יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
תוכלי למשוך את הפריים והזכאות ראשונים, והקצ בסוף, ואחרי שמשכת את הכל - לפרוע אותו בתור סילוק מסלול.
השאלה אם חכם לקחת מסלול כמו הפריים שהריבית שלו אינה מתקבעת בין אם משכת ובין אם לא, לבין הקבועה, שאם משכת מתקבע, ואם לא - לא. והיות ועכשיו הריבית של הקצ ממש נמוכה, ייתכן ושווה מאד לקבע אותה.
קנסות - 4.
1: הפרשי היוון. כלומר, אם כאשר תרצי לפרוע הריבית הממוצעת שלהם תהיה זולה יותר, תצטרכי לשלם את ההפרש ביחס לתקופה שנותרה לתשלומי המשכנתא. אבל אם הריבית תעלה לא, כי הבנק מרוויח, הוא יכול למכור עכשיו את הכסף יותר יקר.
2: עמלת מדד ממוצע - עמלה זו נגבית רק בהלוואות הצמודות למדד המחירים לצרכן ורק במקרה שהפירעון יבוצע בין ה-1 ל-15 בכל חודש. עמלה זו נגבית כ"פיצוי" חלקי לבנק עבור תקופה שבה ההלוואה התנהלה, אך סכומה לא הוצמד למדד. אם הפירעון המוקדם יבוצע מה-16 לחודש ועד לסוף החודש- לא תיגבה עמלה זו, אבל תהיו חשופים למדד של החודש הזה.
3. עמלה תפעולית - 60 ש"ח, קבוע תמיד.
4. עמלת אי הודעה מראש - גם קבוע תמיד. יש להודיע לפחות 10 ימים לפני, ותקף עד 30 יום.

yael1199

משתמש רשום
תוכלי למשוך את הפריים והזכאות ראשונים, והקצ בסוף, ואחרי שמשכת את הכל - לפרוע אותו בתור סילוק מסלול.
השאלה אם חכם לקחת מסלול כמו הפריים שהריבית שלו אינה מתקבעת בין אם משכת ובין אם לא, לבין הקבועה, שאם משכת מתקבע, ואם לא - לא. והיות ועכשיו הריבית של הקצ ממש נמוכה, ייתכן ושווה מאד לקבע אותה.
קנסות - 4.
1: הפרשי היוון. כלומר, אם כאשר תרצי לפרוע הריבית הממוצעת שלהם תהיה זולה יותר, תצטרכי לשלם את ההפרש ביחס לתקופה שנותרה לתשלומי המשכנתא. אבל אם הריבית תעלה לא, כי הבנק מרוויח, הוא יכול למכור עכשיו את הכסף יותר יקר.
2: עמלת מדד ממוצע - עמלה זו נגבית רק בהלוואות הצמודות למדד המחירים לצרכן ורק במקרה שהפירעון יבוצע בין ה-1 ל-15 בכל חודש. עמלה זו נגבית כ"פיצוי" חלקי לבנק עבור תקופה שבה ההלוואה התנהלה, אך סכומה לא הוצמד למדד. אם הפירעון המוקדם יבוצע מה-16 לחודש ועד לסוף החודש- לא תיגבה עמלה זו, אבל תהיו חשופים למדד של החודש הזה.
3. עמלה תפעולית - 60 ש"ח, קבוע תמיד.
4. עמלת אי הודעה מראש - גם קבוע תמיד. יש להודיע לפחות 10 ימים לפני, ותקף עד 30 יום.
אם אני רוצה לסלק את המסלול הזה ואני לוקחת אותו רק בשביל להוזיל מסלולים אחרים, יש עניין לקבע את הריבית?
לגבי הפרשי היוון למשל לקחתי ק"צ של 100 אלף ל-10 שנים בריבית של 2.5 ואחרי שנה מחתימת המשכנתא משכתי את ה-100 אלף האלו(אני משלמת בפעימות ואותה בסוף) והריבית עכשיו 2.2, מה הריבית שלי תהייה עדיין 2.5 או שתהיה 2.2? ואם היא עכשיו 2.7 כאן אני משערת שכן יעלו לי, אבל אם אני לוקחת ומיד פורעת יש צד שאני ישלם את הקנס הזה?
ולגבי עמלת מדד אם פרעתי אחרי ה-16 מה הכוונה נהייה חשופים למדד ?
זה משנה אם לקחת ולפרוע מיד או לפרוע אחרי כמה חודשים?
וסתם ככה איך הכי מומלץ לעשות בשביל לצמצם את הקנס?
ממש תודה על העזרה..

נערך לאחרונה ב:

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
לא.
2.2
אם הריבית תעלה - לא, תרד - כן.
כן. מבחינת הבנק.. לא עבור הריביות.
אין איך. אם יהיה היוון ייה קנס, צריך לדאוג שלא יהיו היוונים. אגב, בתוך אותו חודש, עד שעוגן הריבית מתעדכן, בכ"מ לא יהיו היונים.
יש עוד כל מיני דרכים, אבל מסובכות יותר להסבר.

אלי חיים הכהן

משתמש פעיל
האם מישהו יודע אם במשכנתא של גרייס לשנה וחצי אפשר לבטל את הגרייס ולהתחיל מיד לשלם את המשכנתא?

yael1199

משתמש רשום
לא.
2.2
אם הריבית תעלה - לא, תרד - כן.
כן. מבחינת הבנק.. לא עבור הריביות.
אין איך. אם יהיה היוון ייה קנס, צריך לדאוג שלא יהיו היוונים. אגב, בתוך אותו חודש, עד שעוגן הריבית מתעדכן, בכ"מ לא יהיו היונים.
יש עוד כל מיני דרכים, אבל מסובכות יותר להסבר.
בכל אופן אם אני לוקחת את הכסף ב15 לחודש ומודיעה לבנק שאני מחזירה את הכסף תוך 10 יום ו-26 אני מחזירה וסוגרת את המסלול הזה, יש מצב יהיה לי קנס? ואם כן של מה? (חוץ מה-60 שקל של התפעול)

אלי חיים הכהן

משתמש פעיל
האם מישהו יודע אם במשכנתא של גרייס לשנה וחצי אפשר לבטל את הגרייס (אחרי שהוצאנו את המשכנתא) ולהתחיל מיד לשלם את המשכנתא?

A052

משתמש סופר מקצוען
האם מישהו יודע אם במשכנתא של גרייס לשנה וחצי אפשר לבטל את הגרייס (אחרי שהוצאנו את המשכנתא) ולהתחיל מיד לשלם את המשכנתא?
הכי פשוט לשאול את הבנק.
בכל אופן אם אני לוקחת את הכסף ב15 לחודש ומודיעה לבנק שאני מחזירה את הכסף תוך 10 יום ו-26 אני מחזירה וסוגרת את המסלול הזה, יש מצב יהיה לי קנס? ואם כן של מה? (חוץ מה-60 שקל של התפעול)
לכאורה לא יכול להיות קנס בגלל שהרבית לא תשתנה ב10 ימים הללו.

רק כפי שכתבו זה אפשרי רק אחרי סיום קבלת כל המשכנתא.

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
אם אני צריך להוציא משכנתא על דירה שקניתי (מחיר למשתכן) ב930.000 ויש לי הון עצמי של 100.000
ב"ה יש הכנסות בשביל משכנתא של 3.800 לחודש + עו"ש נקי.
האם אנחנו יכולים לגשת לבד לבנק וכן מה הריבית הנמוכה ביותר שאנחנו יכולים לקבל?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אם אני צריך להוציא משכנתא על דירה שקניתי (מחיר למשתכן) ב930.000 ויש לי הון עצמי של 100.000
ב"ה יש הכנסות בשביל משכנתא של 3.800 לחודש + עו"ש נקי.
האם אנחנו יכולים לגשת לבד לבנק וכן מה הריבית הנמוכה ביותר שאנחנו יכולים לקבל?
התנאים קבילים, ותוכלו להוציא משכנתא.
ניתן בודאי לגשת לבנק לבד - והבנק גם יחייך אליכם יפה שבאתם לבד, וייתן לכם להרגיש בבית, אבל בשקט בשקט מבלי שתשימו לב [ומבלי שתבינו איך זה קורה], הוא עלול לבנות לכם משכנתא סופר יקרה, שלא בהכרח מותאמת לכם - בעתיד הרחוק והקרוב, ויתייחס רק ליחס ההחזר שתהיו מרוצים ממנו.
יועץ חיצוני [אם לזאת הייתה מכוונת השאלה] - יבחן את הצרכים שלכם באמת, ינתח עבורכם את המצב, ותוכלו להוזיל את עלויות המשכנתא בעשרות אלפים בתור התחלה.. הוא גם ידאג שהבנק לא ינעל אתכם אצלו עם קנסות פירעון גבוהים, ולא תהיו צמודים לסיכוני מדד ועליות ריבית מיותרים.
הריבית הנמוכה ביותר - לא ניתן לכתוב, זה תלוי בהרבה גורמים משתנים, כמו החוסן הכלכלי שלכם, לקוחות הבנק, אורך התקופות, סוגי המסלולים, מכרז ריביות, קשרים בבנק להשגת ריביות טובות, ועוד ועוד.
בהצלחה!
נ.ב. מה שמומלץ כאשר מתלבטים הוא, ללכת לבנק להגיש בקשה לבד, ואת מה שמקבלים (אישור עקרוני) לקחת ליועץ חיצוני - ואזי, אם הוא יכול לשפר משמעותית, הולכים איתו ומרוויחים, ואם הרווח מזערי/לא קיים, ממשיכים לבד.

yael1199

משתמש רשום
הכי פשוט לשאול את הבנק.

לכאורה לא יכול להיות קנס בגלל שהרבית לא תשתנה ב10 ימים הללו.

רק כפי שכתבו זה אפשרי רק אחרי סיום קבלת כל המשכנתא.
ולגבי הקנס של צמוד מדד יכול להיות? אם אני ישלם בתאריך הזה? (יקח את הכסף ב16 ויפרע ב-26)

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
ישבתי היום בבנק הראשון בסיבוב ההצעות..
ממה שהבנתי ממבט ראשון, שמה שחשוב זה שיהיה הערכת שמאי גבוהה לדירה ואז הריבית תהייה נמוכה לסכום הגבוה יחסית שאנחנו צריכים.
איך אנחנו משיגים הערכת שמאי גבוהה לדירה על נייר?
תודה רבה גדולה!!

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
ישבתי היום בבנק הראשון בסיבוב ההצעות..
ממה שהבנתי ממבט ראשון, שמה שחשוב זה שיהיה הערכת שמאי גבוהה לדירה ואז הריבית תהייה נמוכה לסכום הגבוה יחסית שאנחנו צריכים.
איך אנחנו משיגים הערכת שמאי גבוהה לדירה על נייר?
תודה רבה גדולה!!
זה הכל שאלה של אחוז מימון, ובמדרגות.
עד 45% מערך הדירה - עד 60% - ומעל, עד 75%.
בתוך המדרגה, אין לך מה לשחק עם זה, לא תרוויח כלום. רק אם תוכל לרדת למדרגה מתחת.
כמה עולה הנכס, וכמה משכנתא ביקשת? (אני מתאר לעצמי, שאחוזים גבוהים, במדרגה השלישית כנראה).

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
הנכס עולה 950 וביקשתי 850 (מחיר למשתכן)
אני רוצה להגיע שיצא לי 45% מערך הדירה.
בשביל זה אנחנו צריכים ששמאי יעריך לנו את הדירה בהתאם.
האם זה שייך?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
הנכס עולה 950 וביקשתי 850 (מחיר למשתכן)
אני רוצה להגיע שיצא לי 45% מערך הדירה.
בשביל זה אנחנו צריכים ששמאי יעריך לנו את הדירה בהתאם.
האם זה שייך?
במחיר למשתכן חישוב אחוזי המימון לא הולך לפי מה שתשלמו בפועל לקבלן, אלא לפי 'מחיר שוק' (כמה דירה כזו שווה בשוק כשהיא נמכרת לא במחיר למשתכן), או מחיר שמאות (שזה אותו דבר בעצם).
100,000 ש"ח שאתם משלמים הם המינימום שצריך לשלם ע"פ החוק [בפועלים יש טעות מכוונת של 10%, אבל אחרי שההתאחדות יועצי המשכנתאות נלחמו בהם, זה הולך להשתנות בקרוב. ההודעה מהיום..].
מה המחיר שוק שלה, אתה יודע? [אם לא תברר, כי אתם אמורים לדעת]. ואז נראה באיזה סביבת מדרגת הקצאת הון אתה.

פקמן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בכל מקרה
אין סיכוי ל-45 אחוז מימון בשום סיטואציה

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

קאפילוץ

משתמש רשום
רציתי לשאול עם יש לי משכנתא של 630 אלף על דירה של מילון שלוש מאות עם החזרים של 2700 בערך
(לפני שנתיים שמעתי שעלה המחיר וכן הוצאתי רישיון לעוד 50 מט"ר )
אני רוצה להוציא עוד משכנתא של בערך 300 -400 אלף רציתי לדעת מה יותר שווה מיחזור או לקיחת משכנתא חדשה

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
רציתי לשאול עם יש לי משכנתא של 630 אלף על דירה של מילון שלוש מאות עם החזרים של 2700 בערך
(לפני שנתיים שמעתי שעלה המחיר וכן הוצאתי רישיון לעוד 50 מט"ר )
אני רוצה להוציא עוד משכנתא של בערך 300 -400 אלף רציתי לדעת מה יותר שווה מיחזור או לקיחת משכנתא חדשה
במקרה שלך, תצטרך לפתוח את הכל מחדש. כך שזו כבר משכנתא חדשה.

פקמן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
במקרה שלך, תצטרך לפתוח את הכל מחדש. כך שזו כבר משכנתא חדשה.
אתם מתכוונים כנראה
שמיחזור על כל הסכום+להוסיף הסכום הנדרש בד"כ יותר אטרקיבי בריביות
מאשר להוסיף על המשכנתא הקימת ולהיות שבוים באותו בנק

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה