דרוש מידע לא מסוגלים לעזוב את ירושלים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

גיפט

משתמש מקצוען
ההבדל הוא שהבניברקים מצליחים להסביר את עצמם עם סיבות הגיוניות ואנחנו לא, אבל אין ספק שגם מי שגר בעיר אחרת יבין את הירושלמי אבל את הבניברקי לא תמיד...
להרגשתי בדיוק הפוך
בני ברק בעצמה עיר מוזנחת נוראות, צפופה, מגעילה, פקוקה, בלי נוף, בלי אויר, בלי מקומות לצאת אליהם, זבל ועכברים בכל מקום.
ובכולופן רוב הבניברקים, וביניהם אני, אוהבים את העיר ולא באמת רוצים לעזוב, אז יש פה יותר רגש משכל.

ב.צ.מ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני רואה את תמונות הדירה...מגרה... זה לא הדירות המוזנחות... שם אתה קונה ומשפץ (גם יש 8 מ"ר יותר, זה משמעותי כשיש לך רק 70 מ"ר
ראיתי בביתר יחידה 19 מ"ר... אני חושב שזה השיא...
אגב, אני אף פעם לא גרתי בדירה פחות מ190 מ"ר...
היום אני בדירה 180 מ"ר + חצר 178 מ"ר
אני לא מבין אנשים שגרים בתוך הבור של הפריץ מרצון..
תגובה די צפויה פשוט די מיהרתי אז לא הצלחתי למצוא מדויק יותר
בעיון קטן ביד 2 תראה כי הדירות המוזנחות בגילה ל3 חדרים לא תמצא פחות מ 3500 אחותי שוכרת שם דירה ישנה ממש ועד במקום חילוני שעדין לא התחרד ב 3600 לא כולל ועד בית 150

צחנה

משתמש צעיר
לא הבנתי, אין לאדם זכות בחירה לשמוע דעות נוספות, מבט נוסף?
הוא ישמע את מכלול הדעות ואז יבחר מה לרחק ומה לקרב, מה פגם יש בזה?
ודאי שכדאי לשמוע נתונים
זה חשוב אבל לא להקשיב לדעות שנובעות מאופי, אני שמעתי על כל רעיון שחשבתי עליו בקשר לדירה [טאבו משותף, לשכור והשכיר, לעבור לפריפריה, לקנות משרד] אלף חסרונות,
וזה נכון אבל לכל אדם יש את האופי שלו אם תשאל אדם שמחפש רוגע על לשכור ולהשכיר, הוא יגיד לך זה ממש נורא, פתאום השוכר מתקשר באמצע הלילה שיש נזילה, יש הרבה שלא משלמים, עד שמוצאים שוכרים זה סיוט,
אדם נמרץ לעומת זאת יענה נכון יש מעט קשיים אבל מסתדרים אני מכיר כמה בעלי מלאכה שם וכו'
וכנ"ל בכל נושא כמו האם קל לגור רחוק וכו'
בקיצור התכוונתי תבררו נתונים אבל שימו לב שהחוויות האישיות, הם אישיות לא בהכרח נוגע אליכם

לארג'

משתמש סופר מקצוען
ביתר...
יש לי חבר שיש לו 120 מ"ר חצר והוא גר בקצה העיר והוא השתלט על עוד 300 {!} מ"ר בביתר יש הרבה דירות עם שטחים נרחבים וגדולים!
הא
לא באלי להיות מהראשונים למות ברעידת אדמה
(מכיר טוב את העיר)

