התייעצות כתבה ביתד: מומחים טוענים לצניחה במדד S&P500

טוב מאוד

משתמש מקצוען
ובאופן כללי השוק הוא תמיד צופה פני עתיד, ואם רוב המשקיעים בעולם היו חושבים כך, אז המדד היה כבר יורד עכשיו, ומזה שהוא לא יורד סימן שרוב המשקיעים בעולם חושבים אחרת.
חזק ביותר!

רחל עומסי

משתמש חדש
כיועצת פנסיונית מורשית,
חשוב להדגיש שההשקעה בשוק ההון נקראת השקעה פאסיבית, כשאנו משקיעים לטווח ארוך חשוב להיות פאסיבים ולא פעילים כדי לא להיבהל מצפי של ירידות וכמובן לא מירידה.
מחקרים מראים שבכספים נזילים קשה יותר למשקיעים להתמודד עם הכאב בירידות, ורבים מעדיפים למכור בהפסד דווקא בנקודות השפל. כמובן שפעולה זו אינה כדאית ומקבעת את ההפסד.
יכולה לספר ממקרה אישי של לקוח שנפגשתי אתו בינואר השנה והמלצתי לו על השקעה לטווח ארוך בסיכון מוגבר, הלקוח התייעץ עם קרוב משפחה שהינו רב באחד מהכשרויות שהמליץ לו להשקיע במסלול הלכה ולא ב-S&P עקב תחזיות לירידה, הלקוח כתוצאה מכזאת המלצה הפסיד נכון להיום תשואה של 19%.
המלצה זאת אינה מהווה תחליף לייעוץ פרטני ומקצועי

scw

משתמש פעיל
יוצרי ai
חשוב להדגיש שההשקעה בשוק ההון נקראת השקעה פאסיבית,
השקעה במדדים נקראת השקעה פאסיבית, לא כל השקעה בשוק ההון.
כשאנו משקיעים לטווח ארוך חשוב להיות פאסיבים ולא פעילים
פעיל זה לא ההפך מפאסיבי, פעיל זה ההפך מהשקעה.
היה חשוב לי להדגיש ;)

סומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אגב שימו לב שזה נמצא ביחד עם המודעה של הגמח המרכזי
לדעתי הם פשוט נלחצים מהמודעות שיש היום
אגב אם אנשים יפסיקו להכניס לשם זה נראה לי אמור לסכן גם את אלו שכבר הכניסו
לחלוטין.
בגמ"ח משלמים באופן עקיף ריבית יותר גבוהה מאשר מה שמקבלים בהשקעה של אותו סכום כספי בקופת התשתלמות.
מעבר לכך שהכספים בקופת ההשתלמות מביאים תשואה. ובגמ"ח המרכזי לא מביא שקל תשואה אלא רק הקרן יורדת מעט ומקבלים אופצייה להלוואה - מה שמקבלים גם בקופת השתלמות. שאפשר לשים עד 18000 ש"ח לכל הורה - להשקיע במסלול עם תשואות גם אם לי s&p במסלול עם 8/6/10 אחוז שנתי. והלוואות נוחות במיוחד!!!

בהצלחה לכולם.

אגב לדעתי גם כל הרעיון שמאחורי הגמ"ח מנציח רעיון שא"א לחתן בלי חובות. ונותן לאנשים אישור לכך שלא יצאו למצוא פרנסה היום שיוכלו לחתן את הילדים בעתיד.
מילא אדם משקיע במסלול עם תשואות. אבל ללא תשואה רק הלוואה???

אני בטוח שמה שכתבתי יעצבן אנשים. יתכן. אבל הדברים צריכים עיון!

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
לא מבין מה ההתלהמות כתבה לגיטמית שיש כמעט כל יום בעיתנות הכלכלית
אנשים פה לא מתלהמים, הם רק מעודדים את עצמם מכל נבואות הזעם.

גם לעיתונות הכלכלית יש המון רצון ליצור פאניקה, זה מה שמפרנס אותם, ופוגע בנו.

את ציבור המשקיעים כנראה התחזיות מעניינות פחות, וכדברי @מקצועי בלבד והכלבים נובחים והשיירה עוברת.
אם כי גם סוחר ותיק במניות של המדד, קשה לו להתרשם מנבואות על מדד שלם, ולתרגם את זה לכל חברה באופן פרטני.

אם כי תחזיות על מדד שלם הם הזויות, מהיכן הביאו את המידע על 500 חברות ומה התחזיות של כל חברה וחברה.

אבי ג -

משתמש פעיל
מטרת העיתון היא משיכת קוראים (לפרסומות) באמצעות כתבות שיעניינו את הקוראים, חדשות רעות ירתקו יותר מחדשות טובות, לכן תמיד ינכחו הביטויים "השקל מתרסק- הדולר נחלש" ולא "הדולר משגשג-השקל פורח". תחזית על התרסקות המדד תיצור דרמה ותגרום לקורא לחזור למדור כלכלה שבוע הבא מאשר תחזית אופטימית ומשעממת.

אבל הקשר לפרסומות שבעיתון הוא קלוש בהחלט, כמו שברגעים אלו אני חוזה בפרסומת מצד ימין על קרנות תשרי ומצד שמאל על גמח אושר בכבוד, ושני מיזמים אלו הדוקים בקשר של קיימא לשר השיכון, היזם, וראש העיר של דורות עילית שמונה כיום אלפי חרדים שמחים בחלקם ונחלתם

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מה הקשר?
לפי JP מורגן הולך להיות ירידה - הוי אומר כדאי לנצל את ה'מבצע' להגדלת החזקות בטיימינג הנכון.
כוונתי שהטענה שבגלל שהציבור הישראלי גילה את הסנופי זה מראה על בועה - היא לא נכונה. כי גודל השוק הישראלי הוא כל כך זניח לעומת גודל שוק ההשקעות כולו.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
כוונתי שהטענה שבגלל שהציבור הישראלי גילה את הסנופי זה מראה על בועה - היא לא נכונה. כי גודל השוק הישראלי הוא כל כך זניח לעומת גודל שוק ההשקעות כולו.
איך זה קשור להודעה שעליה הגבת?

(בכלל מישהו העלה כזו טענה באשכול?)

לגוף הטענה, יש לחלק.
'זה שהשוק הישראלי 'גילה את אמריקה' יגרום לבועה, אכן בוודאות לא נכון - מהטעם שכתבת.
אבל זה שהוא גילה, האם יכול להיות סימן לכך שזה בועה? יכול להיות. (על בסיס הטיפ הידוע שכאשר נהג מונית אומר לך להשקיע ב X - תמכור מהר את האחזקות שלך שם) - אם כי אני אישית חושב שזה לא המצב.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
איך זה קשור להודעה שעליה הגבת?

(בכלל מישהו העלה כזו טענה באשכול?)

לגוף הטענה, יש לחלק.
'זה שהשוק הישראלי 'גילה את אמריקה' יגרום לבועה, אכן בוודאות לא נכון - מהטעם שכתבת.
אבל זה שהוא גילה, האם יכול להיות סימן לכך שזה בועה? יכול להיות. (על בסיס הטיפ הידוע שכאשר נהג מונית אומר לך להשקיע ב X - תמכור מהר את האחזקות שלך שם) - אם כי אני אישית חושב שזה לא המצב.
אני הבנתי משהו אחד מהתגובה. זה בסדר אם טעיתי.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
כיועצת פנסיונית מורשית,
חשוב להדגיש שההשקעה בשוק ההון נקראת השקעה פאסיבית, כשאנו משקיעים לטווח ארוך חשוב להיות פאסיבים ולא פעילים כדי לא להיבהל מצפי של ירידות וכמובן לא מירידה.
מחקרים מראים שבכספים נזילים קשה יותר למשקיעים להתמודד עם הכאב בירידות, ורבים מעדיפים למכור בהפסד דווקא בנקודות השפל. כמובן שפעולה זו אינה כדאית ומקבעת את ההפסד.
יכולה לספר ממקרה אישי של לקוח שנפגשתי אתו בינואר השנה והמלצתי לו על השקעה לטווח ארוך בסיכון מוגבר, הלקוח התייעץ עם קרוב משפחה שהינו רב באחד מהכשרויות שהמליץ לו להשקיע במסלול הלכה ולא ב-S&P עקב תחזיות לירידה, הלקוח כתוצאה מכזאת המלצה הפסיד נכון להיום תשואה של 19%.
המלצה זאת אינה מהווה תחליף לייעוץ פרטני ומקצועי
@רחל עומסי ברוכה הבאה לפורום.
נשמח שתעשירי את הפורום מניסיונך!

ד. מ.

משתמש פעיל
אני פחות מתרגש מכתבה מיתד נאמן, והאמת בתור משקיע פסיבי מוחלט הייתי פחות מתרגש אפי' מתחזית של מומוחים גדולים יותר, אני רק רוצה לדעת האם השקעה לטווח של 15+ שנים בS&P 500 יכולה לקרוס ואני אאבד את כל כספי (כמובן ביחס למה שמושקע שם) אם לא יהיה משבר בקנה מידה עולמי שעוד לא היה כמוהו, או שאני פשוט יכול להיותר רגוע ולהמשיך להישאר פסיבי מוחלט?
@השקעות R הון @מקצועי בלבד @רחל עומסי

חניוק

משתמש מקצוען
איך הגעתם להפסד תשואה של 19% ?

מגדל גמל להשקעה עוקב מדד s&p500 - (עשתה את התשואה הכי גבוה מבין מסלולי עוקב מדד S&P 500)
תשואות מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול הלכה- (עשתה את התשואה הכי נמוכה מבין מסלולי הלכה)
כמובן שזה לא כולל תשואות של חודש יוני

פריפריאלי

משתמש פעיל
אני פחות מתרגש מכתבה מיתד נאמן, והאמת בתור משקיע פסיבי מוחלט הייתי פחות מתרגש אפי' מתחזית של מומוחים גדולים יותר, אני רק רוצה לדעת האם השקעה לטווח של 15+ שנים בS&P 500 יכולה לקרוס ואני אאבד את כל כספי (כמובן ביחס למה שמושקע שם) אם לא יהיה משבר בקנה מידה עולמי שעוד לא היה כמוהו, או שאני פשוט יכול להיותר רגוע ולהמשיך להישאר פסיבי מוחלט?
@השקעות R הון @מקצועי בלבד @רחל עומסי
ככל הידוע 15 שנה זה זמן שבהיסטוריה לא היה מי שהשקיע והפסיד.

scw

משתמש פעיל
יוצרי ai
איך הגעתם להפסד תשואה של 19% ?
מגדל גמל להשקעה עוקב מדד s&p500 - (עשתה את התשואה הכי גבוה מבין מסלולי עוקב מדד S&P 500)
תשואה מתחילת השנה: 13.12%
תשואות מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול הלכה- (עשתה את התשואה הכי נמוכה מבין מסלולי הלכה)
תשואה מתחילת השנה: 0.80%
כמובן שזה לא כולל תשואות של חודש יוני
הספוילר הוא התשובה לשאלתך

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

ד. מ.

משתמש פעיל
נראה לי שאתה צודק. אבל הפסד ריאלי כן היה.
הפסד ריאלי הכוונה כשמחשבים את האינפלציה????
והאם זה היה גם במדדים עולמיים כS&P 500 (שזה לכאורה אומר קריסה מאד ארוכה של הכלכלה העולמית), וא"כ מתי???
ייש"כ.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
הפסד ריאלי הכוונה כשמחשבים את האינפלציה????
כן
והאם זה היה גם במדדים עולמיים כS&P 500 (שזה לכאורה אומר קריסה מאד ארוכה של הכלכלה העולמית), וא"כ מתי???
ייש"כ.
לכאורה ב15 שנים שכללו את משבר הדוט קום בשנת 2000 ואת הסאב פריים בשנת 2008

חצרון

משתמש מקצוען
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לד

א לְדָוִד בְּשַׁנּוֹתוֹ אֶת טַעְמוֹ לִפְנֵי אֲבִימֶלֶךְ וַיְגָרֲשֵׁהוּ וַיֵּלַךְ:ב אֲבָרֲכָה אֶת יְהוָה בְּכָל עֵת תָּמִיד תְּהִלָּתוֹ בְּפִי:ג בַּיהוָה תִּתְהַלֵּל נַפְשִׁי יִשְׁמְעוּ עֲנָוִים וְיִשְׂמָחוּ:ד גַּדְּלוּ לַיהוָה אִתִּי וּנְרוֹמְמָה שְׁמוֹ יַחְדָּו:ה דָּרַשְׁתִּי אֶת יְהוָה וְעָנָנִי וּמִכָּל מְגוּרוֹתַי הִצִּילָנִי:ו הִבִּיטוּ אֵלָיו וְנָהָרוּ וּפְנֵיהֶם אַל יֶחְפָּרוּ:ז זֶה עָנִי קָרָא וַיהוָה שָׁמֵעַ וּמִכָּל צָרוֹתָיו הוֹשִׁיעוֹ:ח חֹנֶה מַלְאַךְ יְהוָה סָבִיב לִירֵאָיו וַיְחַלְּצֵם:ט טַעֲמוּ וּרְאוּ כִּי טוֹב יְהוָה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר יֶחֱסֶה בּוֹ:י יְראוּ אֶת יְהוָה קְדֹשָׁיו כִּי אֵין מַחְסוֹר לִירֵאָיו:יא כְּפִירִים רָשׁוּ וְרָעֵבוּ וְדֹרְשֵׁי יְהוָה לֹא יַחְסְרוּ כָל טוֹב:יב לְכוּ בָנִים שִׁמְעוּ לִי יִרְאַת יְהוָה אֲלַמֶּדְכֶם:יג מִי הָאִישׁ הֶחָפֵץ חַיִּים אֹהֵב יָמִים לִרְאוֹת טוֹב:יד נְצֹר לְשׁוֹנְךָ מֵרָע וּשְׂפָתֶיךָ מִדַּבֵּר מִרְמָה:טו סוּר מֵרָע וַעֲשֵׂה טוֹב בַּקֵּשׁ שָׁלוֹם וְרָדְפֵהוּ:טז עֵינֵי יְהוָה אֶל צַדִּיקִים וְאָזְנָיו אֶל שַׁוְעָתָם:יז פְּנֵי יְהוָה בְּעֹשֵׂי רָע לְהַכְרִית מֵאֶרֶץ זִכְרָם:יח צָעֲקוּ וַיהוָה שָׁמֵעַ וּמִכָּל צָרוֹתָם הִצִּילָם:יט קָרוֹב יְהוָה לְנִשְׁבְּרֵי לֵב וְאֶת דַּכְּאֵי רוּחַ יוֹשִׁיעַ:כ רַבּוֹת רָעוֹת צַדִּיק וּמִכֻּלָּם יַצִּילֶנּוּ יְהוָה:כא שֹׁמֵר כָּל עַצְמוֹתָיו אַחַת מֵהֵנָּה לֹא נִשְׁבָּרָה:כב תְּמוֹתֵת רָשָׁע רָעָה וְשֹׂנְאֵי צַדִּיק יֶאְשָׁמוּ:כג פּוֹדֶה יְהוָה נֶפֶשׁ עֲבָדָיו וְלֹא יֶאְשְׁמוּ כָּל הַחֹסִים בּוֹ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

חתונה • אתגר 59

לוח מודעות

למעלה