כשמבקשים ממני באירוע, "תשלחי לי תמונה במייל".

צפורה צילום

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אתמול בצילום חתונה, דודה אחת ביקשה תמונה עם בעלה והילדים.
ממש העמדתי אותם כמו תמונת סטודיו. יצא תמונה מהממת.
ואז היא ביקשה/אמרה, "תשלחי לי את זה למייל. אני חייבת את זה דחוף לשלוח למשהו לחו"ל".

לא ידעתי מה לענות.
לפרגן לה בחינם.
להתחיל להסביר לה שאם היא רוצה את התמונה, זה הפרנסה שלי, וצריך לשלם על תמונה מקצועית.
להגיד לה שאין לי אפשרות ושתחכה שהמשפחה תקבל את התמונות.
אנשים חושבים: זה לא עולה לצלמת כסף. היא בכל מקרה מצלמת. למה שלא תשלח לי.
מה דעתכם?

סטודיו נירם

משתמש רשום
צילום מקצועי
פעם סיפרו לי בדיחה:
רופא אחד פגש חבר שלו שהוא עו''ד במסיבה, והם התחילו לשוחח על דא ועל הא. תוך כדי השיחה התלונן הרופא באוזני חברו: "כל פעם שאני מגיע למפגש חברתי אנשים מתחילים לספר לי על כל המחלות שלהם ומבקשים ייעוץ רפואי. אני לא יודע מה לעשות"
ענה לו חברו: "פשוט מאוד- תגבה מהם כסף על כל ייעוץ והם לא יעשו את זה יותר"
הודה הרופא לחברו העו"ד על העצה הטובה.
למחרת מצא בתיבת הדואר חיוב ע"ס 500 ש"ח שעת ייעוץ מחברו העו"ד...

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
לדרוש תשלום על תמונה שבכל מקרה תתני למשפחה בתוך העסקה הכוללת - בודאי שלא

לשלוח להם במייל באותו לילה - את לא חייבת

אני פוגש את הסיטואציה כל הזמן, משתדל לשלוח עוד באותו לילה, אמנם זה גוזל קצת זמן וזה מטריד, אבל זה חלק מהבונוסים ששוה שתשקיע בלקוחות.

רותי עמר

משתמש רשום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני פוגש את הסיטואציה כל הזמן, משתדל לשלוח עוד באותו לילה, אמנם זה גוזל קצת זמן וזה מטריד, אבל זה חלק מהבונוסים ששוה שתשקיע בלקוחות.[/QUOTE]
כל הכבוד!
נראה שאתה משקיע בלקוחות
שווה להזמין אותך...

רותי המניק

צלמת סופר מקצוענית (;
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
לדעתי מי שהזמין אותך הוא בעל התמונות
והייתי מפנה אליו את המצולמת

את יכולה להגיד זה לא התמונת שלי אני שכירה פה באולם ואסור לי להוציא חומר.

לא כך?

לדרוש תשלום על תמונה שבכל מקרה תתני למשפחה בתוך העסקה הכוללת - בודאי שלא

לשלוח להם במייל באותו לילה - את לא חייבת

אני פוגש את הסיטואציה כל הזמן, משתדל לשלוח עוד באותו לילה, אמנם זה גוזל קצת זמן וזה מטריד, אבל זה חלק מהבונוסים ששוה שתשקיע בלקוחות.

כל הכבוד זה יפה מצידך שאתה חוזר בלילה ועוד זוכר בקשות.

השאלה אם אין חשש שהלקוח שהזמין יכול להרגיש איך זה שאתה מראה
למישהו אחר מהאירוע תמונות מהארוע שלו לפני שהוא ראה בעצמו??

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
לדעתי מי שהזמין אותך הוא בעל התמונות
והייתי מפנה אליו את המצולמת

את יכולה להגיד זה לא התמונת שלי אני שכירה פה באולם ואסור לי להוציא חומר.

לא כך?

כל הכבוד זה יפה מצידך שאתה חוזר בלילה ועוד זוכר בקשות.

השאלה אם אין חשש שהלקוח שהזמין יכול להרגיש איך זה שאתה מראה
למישהו אחר מהאירוע תמונות מהארוע שלו לפני שהוא ראה בעצמו??

אני מדבר על תמונות של המבקש בלבד, לא תמונות של האירוע.

ובכל מקרה תמיד יש להפעיל שיקול דעת, הבקשה הנפוצה היא לתמונות של הזוג כי רוצים להפתיע אותם בשבע ברכות, אז אם זו בקשה של מישהו זר - לא אתן ללא אישור, אבל כשמדובר בבן משפחה מדרגה ראשונה שמארגן להם שבע ברכות בביתו ורוצה להדפיס תמונה של הזוג על בקבוק יין בהפתעה - אתן לו, לאחר שאבחר תמונה טובה ומחמיאה כמובן.
צריך 'להרגיש' את הלקוח ואת הדינמיקה המשפחתית.

צפורה צילום

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
שמעתי שתי צדדים ל"מטבע" משתי צלמים.
אחד אמר לי: שפעם הוא אמר לאורחת שהוא ישלח תמונה. הצלם שכח/לא הספיק/לא שלח- ומאוד מאוד הקפידו עליו. אז עכשיו הוא פשוט אומר מאוד יפה, שהוא לא שולח תמונות במייל.
צלמת אחרת אמרה לי: שהיא מנהלת משרד צילום מאוד דינמני ועמוס, כל הבקשות האלו לשלוח תמונות באים על חשבון זמן עבודה יקר שלה מול המחשב. ולכן היא מבקשת תשלום.

אני בטוחה מצד אחד שזה נותן הרגשה טובה ללקוח ובאופי שלי אני דווקא מאוד שמחה לפרגן ולשלוח תמונות לאורחים. אבל, מצד שני, אני בודקת אם זה לא גובל בניצול.

ושאורח באולם מבקש לשלוח תמונה ספיציפית, התשלום זה לא על התמונות (שהלקוח כבר שילם) זה על הזמן שלי. לשבת, לבחור, לסנן ולערוך אם צריך.

איך פעם אמר צלם בקשר לדיון הנ"ל: אתה לא בא למטבח של האולם ומבקש מנה הביתה, כי יש אוכל מיותר.
ואתה לא הולך למעצבי האולם ומבקש פרחים בסוף הערב.
אז למה צלמים צריכים לשחרר את מקור פרנסתם בחינם?!

ובכל מקרה תמיד יש להפעיל שיקול דעת, ...
צריך 'להרגיש' את הלקוח ואת הדינמיקה המשפחתית.
מאיר אתה צודק, שבאמת צריך להפעיל שיקול דעת לגבי כל מקרה.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
צלמת אחרת אמרה לי: שהיא מנהלת משרד צילום מאוד דינמני ועמוס, כל הבקשות האלו לשלוח תמונות באים על חשבון זמן עבודה יקר שלה מול המחשב. ולכן היא מבקשת תשלום.

אני בטוחה מצד אחד שזה נותן הרגשה טובה ללקוח ובאופי שלי אני דווקא מאוד שמחה לפרגן ולשלוח תמונות לאורחים. אבל, מצד שני, אני בודקת אם זה לא גובל בניצול.

ושאורח באולם מבקש לשלוח תמונה ספיציפית, התשלום זה לא על התמונות (שהלקוח כבר שילם) זה על הזמן שלי. לשבת, לבחור, לסנן ולערוך אם צריך.

אני חוזר על מה שכבר אמרתי פעם
זה תלוי באופי ושיטת ניהול העסק

אפשר לתמחר את הבסיס במחיר תחרותי זול ולהרגיש שכל חריגה היא ניצול (ובצדק)
אני מתחבר לשיטה אחרת - לתמחר יקר, לתת שירות עד הסוף, לפנק בבונוסים נוספים ולצאת עם הרגשה טובה, קודם כל שלי וגם של הלקוח המרוצה עד הגג

תמיד אני מסביר ללקוחות שאומרים שהם קיבלו הצעות זולות יותר - יש שולחן מאיקאה ויש שולחן מנגר.

אז אולי המשרד לא יהיה 'מאוד דינמי ועמוס' כמו איקאה ביום סייל, אבל הלקוח יקבל מוצר הרבה יותר מושקע, והצלם יוכל לפנק ולא להרגיש שניצלו אותו.

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
וחוץ מזה שלשלוח למישהו שמעריך ורוצה תמונות את כתובת המייל שלך זה הכרטיס ביקור והשיווק הכי טוב, כי בעתיד כשהם יצטרכו צלמת או צלם לאירוע שלהם את תהיה בהיסטוריית המייל ככתובת אדיבה ומקצועית בתחום הצילום.
חוץ מהשירות באירוע עצמו או סתם כטובה עם מאמץ קטן זה גם טוב מאוד לשיווק

צפורה צילום

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
וחוץ מזה שלשלוח למישהו שמעריך ורוצה תמונות את כתובת המייל שלך זה הכרטיס ביקור והשיווק הכי טוב, כי בעתיד כשהם יצטרכו צלמת או צלם לאירוע שלהם את תהיה בהיסטוריית המייל ככתובת אדיבה ומקצועית בתחום הצילום.
חוץ מהשירות באירוע עצמו או סתם כטובה עם מאמץ קטן זה גם טוב מאוד לשיווק

חשבתי על זה דוד. באמת, כתובת מייל שווה המון!!! עסקים משלמים בשביל לקבל מיילים של לקוחות פוטנציאלים. ופה הייתי מקבלת מייל עבור שליחת תמונה שבכל זאת כבר צילמתי.

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ויותר מזה, ללקוחות יש את האימייל שלך !

ובשביל להקל על עצמך, אני מבקש ממי שרוצה תמונה שישלח אלי אימייל ואשלח לו את התמונות ברגע שאוכל, לא תמיד בחמש לפנות בוקר, כשנותרו לי חמש שעות שינה לפני האירוע הבא יש זמן לשלוח אחרי מיון, עריכה, יצוא ...
את המיילים עם בקשות לתמונות תוכלי להעביר לתיקיה באימייל ובעת רצון לענות ולשלוח

עדינה אקרמן (קלופפר)

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הצלם של אחי בחתונה היה מאיר שבח
באותו לילה קיבלתי 4 תמונות של הזוג לבחירה!!
כל השבת שבע ברכות מיתגנו עם התמונות
כולם היו מבסוטים!
ומה נראה לכם? הצלם במשפחה מאז זה רק הוא....
בקרוב אצלי;)

ממליצה מאד על מאיר שבח!!
השירות!הסבלנות! האיכות!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה