התייעצות כתבה ביתד: מומחים טוענים לצניחה במדד S&P500

אוריאל לא מלאך

משתמש רשום
חשוב להסביר למי שלא מבין בתחום
שהכתבה בהמודיע נכתבה לפני כעשרה חודשים
ושם הזהירו מירידה קטסטרופלית של 64%
ובפועל מאז המדד עלה בערך ב20%

ולכן
יכול להיות שיתברר שמה שה"מומחים" של יתד כתבו אכן יהיה, ובאמת לא כדאי להעביר לשם
אבל האמת היא שכמו שה"מומחים" של המודיע לא באמת יודעים, גם "המומחים" של יתד לא באמת יודעים
והם פשוט מנחשים...

יתכן שהם צודקים ויתכן שלא
ולכן
אם תחכה עד לירידה יתכן שבאמת אח"כ המדד ירד ויתברר שהיה שוה לחכות
אבל יכול להיות שהמדד ימשיך לטפס ואז תפסיד

מחקרים טוענים שיותר אנשים הפסידו כסף מלהמתין מאשר כאלו שהרויחו מכך.
בהמשך לדברים ברורים אילו, אין לי אלא להוסיף שאין (כן, אין) שום מומחים לנושאים אילו. כן יש אנליסטים שמשלמים להם על זה הון, אבל ברגע שתה מסתכל על סטטיסטיקות לטווח ארוך, אין אף אחד, שמנצח את השוק. (אני כמובן לא מדבר על השקעות ספציפיות ברמה של חברות בודדות, שאנחנו רואים אנשים שעשו מזה מיליארדים, אבל בשביל זה צריך להכיר את התחום הספציפי בצורה רחבה מאוד, לאורכו ולרוחבו, וכולי האי ואולי).
נעשו על העניין עשרות מחקרים, ואף אחד לא מצא עדיין את מי שיודע טוב יותר מהמדד.

דף גמרא

משתמש מקצוען
לא הבנתי אני מפקידה לשם לקרן השתלמות לs&p 500
קרן השתלמות אפשר למשוך אחרי 6 שנים...
ורק עכשיו התחלתי להפקיד שם
אז מה לעשות? להעביר את הכסף למסלול אחר?
פליז תעזרו לי...
כן.
או ללמוד קצת על מדד S&P 500 ואח"כ לקבל החלטות.
וסביר להניח שאז ההחלטה תהיה להשאיר את הכסף

100 אחוז

משתמש צעיר
כל אחד צריך לעשות חשבון פשוט
אם העיתון מחולק חינם כנראה שהוא מרוויח כסף ממשהו אחר
מה זה המשהו הזה???
בואו נחשוב ביחד!
חדשות?
מי נראה לכם משלם על זה?
עדכונים לציבור?
אולי, אבל לא נראה לי שאפשר להחזיק עיתון רק מזה!
אז נשארנו עם הפרסומות!!!
הווי אומר שכל כתבה בעיתון עוזרת למישהו או מישהי להוציא לפועל את הרעיונות והיוזמות שלהם!
ואם כך עלינו לקחת כל דבר בעירבון מוגבל מאוד מאוד.
ולחשוב עשרים פעם לפני שאנו עושים צעד בחיים האישיים שלנו- כי כתוב בעיתון!!!
וכמאמר הידוע שהדבר היחידי שהוא אמת בעיתון הוא מחירו!
בהצלחה!

דף גמרא

משתמש מקצוען
מה שמדהים בכתבה זו רמת הדיוק
לא בערך, לא לפחות ואפי' לא עד
הם יודעים שהמדד ירד בדיוק 22%
והם יודעים גם עד מתי עד סוף השנה;)

חבל שהם לא גילו לנו על אינבידיה לפני העליה הגדולה
הייתי יכול להיות מליונר... :(

ח.ג.ג'.

משתמש פעיל
לא הבנתי אני מפקידה לשם לקרן השתלמות לs&p 500
קרן השתלמות אפשר למשוך אחרי 6 שנים...
ורק עכשיו התחלתי להפקיד שם
אז מה לעשות? להעביר את הכסף למסלול אחר?
פליז תעזרו לי...
זה שאפשר למשוך אחרי 6 שנים לא אומר שצריך לעשות את זה.
למעשה, זה לרוב בכלל לא כדאי. עדיף לייעד את קרן ההשתלמות לחיסכון הכי ארוך טווח שלכם, ואת הכספים שמתכוונים למשוך עוד 6 שנים לשים במקום אחר.

מלאכת השם

משתמש רשום
בקיצור אפשר לחזור לשגרה אין פה דרמה גדולה ...

פריפריאלי

משתמש פעיל
זה שאפשר למשוך אחרי 6 שנים לא אומר שצריך לעשות את זה.
למעשה, זה לרוב בכלל לא כדאי. עדיף לייעד את קרן ההשתלמות לחיסכון הכי ארוך טווח שלכם, ואת הכספים שמתכוונים למשוך עוד 6 שנים לשים במקום אחר.
זה נכון שלא כדאי למשוך את הכסף. אבל למה לשים את הכסף במקום אחר?

ח.ג.ג'.

משתמש פעיל
זה נכון שלא כדאי למשוך את הכסף. אבל למה לשים את הכסף במקום אחר?
קרן השתלמות היא מוגבלת. עדיף לשמור אותה עבור חסכון ארוך טווח.
אם לא מגיעים לתקרה, אפשר לשים בקרן גם כספים לטווח בינוני או קצר (כמובן במסלולים מתאימים וכו').

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
אני לא חושבת שלציבור הישראלי - בגלל גודלו - יש איזושהי השפעה על המדד, לא לטובה ולא לרעה.
מה הקשר?
לפי JP מורגן הולך להיות ירידה - הוי אומר כדאי לנצל את ה'מבצע' להגדלת החזקות בטיימינג הנכון.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
לגבי יתד - צריך לזכור שעדיין אין להם כתב כלכלי...
זאת כתבה שכנראה לקוחה מאנשהו וכנראה מצטטת דעה של מומחים כלשהם (אפילו לא בדקתי) והגיוני שעיתון שצריך למלא את החלק של חדשות הכלכלה יכול לצטט אותם (אין לו אינטרס בזה, זאת לא פרסומת...)

חניוק

משתמש מקצוען
לגבי יתד - צריך לזכור שעדיין אין להם כתב כלכלי...
זאת כתבה שכנראה לקוחה מאנשהו וכנראה מצטטת דעה של מומחים כלשהם (אפילו לא בדקתי) והגיוני שעיתון שצריך למלא את החלק של חדשות הכלכלה יכול לצטט אותם (אין לו אינטרס בזה, זאת לא פרסומת...)

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
בא נניח שיש וודאות (אני יודע, אין כזאת, אבל נניח) שבעוד חודשיים תהיה קריסה בבורסה בארה"ב אז לא כדאי להשקיע עכשיו לטווח ארוך?
כי לפי מה שאני מבין אם אני משקיע ל-30 שנה אין סיבה לחכות גם אני יודע בוודאות שתהיה קריסה.
אני צודק או טועה?

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
בא נניח שיש וודאות (אני יודע, אין כזאת, אבל נניח) שבעוד חודשיים תהיה קריסה בבורסה בארה"ב אז לא כדאי להשקיע עכשיו לטווח ארוך?
כי לפי מה שאני מבין אם אני משקיע ל-30 שנה אין סיבה לחכות גם אני יודע בוודאות שתהיה קריסה.
אני צודק או טועה?
טועה.
אם אתה יודע בוודאות, ברור שכדאי לך לחכות לקריסה.

הטענה העיקרית של ה'מפלגה הפאסיבית' היא שאין כזה דבר 'אתה יודע בוודאות'.
אלא 'אתה חושב שאתה יודע בוודאות'.
ולכן אל תחכה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בהשקעה פאסיבית לטווח ארוך, הרעיון הוא שלא מנסים לתזמן את השוק ולנבא מה עתיד להיות בקרוב, ובכל זמן יש תחזיות של כלכלנים גדולים שעוד רגע יהיו ירידות גדולות, ותחזיות הפוכות של כלכלנים אחרים, והעניין הוא שאף אחד לא יכול לדעת ולכן פשוט מתעלמים מכתבות כאלו.
ובאופן כללי השוק הוא תמיד צופה פני עתיד, ואם רוב המשקיעים בעולם היו חושבים כך, אז המדד היה כבר יורד עכשיו, ומזה שהוא לא יורד סימן שרוב המשקיעים בעולם חושבים אחרת.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לד

א לְדָוִד בְּשַׁנּוֹתוֹ אֶת טַעְמוֹ לִפְנֵי אֲבִימֶלֶךְ וַיְגָרֲשֵׁהוּ וַיֵּלַךְ:ב אֲבָרֲכָה אֶת יְהוָה בְּכָל עֵת תָּמִיד תְּהִלָּתוֹ בְּפִי:ג בַּיהוָה תִּתְהַלֵּל נַפְשִׁי יִשְׁמְעוּ עֲנָוִים וְיִשְׂמָחוּ:ד גַּדְּלוּ לַיהוָה אִתִּי וּנְרוֹמְמָה שְׁמוֹ יַחְדָּו:ה דָּרַשְׁתִּי אֶת יְהוָה וְעָנָנִי וּמִכָּל מְגוּרוֹתַי הִצִּילָנִי:ו הִבִּיטוּ אֵלָיו וְנָהָרוּ וּפְנֵיהֶם אַל יֶחְפָּרוּ:ז זֶה עָנִי קָרָא וַיהוָה שָׁמֵעַ וּמִכָּל צָרוֹתָיו הוֹשִׁיעוֹ:ח חֹנֶה מַלְאַךְ יְהוָה סָבִיב לִירֵאָיו וַיְחַלְּצֵם:ט טַעֲמוּ וּרְאוּ כִּי טוֹב יְהוָה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר יֶחֱסֶה בּוֹ:י יְראוּ אֶת יְהוָה קְדֹשָׁיו כִּי אֵין מַחְסוֹר לִירֵאָיו:יא כְּפִירִים רָשׁוּ וְרָעֵבוּ וְדֹרְשֵׁי יְהוָה לֹא יַחְסְרוּ כָל טוֹב:יב לְכוּ בָנִים שִׁמְעוּ לִי יִרְאַת יְהוָה אֲלַמֶּדְכֶם:יג מִי הָאִישׁ הֶחָפֵץ חַיִּים אֹהֵב יָמִים לִרְאוֹת טוֹב:יד נְצֹר לְשׁוֹנְךָ מֵרָע וּשְׂפָתֶיךָ מִדַּבֵּר מִרְמָה:טו סוּר מֵרָע וַעֲשֵׂה טוֹב בַּקֵּשׁ שָׁלוֹם וְרָדְפֵהוּ:טז עֵינֵי יְהוָה אֶל צַדִּיקִים וְאָזְנָיו אֶל שַׁוְעָתָם:יז פְּנֵי יְהוָה בְּעֹשֵׂי רָע לְהַכְרִית מֵאֶרֶץ זִכְרָם:יח צָעֲקוּ וַיהוָה שָׁמֵעַ וּמִכָּל צָרוֹתָם הִצִּילָם:יט קָרוֹב יְהוָה לְנִשְׁבְּרֵי לֵב וְאֶת דַּכְּאֵי רוּחַ יוֹשִׁיעַ:כ רַבּוֹת רָעוֹת צַדִּיק וּמִכֻּלָּם יַצִּילֶנּוּ יְהוָה:כא שֹׁמֵר כָּל עַצְמוֹתָיו אַחַת מֵהֵנָּה לֹא נִשְׁבָּרָה:כב תְּמוֹתֵת רָשָׁע רָעָה וְשֹׂנְאֵי צַדִּיק יֶאְשָׁמוּ:כג פּוֹדֶה יְהוָה נֶפֶשׁ עֲבָדָיו וְלֹא יֶאְשְׁמוּ כָּל הַחֹסִים בּוֹ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

חתונה • אתגר 59

לוח מודעות

למעלה