ככר השוק

משתמש מקצוען
לא בדיוק, כשדירה ברמות א עלתה 125, בגב"ש המחיר היה 200
בעצם, באותה תקופה רוממה (המ"ג) לא הייתה נחשבת. גב"ש הייתה הרבה יותר "שווה".
ולעצם ההודעה שהגבתי לה, שטענה שתמיד רמות הייתה יקרה ורק מי שהיה יכול להרשות לעצמו קנה שם, זה וודאי לא נכון.
לא זכור לי שגבעת שאול בכלל היתה על המפה אז, בטח לא בכמויות של רוממה שעדיין היו בה משפחות מסורתיות שפינו דירות שיכון. גב"ש לא שינתה את אופיה וממילא לא התפנו דירות בצורה גורפת.
בגב"ש היה את המסכנים שנתקעו עם קבוצת הרכישה של גיל- דביר שהתחילה בשנים ההן ונכנסו לדירות אחרי יותר מעשור (ברחוב קורדוברו- גרייבסקי), מעט שקנו דמי מפתח, וזהו. לפני כ15 שנים קנו דירות ישנות בקרית משה אבל זה כבר זמנים אחרים.

ההיררכיה היתה רוממה או רמת אשכול, מתחת לזה רמות א', ובעלי תעוזה ומעוף וחזון הלכו לנווה יעקב.

לוי אלי

משתמש מקצוען
וואו איזה אשכול הזוי
אני בכלל לא רוצה טסלה
לא בגלל שזה יקר
להפך!!!
פשוט רכב מכוער ומרעיש שנוסע לאט ולא מתפקד
את/ה מתעלם מהמציאות שבירושלים יש חסרונות??? נראה לך שרק ק"סניקים כותבים פה???? אז הנה:
1. הפריצות חוגגת???
2. אנשים טיפוסים הזויים ברוממה, גאולה, רמות, ועוד (הייתי מביא דוגמאות של טיפוסים מוכרים... אבל עדיף לשמור על כבודם וכבודנו... - אגב כשהייתי ילד הייתי נהנה מזה... זה היה נושא מעניין וממש חלק מהילדות שלי, אבל היום אני מבין שלא הייתי רוצה שזה מה שיהיה לילדים שלי...)
3. אם אתה ישראלי, יהיה לך קשה שסביבך כולם חוצניקים
4. הילדים מתרגלים לבקר בצחנה מרכזית בשביל כל אוטובוס, זה אוכל לי את הלב
5. יש רדיפה מטורפת אחרי הבלי העולם וההורים שלי נלחמו כדי שאנחנו לא נתרגל לזה
הדמיון היחיד בין טסלה לירושלים זה שאי אפשר לנתק את האינטרנט...

לוי אלי

משתמש מקצוען
הא
לא באלי להיות מהראשונים למות ברעידת אדמה
(מכיר טוב את העיר)
אהבתי את הכתיבה שלך אבל את את התוכן...
הוא גר באיזור חזון איש ומאד מרוצה...
אגב, יש שם גם אחד שהשתלט על שטח מאחורי הבית ובנה בית כנסת ושני יחידות! (בכף החיים)

טוב עין

משתמש מקצוען
יוצרי ai
2. אנשים טיפוסים הזויים ברוממה, גאולה, רמות, ועוד (הייתי מביא דוגמאות של טיפוסים מוכרים... אבל עדיף לשמור על כבודם וכבודנו... - אגב כשהייתי ילד הייתי נהנה מזה... זה היה נושא מעניין וממש חלק מהילדות שלי, אבל היום אני מבין שלא הייתי רוצה שזה מה שיהיה לילדים שלי...)
זה רק עוד מעלה ממעלותיה של ירושלים
הטיפוסים הירושלמים הצבעונים שרק מוסיפים חן ובירושלים כולם קוראים להם כוכבים ונהנים מהם במקומות אחרים עם פחות גמישות מחשבתית היו מאשפזים אותם....כי הם לא הולכים בדיוק בדיוק בתלם ולא נראים בדיוק כמו כולם

כדורסלנית

משתמש צעיר
אגב, יש שם גם אחד שהשתלט על שטח מאחורי הבית ובנה בית כנסת ושני יחידות! (בכף החיים)
זה ממש קלאס לביתר
יש לנו חברים שיושבים על מאות מטרים ללא אישורים
עם כמה יחידות- עושים את הכסף של החיים שלהם!
מה שהתחיל מ 80 מ"ר....
זה באמת יכול לקרות רק בביתר

טוב עין

משתמש מקצוען
יוצרי ai
זה השתלט פה ההוא השתלט שם, במקום לקרוץ ולראות בהם חברהמני'ם, אולי תבינו שיש בעיות קשות של גזל היחיד או הרבים כל מקרה לפי עניינו, ופשוט שהם עתידים לתת את הדין על כל "ההשתלטיות" המדהימות האלה
אמר לי דיין חשוב בבי"ד באחת הערים הצעירות החרדיות שהתופעה מבישה ודוחה כמה אדם מסוגל להיות דורסני ואכזרי כשמדובר בעוד כמה מטרים שהוא הולך לחמוס
במערכת המיועדת לציבור החרדי ראוי לשים לב לכך ולא להתפעל מהגזלנים

העשיל פרידמאן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בלת"ק
מירושלים (השוקקת גם ב3 לפנות בוקר...) ישירות לצפת (הריקה מאדם גם ב3 בצהריים...)
חטפתי משבר שיעמום נוראי למשך כחצי שנה - ומאז, כשאני נוסע לשבתות וכו' לירושלים, אני משתגע מהרעש וההמולה...
מתרגלים להכל!!
זה קשה אך שווה!!

(כבחור לא הצלחתי לעזוב יותר משבועיים רצוף את ירושלים...)

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
את/ה מתעלם מהמציאות שבירושלים יש חסרונות??? נראה לך שרק ק"סניקים כותבים פה???? אז הנה:
1. הפריצות חוגגת???
3. אם אתה ישראלי, יהיה לך קשה שסביבך כולם חוצניקים
4. הילדים מתרגלים לבקר בצחנה מרכזית בשביל כל אוטובוס, זה אוכל לי את הלב
5. יש רדיפה מטורפת אחרי הבלי העולם וההורים שלי נלחמו כדי שאנחנו לא נתרגל לזה
הדמיון היחיד בין טסלה לירושלים זה שאי אפשר לנתק את האינטרנט...
לא אמרתי שאין חסרונות
מכאן ועד לתגובות ההזויות פה המרחק גדול כמו הדרך מירושלים לבית שמש בזמן שפקוק

לוי אלי

משתמש מקצוען
אשמח לקבל ממך כתובת/קישור לחנות שמוכרת כאלה משקפים..
נו באמת, זה גובל בהוש"ר על הירושלמים הצעירים.
בלי להכליל חלילה
אני מתעסק קצת ברישום
משתוקקים לבחורים מק"ס, ביתר, אלעד(אפילו), גם ירושלמים יכולים להיות מאד טובים רק צריך לפקח בשבה עיניים...

לוי אלי

משתמש מקצוען
לדעתי השוואה לא נכונה, כי דירה במקום מרכזי בבית שמש (נניח ארבעה חדרים חדשה בשדרות האמוראים), לעומת דירה במקום מרכזי בירושלים (נניח ארבעה חדרים חדשה ברוממה), המחיר של הדירה בירושלים יהיה בערך 4 מיליון ש"ח יותר מהדירה בבית שמש. כך שהמחיר הוא פקטור מאוד משמעותי.

בירושלים יכול להיות קפוא, לעומת בית שמש מזג אוויר יותר ממוזג. נניח בקיץ עדיף בירושלים, ובחורף עדיף בבית שמש.

דווקא אני רואה רמה גבוהה בבית שמש ("בוגבו", ביגוד וכו').
לומר שבירושלים קר???
בתור ילד אני זוכר התכסו לי האופניים בשלג (בגבעת שאול)
כבר שנים לא ירד שלג ברצינות בישראל.
בתור בחור בערתי מחום (בבית שמש)
{ ההלצה אמרה שאם אתה רואה משהוא מחייך כנראה הוא ראה עלה נע על העץ.}
מי שאומר על החורף האחרון שלא היה קר בבית שמש כנראה לא ביקר בה
היום אני בביתר ובקיץ לוהט ובחורף קפוא
כל אחד יחליט מה הוא מעדיף
מזג אוויר זה חלק מאיתני הטבע והוא לא שיקול שאמור לעלות באשכול זה - כך מסתבר...

טוב עין

משתמש מקצוען
יוצרי ai
לומר שבירושלים קר???
בתור ילד אני זוכר התכסו לי האופניים בשלג (בגבעת שאול)
כבר שנים לא ירד שלג ברצינות בישראל.
בתור בחור בערתי מחום (בבית שמש)
{ ההלצה אמרה שאם אתה רואה משהוא מחייך כנראה הוא ראה עלה נע על העץ.}
מי שאומר על החורף האחרון שלא היה קר בבית שמש כנראה לא ביקר בה
היום אני בביתר ובקיץ לוהט ובחורף קפוא
כל אחד יחליט מה הוא מעדיף
מזג אוויר זה חלק מאיתני הטבע והוא לא שיקול שאמור לעלות באשכול זה - כך מסתבר...
אשתי לא מוכנה לעבור לירושלים רק בגלל הקור אז כנראה שהמזג אוויר כן קשור לאשכול...

לוי אלי

משתמש מקצוען
זה השתלט פה ההוא השתלט שם, במקום לקרוץ ולראות בהם חברהמני'ם, אולי תבינו שיש בעיות קשות של גזל היחיד או הרבים כל מקרה לפי עניינו, ופשוט שהם עתידים לתת את הדין על כל "ההשתלטיות" המדהימות האלה
אמר לי דיין חשוב בבי"ד באחת הערים הצעירות החרדיות שהתופעה מבישה ודוחה כמה אדם מסוגל להיות דורסני ואכזרי כשמדובר בעוד כמה מטרים שהוא הולך לחמוס
במערכת המיועדת לציבור החרדי ראוי לשים לב לכך ולא להתפעל מהגזלנים
זה איזורים שקרובים לנחלין (ישוב ערבי עויין) למי נראה לך יש גישה לשם בכלל?

אלי7 א

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש פה שיח חרשים מי שגדל בירושלים לא יחליף אותה בעד שום מקום שבעולם, ואין לזה סיבות ממש רציונליות אלא שזה עניין רגשי עמוק לירושלמים בלבד , (ואינו דומה כלל לעוצמת הרגש והאהבה שחשים הבני ברקים למשל לעירם שם זה בגלל האווירה בגלל המשפחה ובגלל סיבות יותר טכניות פחות רגשיות) ומי שלא גדל בירושלים לא מסוגל להבין את זה וכשאשתו גוררת אותו לירושלים הוא מצא את עצמו עומד בגשם עם שקיות עמוסות קניות בתחנת אוטובוס ירושלמית מפוצצת אנשים מחכה לאוטובוס שלא מגיע בקור העז ורק חושב מה לי ולצרה זו.
ירושלים זו הקרבה, ומיועדת לאוהביה בלבד (והמחירים מוכיחים שיש אוהבים רבים).
חושבת שכל יהודי בעולם מבין בדיוק את מה שהירושלמים מבינים
לגבי ההקרבה- זה בדיוק הנושא,
הכרתי מישו שתמיד טען שהיה מעדיף לגור בדירת חדר באיזו בירה בעולם מאשר בפרבריה של אותה בירה
האם זכותו להקריב מה שהוא רוצה בשביל לגור במקום שהוא משתוקק? ברור
אבל כשהוא נשוי, ואב, זה כבר להכניס את המשפחה לקרבנות האישיים שלך.
וזה כבר פחות לגיטימי.

אולי ישמע חריף אבל אני בהחלט חושבת שלא לגיטימי לגור בדירת חדר וחצי עם שלושה ילדים
בחירה שבעיני עושה עוול לילדים.
כשאתה הורה, יש לך שיקולים מעבר לאהבה וכיף.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה