כמה מקובל שההורים נותנים בשביל דירה לזוג הצעיר?

מצב
הנושא נעול.

אפיפית

משתמש פעיל
העניין הוא לא החסכון שהוא דבר רצוי בכל היבט ולאו דווקא של נדל"ן.
העניין הוא שכל דור דואג לכאורה למנוחת הנפש של הדור הבא אחריו אבל בפועל אין לאף דור מנוחה.
כולם בלחץ על חסכונות לדור הבא.
אני בעד שהורים שדוחפים ילד להינשא בגיל צעיר ידאגו לו גם לחכה (מקצוע לבת) וגם לדגים (עזרה ככל יכלתם).
אבל אם כל זוג משעבד את עצמו טוטלית לרכישת דירה או מחציתה לכל ילד למען המנוחה הרי שמנוחה לא תהיה לאף אחד.
אין השוואה בין לחץ של אדם שיש לו משכנתא על הדירה שלו עצמו ואם לא יעמוד בתשלומי המשכנתא ימצא את עצמו ברחוב
לבין אדם שמשקיע ומקסימום יראה שמסובך לו לעמוד בתשלומים ימכור את הדירה
וכסף הולך אצל כסף ולכן זוג שקיבל דירה יכול להשקיע ובעז"ה יוכל ג"כ לתת דירה (מה שאני רואה בסביבה שלי)
ואילו זוג שלא קיבל לא יכול להשקיע וממילא כמעט בלתי אפשרי שיוכל לתת
זה גלגל שמזין את עצמו
וכמובן כל אחד משקיע במה שחשוב לו
א"א כל החיים לקנות מה שרוצים וגם לתת לילדים דירה
אבל מי שבאמת חשוב לו חתן מצוין ת"ח ושישב בנחת ללמוד שווה לו לחסוך כל החיים בשביל זה
איך בדיוק השבת אמרה לי אמא שלי שבזמנו הציעו להם בחור מצוין שההורים לא דרשו הרבה אז אמא שלי התלהבה
אמר לה אבא שלי מה זה משנה את הרי רוצה שהם יהיו מסודרים ובשביל זה צריך לתת יותר
וזה אברך שכל החיים חסך וכן גם השקיע והיום ב"ה קוטף את הפרות

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איך בדיוק השבת אמרה לי אמא שלי שבזמנו הציעו להם בחור מצוין שההורים לא דרשו הרבה אז אמא שלי התלהבה
אמר לה אבא שלי מה זה משנה את הרי רוצה שהם יהיו מסודרים ובשביל זה צריך לתת יותר
וזה אברך שכל החיים חסך וכן גם השקיע והיום ב"ה קוטף את הפרות
את משווה בין הדור שהיה פה של הורינו שחלקם קיבלו רנטות, כולם קבלו קצבאות נדיבות ומחירי הדיור היו נמוכים לבין דורנו?
מה גם שאז רוב מוחלט של ההורים היו עובדים ולא אברכים.
אין טעם לבצע השוואה בין דור עם נקודת פתיחה כה נמוכה לבין דורות שהתחילו את חייהם ביתרת זכות גבוהה פי כמה והכנסה פנויה גבוהה פי כמה.
לחסוך ולהקל כולם רוצים אבל אי אפשר לאבד את השפיות בשביל זה. וכפי שאמרתי מה הטעם לאבד שפיות בשביל הילד כשהוא מאבד פי כמה בשביל ילדיו שלו.

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
את משווה בין הדור שהיה פה של הורינו שחלקם קיבלו רנטות, כולם קבלו קצבאות נדיבות ומחירי הדיור היו נמוכים לבין דורנו?
אין טעם לבצע השוואה בין דור עם נקודת פתיחה כה נמוכה לבין דורות שהתחילו את חייהם ביתרת זכות גבוהה פי כמה והכנסה פנויה גבוהה פי כמה.
לחסוך ולהקל כולם רוצים אבל אי אפשר לאבד את השפיות בשביל זה. וכפי שאמרתי מה הטעם לאבד שפיות בשביל הילד כשהוא מאבד פי כמה בשביל ילדיו שלו.
אני לא משווה בין הדורות.
ולא חושבת שכולנו נוכל לתת לילדינו דירות.
אבל ההחלטה הכללית הזו והחשק לגור בדירה משלי הוא מאוד לא כלכלי.
שווה פי כמה להשקיע בדירה עם תשואה כלכלית גבוהה.
או בהשקעות ריווחיות אחרות.
ולגור בשכירות--- (זה לא מילה גסה).
כמובן -השקעה בסיכון גבוה היא מסוכנת ונוראה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שווה פי כמה להשקיע בדירה עם תשואה כלכלית גבוהה.
או בהשקעות ריווחיות אחרות.
ולגור בשכירות--- (זה לא מילה גסה).
ואז?
לתת את הסכומים לילדים כדי שגם הם לא יגורו בדירה משלהם?
אין סוף למעגל הלא קסום הזה.

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
הרעיון הוא לא לגור בדירה משלי.
הרעיון והעיקרון הוא שקט כלכלי.
אם יש דירה שממנת לי את השכירות במקום חלומותי.
זה לא סוף העולם גם לגור כך כל שנותי.

אפרים 1

משתמש פעיל
הרעיון הוא לא לגור בדירה משלי.
הרעיון והעיקרון הוא שקט כלכלי.
אם יש דירה שממנת לי את השכירות במקום חלומותי.
זה לא סוף העולם גם לגור כך כל שנותי.
תבינו בכל מדינה מתוקנת בעולם שכר המינימום עומד על סכום שמאפשר לשלם שכירות ולכן אמנם הרבה מאוד שם גרים כל חייהם בשכירות. פה בארץ מלכתחילה קבעו שמשכר המינימום אין אפשרות לשלם שכירות ולכן חייבים להגיע לדירה עצמית בכדי להתקיים. יש הרבה סיבות שניתן לייחס לעובדה הזאת ולשיקולם של מייסדי המדינה
בכל אופן מי שכן מרוויח טוב או הצליח להשקיע בתשואה מתאימה אין סיבה שלא יגור בשכירות

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פה בארץ מלכתחילה קבעו שמשכר המינימום אין אפשרות לשלם שכירות
ממש לא קשור אחד לשני.
העובדה שפה רוכשים נדל"ן לכל זוג נובעת מתפיסה חברתית שורשית שכמהה ליציבות (עם שנדד שנים רבות) וכן מכך ששוק הנדל"ן נחשב ליציב פי כמה משוק ההון וכדאי יותר להשקיע בנכס נדלן.

אפרים 1

משתמש פעיל
ממש לא קשור אחד לשני.
העובדה שפה רוכשים נדל"ן לכל זוג נובעת מתפיסה חברתית שורשית שכמהה ליציבות (עם שנדד שנים רבות) וכן מכך ששוק הנדל"ן נחשב ליציב פי כמה משוק ההון וכדאי יותר להשקיע בנכס נדלן.
העם הזה שמתגורר בחו"ל נדד לא פחות ושוק הנדל"ן ברוב המדינות בהן משקיעים בוודאי ובוודאי יציב יותר
לפני שמבטלים בנחרצות כזאת כדאי לבדוק נתונים

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
העם הזה שמתגורר בחו"ל נדד לא פחות ושוק הנדל"ן ברוב המדינות בהן משקיעים בוודאי ובוודאי יציב יותר
לפני שמבטלים בנחרצות כזאת כדאי לבדוק נתונים
בדקתי וקראתי הרבה והתפיסה הישראלית שגורסת שאיפה לגור בנכס שאינו בשכירות שורשיה בסיבות כלכליות וחברתיות.
אתם מוזמנים לבדוק בעצמכם.
ואני ביטלתי את ההנחה שהמדינה קובעת שכר מינימום שמסכל אפשרות לגור בשכירות. לא מיניה ולא מקצתיה.
כדאי לקרוא לפני שמצטטים.

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
ממש לא קשור אחד לשני.
אולי.
שוק הנדל"ן כבר 4-5 שנים בקפיאה.
ואין צפי לעליה קרובה.
ובגדול--- לא שללו כאן את הנדל"ן.
רק בדירה מחולקת או באיזורים מסוימים-
התשואה על השכירות גבוהה הרבה יותר לפעמים.
ואני מסכימה עם הכיף במגורים בדירה משלך.
אבל-- גם לצבור סכומים או להחנק פחות עם תשלומים-,זה מקסים.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אולי.
שוק הנדל"ן כבר 4-5 שנים בקפיאה.
ואין צפי לעליה קרובה.
ובגדול--- לא שללו כאן את הנדל"ן.
רק בדירה מחולקת או באיזורים מסוימים-
התשואה על השכירות גבוהה הרבה יותר לפעמים.
ואני מסכימה עם הכיף במגורים בדירה משלך.
אבל-- גם לצבור סכומים או להחנק פחות עם תשלומים-,זה מקסים.
אני לא נכנסת לכדאיות ההשקעות.
אני מסבירה לפי מה שקראתי למה לישראלים בשונה מאירופאים בוער מאד לקנות בית ולא לגור בשכירות.
למה ישראלים רואים שכירות כשלב בינים.
זו המציאות.

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא נכנסת לכדאיות ההשקעות.
אני מסבירה לפי מה שקראתי למה לישראלים בשונה מאירופאים בוער מאד לקנות בית ולא לגור בשכירות.
למה ישראלים רואים שכירות כשלב בינים.
זו המציאות.
וכאן באשכול ניסו בהחלט לשנות הרבה מציאויות.

אפיפית

משתמש פעיל
ההורים שלי זה לא דור הרנטות זה דור אחר כך וזה כבר הדור שרובם אברכים ואכן מחירי הדירות האמירו (גם השיכרות שמקבלים על ההשקעה עלתה)אבל המחירים הזולים היו תקפים לבת הראשונה בלבד אני שנשואה פחות מ10 שנים כבר הרבה יותר יקר ואחותי שעוד לא נשואה אז בכלללללל
ואגב המחיר שנותנים לא עלה אם כבר ירד כי אנשים אומרים ממילא כבר לא מגיעים לדירה
לכן היום המקסימום!! בדרך כלל זה 600 ולפני לא הרבה שנים היה בשקט גם יותר

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אבל מי שבאמת חשוב לו חתן מצוין ת"ח ושישב בנחת ללמוד שווה לו לחסוך כל החיים בשביל זה
גם אם נחסוך 5000 ש"ח כל חודש
מהיום שעמדנו מתחת החופה ועד היום
נוכל לחתן רק שתי בנות

ומה עם השאר???

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ההורים שלי זה לא דור הרנטות זה דור אחר כך וזה כבר הדור שרובם אברכים ואכן מחירי הדירות האמירו
זה הדור שאחרי הרנטות.
שקבלו דירה שלמה או משכנתא נמוכה ביותר וגם קבלו קצבה נדיבה על כל ילד עד שנת 2003.
לא רואה טעם להתווכח על עובדות ברורות. פעם (וזה היה לא מזמן) היה יותר קל להגיע לדירה.

אפיפית

משתמש פעיל
גם אם נחסוך 5000 ש"ח כל חודש
מהיום שעמדנו מתחת החופה ועד היום
נוכל לחתן רק שתי בנות

ומה עם השאר???
דבר ראשון אנחנו עושים השתדלות והשם עושה את השאר ועל זה יוכל לחתום לך כל אברך שמחתן
וחוצמזה לא חוסכים בבנק
אלא משקיעים - לדוג קונים נכס וכך חוסכים יותר
אני לא אומרת את הדברים שלי מנסיון כי כאמור אני נשואה פחות מעשור
אלא מהחינוך עליו גדלתי ומה שאני רואה ושומעת בסביבתי

מוישי איש טוב

משתמש רשום
עריכה תורנית
נ.ב. היום נוה יעקב וקרית יובל יותר זול מבית שמש!! אני ואשתי ירושלמים ואין לנו צד לחזור לשם.. אבל זה נתון מעניין....
מעניין מאד מאד.
אולי תראו לי את הדירות בנוה יעקב שעולות כזה זול.
אני בשונה מכם, דווקא חולם על נוה יעקב.

• תודה
Reactions: SMN
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה