כמה מקובל שההורים נותנים בשביל דירה לזוג הצעיר?

מצב
הנושא נעול.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אנחנו קנינו לפני כמה חודשים דירה במחיר למשתכן לבדדדד.
ומי שלא ניסה לא מבין כמה סיפוק ושמחה יש בזה.
ואנחנו גם לא לחוצים לחסוך לדירות לילדים שלנו, בטוחים שה' ידאג להם כמו שדאג לנו...

ובסופו של דבר תסכימו איתי שהרבה יותר קל לזוג לקנות דירה אחת ולא לקבל מההורים ואח"כ לקנות גם לכל הילדים..
והרבה יותר הגיוני שכל ילד יקנה לעצמו דירה
מאשר שההורים יקנו 12 דירות..

דבורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
אני עצרתי את הקריאה בעמוד 3.
לא מסוגלת להבין ולא יעזרו כל התחשיבים שכתבתם כאן
מ-א-י-פ-ה???????
איך לעזאזל יכול אדם גם אם הוא אמיד לתת לכל שמונת ילדיו (ממוצע הילדים במשפחה חרדית) 500 אלף ש"ח ולפי הנקרא כאן זה סכום מינימום.
גם אם הייתי מצליחה לחסוך מיום אחרי החתונה לא בטוחה שהייתי מגיעה לסכום שיכסה את התכשיטים ותו לא.
לא בדקתי את מה שאני עומדת לכתוב כעת אבל אין לי ספק שכמעט כל אדם מהיישוב שנותן לילדיו סכומים כאלה מקבל תמיכות במהלך חייו מקופות כאלה ואחרות.
ואל תספרו לי שמדובר נטו מחסכונות!
כדי להגיע לסכום של 4 מיליון שקל- עלות הדירות שנתן לילדיו, הוא צריך לחסוך הרבה מעבר למשכורת חודשית ממוצעת. או שילדיו הולכים עם סמרטוטים ומוציאים שאריות עגבניות מהפחים שנמצאים מחוץ לאולמות השמחה.
אין לי הסבר אחר.
יש כאן מקורות מימון בלתי ידועים שאולי ביום מן הימים ייחשפו לציבור.

ואני לא מדברת על הטרמינולוגיה של "הבחור דורש", "ישיבה שווה" שכפי הידוע לי הרב שטיינמן התנגד אליה.
זה עניין לפורום אחר.

נדוניה כהלכה

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
והרבה יותר הגיוני שכל ילד יקנה לעצמו דירה
מאשר שההורים יקנו 12 דירות..
אני עצרתי את הקריאה בעמוד 3.
מ-א-י-פ-ה???????
איך לעזאזל יכול אדם גם אם הוא אמיד לתת לכל שמונת ילדיו (ממוצע הילדים במשפחה חרדית) 500 אלף ש"ח ולפי הנקרא כאן זה סכום מינימום.
גם אם הייתי מצליחה לחסוך מיום אחרי החתונה לא בטוחה שהייתי מגיעה לסכום שיכסה את התכשיטים ותו לא.
לא בדקתי את מה שאני עומדת לכתוב כעת אבל אין לי ספק שכמעט כל אדם מהיישוב שנותן לילדיו סכומים כאלה מקבל תמיכות במהלך חייו מקופות כאלה ואחרות.
כדי להגיע לסכום של 4 מיליון שקל- עלות הדירות שנתן לילדיו, הוא צריך לחסוך הרבה מעבר למשכורת חודשית ממוצעת. או שילדיו הולכים עם סמרטוטים ומוציאים שאריות עגבניות מהפחים שנמצאים מחוץ לאולמות השמחה.
אין לי הסבר אחר.

ואני לא מדברת על הטרמינולוגיה של "הבחור דורש", "ישיבה שווה" שכפי הידוע לי הרב שטיינמן התנגד אליה.
זה עניין לפורום אחר.

כל מילה בסלע
אפשר להצטרף למיזם כאן

דבורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
יש לי קרובי משפחה מדרגה ראשונה ששייכים למגזר הליטאי.
ההורים חיתנו כך וכך בנות וכולן יושבות על דירה משלהן.
ההורים לאחרונה מכרו את דירתם וחיים בדירה שכורה.
הבת הצעירה כבר עברה את גיל 25 בכמה שנים ועדיין לא מצאה את זיווגה הסיבה: יש להם רק 500 אלף ש"ח לתת בעוד הדרישה לבחורים ברמתה היא 700 אלף ש"ח.
איך איך איך הילדים ישנים בלילה רגוע במיטתם כשהוריהם לעת זקנה מתגלגלים בחובות בדירה שכורה???
אני בתמימותי חשבתי שהמשנה "כך היא דרכה של תורה" ידועה גם לבחורים "שווים" שיודעים דבר או שניים בלימוד.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מ-א-י-פ-ה???????
אין לי הסבר אחר.
את כל מה שכתבת, בטונים די דומים.
שואלים מפעם לפעם החילונים לגבי הילודה בצבור החרדי.
מאיפה??? למה הם מתקשים לפרנס שלושה ילדים ואנחנו מסוגלים לגדל שמונה או שישה עשר.
צריך בשביל זה הרבה מעבר למשכורת ממוצעת, או שילדיו הולכים עם סמרטוטים ומוציאים עגבניות מהפחים.
אין הסבר אחר??

דוד בקשייב

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
הבת הצעירה כבר עברה את גיל 25 בכמה שנים ועדיין לא מצאה את זיווגה הסיבה: יש להם רק 500 אלף ש"ח לתת בעוד הדרישה לבחורים ברמתה היא 700 אלף ש"ח.
איך איך איך הילדים ישנים בלילה רגוע במיטתם כשהוריהם לעת זקנה מתגלגלים בחובות בדירה שכורה???
אני בתמימותי חשבתי שהמשנה "כך היא דרכה של תורה" ידועה גם לבחורים "שווים" שיודעים דבר או שניים בלימוד.
עושה נחת ושלווה לדעת שיש אנשים שמבינים מה שצריך ונכון להבין ,ברוך השם

מרצדס

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
צריך בשביל זה הרבה מעבר למשכורת ממוצעת, או שילדיו הולכים עם סמרטוטים ומוציאים עגבניות מהפחים.
אין הסבר אחר??
יותר מלייק.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

היא לא מצאה את זיווגה כי כך בורא עולם רצה. נקודה.
לא כי אין לה מליון שקל
לא כי היא נמוכה
לא כי היא שמנה
ולא כי יש לה תלתלים ועיניים חומות ולא תכלת ושיער בלונדיני..

סליחה על הנימה, פשוט הזוי לי שאנשים חושבים שהחיים שם תלויים בכל מיני פירושים.

דבורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
אין הסבר אחר??

בודאי שיש הסבר נוסף:
לקבל תמיכות מקופות צדקה.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
כי הם יודעים שכשהם יגיעו לגיל, הם יעשו אותו דבר ... :confused:

דבורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
היא לא מצאה את זיווגה כי כך בורא עולם רצה. נקודה.
לא כי אין לה מליון שקל
לא כי היא נמוכה
לא כי היא שמנה
ולא כי יש לה תלתלים ועיניים חומות ולא תכלת ושיער בלונדיני..

סליחה על הנימה, פשוט הזוי לי שאנשים חושבים שהחיים שם תלויים בכל מיני פירושים.

פשוט הזוי שבחור חושב שאם לא יקבל דירה אלוקים לא יתן לו נחת רוח ללמוד תורה.

לא הייתי מתכחשת לנתונים העובדתיים שבציבור הליטאי קיימים אחוזים גבוהים בהרבה של בחורות מבוגרות

נדוניה כהלכה

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לא הייתי מתכחשת לנתונים העובדתיים שבציבור הליטאי קיימים אחוזים גבוהים בהרבה של בחורות מבוגרות
בגלל שיש פחות בחורים טובים מבחורות טובות, לא בגלל שעל הבחורים הטובים משלמים יותר כסף.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה