דרוש מידע לא מסוגלים לעזוב את ירושלים

מצב
הנושא נעול.

בקבוק מים

משתמש פעיל
רק לידיעה
לא כל מי שאומר שלירושלים אין רק חסרונות,
גר ב25 מ"ר מתחת לאדמה.
יש משפחות שגרות בירושלים בדירות מאה מטר עם אור ואוויר.

השיח מוקצן פה ברמות מטורפות.
דיברו פה על זוג צעיר שלא רוצה לעזוב את ירושלים
נראה לי די נדיר שזוג כזה יקנה דירת 100 מטר
לא מדברת על לפני 10 שנים שברמות הדירות עלו ממש קצת

דיגיקלי

משתמש מקצוען
לא מדברת על לפני 10 שנים שברמות הדירות עלו ממש קצת
גם לפני 10 שנים (וגם 20 שנה)
הדירות ברמות עלו הון
בוודאי ביחס לדירות בפריפריות דאז
(מודיעין עילית, ביתר עילית, בית שמש, אלעד, אשדוד וכו')
אלו שקנו דירות שם בדר"כ היו כאלו שיכלו להרשות לעצמם
(או כאלו שהשווער היה לו חשוב לקחת בחור מישיבת... שדרש דירה בירושלים)
רובם לא היו כאלו.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
שנה-שנתיים וזה עובר. מניסיון.
לכולנו בהתחלה היה חסר, לזה קניון רמות, לזה כותל או שטיבלאך מסוים, ולזה רופא המשפחה או האופטיקה שלו.
בסוף מתבגרים ומגלים שלכל דבר יש תחליף לא פחות מוצלח.
בהצלחה עם חבלי הקליטה.
לא תמיד זה עובר, ולפעמים הקושי מתגבר ככל שעוברות השנים.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אמיתי?
הקושי בחיים בלי קניון רמות מתגבר ככל שעוברות השנים?
בכמה גרושים מטפלים בזה...
היא לא דיברה רק על חיים בלי קניון רמות :)
וגם אם מישהו יגיד לי שככל שעובר השנים חסר לו יותר הזמינות של קניון רמות אני אאמין לו.

בעל בעמיו

משתמש פעיל
מה שברור,
יש רוב של פרוגיסטים בבית שמש.
(אולי בגלל שיש מחסור בתעסוקה)
צחוק הגורל!
הפרוגיסטים של בית שמש, נוסעים חצי שעה לעבודה בירושלים, ומסבירים משם כמה נכון לעבור לבית שמש, כדי לחיות את החיים עצמם.

@רגע של ניצחון - עשית נכון שמחקת, זה היה נמוך מדי.

נערך לאחרונה ב:

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
@רגע של ניצחון - עשית נכון שמחקת, זה היה נמוך מדי.
טוב באמת שיש אנשים שמכבדים תמיד וכותבים רק תגובות מכבדות
וחבל שיש אנשים שמקבעים שוב ושוב את דעתם, מזלזלים ומשתיקים אנשים ומנמיכים ומגחיכים קשיים של אנשים שעולים פה
(כדאי לך ללמוד ולמחוק את התגובה של קניון רמות למשל, היא גם נמוכה לגמרי)

בעל בעמיו

משתמש פעיל
טוב באמת שיש אנשים שמכבדים תמיד וכותבים רק תגובות מכבדות
וחבל שיש אנשים שמקבעים שוב ושוב את דעתם, מזלזלים ומשתיקים אנשים ומנמיכים ומגחיכים קשיים של אנשים שעולים פה
(כדאי לך ללמוד ולמחוק את התגובה של קניון רמות למשל, היא גם נמוכה לגמרי)
היא נכתבה ברוח טובה ובהומור דק - חשבתי שזה יותר מברור.
אבל אם יש מי שהבין אחרת, הייתי מוחק, אלא שכבר אין לי אפשרות כזו.

הבריסקער הנודד

משתמש מקצוען
לא תמיד זה עובר, ולפעמים הקושי מתגבר ככל שעוברות השנים.
בעיקר אם גרים במקום על זמן שאול. אם מחליטים החלטה שכאן גרים ומשקיעים בהשתקעות, ומפסיקים להתרגש מכל אחד ש"זכה" זה לא אמור לקרות, אלא אם כן הלכתם באמת לאיזה חורררר.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בעיקר אם גרים במקום על זמן שאול. אם מחליטים החלטה שכאן גרים ומשקיעים בהשתקעות, ומפסיקים להתרגש מכל אחד ש"זכה" זה לא אמור לקרות, אלא אם כן הלכתם באמת לאיזה חורררר.
אני גם חשבתי ככה בעבר.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ואני הראשונה שממליצה להיות עם ראש פתוח וללכת למקומות אחרים ואפילו למקומות שהם חור אמיתי
אבל גם לדעת שיכול להיות שבהתחלה לא יהיה קשה ובהמשך כן
או שבהתחלה יהיה קצת קשה ובהמשך בכלל לא
או שבהתחלה יהיה מאוד קשה ובהמשך קצת או בכלל לא
או שזה יהיה עם גלים, לפעמים קשה ולפעמים לא
ולדעת שיש דברים שהתחליף שלהם לא יהיה לכם מוצלח ותצטרכו לעשות עוד כמה שינויים או שתוכלו להתגמש על התחליף
אבל זה רק מזיק להיות באשליה.

הבריסקער הנודד

משתמש מקצוען
ואני הראשונה שממליצה להיות עם ראש פתוח וללכת למקומות אחרים ואפילו למקומות שהם חור אמיתי
חור אמיתי , הוא קשה בעצם, אין תחבורה, המקום לא מתפתח. משפחות עוזבות, החנויות יקרות. לא תמיד יש מוסדות לימוד נורמאליים
קחו למשל את אופקים או נתיבות, זה מקום שמתפתח, לאט אבל בטוח , יש רכבת, אין פקקים, מבחר נחמד של מוסדות, קרוב לאשדוד ויש חורים של ממש, לא רוצה להזכיר כדי שלא להוריד את האויר .

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
חור אמיתי , הוא קשה בעצם, אין תחבורה, המקום לא מתפתח. משפחות עוזבות, החנויות יקרות. לא תמיד יש מוסדות לימוד נורמאליים
קחו למשל את אופקים או נתיבות, זה מקום שמתפתח, לאט אבל בטוח , יש רכבת, אין פקקים, מבחר נחמד של מוסדות, קרוב לאשדוד ויש חורים של ממש, לא רוצה להזכיר כדי שלא להוריד את האויר .
לאדם שמחפש מקום אחר רק בגלל הממחיר אני באמת לא ממליצה לגור בחור אמיתי :)
ומה שדיברתי בהודעות הקודמות אמנם קשורות גם לחור אמיתי אבל לא כוונו לשם, ולהיפך, מי שהולך לגור בחור אמיתי אז אם הוא לא עיוור וחירש, הוא יודע מראש שלא יהיו לו מוסדות לימוד, תחבורה, קניות, מרפאות וכו'
ומתארגן לזה טוב יותר (וזה עוזר אפילו אם עוברים רק בגלל כסף) מאשר מישהו שבטוח שזה בסדר הוא הולך למקום עם תחבורה וקניות וכו'
ואז לעיתים הוא יגלה כי טוב, ויכול לקרות גם שלא. ויכול להיות גם שזה ישתנה במהלך החיים ונתוני החיים.

וזה נכון גם למעבר בין ארץ לארץ, וגם במעבר בין עיר לעיר, וגם במעבר ממרכז לפריפריה
וגם- ממעבר מפריפריה לעיר.

טוב עין

משתמש מקצוען
יוצרי ai
הכל תלוי בראש ובהחלטה של כל אחד, תחליט להתמקם במקום החדש כי אתה נמצא כאן עכשיו וזו המציאות תשקיע ותצליח
תשב כל היום תשקע בתוך עצמך ותחשוב אווווווווווף למה אין לי אוטובוס עירוני מתחת לבית לכותל ולמה אני בגלות מירושלים וכל כך חסרה לי ירושלים וכמה אני מסכן ותדשדש בתוך עצמך לא תגיע לשום מקום.
תבחר בעצמך לעשות שינוי בראש (לא תמיד קל) ובעז"ה תצליח

הבריסקער הנודד

משתמש מקצוען
אני גם חשבתי ככה בעבר.
לי לקח בערך 5 שנים להפסיק לבכות ועוד 5 שנים תהליך של לא לרצות לחזור לירושלים, אלמלא נאלצתי ממש.

זה באמת קשה, אבל 5 שנים ראשונות לא השלמתי עם המצב, כל חזרה משבת אצל ההורים זה דיכי לשבוע כבר מהירידות של ירושלים. הסובלים העיקריים כמובן היו בני הבית .

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
גם לפני 10 שנים (וגם 20 שנה)
הדירות ברמות עלו הון
בוודאי ביחס לדירות בפריפריות דאז
(מודיעין עילית, ביתר עילית, בית שמש, אלעד, אשדוד וכו')
אלו שקנו דירות שם בדר"כ היו כאלו שיכלו להרשות לעצמם
(או כאלו שהשווער היה לו חשוב לקחת בחור מישיבת... שדרש דירה בירושלים)
רובם לא היו כאלו.
מממ... לפני 20 שנה הדירות ברמות לא עלו הון...
בתחילת ההתחרדות ברמות א' המחירים היו ברצפה. 70 אלף דולר לדירה ואולי פחות.

ככר השוק

משתמש מקצוען
משפחה עם ילדים קטנים יכולה לעבור ולקוות שהמקום ישתנה ויתפתח עד שיגדלו.
משפחה עם ילדים בוגרים יותר חייבת לבדוק את האקלים החינוכי והקהילתי. האם היא תסתדר עם ההגבלות הקהילתיות? עם האופי שקובעים רבני המקום?
לא נחמד לחפש פנימיה לילד בן 13, מגורים בבני ברק לבת בתיכון או בירושלים לבת סמינר. וזה בהנחה שהצלחתם להכניס אותם למוסד טוב בעיר הגדולה כילדי פריפריה שלא הסתדרו בעירם.
לא בגלל שאין מוסדות ביישוב, אלא כי הילדים לא מוכנים להמשיך במוסדות הקיימים או שממש פיתחו אנטי למקום המגורים. ואין צורך להרחיב.
צריך לבדוק כמה משפחות נאלצות לשלוח ילדים מחוץ לבית ולמה, ולפי זה לקבל החלטה מושכלת.

ככר השוק

משתמש מקצוען
מממ... לפני 20 שנה הדירות ברמות לא עלו הון...
בתחילת ההתחרדות ברמות א' המחירים היו ברצפה. 70 אלף דולר לדירה ואולי פחות.
לפני 20 שנים דירות שיכון 2.5 חדרים בסולם יעקב עלו 125 אלף דולר, ודירה דומה בזכרון יעקב עלתה 140. בנווה יעקב סמוך לקמניץ אפשר היה לקנות במחיר הזה דירת 4 חדרים עם חצר.
את מדברת אולי על לפני 30 שנים או יותר.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לי לקח בערך 5 שנים להפסיק לבכות ועוד 5 שנים תהליך של לא לרצות לחזור לירושלים, אלמלא נאלצתי ממש.

זה באמת קשה, אבל 5 שנים ראשונות לא השלמתי עם המצב, כל חזרה משבת אצל ההורים זה דיכי לשבוע כבר מהירידות של ירושלים. הסובלים העיקריים כמובן היו בני הבית .
ובע"ה תמשיכו להיות מרוצים ויהיה לכם רק טוב.

יש כאלה ש5 שנים ראשונות שמחו ונהנו ורק הודיעו לכולם כמה זה שווה, ואחרי 5 שנים הקשיים התחילו להתגבר ופתאום כבר שמעו מהם זמירות אחרות שלא מורכבות רק מכמה טוב וכמה זה תלוי רק בראש וברצון.
השינויים יכלו להיות בגלל ילדים שבגרו או נולדו, או בגלל שכבר נרגע להם הדחף להראות שהשינוי שהם עשו הוא טוב, או בגלל שינוי כלכלי או שהם עצמם בגרו או וואטאבר.
ולפעמים היה קצת קשה להתאקלם ואז התאקלמו ולפעמים לא התאקלמו.

והסיפור הוא לא רק בית שמש במקום ירושלים, זה דבר שקורה גם אם עוברים לירושלים במקום בית שמש
וגם אם עוברים מירושלים לכל עיר חרדית אחרת שמתפתחת ומפותחת.

ושוב, זה לא קריאה לא לעשות שינויים.
שווה וחשוב לשקול מה המחירים שמשלמים על הבחירות שלנו והאם הן שוות את התמורה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה