כל הפרטים על הצטרפות החינוה''ע ובני יוסף לאופק חדש

איש את רעהו

משתמש פעיל
בעולם ישן לפי השעות שכתבת זה 80%, והטבת אם מגולם בכך שמקבלים תוספת משכורת עוד 10% ולכן זה יוצא 90%, אבל בעצם עובדת 80% ומתוגמלת לפי 90%.
באופק חדש הטבת אם אינה מגיע לידי ביטוי בתגמול 10% אחוז משרה אלא ההטבה מתחלקת לשתים.
1. תוספת במקדם המרה 7%.
2. הפחתה שעה פרונטלי ושעת שהיה (ל100%)
כך שאם באים להשוואות ביניהם כך צריך: בין עולם ישן 90 (10 מתוכו ת. אם) ל80 אופק חדש שזה יוצא 27.5 ש"ש מתוכו 20 פרונטלי.
אולי אני טועה? יתכן... מ"מ כן נלע"ד
שורה תחתונה אם תחשב לפי 27.5 יצא לה 80 אחוז משרה, בעוד שהיה לה 90 אחוז.
לכן אם רוצים לחשב צריך להקביל שכר של 90 אחוז באופק.

אבי2021

משתמש מקצוען
שורה תחתונה אם תחשב לפי 27.5 יצא לה 80 אחוז משרה,
ולכן תוגמלה במקדם 7% + הנחה בשעת פרונטלי ושהיה.
בעוד שהיה לה 90 אחוז.
עבדה 80% וקיבלה תמורה של 90%
לכן אם רוצים לחשב צריך להקביל שכר של 90 אחוז באופק.
הסברתי.

ש.ז.י.

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
ולכן תוגמלה במקדם 7% + הנחה בשעת פרונטלי ושהיה.

עבדה 80% וקיבלה תמורה של 90%

הסברתי.
לא,
הפחתה בהיקף משרה היא הפחתה בזכויות פנסיוניות ועוד
מורה יש לו קביעות על היקף המשרה ולא על מספר השעות
והקביעות כוללת אם...

נכון שיש חישוב אם שונה מעולם ישן לאופק ועדין חייבים להשוות היקף משרה מול היקף משרה כי על זה הזכויות של העובד חלות(עד 100% מעבר ל100 אין קביעות)
כן
היא צריכה להביא אישור 100% מהמוסד בו למדה
הם כתבו שאישור מהמוסד לא עוזר רק אישור משרד החינוך
שהתעודה בהליך הנפקה

מיכי82

משתמש פעיל
לכאורה כמו שנכתב כאן למורות בז-ח זה לא שווה.
החישוב הוא פשוט: מורה מחנכת בז-ח עובדת כ 17 שעות וזה נחשב כ 90 אחוז משרה (אמנם יש שעתיים שהיה)
בשביל לשמר משרה זו באופק צריך לעבוד כ 31 שעות שזה כמעט הכפלה של מספר השעות (במדויק יותר 80 אחוז תוספת).
והתוספת בשכר היא בערך כ 45 אחוז - 50 אחוז.
כך שתוספת השעות היא גדולה משמעותית מתוספת השכר
מה שמוזר פה בכל הסיפור שיוצא לפי האמור כאן שהציבור הכללי היה מקופח ב15 שנה האחרונות לעומת הציבור החרדי. היתכן כדבר הזה?

שרית נדיב

משתמש חדש
הפקות ואירועים
אני לא כ"כ מבינה מה הרעש וזעקות השבר.
בסופו של דבר חיכינו הרבה זמן לאופק חדש וב"ה זה הגיע.
לרוב המורות זה יתן תוספת שכר משמעותית של כ 1500-2500 (אם תשמור על אותם אחוזי משרה).
נכון אמנם שזה תוספת שעות מסוימת (כ 6-10 שעות תלוי אם מחנכת או לא), אבל רובם זה לא שעות בכיתה והם שעות יותר קלות.
אז אני חושבת שאפשר גם להסתכל על הצד החיובי שבענין.
דרך אגב אם מורה מעונינת ספציפית לבדוק כמה זה שווה לה אני מוכנה לעשות לה בדיקה.
שאלה אישית:
אני עם 15 שנות ותק, MA, ו5 גמולים
במרץ האחרון היה לי משרת אם, השנה כבר לא
האם עדיף לעשות השנה עוד כמה גמולים ולהיכנס לאופק בהמשך?
או להיכנס עכשיו ולהרויח את השקלול של המשרת אם?
תודה!
(הדרגה שלי בערך 4 לדעתי)

איש את רעהו

משתמש פעיל
שאלה אישית:
אני עם 15 שנות ותק, MA, ו5 גמולים
במרץ האחרון היה לי משרת אם, השנה כבר לא
האם עדיף לעשות השנה עוד כמה גמולים ולהיכנס לאופק בהמשך?
או להיכנס עכשיו ולהרויח את השקלול של המשרת אם?
תודה!
(הדרגה שלי בערך 4 לדעתי)
לפי הנתונים שלך במרץ האחרון אם היית מחנכת מגיע לך דרגה 4 ואם היית מקצועית ולא מחנכת מגיע לך דרגה 4.5
כל זה בהנחה שמחשבים את גמול תואר (שזה 5 אחוז לבעלי תואר MA) = יש לציין שאני לא בטוחה שמחשבים את זה, אבל כך זה מסתבר מכיון שאין גמול תואר באופק חדש.
וכמובן אני מדבר בהנחה שאת עובדת ביסודי (אם זה בז-ח זה דרגה יותר גבוהה).
לעומת זאת את תשלימי 16 גמולים ותפסידי משרת אם הדרגה שצפויה היא חצי דרגה מעל המצב כיום (4.5 למחנכת, 5 למקצועית).
אלו הם הנתונים, לעצם הענין אני חושבת שלא שווה לשלם כ"כ הרבה גמולים ולהפסיד שנה לפחות באופק בשביל חצי דרגה, אבל זה לשיקולך.
בהצלחה

איש את רעהו

משתמש פעיל
כתוספת לנכתב לעיל.
שימי לב שאם כל העלאה המדוברת היא רק חצי דרגה אז מה שאת נכנסת לאופק שנה מוקדם יותר את כמעט עולה חצי דרגה (הפז"נ לחצי דרגה הוא 18 חודשים).
במיוחד שכפי שהיה נשמע אין היתכנות לעשות 11 גמולים בשנה, ואז זה להתעכב כמה שנים וזה ודאי לא שווה בשביל חצי דרגה.

ש.ז.י.

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מה שמוזר פה בכל הסיפור שיוצא לפי האמור כאן שהציבור הכללי היה מקופח ב15 שנה האחרונות לעומת הציבור החרדי. היתכן כדבר הזה?
כבר דובר כאן רבות
שבהסכם המקורי הפיצוי היה נדיב בהרבה חט"ב+ פיצוי
וכאן הפער שיוצר את ההבדל

למה נחתם הסכם כזה???? עוד לא נמצאה כאן תשובה

חי 523

משתמש פעיל
לכאורה כמו שנכתב כאן למורות בז-ח זה לא שווה.
החישוב הוא פשוט: מורה מחנכת בז-ח עובדת כ 17 שעות וזה נחשב כ 90 אחוז משרה (אמנם יש שעתיים שהיה)
בשביל לשמר משרה זו באופק צריך לעבוד כ 31 שעות שזה כמעט הכפלה של מספר השעות (במדויק יותר 80 אחוז תוספת).
והתוספת בשכר היא בערך כ 45 אחוז - 50 אחוז.
כך שתוספת השעות היא גדולה משמעותית מתוספת השכר
נכון
אבל עדיין עוד בערך 3000 ש"ח זה כן שווה,
בפרט שלא באמת עובדים שעות פרטניות ושהייה......וד"ל

חיהחנה

משתמש פעיל
זה לא מדוייק
מחנכת בז' ח' אכן תדרש להוסיף כמעט כפול שעות זאת אומרת במקום 3חינוך+ 17- מגיעים ל24-5-5 וזה עוול
אבל התוספת היא יותר מ2000 משום שמקדם ההמרה הוא 39.5% ולכן באופן כללי אם הברוטו שלה הוא 10000
היא תקבל 13950 + טלפון + נסיעות + ומעונות שקלית 2016 ס"ה עוד כ700 ש"ח
ויש עוד משתנים כמו דרגה וכו' כתבתי באופן כללי
מורות ז-ח אצלנו דיווחו על פער של 4000 ש"ח לטובת אופק!!!!!!!!! זה מה שיצא להן בסימולטור

מנוי חדש

משתמש פעיל
שמעתי שהאריכו את המועד האחרון להצטרפות /אי הצטרפות לאופק לכ''ח תשרי,
נשמח אם למישהו יש פרטים נוספים וכן מידע האם בתאריך 1/10 יקבלו את התוספת של 14%.

ש.ז.י.

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
@טילון @יועץ ארגוני פדגוגי @miriamma
האם יש מצב לערער על טבלאות השכר?

מורה מחנכת עם ותק 40 שנה- בת 60
שעשתה את כל הגמולים והיא כבר לא אם, נכנסת לאופק בדרגה 5

(רק בעוד 12 שנים תוכל להגיע לדרגה 9 שהיא תקרת השכר, מה שכמובן לא אפשרי)
הפער בשכר בנתונים אלו בין דרגה 5 ל9 3000 ש"ח

לעומת מורה שמתחילה באופק ותוך 32 שנה תגיע לתקרת השכר.

והרי מהות ההמרה לשמור שהמורים לא יאבדו זכויות
הבעיה היא בטבלאות השכר המעודכנות 2022
בטבלאות 2016 אותה מורה היתה נכנסת בדרגה 6
עדין לא מאפשר לה להגיע למקסימום אבל יותר טוב...

אבי2021

משתמש מקצוען
@טילון @יועץ ארגוני פדגוגי @miriamma
האם יש מצב לערער על טבלאות השכר?

מורה מחנכת עם ותק 40 שנה- בת 60
שעשתה את כל הגמולים והיא כבר לא אם, נכנסת לאופק בדרגה 5
הסיבה לכך נעוצה בכך שעדכנו רק את טבלת האופק ולא עדכנו את שכר עולם ישן, ולכן כשלוקחים את כל נתוני המורה מעולם ישן ומערבבים במיקסר פלוס מקדמים וכו יוצא לו דרגה נמוכה מאשר אילו היו עושים לו המרה לפי הטבלה הישנה
אין כאן הרעת תנאים יש כן עדכון טבלה, ויוצא שמי שמה ששווא היום 5 זה כמו 6 מפעם אבל בשכר אין שינוי כי עדכנו את הטבלה.
נכון שמי שהצטרף אז (2016) מרוויח מעדכון הטבלה כי הוא קיבל דרגה לפי הטבלה הישנה ועכשיו בטבלה החדשה נשאר עם אותו דרגה - כבר אמרנו: בענייני שכר המורים יש ירידת הדורות מה שלא עשית אתמול הפסדת...
אבל זה לא נקרא הרעה להיפך הטבה ובעיקר לאלו שהצטרפו כבר....

אבי2021

משתמש מקצוען
כל זה בהנחה שמחשבים את גמול תואר (שזה 5 אחוז לבעלי תואר MA) = יש לציין שאני לא בטוחה שמחשבים את זה, אבל כך זה מסתבר מכיון שאין גמול תואר באופק חדש.
כאן מופיע שמחשבים גמול תואר.
אמנם מדובר בהמרה למנהלים, אבל לא נראה שיש הבדל.
צילום מסך 2023-09-18 015019.png

איש את רעהו

משתמש פעיל
מורות ז-ח אצלנו דיווחו על פער של 4000 ש"ח לטובת אופק!!!!!!!!! זה מה שיצא להן בסימולטור
באמת למחנכות יוצא פער של כ 4000 ש"ח (בהנחה שיש להם ב.א. ו 16 גמולים)
אבל למורה מקצועית זה יוצא בערך 3000-3500 ש"ח.
נכון זה באמת פער גדול ולדעתי שווה לעבוד עוד קצת ולהרוויח את זה.
אבל דיברו כאן על יחס של תוספת השעות מול תוספת השכר וזה עדיןן רחוק (שימי לב שבערך הוסיפו כמעט 100 אחוז משרה (מ 18.6 למשרה מלאה למחנכת אם - ל 34 משרה מלאה באופק אם) וקיבלו מקסימום 50 אחוז רווח.
ואמנם צריך לציין זה באמת שעות קלות יותר של שהיה ופרטני.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה