!!!!!!!!!!!!!!!
יש שכונות בירושלים מאוד מאוד מאוד שמורות
ולא הייתי אומרת שא"א לגדל ילדים ליר"ש
ירושלים היא עיר של תלמידי חכמים

אומנם אני נמצאת בסיטואציה גרה ביחידה גדולה בירושלים עם שתי ילדים
אבל בעיני זה חיסרון גדול מאוד לגור במקום שכל האכלוסיה בת אותה שכבת גיל ומאוד נהנת מהגיון

שכל אחד יעשה את השיקולים שלו בעצמו
ולא רואה צורך לדיון הזה בכזה פורם ובמיוחד לא לדון ולשפוט אנשים...

אנוכי

משתמש מקצוען
בבית שמש היו לנו שכנים מטיפוסים שונים, פשיטות משטרתיות - דבר שכמעט בשגרה,
להסתובב בלילות - מפחיד...
פושעים, יצורים מפחידים, דמויות לא חינוכיות, ופריצות כנראה יש בכל עיר.
אה, לא גרנו בעיר הישנה.

טוב עין

משתמש מקצוען
יוצרי ai
חוצפה ועזות ומוציא לעז על הראשונים לכתוב שא"א לגדל ילדים ליר"ש בירושלים, כל הציבור החרדי בארה"ק התחיל מירושלים, דורות על דורות כבר למעלה מ500 (!!!!!!!) שנה של דורות ישרים ומבורכים גדלים לתורה למצוות ומעש"ט בירושלים, ותמיד היו ערבים חילונים וטיפוסים בירושלים שום דבר לא השתנה ובכל זאת זכתה עיר הקודש להוציא מקרבה פרי הילולים
אז כל מי שכתב את השטויות הנ"ל כנראה תמיד גדל ברחוב רשב"ם או ראב"ד בב"ב, אינו בקיא בהיסטוריה, ולא יודע מה זה חינוך פנימי ואמיתי שלא נותן להשפעות חיצוניות להשפיע עליהם.

בעל בעמיו

משתמש פעיל
הרידוד של השיח והדיון של מה עדיף ירושלים או בי"ש, כאילו זה דיכוטומי זה קצת טיפשי.

כי לרוב השאלה היא בנקודות מאד ספציפיות.
נניח מישהו מאד אוהב את ירושלים אבל מציק לו הצפיפות האורבנית והגודל של הדירה - אז הוא מעדיף להרחיב בנתונים האלו בעיר כמו בי"ש ע"פ חיים במחסן בחניון.
מצד שני יש כאלו שמבחינתם אין על סמטאות ירושלים (כשמוציאים את האף מהחניה)

מישהו אחר מעדיף מרחבים ואיכות חיים עם נסיעה לעבודה.
ואחר לא מוכן לבלות בנסיעות.

וכו' וכו'.

למישהו אחד יש רשת תמיכה משפחתית בעיר, ולמשהי אחרת מפריעה מאד הבדידות ושבגינה פוגשים כמעט רק דוברי אנגלית שהיא לא מבינה...

זה הרבה יותר מורכב.
הכל נכון חוץ מהשורה הראשונה.
לא היה דיון אם עדיף ירושלים או בית שמש.
כל יליד ירושלים יעדיף להישאר לגור בה ולא לעבור לבית שמש, עד לרגע שהוא מבין שהוא מוותר על דברים חשובים כשהוא נשאר.
הדיון היה אם בכל זאת יש לירושלים מה להציע שאין למקומות אחרים, ששווה בשבילם לשלם את המחיר ולוותר על הדברים החשובים. נתונים עובדתיים, לא כאלו שנתונים לפרשנות.
ברור שבסוף השיקולים המכריעים הם אינדבדואליים.

נערך לאחרונה ב:

בעל בעמיו

משתמש פעיל
בבית שמש היו לנו שכנים מטיפוסים שונים, פשיטות משטרתיות - דבר שכמעט בשגרה,
להסתובב בלילות - מפחיד...
פושעים, יצורים מפחידים, דמויות לא חינוכיות, ופריצות כנראה יש בכל עיר.
אה, לא גרנו בעיר הישנה.
עד היום נוחתים לי חייזרים במרפסת בכל יום שלישי, ורק הבוקר פגשתי שד מפחיד בפינת הקפה בבית הכנסת...
ולא, אני לא גר בעיר הישנה.

אולפני Remix

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן

טוב עין

משתמש מקצוען
יוצרי ai
איפה, בנוה יעקב או בגילה?
נווה יעקב הייתה ישוב מנותק מירושלים שהוקם ב1924 וכן גרו בו גם חרדים לדבר ה' כך שבהחלט יש לו מסורת של תורה ויר"ש
בנוסף המדד היחידי בזמננו לירושלים מבחינה הלכתית הוא קריאת המגילה וכל השכונות הנ"ל קוראות בט"ו כך שהם חלק מירושלים
נפק"מ שיכול לכפות על אשתו לעקור לירושלים גם לשכונות הנ"ל (ועיין שו"ת חת"ס בהרחבה בעניין) אבל לעקור מבני ברק לקרית ספר לא יכול.

אולפני Remix

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה