יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

A052

משתמש סופר מקצוען
כי אולי ליועץ יתנו ריבית טובה יותר (קשרים בבנק)
ואם באמת אני הולך לבד איך אני גורם לבנקאי באמת לתת לי ריבית טובה?
אפשר לאיים להחזיר חלק גדול או שזה לא יעבוד
אם הכל תקין אצלכם והבנק מכיר אתכם לא אמור להיות הבדל (גדול) בריביות.
ולא הבנתי את האיום? אם יש לכם להחזיר, תחזירו, אל תאיימו.

A052

משתמש סופר מקצוען
מא
שלום וברכה
אני בתחילה של בניה רצינית וכעת אני מברר את נושא המשכנתא הצורך שלי בגדול הוא משכנתא בסך 120000 ש"ח יש לי יכולת החזר של 6000 ש"ח בחודש מה עלי לשאוף להגיע מבחינת רביות וחלוקת התמהיל
ובכלל מה אתם ממליצים בעניין
תודה רבה
מאה עשרים אלף? או מליון מאתיים?
דירה קיימת והרחבה? או דירה חדשה?

צפצוף מצפצף

משתמש חדש
אם הכל תקין אצלכם והבנק מכיר אתכם לא אמור להיות הבדל (גדול) בריביות.
ולא הבנתי את האיום? אם יש לכם להחזיר, תחזירו, אל תאיימו.
אין לי להחזיר אבל אין לבנק שום סיבה לתת לי ריבית טובה אלא א"כ הוא יחשוב שאני יסגור לפחות חלק מהמסלול
אני טועה?

אפיפית

משתמש פעיל
אשמח לקבל חוות דעת על המשכנתא הזו:
תודה מראש לעונים
משכנתא להרחבה:
240 - 25 שנה פריים מינוס 0.6
170 - 20 שנה ריבית 3 קבועה לא צמודה
90 - משתנה צמודה 2.35 30 שנה
מתכננים להחזיר את ה90 בסוף הבניה

9.5 הכנסות

תזכו למצוות

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
[/QUOTE]
אשמח לקבל חוות דעת על המשכנתא הזו:
תודה מראש לעונים
משכנתא להרחבה:
240 - 25 שנה פריים מינוס 0.6
170 - 20 שנה ריבית 3 קבועה לא צמודה
90 - משתנה צמודה 2.35 30 שנה
מתכננים להחזיר את ה90 בסוף הבניה

9.5 הכנסות

תזכו למצוות
משכנתא מצויינת.
במידה ויש לכם אפשרות להעלות קצת את ההחזר, אפי' משהו כמו 400 ש"ח (ולקצר תוכ"ד משמעותית את יתרת התקופה), תוכלו לחסוך עשרות אלפי ש"ח. השאלה אם זה אפשרי מבחינתכם?
בתור התחלה ע"י קיצור תקופות פשוט, בתור המשך ע"י תמהיל יותר מקצועי.

9762

משתמש רשום
שלום וברכה
אני בתחילה של בניה רצינית וכעת אני מברר את נושא המשכנתא הצורך שלי בגדול הוא משכנתא בסך 1200000 ש"ח יש לי יכולת החזר של 6000 ש"ח בחודש מה עלי לשאוף להגיע מבחינת רביות וחלוקת התמהיל
ובכלל מה אתם ממליצים בעניין
תודה רבה

אפיפית

משתמש פעיל

משכנתא מצויינת.
במידה ויש לכם אפשרות להעלות קצת את ההחזר, אפי' משהו כמו 400 ש"ח (ולקצר תוכ"ד משמעותית את יתרת התקופה), תוכלו לחסוך עשרות אלפי ש"ח. השאלה אם זה אפשרי מבחינתכם?
[/QUOTE]
תודה על התשובה המהירה
בעצם כאשר מחזירים את ה90 נשאר 350 שח שמעוניינים עדיין להחזיר כל חודש
איך בעצם מקצרים אחר כך את התקופה?
או מה צריך לעשות עכשיו?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
משכנתא מצויינת.
תודה על התשובה המהירה
בעצם כאשר מחזירים את ה90 נשאר 350 שח שמעוניינים עדיין להחזיר כל חודש
איך בעצם מקצרים אחר כך את התקופה?
או מה צריך לעשות עכשיו?
[/QUOTE]
1. הבנתי שאתם עם מסלול פיתוי - וזה בסדר גמור.. ישנם בנקים שלא כדאי שידעו מזה, כי זה עלול לפגוע לכם במשכנתא, בדרך זו או אחרת. כשתרצו לפרוע, פשוט תיגשו לבנק ותודיעו שקיבלתם עזרה מההורים / השתחררה לכם קרן השתלמות / הסתפקתם בסוף בבניה והשיפוץ בפחות / וכדו'.
2. שימו לב! אתם עם מסלול משתנה כל 5, כך שתחנת היציאה הקרובה היא רק עוד 5 שנים, ובינתיים יש עמלות יציאה, גם של המדד וגם של העוגן. כעת המצ בירידה קצת, מה שאומר שתהיה עלות קטנה, לא משהו רציני. ישנם מסלולים עם תחנות יציאה כל שנה, 2.5 שנים, ועוד.
3. כשתרצו לקצר את התקופה - הפריים והקלצ שיישארו לכם הרי הם באורך תקופה שונה, כאשר הקלצ ל20 שנה והפריים ל25. ב5 שנים הבדל ביניהן, את הכסף שתפסיקו לשלם לטובת הקלצ תוכלו להעביר לשלם בפריים, ובכך התקופה תתקצר מאד משמעותית, ויחד איתה גם העלויות שלו.
אבל אני שואל בנוסף:
1. יש לכם יכולת כל חודש לפרוע לא רק 1,800 (אחרי ההחזר של ה90), אלא 2,200? זה יחסוך לכם עלויות מאד.
2. עשיתם מכרז ריביות, או שמה שקיבלתם אמרתם תודה רבה?
3. באיזה בנק זה?
אגב, כן עולה לי בראש לתמהל שונה, לחסוך, אבל קודם כל תענו רגע על זה.

בכ''מ, זו הצעה מעולה.
גילוי נאות, הכותב יועץ משכנתאות מוסמך חבר בהתאחדות יועצי המשכנתאות.

אפיפית

משתמש פעיל
1. הבנתי שאתם עם מסלול פיתוי - וזה בסדר גמור.. ישנם בנקים שלא כדאי שידעו מזה, כי זה עלול לפגוע לכם במשכנתא, בדרך זו או אחרת. כשתרצו לפרוע, פשוט תיגשו לבנק ותודיעו שקיבלתם עזרה מההורים / השתחררה לכם קרן השתלמות / הסתפקתם בסוף בבניה והשיפוץ בפחות / וכדו'.
2. שימו לב! אתם עם מסלול משתנה כל 5, כך שתחנת היציאה הקרובה היא רק עוד 5 שנים, ובינתיים יש עמלות יציאה, גם של המדד וגם של העוגן. כעת המצ בירידה קצת, מה שאומר שתהיה עלות קטנה, לא משהו רציני. ישנם מסלולים עם תחנות יציאה כל שנה, 2.5 שנים, ועוד.
3. כשתרצו לקצר את התקופה - הפריים והקלצ שיישארו לכם הרי הם באורך תקופה שונה, כאשר הקלצ ל20 שנה והפריים ל25. ב5 שנים הבדל ביניהן, את הכסף שתפסיקו לשלם לטובת הקלצ תוכלו להעביר לשלם בפריים, ובכך התקופה תתקצר מאד משמעותית, ויחד איתה גם העלויות שלו.
אבל אני שואל בנוסף:
1. יש לכם יכולת כל חודש לפרוע לא רק 1,800 (אחרי ההחזר של ה90), אלא 2,200? זה יחסוך לכם עלויות מאד.
2. עשיתם מכרז ריביות, או שמה שקיבלתם אמרתם תודה רבה?
3. באיזה בנק זה?
אגב, כן עולה לי בראש לתמהל שונה, לחסוך, אבל קודם כל תענו רגע על זה.

בכ''מ, זו הצעה מעולה.
גילוי נאות, הכותב יועץ משכנתאות מוסמך חבר בהתאחדות יועצי המשכנתאות.
אני מציגה פה נתונים של חברה
עשתה עם יועץ רוצה לדעת אם אכן טוב
וכן יש יכולת של 2200
בעצם אתה אומר שצריך להגיד לבנק שיש יכולת של 2550?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אני מציגה פה נתונים של חברה
עשתה עם יועץ רוצה לדעת אם אכן טוב
וכן יש יכולת של 2200
בעצם אתה אומר שצריך להגיד לבנק שיש יכולת של 2550?
במידה ויש יכולת החזר של 2,200 היא יכולה לחסוך בתור התחלה 40,000 ש"ח!! חבל שהיועץ לא מברר ומטפל בזה, במידה והיא תשלם את ה1,800 (בערך) סך הריביות שלה יהיה 140,000 ש"ח, ואם היא תשלם 2,200 סך הריביות הכולל יהיה 10,000 ש"ח!!!, והיא כמובן גם תחסל את המשכנתא הרבה יותר מהר.. ועדיין יש מקום לחסוך עוד.
באופן אישי, הייתי מתמהל קצת שונה, כיון שזה סכום לא גדול - אין כאן סיכונים גדולים, ויש כאן יכולת משחק מעניינת.

טחינה גולמית

משתמש מקצוען
מישהו פעם ניסה לגרור משכנתא מדירה לדירה כשבעלי הדירה השתנו בין הדירות?
כלומר, אני רוצה לגרור משכנתא מדירה שרשומה רק על שמי (אני הלווה ובעלי הערב) לדירה שרשומה על שם שנינו

אודה לכל מידע בעניין

קטנטנציק

משתמש פעיל
@Y996
את\ה יועץ משכנתאות
אנחנו מחפשים עכשיו יועץ כמה אתם לוקחים על הוצאת משכנתא באזור ה7000000 שח אם הכנסות של 12000 שח

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אני מניח שהתכוונתם ל-700,000.
עלות של ייעוץ משכנתא רגילה היא: 5,800 ש"ח בדר"כ, אם אין סיפורים מורכבים שצריך לטפל מול הבנקים/בטחונות/רישומים השונים.
במקרים מהירים וחלקים, או שהלקוח כבר מגיע 'מוכן', המחיר באזור ה-5,000.
אגב,
ההכנסות שלכם מעולות ביחס לגובה המשכנתא, אם כי צריך לבדוק ממה הן מורכבות - תלוש/מלגות/קצבה/עצמאי, וכו'.
בנוסף, האם ישנן החזרי חובות נוספים, וכן מה מצב/מחיר הנכס, ועוד..

abc321

משתמש פעיל
30 שנה
אבל יש יש צפי להחזיר חלק עוד 6-7 שנים
למה אתה חושב שלא כדאי?
כיוון שזה ריבית יחסית טובה למסלול הזה, אבל ל30 שנה הסיכון בהצמדה למדד הוא גדול יותר,
בנוסף צריך לקחת בחשבון שבהחלפה ללא צמוד ההחזר החודשי יעלה וא"כ יתכן שעדיף לזקוף את העליה בהחזר החודשי לטובת קיצור השנים ולהשאר בצמוד

קטנטנציק

משתמש פעיל
אני מניח שהתכוונתם ל-700,000.
עלות של ייעוץ משכנתא רגילה היא: 5,800 ש"ח בדר"כ, אם אין סיפורים מורכבים שצריך לטפל מול הבנקים/בטחונות/רישומים השונים.
במקרים מהירים וחלקים, או שהלקוח כבר מגיע 'מוכן', המחיר באזור ה-5,000.
אגב,
ההכנסות שלכם מעולות ביחס לגובה המשכנתא, אם כי צריך לבדוק ממה הן מורכבות - תלוש/מלגות/קצבה/עצמאי, וכו'.
בנוסף, האם ישנן החזרי חובות נוספים, וכן מה מצב/מחיר הנכס, ועוד..
ההכנסות הם גם מלגת כולל וגם תלוש עבודה (11500 שח ליתר דיוק)
הדירה נקנתה ב1200000 מקבלן צפי לסיום פחות משנה
היום היא שוה באזור ה1350000
ואין החזרי חובות נוספים
כמה יצא לנו החזר חודשי בערך?
אנחנו לא רוצים לעבור את ה3000 בעיקרון .
זה נתונים טובים למשכנתא?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
כלל אצבע בהחזר הוא - 420-450 ש"ח, לכל 100,000 ש"ח משכנתא - ל30 שנה. כך שאצלכם זה יהי סביב ה3,000. ל-25 שנה, 500 +/-, ל20 שנה - 550+, ל15 שנה 700 +/-, ול10 שנים 1,000.
מעבר לכלל האצבע יש כמובן, את המכרז החזק והגשת הלקוח בצורה שתגרום לבנקים לתמחר אותו טוב יותר עבורו, מה שעוזר מאד להורדה גם לכיוון 400 ש"ח לכל 100 אש"ח.
הנתונים הכללים שלכם יחסית בסדר גמור (מדרגת מימון של פחות מ60%), הכנסות נאות, ויחס החזר מעולה.
מוכן, הכוונה שהוא עשה כבר את כל העבודה - הגיע עם כל המסמכים, פתח לבד תיק משכנתא בבנק, וכאלה.
זה קורה מעט, ולעיתים זה גם רק מבלגן, ולכן לא מומלץ וסתם טרחה מיותרת ללקוח.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה